Váhový přírustek v těhotenství. Kolik je optimální?

jana06
6. črc 2007

Ahoj holky, mám prosbičku.
S přítelem se pořád dohadujeme, kolik je optimální váhový přírustek v těhotenství. Samozřejmě vím, že je to individuální, ale já tvrdím, že 10-12 kg je všude uváděno jako optimum a taková ta zlatá střední cesta.

simus
6. črc 2007

tak já mám zatím nahoře 9 kg a myslím že je to skorát mám jen pupík, ale připadá mi ýe by mohl byt větší🙂 nechápu jak se tam 3-3,5kg mimoušek vejde🙂
a povim vám, kdyby mi manžel naznačoval že jsem jak verlyba, tak ho nakopu do ku... 😀 😀

petra.v
6. črc 2007

Simus souhlasím,ale já myslím, že v těhu Ti hormony lítají nahoru dolů a kdyby nám toto partner říkal asi by nás to hodně mrzelo ☹

jajcka
6. črc 2007

Souhlas, já bych ho taky nakopala a dvakrát, aby si to pamatoval.

simus
6. črc 2007

peti, tak nějak, já to mimino z ničeko nevyrobím, musím přibáírat to je jasné a v případě tady holčiny nějakých 6 kg to si ten přítel dělůá prdel ne??? Holky naberou i 25kg a dají to dolů a i kdyby nedaly, život přece není o váze🙂 jsou i přednější věci

petja
6. črc 2007

maminka od mýho kámoše měří asi 155cm a nabrala 21kg,byla jistě méďa kulička,ale co z toho,jak říkám takovýho chlapa ani pučit 😠

petra.v
6. črc 2007

Simus, jo jo.Já s Tebou souhlasím.Jenže pokud si to chlap myslí a dává Ti to najevo,tak to je smutný ☹ Každej je nějakej, ještě že mě zatím neříká že tloustnu 😀

petja
6. črc 2007

No ale Janču jsme totálně otrávily,ta už s náma nepromluví,už se tu neukázala 😕

petra.v
6. črc 2007

Asi jo Péti.Ale vždyť Janču chceme jen podržet aby si z toho nic nedělala,tak se určitě na nás nezlobí,že Jani?
Pořádně se nabašti a na toho Tvýho sportovce nedej...On to určitě tak nemyslí 😉

petja
6. črc 2007

Kdyby si radši sedl ke knížce o těhu,hned by mluvil jinak,jen to co musíme my ženy a při porodu naše děťátka zažít...nemyslím jen fyzický,ale i psychický nátlak,ten stres co dítě zažije,než se protlačí na svět,potom začít dýchat svými plícemi...můj Martínek ty knihy sice taky nečete,ale to jen proto,že já mu všecko vyprdolím 😀 furt to všecko probíráme

kim
6. črc 2007

Holky vy jste tady teda sjezdily toho Jančinýho manžu 😀 😀 😀 Ale je pravda, že teda jen 6 kilo je opravdu minimum, to je snad na Guinessovku, ne 😀 😀
Určitě má zase manžel jiné klady, co naši nemají.Já měla úplně stejného bývalého přítele, pořád cvičit, cvičit, udržovat se v kondici a mě taky pořád říkal, že musím zhubnout a to jsem nějaká tlustá nebyla!!!!!!Je to taková úchylka, no.No každopádně jsem ráda, že se nestal mým manželem a že můj manža je v pohodě a z bříška si děláme legraci 😀 Já rozhodně jen 6 kilo nepřiberu, neboť už teď mám 3-3,5 kg navrch 😕 😕

danahl
6. črc 2007

Ahoj holky,tak já jsem u prvního přibrala 18 kg a nakonec jsem všechno zhubla asi do4 měsíců a potom jsem měla ještě méně.A ted u druhého jsem ve 20. týdnu a mám nahoře zatím 3,5 kg,ale to ještě příjde 🙂 Vůbec mi nevadí,když přiberu,protože potom když mamča kojí,tak jde hubnutí samo a jedla jsem ještě více něž v těhotenství 🙂

jajcka
6. črc 2007

No chudák Janča, ale neznamená, že když on je sportovec, že ty musíš být taky a měl by si hlavně uvědomit, že jsi těhotná, nosíš jeho dítě a je důležité mu dávat vše na co má chut´.

petja
6. črc 2007

No daly jsme mu co proto,ale byla to snaha podpořit Janču,aby si ten svalovec sedl ke kompu a četl,pokud má ale stejné názory na ostatní věci jako bříško Janči,tak jsem pro něj jen slepice... 😅

marinka
6. črc 2007

Já teda myslím,že chlapi by se měli spíš starat o tom, abychom dobře jedli a ne, abychom moc nepřibrali 😀 Teda aspoň u nás to tak je, že mi manža kupuje samé dobroty, pořád se ptá, na co mám chuť a co bych si dala když se občas zeptá, kolik jsem přibrala a já mu řeknu váhový přírustek, tak řekne, že super 🙂 Ale je fakt, že zatím jsem nepřibrala moc, asi 5 kg. Kdybych měla 16 kg, tak by se na to možná díval jinak 🙂

ren82
6. črc 2007

Ahoj holky, já jsem zatím přibrala 10 kg, ale poslední týden to letí jakousi závratnou rychlostí nahoru. Sice bych už měla za 3 týdny rodit, tak to nějak neřeším. Moje mamka přibrala při bráchovi 25 kg!! A říkala, že do půl roku to měla dole. No a potom byla těhotná se mnou 😀 tak zas pěkně nakynula a pak zas shubla a pak zas otěhotněla se sestrama - dvojčatama a znova nakynula a pak zas shubla... No a to je konec. Teď v 50-ti letech váží míň než já ☹

jana06
autor
6. črc 2007

Téda kočky, pěkně ste to tu rozjeli 😉
Nebyla jsem tu, pánžto jsem měla něco na práci. ne proto, že by jste mě otrávili. To né. J si z toho svýho už taky nic nedělám. On je to pro něj nezvyk. Celou dobu nic, břicho jak obrácenej lavor a najednou hups a je to tady. Je z toho vyjukanej. tím se ho nechci zastávat. Dokáže říct věci, terý mě vezmou, ale to je on a někdy si nevidí do pusy. Ale to asi každej z nás.
Děkuji vám za podporu je super číst některý příspěvky... 😉

marinka
6. črc 2007

jani, je fajn, že to bereš takhle.. Ale stejně je to zvláštní - já jsem taky byla obrácelý lavor před těhu, s manžou jsme byli pořád v posilce, ale teď si moje bříško užívá 🙂 Je to přece něco jiného, než kdyby člověk přibral tuky, v tomhle bříšku máš jeho syna, tak by měl být na tebe pořádně hrdý!! 😉

ren82
6. črc 2007

holky, jedna moje kámoška přibrala za celé těhu jen 3kg!! Malý měl 2,9kg a teď - 4 měsíce po porodu váží ještě o 10 kg míň než před otěhotněním. Fakt exemplář, že? 😀

jajcka
6. črc 2007

No ren82,tak to si mě překvapila. A ty Jani06 pořádně papkej a vykašli se na nějaký kecy, děláš to pro svoje mimi.

petra.v
6. črc 2007

Ren, mojí kamarádky sestra přibrala za celé těhu jen 4 kg!!! a teď v květnu se jí narodila zdravá holčička 😉 .
Holt u každého z nás je to přibírání jiné 😖 😀 😖

ren82
6. črc 2007

Peťo máš pravdu, u každé z nás je to jiné a řešit váhu v těhu (když je jinak vše v pořádku) je zbytečné. 😎

petra.v
6. črc 2007

I agree 😀

jana06
autor
6. črc 2007

ren82-a nebylo té kámošce ze začátku blbě, že třeba šla dolů se svojí váhou před otěhotněním? Jestli ne, tak to je fakt exemplář

Jo, to on je šťastnej, že malej kope a jak mu tluče srdíčko. Holt se s tím bříškem tak trošku špatněji vyrovnává. Oni ti chlapi jsou stejně divnej druh. Jak já říkám Bejdžorani. Tvoři z jiné planety. Někteřé věci jim dochází později, no
Dnes jsme si udělala radost. Kamarádka mě vytáhla na nákup do Tesca a já tam v jednom obchůdku s levnýma CD-čkama koupila relaxační hudbu pro miminka. Začala jsem to tak trošku poslouchat a vypadá to celkem slibně. Hraje tam hodně klavír. Takový uklidňující. Aj bych u teho usla. Kdyby jste některá měla zájem, tak se to pokusím přepálit a pošlu vám to 😉
Mám z toho takouvou radost...

marinka
6. črc 2007

jani, já mám taky spešl CD s hudbou pro miminka, je to moc krásné a opravdu to uspává 🙂

jana06
autor
6. črc 2007

Tak aby jste věděli, tak jsem vložila do svého albíčka nové fotky.

marinka: mám z toho radost. Hned ze začátku se tam pěkně směje miminko a k tomu hraje pěkná hudba. Malej se hned začal vrtět. Samozřejmě, že jsem si to vyložila tak, že se mu to líbí, že? 😉

flow111
9. črc 2007

Ahojte, ja som zatial pribrala 24kg co je dost, moja mamka pri prvom nabrala 32kg, no stress... 😎 ...mam sice obcas depresie z toho ako vyzeram, ale uz mi to tak nevadi, este to je asi vdaka MK... 😀 😀 ...len dufam, ze do porodnice nepojdem so stovkou, lebo sa tam nedogulam 😀

janickabez
9. črc 2007

Ahojky ráda bych se zeptala nějaké baculky... kdyby se nezlobila a chtěla mi odpovědět....já jsem taky baculka(bohužel jsem před těhu přibrala skoro 10kg... nejspíš z vitamínu a přehoupla jsem se do těch 3 ciferných čísel)....tak by mě to zajímalo, kolik v těhu přibrala.....v 19tt mám 3-5kg nahoře.... pořád mi to skáče, asi podle toho co večer slupnu .....

ren82
9. črc 2007

Jani, já sice nejsem úplně baculka ( i když si tak někdy připadám), ale to, že jsi přibrala v 19tt 3-4kg není žádná hrůza. Pokud přibereš tak do těch 13kg, tak to máš skoro hned po porodu dole. 🙂

pecule
9. črc 2007

Zdarec,ja ted poslední měsíc přibrala 3,5kg hrozně to skočilo,dohromady 8,5kg a jsem 27tt.Už nic neoblíknu,musím nosit trička od přítele 😀 a jinak jak tady ostatní píšou,že byly na sladký,tak jsem ráde,že nejsem sama.Jo,taky jsem slečna koláčlová a buchtová 😀

nanika
9. črc 2007

Janinka, ja som baculka, pred tehu 92 kg, teraz som v 17tt, mam 91 kg. Kedze som ako taka vyssia almara, musim sa krotit, aby som neublizila babu. Aj ked verim, ze ono to v tom 5, 6 mesiaci vyrazi raketovou rychlostou, tak som zvedava aj ja. Z tych 3 kg si nerob tazku hlavu, ja som ich nepribrala len preto, ze chodim raz do tyzdna plavat a krotim sa, sladke mozno tiez len raz do tyzdna. Bojim sa, vysokeho krvneho tlaku a cukrovky, tak radsej vstupim do seba, ako neskor plakat... Ale kolko priberies, ak sa stravujes normalne aj tak neovplyvnis, niekto sa stravuje zdravo a priberie 30 kg, niekto zerie o dusu a priberie 10. Tak klud, podla mna si na tom teraz tak,ako mas byt 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru