Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

karotky
12. led 2007

Tak myjsme byli opozdilci.Začali jsme až v 19.týdnu,ale za to vydatně. 😀

heave
14. led 2007

Ahoj, já mám právě teď pohyby, jsem v 15.týdnu, cítím je hlavně večer, když si sednu a jsem v klídku, je to pěkné.Nejprve jsem měla jen takové šimrání a teď cítím jak se tam asi protahuje, protože mám najednou tlak na jednom místě v břichu jako kdyby tlačil hlavičkou nebo zadečkem.

rafaela23
14. led 2007

Jejda a já mám už teď v 12. týdnu pocit, že se mi tam když si lehnu na záda a natáhnu nohy cosi už vrtí 🙂. Je to i malilinko vidět. Je to vůbec možné ? Při čtení Vašich odpovědí o tom už začínám dosti pochybovat, že to co cítím jsou pohyby... ☹

heave
14. led 2007

Když jsem byla na ultrazvuku ve 12. týdnu tak se mimi pěkně vrtělo, tak je možné, že jsou to pohyby. 🙂

jankar
14. led 2007

Hojky já taky byla na utz ve teď ve 12tt a taky sebou mimi pěkně mlelo,ale já teda nic necítím 😒 ale myslím že se určitě dočkám 😵 😵 😵

mmarky
14. led 2007

ahoj janko - to vis, ze se dockas (my taky - snad 😉 ). Hezkou nedeli

jankar
14. led 2007

Jééé ahoj Markétko....určitě...a ty taky 🙂 jsem nějaká nachlazená,seskoč s koníka a kukni na emimino,psala jsem tam,ať to nemusím psát znovu....papa a drž se... 😉

mmarky
14. led 2007

jj, ja tam uz byla, tak se koukejte uzdravit! Zitra jdu za Mohamedem 😀 , tak na Emimino napisu zazitky 😎 a poznatky

jankar
14. led 2007

Marky no jsem zvědavá víc jak ty,určitě napiš všechno do podrobna,hlavně se ho nezapomeň něco zeptat co chceš,u mě je to normální,moc držím palečky... 🙂

mmarky
14. led 2007

mela bych si napsat seznam 😀 bude ve me mala dusicka, jsem nervozni jen na to pomyslim - a cim vic se to pondeli blizi to je horsi 😅

rafaela23
14. led 2007

Tak to je supr. Mě velkej ultrazvuk teprve teď čeká 30.1. a nemůžu se dočkat, až toho drobka uvidím 😵 Mám už dvě fotečky z menšího ult. a tam na prvním je vidět jen mikro flíček a na druhém taková šmouha, jak tvrdí přítel 🙂 .

ijetka
14. led 2007

rafaelko já jsem pohyby začala cítit když jsem byla těhule asi 3,5 měsíce 🙂 přeju hodně štěstíčka a na tvůj termín mám narozky pa 🙂

rozinka
14. led 2007

ahoj všichni,chtěla bych se zeptat...jsem ve 20tydnu a pohyby uz citim asi tyden,ale dnes asi jen 2x a velmi slabe.jsem docela solidne nachlazena.myslite ze je to normalni,nebo ze mam jit radeji k doktorovi?

anatanka
6. únor 2007

Vzdycky, kdyz ctu takovou diskuzi, tak me to trochu vyvede z miry. Zacinam zitra dvacaty tyden a po pohybech ani naznak a to jsem hubena jak lunt a bricho mam minimalni. Vim, ze se rika, ze prvorodicky pohyby uciti az kolem toho dvacateho tydne, ale prekvapuje me, ze jsem se jeste nesetkala s nikym, kdo by je necitil uz pred dvacatym, jen ja porad nic.

morusa
6. únor 2007

Anatanko, říká se ,že trpělivost růže přináší. Na jednu stranu chápu tvé znepokojení, ale na druhou stranu vůbec...vždyt když se podíváš do všech možných příruček a knih ,tak si přečteš ,že první pohyby můžeš cítit až kolem dvacátého týdne, i později jako prvorodička, prostě přesně to, co sama píšeš. Já jsem je taky necítila do 21tt a znepokojená jsem vůbec nebyla, říkala jsem si ,že až to přijde ,tak to prostě přijde a přišlo. Tak se nestresuj a vyčkávej. Jo a poprvé jsem je cítila, když jsem si lehla večer v klidu na záda, tak udělal prcek první pořádnej výkop, tak to zkus, třeba už dneska se ti ozve.

romanka
9. únor 2007

Anatanko, musím souhlasit s Morusi. Buď v klidu. Já jsem sice jedna z těch šťastných, jsem v 19tt a tento týden miminko začalo kopat, ale jen, když ležím v klidu v posteli, natažené nohy a sleduju TV nebo jen čekám co bude. To ale nemění nic na tom, že je něco špatně, když ještě pohyby necítíš. Moje kamarádka, která porodila teď 23. prosince 2006 ucítila první pohyb až v 25tt. Je možné, že už něco cítíš, ale neuvědomuješ si, že je to miminko. Já jsem poprvé cítila jen takové bublání (myslela jsem, že to jsou střeva 🙂 a až jsem zadržela dech, tak to byl kopanec. Vydrž, určitě tě ještě pořádně dokope 😉

honzina
21. únor 2007

Tak já si prvními pohyby začala být jistá 9.2., to jsem byla přesně 16+3tt. Sice jsem něco cítila už dřív, ale... Od toho dne do mě šťouchá pravidelně. 😉
No a včera, to jsem byla 18+0tt, človíček poprvé kopnul do dlaně i taťku. 🙂

romana27
21. únor 2007

anatanko mě moje doktorka řekla, že ve dvacátým týdnu, tak v klidu, určitě to brzo začne, taky čekám. Něco se tam dole děje, ale jestli jsou to pohyby střev nebo miminka, ví bůh 🙂

hackermartinka
17. bře 2007

Ahojky maminky, já jsem první pohyby ucítila v polovině 17.týdne. O pár dní později se mi i zdvihalo bříško🙂 Lékař mi rázně oznámil, že si vymýšlim, že to nemůže být miminko, že to spíš jsou pohyby střev. Dovolím si ale tvrdit, že se mýlil, jelikož pohyby od té doby cítim pravidelně několikrát denně a jsou čím dál víc silnější. Je to moc krásný pocit, budoucí tatínek to poprvé ucítil asi v na začátku 18.týdne. Je to vážně skvělý zážitek hlavně po těch nejistých 4 měsících, kdy mi bylo stále jen zle. Překrásná odměna🙂 A co teprve, až se nám miminkko narodí🙂)

verunnecka
18. bře 2007

ahoj holky,to já cítila pohyby až ve 20tt,no a jak říkate večer to bylo terno,prcek totiž ve dne spal a v noci kopal a šplhal.

andulkaavetrelec
18. bře 2007

ahoj holky, já cítím pohyby od 18. týdne,jsem štíhlá prvorodička, ale pohyby jsou hojné, vrtí se prcek

boban
18. bře 2007

ahoj holki jste tady?

luuciee83
20. bře 2007

ahojky holky! já cítím pohyby od 17tt - jsem prvorodička - první den jsem si nebyla jistá, ale druhý den, když jsem viděla, jak mi nadskakuje bříško to bylo jasné... jinak taťka si musel počkat o měsíc déle, než našeho malého cítil kopat, ale byl to pro něj krásný zážitek! 😉 teď malý kope o 106 - hlavně večer, když se vysprchujeme a jdeme spát...
a jak už tady bylo řečeno, byla jsem taky připravená na to, že jako prvorodička ucítím pohyby spíš až později - kolem 20-21tt 😉

zusma
10. čer 2007

Ahoj holky, mám jeden dotaz 😉 V kterém místě jste poprvé nebo na začátku cítili pohyby? Bylo to pokaždé jinde? Díky. 😎

micinka22
10. čer 2007

zusma ja kopance porad na jednom..nalevo od pupku a 3 cm cc dolu .)) jinak tlak byva pokazde jjinde..

zusma
11. čer 2007

Mici: díky moc. Pořád se zkoumám a nevím,zda to,co cítím je opravdu ono ☹

Budu ráda,když někdo další napíšete svoje zkušenosti 😉

romana27
11. čer 2007

ahojky holky, zusmo já ze začátku cítila pohyby taky u pupku. Teď, když už je mimišo velký, tak je to na střídačku, ale protože ho mám otočenýho špatně-hlavičkou nahoře, tak je cítím dole, kde mi vesele kope nožkama do močáku a podobné lahůdky 🙂 ale je to náš miláček, takže to má povolený 🙂

zusma
11. čer 2007

Romčo, díky moc 😉
To musí být lahůdka, kdy tě kope do močáku 😀

romana27
11. čer 2007

nemáš zač. Jj, někdy je to prima, hlavně v noci. Chodím každý tak dvě hodinky na WC a někdy jsem už fakt líná a říkám si, to zaspím a on jako by věděl, že maminka je líná, šup nožičkou kopne a já se málem počůrám a tak musím 😀 . Cvičí se mnou, jak se mu chce 🙂

zusma
15. čer 2007

Tak už je asi cítím 😀 Když si to promítnu zpětně, tak poprvé jsem to ucítila první den 19.tt, pak asi týden nic a od 20tt dá se říci každý den. Někdy více a někdy méně. Hurá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru