Váhový přírustek v těhotenství. Kolik je optimální?

jana06
6. črc 2007

Ahoj holky, mám prosbičku.
S přítelem se pořád dohadujeme, kolik je optimální váhový přírustek v těhotenství. Samozřejmě vím, že je to individuální, ale já tvrdím, že 10-12 kg je všude uváděno jako optimum a taková ta zlatá střední cesta.

carmilla
17. říj 2016

Zase nesmíme se z toho předposírat, holky. 🙂 Každej člověk je jinej. A pokud víš, že se stravuješ normálně a děláš, co se dá, abys byla v pohodě a fit, tak proč se trápit. V jiné diskusi už si tu holčina stěžovala, že jí paní doktorka jako dezert doporučila dát si půlku jablíčka. :D :D Maximálně. :D A to podotýkám, že podle toho, co psala, neměla s váhou nejmenší problém ani před těhotenstvím. Člověk nesmí jít ode zdi ke zdi - přejídat se s výmluvou "teď jím za dva" je špatně, ale držet nějaké diety v těhotenství je totální zvěrstvo. Nevím, proč dneska doktoři podporují tenhle dietní trend, asi nebudeš jediná. Jestli mně něco takovýho gyndař řekne, aniž by k tomu měl hodně pádnej důvod (extrémní příbytek na váze, těhotenská cukrovka apod.), tak mu snad udělám z ordinace chýši jedovou...

balrozka
7. bře 2017

Koukám, že jsem zatím v normě. Konec 26. týdne a mám nahoře 5,3 kg. Teď to nějak poskočilo. Asi o kilo za 3 týdny.

ebela
23. dub 2018

@jana06 velryba? V tom případě já ve stejném tydnu s 13kg jsem godzilla😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru