Ve 4tt hCG přes 3000, hrozí ještě mimoděložní?

anelka29
7. lis 2013

Holky, byla jsem na kontrole (beru to ode dne oplodnění, ne poslední MS) 2+6tt hCG 300 a ve 4+2tt na UTZ nic vidět, prý je to brzy, sliznice hodně narostlá, okolí vejcovodů prý čisté a hCG přes 3000. Mám strach. Kamarádka byla 4+5tt, hCG něco málo přes 1000 a už byl vidět gestační váček, já měla 3000 a nic ☹. Vrtá mi to hlavou... Máte nějaká zkušenosti? Může jít o mimoděložní? Děkuji

martina_z
7. lis 2013

No, ciste teoreticky to mimodelozni jeste muze byt, dokud dr,. neuvidi dutinku se zloutkovym vackem, ale ta pravdepodobnost je nizka (1-2% v obecne populaci), tak se zatim nestresuj. Mas duvod se bat? Uz jsi mimodelozni prodelala, mas srusty na vejcovodech nebo jsi po IVF? hCG narostlo dost, takze je mnohem, mnohem pravdepodobnejsi, ze bude vse v poradku. Kdy jdes znovu? Kdyz jsem mela mimodelozni, hodnoty jsem mela hodne nizke, krvacela jsem tmavou krvi a mela jsem bolesti podbrisku. Ted jsem byla ve 4+6 na UZ a byla videt jen prazdna dutinka, hCG 2700, a o tri dny pozdeji uz byl videt i zloutkovy vacek a hCG uz mi nenabirali. Drzim palce!

jetynka
7. lis 2013

Podle mě je to hodně brzy, já byla 4tt +6dní a měla jsem pidi tečku na ultrazvuku u druhého mimi, u prvního mimi jsem byla 6tt +2dny a bilo srdíčko. Tak bych ještě počkala týden, to už by mělo být něco vidět. držím palce.

pisisvori
7. lis 2013

tak já jsem dens byla na UTZ a nic vidět nebyl, dr. říkala, že něco málo vidí, ale že to ještě nemůže brát jako průkazné. HCG dnešní je 3052 4+4tt (od odplodnění se normálně nic nepočítá, lepší je psát od MS). HCG 3 dny před tím bylo 710,takže narostlo dost a to si mylsím, že je podstatné a že to mimoděložní nebude, na další UTZ jdu v úterý.

Pokud jsi 4+2 podle opldnění tak podle MS 6+2 a HCG je jen 3000 anic není vidět tak je to trochu už asi divné. Ale pokud jsi podle MS 4+2tt je to podle mne normální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru