V těhotenství mi nechutnají zdravá jídla

sheherazada
31. črc 2007

Ahojky, všude čtu, jak mají těhotné jíst zdravě, jenže já tak nějak nemůžu. Z normálních zdravějších jídel se mi zvedá žaludek a nejradši bych jedla rohlíky, sladký pečivo, ovoce, smažená jídla. Naopak zeleninu nemusím, a klasický teplý jídlo k obědu mi taky dělá dost velkej problém, obzvlášť v jídelně, kde je to cítit vším možným jídlem. A když už, tak bych si nejradši dala zase něco mastnýho a nezdravýho. Rybu nemůžu ani cejtit, rejži taky ne,rajčatovou omáčku taky ne.... Začínám druhý měsíc a žaludek jak na vodě už mám před dva týdny. Mám tak nějak špatný svědomí, že to není jak by to mělo být. Navíc budu mít za chvíli s touhle stravou určitě metrák. Máte některá stejný problém?

petule777
8. srp 2007

Já jsem v osmém týdnu a každý den, co se týče chutí a nechutí mi připadá jiný. Včera jsem měla nesmírnou chuť na hranolky s tatarkou, normálně jsem je jedla párkrát do roka, ale včera jsem si je prostě musela dát, jinak bych to asi nepřežila. Zatím jsem ani jednou nezvracela, akorát jsem měla ten pocit, že budu a nic. Což je někdy horší než kdyby to šlo. A taky přesně jak píše Dit, záchvaty žravosti a pak náhle hrozivá nechuť ke všemu jídlu.
Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má takové stavy. Kterou zeleninu byste doporučily jako nejvhodnější a nejstravitelnější?

kacabacka
8. srp 2007

mě spíš udivuje, jak vás napadne, že v tom jídle by mohlo bej to a to a že to nesmíte. Mě by třeba nenapadlo, že by v tiramisu mohlo bejt něco škodlivýho, ale kdyby mě na to někdo upozornil, tak si pak uvědomim, že je tam alkohol + syrový vejce....ale samu od sebe....to znamená, každý jídlo rozebírat dopodrobna, co by v tom mohlo bejt 😒

lu777
8. srp 2007

Petule, já to měla stejně... dost to byl problém s týdenním nákupem.. měla jsem nektarinkovou vlnu, tak jsme se zásobili, za dva dny jsem to nemohla.. kuřecí vlna...pak zas kečup.. a taky jsem ani jednou nezvracela, jen takový chutě nechutě, bolesti hlavy, otrávená nálada
A to s tím hladem a pak nechutí po pár soustech! Muž by mohl vyprávět jak mi šel v deset večer něco rychle koupit a než se vrátil, tak jsem spala a nebo po ochutnání řekla, že asi budu zvracet 😀
Nejhorší byly asi dva dny, kdy jsem ztratila chuť, vůbec jsem nevěděla co jím 😝

Jinak ze zeleniny asi nejlepší salát, okurka a nebo vařená mrkev. Docela se dá i vařená brokolice, ale jen smíchaná s něčím a malé kousky, jinak fakt nadýmá. Pozor na papriku, ta není až tak lehce stravitelná, já si ji doteď musím mixovat s nějakou jinou zeleninou, pak má žaludek radost 😅
Z ovoce mi dal někdo tip na meloun a ten byl supr, zaplnil, ale nebylo mi těžko a dostala jsem do sebe hodně tekutin.. A po ránu mě držely banány, mají hodně cukru, takže se mi tak nemotala hlava..

Kacabacka, já si prostě přečetla pár článků na netu. Měla jsem šílený problémy se žaludkem a teď musím brát něco na slinivku, abych vůbec mohla třeba chleba nebo kousíček masa (fakt kousíček a rozmixovanýho) a nebo malý kousek sýra. Ale já jsem případ, většina lidí už to touhle dobou má ok 😅
No, ale díky těm problémům jsem se něco naučila, každý den zkouším. Teď jsem objevila sojové čokoládové mléko (dovážejí to ze Slovenska) a to je teda skvělý, výborná chuť čokolády a lehké na žaludek..

fran
8. srp 2007

No já jsem se poučila. Musím říct, že jsem si dávala dobrý pozor, ale pak mi otrnulo.
Lu777 s těma rybama má asi manžel pravdu. ☹ Člověk neví, jak dlouho to sem jede a jak dlouho to mají v té restauraci. Risk je to vždycky.

lu777
8. srp 2007

a s tím rozebíráním co v čem je: já si prostě některá jídla dovolím jíst jen domácí, mám taky špatné zkušenosti z restaurací.. plus já jsem zatím nic nepřibrala a měla jsem problém udržet váhu, takže kdybych někde chytla průjem, tak mám dvě tři kila dole jen to švihne a to už by asi byl problém

nás asi hlídají shora: jednou jsem mlsně koukala na grilované kuře v Delvitě..dala jsem si ho do košíku, stojím ve frontě a v novinách na stojanu vidím článek o tom jak v Delvitě prodávají stará grilovaná kuřata!
a za dva týdny strašná chuť na anglickou slaninu - to byl ten den jak objevily bakterie v Kauflandu nebo kde, už se nepamatuju.. no, tak jsem si dala přes ručičky a bylo to 😀

kachnicka01
8. srp 2007

Ahojky lu77 a ostatni...ty jo tak to jsem nevedela s tema zavinacema 😒 jinak rano jsem poctive donesla moč k doktorce a prej mam zanet mocovych cest a dala mi penicilin...zatim jsem si nevzala, mam z toho hruzu, hlavne abych tim neublizila miminku ☹ koukala jsem ze je tu na to tema, tak se tam hned mrknu, jestli s tim ma nekdo zkusenosti... ten Toceran si nevezmu, dokud nebudu "umirat"...coz se zatim nedeje.. 🙂 tak ja zas mazu do pelechu...

dit
8. srp 2007

ahoj holky, kachnicko, a to ti předepsala penicilin, i když ví, že jsi těhotná? pokud jo, tak to určitě prckovi neublíží, neboj. A kdyžtak zkus nějaký čaj, vím, že kámoška pila na močák nějaký bylinky. Držím palce! Jinak včera u doktorky v pohodě-čekáme jen jednoho sviště, vše ok 🙂

petule777
8. srp 2007

Kacabacce: Tebe udivuje, že někdo rozebírá svou stravu a mě zase udivuje, že je ti asi jedno co v těhu jíš! Já si myslím, že je to každého věc a jestli tě to nezajímá, tak nevím proč tu jsi.

kacabacka
8. srp 2007

petule: 🙂 jenže já nejsem těhotná! 😀 a nevim, proč hned útočíš...já jsem jen řekla, že mě by hned nenapadlo, že jsou v tiramisu syrový vejce, protože já je tam třeba vůbec nedávám. Nic víc. Až budu těhotná, tak si to asi taky budu víc hlídat.

lu777
8. srp 2007

na močák jsou prý dobré nějaké megabrusinky, prodávají se v lékárně a hodně hodně pít!!! nejlíp čistá voda bez bublin... a ležet, odpočívat!

ale jestli Tě to hodně bolí, tak nic neriskuj a radši ber ten penicilin!.. a jakmile začneš, tak dobrat, samozřejmě

majka225
8. srp 2007

ahojte

fran
8. srp 2007

kachnicka01: já na močák celkem trpím. Nic mi nezabíralo a antibiotika většinou odmítám.Brusinkový kapsle ani tabletky moc nezabíraly. Pak jsem našla Uroval Manosa - brusinkový tablety a ty jsou super! Stačí si dát preventivně, když něco trošku cítíš. Akutní záňět byl pryč během dvou dnů. Samozřejmě hodně pít.

fran
8. srp 2007

kachnicka01: jinak ale, když ti penicilin předepsal doktor,tak asi ví co dělá.
Mě doktorka na to taky předepsala antibiotika, ale bylo na nich napsáno, že pokud plánuju těhotenství, tak je nemám brát. Tak jsem je tenkrát nebrala a s tim Urovalem to krásně vyléčila....Ale to jsem nebyla těhotná. Co mám Uroval, žádný zánět. 🙂

kachnicka01
10. srp 2007

Ahojky holky, moc díky za povzbuzení - tak ten penicilin beru, snad to bude ok - fakt lezim - ted sem si teda poprve sla na chvili sednout.. a piju hodne a docela jsem rada, ze ted chvilku nemusim do prace..(furt mam hrozny motanice a chce se mi zvracet - miminku se asi dari dobre, protoze me je teda priserne 😒 ) rikam si, ze to je pekne za trest tyhle stavy a tesim se, az to prejde a ja si budu moct uzivat rostouci brisko... zatim me rostou jen prsa a k tomu me hrozne bolej a ty nevolnosti... 🤐 kdyby me ten zanet (nedejboze) vzal znovu tak hned poletim pro ty brusinky. Ted jsem mela fakt strach, protoze pred vanocema jsem mela docela hnusnej zanet obou ledvin 🙄 Tak a ted zas jdu lezet.. zatim papa 🙂

cibule
11. srp 2007

Ahoj holky, já mám taky pořád nevolnosti. 😒 Je mi celkem příšerně a spoustu věcí nemůžu ani cítit..... Naprosto nesnáším vajíčka, natahuje mě, jen když na ně myslím a maso taky nemusím brrrr. Kachnicko, určitě to bude v pořádku a soucítím s Tebou ohledně těch nevolností........

mysulka
11. srp 2007

Ahojky, tak to já jsem úplně mimo. Chutě žádné a když se mi zázrakem nějaká vyklube, tak si do toho kousnu a mám dost 🙄 Nemám nevolnosti, nic takového, jen si na tom nepochutnám a maso mi hrozně smrdí, hl. kuřecí a ryby, na kterých jsem byla živa 😠
Kdybych teď držela dietu, tak jsem nejúspěšnější za celý svůj život.
Jediné, co mi příjde k chuti je meloun, rajčatový salát a hranolky z trouby.
Jak já milovala smažák a teď nic. kousnu do něj jednou a pak se přemlouvám ho dobaštit.
Tak to alespoň vyrovnávám vitamínama. Ale připadám si jak feťák 😅
Asi se ze mě stane po těhotenství vegan 😝
Tak buďte rádi za chutě, protože co já bych za nějaké dala, byla jsem fakt gurmán a teď nic, do restaurace se už stydím chodit, protože moje porce dojídá manžel a obsluha se ptá, zda je nějaký problém, či zda jsme spokojení. Tak se maminy mějte a užívejte papu 😉

luucka25
11. srp 2007

Ahojky holky já jsem těď v osmém týdnu těhotenství a žádné chutě taky nemám spíš je mi špatně pořád mám pocit hladu,ale když jím tak se k tomu musím hodně přemlouvat a skoro pokaždé je mi z toho špatně 😵

prin
11. srp 2007

Ahoj holky.Já je možné aby mi mi bylo už ve třetím týdnu špatně?? Nezvracím ani nemám zatím zvláštní chutě,ale musím pořád něco jíst,jinak mi špatně je...

majka225
12. srp 2007

Ahojte holky.

majka225
12. srp 2007

ja odkedy som tehotna vobec mi nechuti jest malo co papkam.niekedy ma boli hlava je mi spatne ale nezvracim a hrozne som unavena stale sa mi chce spat.je to normalne?

kachnicka01
12. srp 2007

Ahojky prin 🙂 je to mozne, me bylo taky spatne z hladu takhle ze zacatku...ale jen jako tak, ze jsem musela porad neco jist, jinak mi bylo zle.. no a ke konci 7tt mi k tomu zacalo byt na zvraceni - dost se to zhorsilo.. ☹ takze ted je mi na zvraceni pred jidlem i po jidle a k tomu spatne z toho hladu...des bes... ale rikala mi vcera babicka, ze at se nebojim, hlavni je, ze mam nadeji, ze to prejde 😎 hihi

A Majko 225 - boleni hlavy me taky provazi a i ta unava je normalni...takze muzes byt uplne v klidu.. co nejvic spinkej a odpocivej 🙂 🙂

No a zjistila jsem, ze mi uz nechutna ani nealkoholicky pivo..ach jo! 😠 tesim se az mi poroste brisko (zatim mi rostou jen faldy ☹ ) no a az prestanou ty nevolnosti.. musime holt vydrzet 😉

ingrovka
13. srp 2007

Ja jsem v 8tt a muzu rict ze nevolnosti mam na dennim poradku... sice nezvracim, ale silene se davim... A co nemuzu ani citit jsou rajcata... kdyz je jenom vidim tak se davim... hrozne mi smrdi... Pritel uz se mi smeje chodim domu s plnyma taskama a potom na nic z toho nemam chut... Jo a taky jsem si vcera merila hladinu cukru v krvi.. pujcila jsem si stojek od babicky a vyslo mi 3,4.. je to hodne malo a tak nevim jak moc bych to mela nebo nemela resit..

mysinka
13. srp 2007

Tak já se taky přidám...teď jsme se vrátili z dovolené v Egyptě...all inclusive...při vstupu do úžasné restaurace, kde bylo na výběr asi z 5 hlavních a 20 vedlejších jídel, se mi obracel žaludek...a tak jsem se krmila suchou rýží a ovocem. A když si manžel dal k snídani omeletku, párečky a hamburgerové maso, málem jsem šla jíst k jinému stolu 😖 Při pomyšlení na jídlo se mi dělá zle, ale mám ukrutánský hlad. Zítra utíkám pro vitamíny, abych prcka moc netrápila. 😉

miskam
13. srp 2007

Ahoj holky, tak já mám 7 měsíční zdravou holčičku a v 1. trimestru co jsem ji čekala mi bylo opravdu zle, pořád zvracení a špatně od žaludku, no prostě děs, ale to znáte, jen jsem chtěla říct, že jsem jedla úplně vše na co jsem měla chuť (ať to byla jitrnice se zelím, docela často 😉 po tý jsem se mohla utlouct, po úplně kyselé mandarinky, to jsem snědla klidně kilo denně), protože v těhotenství jsem si užívala, protože až přijde mimčo a kojení, to se teprve musí jídlo hlídat! Takže si užívejte dokud to jde 😉 🙂

prin
14. srp 2007

Ahoj holky...tak já zkusím nějak pomoct na ty nevolnosti.Je mi pořád špatně,sice nezvracím,ale nic moc.Mám to průběžně celý den,ale mě pomáhá, když si před tím než vylezu z postele sním nějaký suchar,trochu se napiju vody a všechno pomalu.Během dne jím převážně suchary z tvrdým sýrem a kouskem rajčete. Jím teda pořád,ale pomáhá to.No a koupila jsem si zázvorová lízátka,taky bych řekla že pomáhají,a dneska černý čaj se zázvorem,ale nevím jaký to má účinek.Zkusím a dám vědět...hlavu vzhůru, bude líp🙂))

robi
7. zář 2007

ahoj holky,
ja taky pekne trpim. hlady 😒
mame plnou lednici dobrot, ale nemam na nic chut. v poledne chodim kolem lednice a spize a kruci me v zaludku, ale na nic nemam chut. vcera jsem si udelala kasi, ale pak ji vyhodila (zjistila jsem, ze na ni nemam chut 😅 )
zatim jenom hubnu (od zacatku 3 kila), protoze jakyhokoliv jidla jsem schopna snist trosicku a to jsem pred tehotenstvim byla spis "zrava". a kdyz na neco dostanu chut, tak si to musim hned jit koupit (nebo suroviny) a kdyz to uvarim, tak jenom ochutnam a manzel to ji tyden. driv jsem mela problem drzet se od lednice dal a tedka presne naopak. kdybych mela chute, jenomze ja mam desny nechute. driv jsem bezne pila vodu z kohoutku a ted uz mi prijde hnusna... doufam, ze se to vsechno brzo spravi. kdyz nemam chut na jidlo, nevim co varit a prece nebudu varit neco, na co nemam chut? a tak to odnasi manzel, ktery trpi hlady 😀

cibule
7. zář 2007

Holky, já už taky zhubla 2kg, jak mi je furt blbě. Taky nějak nebliju, ale zle je mi celodenně. Byla jsem vyschlá i před těhu a teď mám důlky ve tvářích a na zadku taky propadliny. Jediný z čeho mi je zle málo je ovoce a lížu zázvorovky 😉

robi
8. zář 2007

ahoj,
takze nejlepsi dieta je tehotenstvi 😉 ? zacnu to doporucovat 🙂

cazadora
8. zář 2007

Ahoj, holky, já to měla tak do 14 týdne taky tak, nemohla sem pozřít pomalu nic, sice sem nezvracela ale zle mi bylo pořád. První týdny těhotenství jsem strávila na suchejch rohlíkách, piškotech, suchejch corn flakes apod. Občas jsem měla děsnou chuť na okurku tu jsem slupla celou a ikdyž jsem jí snědla třeba dopoledne tak jsem v noci myslela že umřu. Tak od toho 14 týdne už to bylo v pohodě ani mlsná mě nehonila jíst jsem mohla co jsem chtěla. No a teď mě začínají honit děsný chutě takže se vždycky přecpu a je mi taky zle, přece jen se už do toho žaludku moc nevejde. Teď po ránu jsem měla děsnou chuť na hroznové víno tak jsem si dala a už hodinu se tu kroutim a je mi zle. Takže ono si nevyberem 😉 tak se držte

cibule
8. zář 2007

Robi: Tak nějak, ale u chlapů to nefunguje 😀 😀 😀
Cazadora: Jé, tak to se máme ještě stále na co těšit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru