Vadí v těhotenství hermelín?

ivcadr
1. dub 2011

Ahojky holky. Čtu tady na koníkovi že některá jedla hermelín a některá ne. Já teda takové chutě zatím nemám, ale když si dám třeba na chlebíček kousek tak to snad nevadí,ne? Díky za odpovědi Ivča jsem v 11tt 🙂

rebelie
24. kvě 2011

No, já zatím Hermelín ani Nivu nejím, četla jsem vyšším riziku listeriózy a manžel mě důsledně hlídá, abych hermelín nejedla (nebo jen tepelně upravený). Ale osobně si myslím, že to riziko není moc velké - jednou za 2-3 roky je skandál, že v něčem byla listerióza - ale to se může stát i třeba u obložené bagety (tam je dokonce to roziko snad ještě větší)... A prý mnohem horší než Hermelín je neomytá zelenina, ze které se člověk taky může nakazit... Tak babo raď, asi se stějně musí rozhodnout každá z nás sama... Pro mě je třeba mnohem větším utrpením nemoci tatarák - říkám si, že mi nikdy po něm nic nebylo a neznám ve svém okolí nikoho, komu jo... ale náhoda je blbec a asi bych si to nedokázala odpustit, kdyby se mimču něco stalo... Ale jsou to dilemata a jistota není nikdy žádná...

teufelchen
24. kvě 2011

¨Tak já celé své první těhu měla mega závislo právě na nive a hermelínu 😀 jedla jsem to snad i na kila..protože ta chuť byla silnější než já....a tak citrusové plody.mandarinky..vše 😀 ...a jestli se mi i teď potvrdí těhu..myslím že je to to samé, protože zrovna včera večer bych za kousek hermelínu vraždila 😨 ..fakt jsme každá jiná:o)))a tělo si v těhu řekne samo co potřebeuje 😉

jennyska
10. bře 2014

Ahoj @teufelchen @rebelie @marketnieuw @zvirka @anicka164 @katchi @maly_prcek @vrtenka @jankapavol @aemmi @petruskaaa @lukza @dlabinecka @1luciferka1 @ivet6 @lussi @xvitk101 @neu.sona @lenulinka00 @makreluska @slavicky @kacenka25 @smardik @shadowcat @kalo @pehaka @beponka a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Sýry v těhotenství https://www.modrykonik.cz/syry-v-tehotenstvi/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s jakýmikoli sýry v těhotenství, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a pojídání sýrů v těhotenství právě řeší. Vaše rady, tipy a doporučení určitě ocení! Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

sedovamartina91
29. zář 2016

Ahoj holky, před tehu mi dr zjistila alergií na mléko takže sem ho prestala pit a jíst veškeré jogurty. Jedine co mi nedělalo zle byl tvrdý sýr a jednou za čas hermelín. Ale ani to jsem moc nejedla jen jednou za čas. Dnes jsem dostala hroznou chuť na cereální rohlík (bagetku)s hermelínem. Nemůže to prckovi nějak ublížit když jsem to snědla?

anthrax
15. lis 2016

@sedovamartina91 nemůže..jsou to jen pověry. Známá celé těhu dokonce pila čerstvé kozí mléko a malá je zdravá jako rybička. Pro pocit jistoty si můžete přečíst http://blog.maminkam.cz/jsou-plisnove-syry-v-te... jsou tam i nějaké výsledky z testování, které mluví za vše.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru