Ve 35+5 váží mimi 2.336 g. To musí mít kolem 4 kg?

lenulinka00
16. únor 2011

UDĚLALA JSEM V TEXTU CHYBU. 🙂 MÍSTO 3.336g MÁ BÝT 2.336g.
Včera jsem byla opět na kontrolním ultrazvuku můj týden je 35+5. A zjistili, že miminko váží 2.336 g. A zdá se jim to málo, chtěli si mě nechat v nemocnici, ale já jsem jim podepsala reverst. Dnes mi můj doktor říkal, že by maličkej měl vážit o 500g víc, že bych si do nemocnice měla jít lehnout. Ale myslím si, že přibírá pěkně. Před 2 týdny vážil 1.700g. Přibral teda za 2 týdny 600g. Vůbec to nechápu, to musí mít porodní váhu okolo 4kg?? Já sama za celé těhotenství přibrala 5kg. Prosím poraďte mi, jestli je dobré jít do nemocnice a nebo dál docházet každý den ke svému doktorovi na monitor. Děkuji moc

mkr
16. únor 2011

neteř byla v 38 tt a měla 2600 gr, ještě může pěkně nabrat 🙂

zdezli
16. únor 2011

Nemyslim si, ze by mel nejak prilis malo. Muze to klidne jeste dohnat. Rikam to proto, ze me cele tehotensti strasili, ze je dcerka mala, o 2tt pozadu a kdesi cosi. Nakonec se narodila ve 39tt s 3020g. Zadna obryne, ale proste akorat 😉 Za posledni 2tt pribrala taky jeste pres 0,5kg 😉

baca
16. únor 2011

Můj syn vážil v této době 1870 g. A nikomu to nevadilo. Narodil se s váhou 3190 g. Takže akorát. Pokud v tom není něco jiného (vysoký tlak, cukrovka?), nevidím důvod ležet v nemocnici. 🙂

kalo
16. únor 2011

Jo, už tomu rozumím 🙂 Ale máš otevřená 2 témata..
Ale neboj, mě v 38tt podle měření řekli, že mimi nebude mít ani 2 kila a měla 2700g při narození..takže se sekli, jak blázen!! Taky jsem přibrala jen 5 kg..Tak nemůžeš počítat s tím, že se ti narodí nějaký špekoun 😉

breberka
16. únor 2011

já ležela od 31.tt na porodnické JIP a vim, že důležité bylo, aby jsme se s mimčem dostali nad porodní váhu 2,5 kg, že je pak mimčo na tom lépe kvůli předčasnému porodu, takže já si tam poležela do 35.tt. Můj problém tedy ale nebyl v tom, že by malý nepřibíral, ale v hrozícím předčasném porodu.

iira
16. únor 2011

moje dcera byla 38+5 tt a mela 44cm a 2400g ale mela jsem spatnou placentu a prislo se na to az pri porodu ..pokud bys mela spatnou placentu tak by ti i mohli vyvolat porod drive kvuli zdravi miminka,ale to asi nebude tvuj pripad jinak by ti to rekli ,tak ja bych asi dochazela k mudre. ale zalezi co ti rekli ...jinak ja bych byla v klidu ,pokud je mimi ok tak sse nestresuj to ti moc nepomuze ....

milinoj
16. únor 2011

Ahoj, mě se narodila holčička v 38+0tt a měla 2,48 kg. Byla tedy donošená, moc šikovná, zdravá a váha šla krásně nahoru. Hlavně se nestresuj a buď v klidu. Doktoři přece nemůžou přesně uričit kolik bude mimi vážit. Záleží i na tvé tělesné dispozici, pokud jsi ty i tvůj partner drobek tak nemůžete mít 4kilové dítě. 😉

sophie1
16. únor 2011

No pokud to lékaři doporučili, asi bych si tam lehnout šla. Mě přesně v téhle době jako jsi teď ty také zjistili nízkou hmotnost, horší průtoky a "starší" (tudíž hůře vyživující placentu) a radši jsem tam zůstala. Každý den jsem byla na monitoru, na UTZ kontrolovali průtoky - chtěli ve mě mimi nechat dozrát co nejdéle, ale zároveň neohrozit ho špatnými průtoky a výživou. Jakmile se průtoky ukázaly hraniční, musela jsem na vyvolání - a malá měla horko těžko 2,5 kila. To bylo 36+1..... Takže já doporučuji jí do nemocnice, vydržet to a být pod stálým dohledem. Držím palce!

lanka
16. únor 2011

ahoj rodila jsem 37+5 malá byla sledovaná od 30tt s tím že je moc malá a narodila se 2420 poslední odhad den před porodem byl 2330g
Každý den mne na monitor nehonili. Netuším jakou ti stanovili diagnózu. Rozhodnout se musíš sama ale oni asi chtějí aby jste zvládli být v pohodě do ukončeného 36 tt tzn, 37+0 Pak už tě nechají dělat si co chceš.
Kolik jsi přibrala ty nehraje roli.
Co kdyby ses ptala jich co s tebou chtějí dělat v nemocnici. Možná by ti jen dodali do žil glukozu aby víc poporostl a měl snadnější start. Tyhle "malé" děti nemají dost tuku, hůř se jim udržuje tělesná teplota a tím pádem se rychleji unaví, nemají tolik síli se najíst a nastává bludný kruh z kterýho mimča tahají pomocí dokrmu....
Asi to chce ptát se víc těch co ti navrhují hospitalizaci. 😉

karmenta
16. únor 2011

ahoj, a zkoumali ti průtoky v placentě? mě na kontrole ve 30tt zjistili že nejen že je malá daleko menší než by měla být, ale že jsou opačné průtoky v placentě a v řádu pár hodin od tohoto zjištění jsem už byla na stole a dělali císaře. Co se týče váhy netrefili se akorát o 100g, ale to bylo při naší váze sakra rozdíl.
Já bych po této zkušenosti do nem. šla, už jen proto, že bych doma neměla klid a vrtalo by mi to hlavou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru