Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

zuzik03
6. lis 2007

janininko - teď už to cítím každý den, ale zpočátku třeba 3 - 4 dny nic a pak jen chvilku.

světluško - musíte se o něj pěkně starat, třeba to někam dotáhne a na stáří vás zabezpečí 😀

Holky, poznáte, jestli vám tvrdne břicho ? Doktorka mi říkala, že od těch pohybů ztvrdnout může, ale asi nejsem schopná to poznat.

janinininka
6. lis 2007

Já jsem to říkala dnes sestře, a prý je to ono, tak snad jo, taky jsem si nebyla jistá.
Ono prý tvrdne, je to normální, na chvíli ale jenom, pak je zase normální, ale to asi poznáš sama za chvíli.
Mě zrovna teď trochu ťuká naše kočička, asi se těší na cvičení,kam za chvíli jdeme. 😵

janinininka
8. lis 2007

Ahojky,
chtěla bych se zeptat, mám pohyby od po někdy větší někdy menší, musí se miminko pohybovat pořád stejně, nebo je to normální, že se někdy pohybuje víc a někdy méně? Dneska je nějaká lenivá oproti včerejšku, taky mě bolí břicho, ale to je asi z toho, jak jsem začala jíst, a střeva se s tím musí vypořádat!
Díky za rady! 🙂

zuzik03
8. lis 2007

Neboj, mně se někdy vůbec nepohne a někdy s sebou šije o 106, hrozně se to mění 🙂 už je to holt člověk - my se taky vrtíme každou noc i den nějak jinak 😉

majka07
8. lis 2007

jani, neboj, mně třeba malá v bříšku stávkovala 3 dny v 25 tt, měla su strach, ale vše bylo v pořádku pak jela třeba celý den

mobina
8. lis 2007

Janinko já se na to shodou okolností ptala včera na KO, protože Ondra taky jeden, dva dny kope jako o život a pak třeba jen jedno čutnutí za den. Doktorka říkala, že to je jako s námi, někdy máme chuť být aktivní, někdy ne. Nějaký pohyb za den by to asi chtělo, ale jinak se tím nezneklidňuj 😉

janinininka
8. lis 2007

Díky, to jste mě uklidnily 🙂 malá kope, ale jak kdy, někdy méně, někdy více, měla jsem obavy, já budu starostlivá maminka teda asi až moc, o všem přemýšlím, vrtí se víckrát než 1 za den, to jo, asi je nějaká lenivá dnes. Tak díky, třeba to záleží i na mém stavu, jak mě bolelo břicho, teď mě nějak bolí hlava, není mi nejlíp, tak je třeba taky přešlá.
Mobi, to se mi líbilo, prý jestli to bude chlapeček.. 😀 my čekáme holčičku, jdeme na 3D ultrazvuk v prosinci, tak se taky radši ještě jednou zeptám, už jsem koupila dnes růzový kabátek a košilku, to by byl chlapeček k nakousnutí v růžovém 🙂

danca27
9. lis 2007

Hoky od kdy jsou první pohyby od 20tt? 🙂

xsuzzi
9. lis 2007

danca27.....o pár stránek dříve by ses dozvěděla,že u někoho už od 16tt 😀 😉

svetluska.l
9. lis 2007

Holky jak mluvite o tom tvrdnuti..ja se poslednich par dni vzdycky rano vzbudim s tak tvrdym brichem,ze me to probudi...musim vstat,jit na zachod a teprve pak to povoli a celej den je klid...a rano zase...ma to nejaka z vas?

Ju a Jani...ja mela od kamosky plnou tasku veci na holcicku...chtela jsem holcicku a je to kluk🙂Chtela jsem neco pouzit,ale manzel rikal,ze z nej frufrua delat nebudu 😀 Tak nakupuju nove🙂Doufam,ze se doktorka nespletla/tvrdila,ze na 90procent kluk/ a pak nebude zase holcicka chodit pouze v modrem🙂)

mobina
9. lis 2007

Světlu tak to nevím. Mě tvrdne břicho vždycky jen při pohybu. V klidu to naopak přejde. Určo to řekni na KO doktorovi 😉
Janinko nám řekli pohlaví už ve 13 tt 😕 a v 21tt nám to potvrdil dr. na screeningu, i když se Ondra schovávál a styděl. Na 3D jsem nešli. No ale stejně si budeme 100% jistí až u toho porodu 😉 Výhoda je, že holka v modré by nevypadala tak divně, jako klučík v růžové 😀

janinininka
10. lis 2007

Já tvrdnutí žádné nemám, ale prý je to normální, když to trvá chvíli, třeba to je po probuzení, jak dlouho ležíme, zkus se zeptat dr.

Svetluska- mě zase včera tchýně dala nějaké věci na doma po klucích, některé jsou ještě hezké, a na doma to stačí, a je jedno, že je to po klucích, jak píše mobina, lepší než kdyby kluk chodil v růžové, to by asi přítel nepřežil ani na doma 😀

MObi- to je brzy, ve 13tt, to se asi hezky nastavoval, když to bylo vidět, to nebyl zase takovej stydlín 😉
Já se zeptám ještě radši v prosinci na 3D ultrazvuku, ale dr vypadal taky že je to na 100% a už mám ty růžové kabátky.. 😀

xsuzzi
10. lis 2007

Jaňul kuk 😀
holky já tvrdnutí mám a papáme povině Mg 🙂

denousek
10. lis 2007

svetlusko ja to mam presne jako ty...pres den nic ale rano nekdy po probuzeni mam brisko jako kamen a kdyz ho zmacknu tak to i zaboli,musim jit na wc a jak se vycuram a projdu tak to odezni a mam cely den klid...ale jak sem zacala brat magnesko tak je to o moc lepsi tak se neboj bude to v pohode 😉

janinininka
10. lis 2007

A není to holky i třeba plným močákem po ránu? Já se pravidelně 1-2x v nocí budím a musím jít čůrat, takže mě nic takového netrápí, ale už aspoň vím, že kdyby něco, tak zabírá mg. 😉

cibule
10. lis 2007

Já na tvrdnutí taky papám povinně Mg 😉 Dr říkal, že mám trochu překrvenou dělohu 😒

denousek
10. lis 2007

ja chodim curat i v noci a stejne ho mam obcas po ranu tvrde-...

janinininka
11. lis 2007

A z čeho to teda vůbec vzniká?

petul.a
19. pro 2007

Holky, prosím o radu ohledně prvních pohybů. Cítím takové žbrblání, žbluňkání, občas takové jako by stažení svalu (ale jemné), někde zhruba v oblasti pupku. Jsem 18tt, myslíte, že by to mohlo být ono?

ceeruti
19. pro 2007

petul.a-ted řesim to smaé,jestli to jsou střeva,nebo miminko 😅

kacka.va
19. pro 2007

petul.a: já to měla taky taky, nejdřív takové čvachtání, pak mě to přišlo jako škrundání jako bych měla hlad a pak asi za týden byl první kopaneček. u doktora jsem ale nahlásila, až ten kopaneček, protože to předtím jsem si nebyla jistá a když jsem mu říkala o čvachtání, tak na to moc nereagoval 😉

licina
27. pro 2007

Dobré ráno,

můžu se Vás zeptat, kdy asi tak jste cítili prbní pohyby???
Jsem nějaká nervózní, že zatím nic necítím.
Vůbec si nepřipadám jako těhule......snad tam mimísko je a je mu dobře.... 🙂

valeriem
27. pro 2007

licina: ahojky, já končím 16 tt a furt nic, ale jsem klidná, jsem ve své "chytré" knížce vyčetla, že většinou u prvorodiček bývají cítit pohyby kolem 20 tt, taky záleží, jak jsi "tukově" vybavená, takže já se svým špekem, budu cítit pohyby asi dýl 😀

licina
27. pro 2007

Hm.... tak to jsme na tom podobně.... s tím špíčkem... 🙂
Akorát já si poslední dobou připadám jako bych nebyla těhu.... 😉
Jsem tak nějak v pohodě, jen ten kopanec by to chtělo..... 🙂 🙂 🙂

valeriem
27. pro 2007

licina: přesně tak, já tomu říkám "netěhotné" období, je mi dobře a pohyby necítím 😀 ale neboj, za chvíli to přijde a pak už se budeme cítit "těhotně" furt 😉 se těším na 3.1.08, jdu na kontrolu, tak snad mi Dr řekne, že těhu ještě jsem 😀

luuciee83
27. pro 2007

Licino, ahojky! koukám, že máš na den stejný termín jako já měla na letošek! 😉 mylý se nakonec narodil o 14dní dřív - 26.5. 🙂
jinak první pohyby já cítila v 17tt - vlastně je to dneska přesně rok - pamatuji si, že to bylo takhle po vánočních svátcích 🙂 a jak píše Valerie, každá prvorodička to má jinak - někde jsem taky slyšela, že to ovlivňuje to, kde je umístěná placenta - já jí měla na zadní stěně - když je na přední - pohyby cítíš později...

licina
27. pro 2007

Luuciee83
Kéž by už se mimis ozval......
Taky jsi si připadala v období před prvním pohybem, jako by jsi ani nebyla????

mkr
27. pro 2007

licino: to je asi hodně individuální, já už cítila pohyby od 16 tt a švagrová je teď v 21 tt a ještě je necítila, obě jsme prvorodičky, kdybych malou necítila tak ani nevím, že jsem těhule, nemám skoro žádný bříško

cernucha
27. pro 2007

Ahoj holky. Jsem rada ze se docitam o stejnych vecech jake me poslednich par dni provazeji 🙂 Jsem v 18.tydnu a pripadam si naprosto netehotna. Brisko mam malinke,v 15.tydnu jsem prestala zvracet takze je mi ted dobre a pohyby zadne necitim. Myslim ze vetsina prvorodicek prvni pohyb stejne hned nepozna a pripisuje to necemu jinemu - vetsinou strevum 😀

licina
27. pro 2007

Cernucha
Tak jsme na tom stejně.....
Mě kdyby sem tam nepíchlo v podbříšku, tak ani nevím, že jsem těhu....
chvilkama mám až strach, jestli tam to mimi vůbec je....... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru