Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

slzicka
14. črc 2008

heruska.m : Noooo nastesti nikde nebyl teda byl s klukama na chate a prisel az pul 2 rano ale to mi ani tak nevadilo jsme rada ze s nima nikam nejel. 🙂

Ted mam jeste jeden problemek ale ten je zatim daleko, zaplatili si pobyt na chate nekde daleko az v nemecku nekde nebo svycarsku a chce tam jet na silvestra s tema klukama ale to se nam ma narodit mimisek a on chce hned 2-3 tydny potom jet na tyden pryc. Nevim jak se rozhodne takze cekaaaaam a cekaaaam kluci ho porad premlouvaji takze uvidiim jak to dopadne kazdopadne jesltli pojede tak pro nej to dopadne spatne

kruguer
15. črc 2008

Slzičko, četla jsem tvůj "problém" jenom zběžně, ale musím říct, že po 26 letém chlapovi nemůžeš chtít zázraky. CHlapi dozrávají později. Pracuju v mužském kolektivu a musím říct, že nejhorší je, když nemá chlap volnost a doma mu partnerka vyčítá každou návštěvu hospody apod....děká si tak medvědí službu. Oni se pak neradi vrací domů a vymýšlějí, kam ještě vypadnout. Samozřejmě nic se nesmí přehánět, ale pocit volnosti je pro každýho chlapa důležitý. O to raději se bude vracet domů.. 😉

slzicka
15. črc 2008

kruguer: Jojoooo v tom problem nemam at jde do hospody s klukama to mi nevadi to neee. Jenom by me ted asik fakt stvalo kdyby jezdil do diskarny a me pak kazdej vypravel co tam dela atd. a abych na nej cekala do 6 do rana tak na to uz ted nejsem. budeme spolu 3 roky a ty prvni 2 roky mel volnosti az az jezdil na diskarny skoro kazdej vikend atd. a ja to normlane presla neresila jsem to. ale ted kdyz cekame rodinu mi to neprijde zase tak ze bych mu brala volnost ani nic podobnyho jenom proste by si mel uvedomit ze mu taky nastanou povinnosti a ze si proste nemuzu uzivat jako to bylo predtim. to ze nekam jde s kamaradama treba do hospody nebo nekam si sednout to neresim ale diskarny to uz neberu jako driv

lestep
17. črc 2008

ahojky. slzicko- mrzí mě, co teď zažíáš. Určitě to není ženské příjemné, když chlap chodí někam s kamarádama a ještě když čeká dí¨tě.Také bych s tím nesouhlasila.. V 26 už by měl vědět, co od života chce a být s rodinou..Myslím, že to záleží na domluvě a ne aby tam samozdřejmě chodil každý týden a stalo se to pravidlem. Té ženské je to pak akorát líto, že ona nikam nemůže.. Já jsem manželovi říkala, jestli třeba nechce jet sám na nějakou kaci a on mě řekl, že si toho do 28 le užil dost a diskoték už vůbec a že přec bude se mnou, že by mě nenechával samotnou, že by ho to ani nebavilo. tak jsem byla ráda.. Neříkám, že se musí chlap úplně uvazovat doma,ale pokud čeká dítě, tak už bude mít nějaký závazky a povinnosti.. Držím pěsti,aby vše dopadlo dobře, podle tvých představ..

tetadolly
17. črc 2008

Ahoj jsem tu nová a teď končím 12 týden a musím říct, že je to pěkný záhul 😀. Zrovna mě trápila otázka, jestli takhle z kraje je možné cítit nějaký pohyb, a čím více se tím zabývám tak tím více si myslím, že mimčo se hýbe již od prvního začáku, což mi dr. vysvětlil, že se hýbe a některé maminky jsou k pohybům vysoce citlivé, což buse asi i můj případ, takže když to shrnu, cítím, že se hýbe už teď z kraje. Je to vždycky v určitých intervalech tak jednou za dva za tři dny, mírné krátké bodnutí, a taky cítím i při pohmatu hlavičku. Pravda je ta, že se příšerně těším na ty kopance a protahování 🙂.Máte někdo taky takové zkušenosti?

dvojka
17. črc 2008

tetadolly-tak já v 12tt necítila teda nic 😀 byla jsem ráda že jsem ráda 😀 ,ale zhruba od 15tt pohyby cítím a jsou to takové malinké záškuby do dutiny břišní.Jsem dost hubená takže mi to i doktorka potvrdila.
No počkej až do tebe bude pořádně štouchat,to je teprve legrace
Při úrvním těhotenství jsem pohyby cítila až kolem20tt.

tetadolly
17. črc 2008

no to je přesně ono, nejdřív to bodne a pak mi něco cuká v břiše 😀 a měla jsi bříško už takhle z kraje? já mám bříško jak v 5. měsíci 😅, a jsem taky ráda,že jsem ráda 🙄

dvojka
17. črc 2008

mě jde vidět bříško zhruba tak od15tt,v pase mám o 5cm víc.Já do 13tt pořád zvracela víš!

tetadolly
17. črc 2008

ježiš tak to ti nezávidim, já naštěstí nezvracím, akorát cítím česnek na sto honů a zvedá se mi žaludek, jo a vadila mi výměna stomie a odnášení mís, to jsem ze zápachu fakt zvracela. 😝 . Jediný co mě fakt trápí jsou ty příšerné změny nálad a když muž byl na pánské jízdě na lodi na orlíku, jenom na víkend, tak jsem mu pořád volala, že se mi stýská a že potřebuju slyšet jeho hlas, no příšerný, celý víkend jsem probrečela a když se blížil jeho příjezd, tak jsem byla naštvaná, že přijel domu a že tam mohl ještě den zůstat,říkám si jesli jsem normální? 😀

dvojka
17. črc 2008

JSI!!! NEboj.Tyhle stavy změn nálad mám pořád

slzicka
17. črc 2008

lestep: dekuji moc. taky bych si strasne moc prala aby mi tohle rekl ale toho ja se nedockam to viiim. Hlavne me to bude mrzet jestli pojede na toho silvestra s klukama pryc protoze to budou 2-3tydny po narozeni miminka

dvojka
18. črc 2008

slzicka-To by ale opravdu jezdit neměl.Ale uvidíš,třeba až bude miminko doma,tak se jeho přístup a názory změní.Každopádně to s ním pořádně,ale v klidu prober.Neni dobré už ted se stresovat 🙂

tetadolly
18. črc 2008

dobré ráno ženy, ti naši tatínkové, kdyby věděli co se s námi ve skutečnosti děje, když nosíme jednu jedinou jejich spermii, která si usmyslela, že chce prostě na svět, možná by si rozmysleli svoje odjezdy 😅 . Naivní představa, ale docela bych jim přála, aby ze dne na den museli změnit celý svůj dosavadní životní styl, přestali chodit do putiky, přestali pít svých minimálně deset kousků pivečka za večer, a také jiné neřesti. 😀
Ale já si dokážu živě představit jejich nálady, vemte dítěti hračku a uvidíte co se stane 😀, ale co já si myslim, že jsme to právě my ženy, které mají to neskutečné zázračné štěstí cítit život pod svým srdíčkem, čert vem všechny ty nálady, chutě a zvracení, když ten malý svištík v bríšku kopne poprvé, ten pocit je k nezaplacení. 🙂

slzicka
18. črc 2008

dvojka: no nemel no ja vim ale zatim pockam s cim name prijdea jestli vazne pojede. kdyz pojede bude me to asi hodne moc mrzet protoze kdyz to tak nevim tak uz by toho mel nechat a taky hlavne se nam narodi miminko a na silvestra mame vyroci a to by taky nebyl doma. nechavam to zatim se tim nestresuju cekam s cim na me prijde!!!!!!

tetadolly: joooo tak to teda musim s tebou souhlasit. A to ze me ten muj malej prcek kope je vazne moc krasny 😵

tetadolly
18. črc 2008

slzička: joooo, na to já si jěště počkám až poprví pořádně kopne, no už se to blíží, a mladej chce odjetr opět na orlík, tak se modlim aby koplo dřív než odjede, ale co já ho stejně nepustim. 😀 taková budu potvora 😀 jen ať to hezky prožívá se mnou, když už nebude u porodu 😀

dvojka
18. črc 2008

tetadolly-proč nebude u porodu?Neche?a nebo máš plánovaného císaře?

tetadolly
18. črc 2008

nee, za prvé by to fakt nezvlád, omdlívá když vidí krev 😅 a za druhé, vyděla jsem hodně porodů na vlastní oči a proto vím, co všechno se může během vteřiny stát, zažila jsem resuscitaci hned po porodu miminka a mi jsme měli hodně práce s tím tatínkem dostat ho ze sálu a pracovat, pak tam dal pěstí doktorovi, který resuscitoval mimčo, né že bych se bála, že se mi něco stane, ale nikdy fakt nevíš a znám svého muže jak reaguje, když cítí ohrožení, jednou málem sfackoval sestru na orl, protože mi krvácelo z krku proudem(trhali mi mandle) a sestra mu řekla ať si počká, že tam má pacienta, já už pomalu omdlívala, a krev mi tekla všude, tak sestru pěkně seřval a pak dostala vynadáno i od doktora, takže s těchto důvodů fakt ne, nechci nic riskovat, na sále ho prostě nechci, může počkat na chodbě. 😉

dvojka
18. črc 2008

tak to mi úplně stačí 😉 díky

tetadolly
18. črc 2008

ježiš, doufám, že jsem tě nějak nevystrašila 😅 to byla vyjímka zbylý porody probíhali o.k. 🙂

lestep
19. črc 2008

slzicko- chlap by měl vždycky při ženský stát a podržet ji. Nenechat ji samotnou ve srabu..Když budeš tak těsně po proodu, to by měl být s tebou..Uvidíš, určitě si to rozmyslí, uvidí drobka a bude se na něj moc těšit, že ho máte..a kdy máš termín?

slzicka
20. črc 2008

lestep: Nooo uvidime jak to bude, vcera ho poprve prcek kopl tak byl docela nadseny ze to citil. 😵
A termin mam 8. prosince
Ale uz mi asi z toho tehotenstvi zacina hrabat, mam porad pocit ze ma jinou 😖 na viiiim je to asi fakt na
hlavu ale no ja nevim. Pres tyden tu neni a to me asi nejak ovlivnuje, a to jsem byla zvykla bez nej byt i
4 mesice protoze sem jezdil malo, ale ted jak se prestehoval ke me tak pres tyden ma skoleni a pres
vikend je doma. Konci ve 4 hodiny v praci potom jde jenom behat a napise mi az v 8 nebo v pul 9. Bud
mi pise ze spal, bolela ho hlava (trpi na migreny), a naposled byl v praci do 8. Asi jsem faakt precitlivela,
protoze jinak se chova ke me hezky. Akorat ted jsme spolu 2 vikendy nic nemeli ale to se asik boji kvuli
mimi nebo nevim 😖 😢

dagina
28. črc 2008

Ahoj holky, prosím vás, od kdy jsou cítit pohyby, když je položená dlaň na bříško. Takové to praskání bublinek, šimrání cítím už přes týden, ale kdy to může "cítit" i manža??????

baji
28. črc 2008

dagina, MP nejdřív malou poslouchal, jak tam šplouchá, než to bylo cítit přes bříško... 😉

dagina
28. črc 2008

Jj, manža také má stále ucho na bříšku, ale zatím to není ono 😅 , a pravé kopnutí může cítít od kdy?????? 🙂

dvojka
28. črc 2008

dagina-já už ty pravé kopanečky cítim,ale ty takové že si dám ruku na bříško a cítila bych to,tak to ještě né.Ale i tak je to hezký pocit

smardik
28. črc 2008

dagina já malého cítila cca od 18týdne ale pořádně aby to bylo cítit i když dám ruku na bříško až tak po 20týdnu a to je malý potvůrka, když třeba čeká můj brácha,mamka až je kopne tak se potvůrka ani nehne a sotva ji sundají kope jak o závod

baji
28. črc 2008

no já měla první kopanec, který náhodou ucítil i MP nějak 16tt, pak asi 14 dnů nic a pak už to nějak začlo víc a od 19tt pravidelně a to už to většinou bylo cítit přes bříško ven... 😉

smardik
28. črc 2008

baji malej je mrška, mě kope přes bříško ven často ale jak někdo přijde tak jen tak jemně at to nejde vidět a když dá na někdo na bříško ruku nehýbe se, je to malá potvůrka musí mít náladu se předvést

baji
28. črc 2008

smardik, mě taky malá kope nejvíc, když nikdo nekouká 😝
už ti začíná dělat boule na břiše? mě se začla boulit min. týden, je to sranda 😀

tetadolly
28. črc 2008

Ahoj holky, tak to já už asi čtrnáct dní mám pocit jako by mi á 3 deset minut skákali žáby v břiše, jsem v 14.tt v pátek jsem byla na ultrazvuku a mrskal sebou jak divý, ani doktorce nešlo natočit srdíčko 😀 ale nakonec se zdařilo no a povídala, že ještě tak 14 dní a prvně mě kopne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru