Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

evulinkab
11. srp 2008

Holky, tak já mám dojem, že cítím už pohyby od pátku(zítra začínám 18tt).Nejsem si ale uplně jistá, jestli je to ono, jestli to není třeba můj vlastní srdeční tep nebo tak něco 🙂 cítím to jako bych měla v bříšku tik...párkrát po sobě to tak udělá, hlavně večer, dnes i ráno.Nevim teda, jestli to jsou pohyby, ale říkám si, že co jiného by to asi bylo.Co myslite?Jednou to bylo na levé straně pod pupkem, dnes zase na pravé..

sylvka
11. srp 2008

ahoj evu,to jsou jasné pohyby-gratuluju 🙂

evulinkab
12. srp 2008

Tak to jsem ráda, protože jak tady čtu, tak většina z vás píše, že to je jako bubliny nebo jak motýlí křídla a u mě to jsou prostě "tiky" 🙂 Nebo ani ne tak tiky, ale jakoby malé, jemné dloubance zespodu.a říkám si, jestli je to možný to takhle v 18tt cítit, navíc jde to cítit i normálně rukou, přítel i segra chytali a cítili to...a přitom jsem četla, že v 18tt to cítí maminka, ale okoli ještě těžko.No nevím...

meleri
12. srp 2008

no u me to zadne motyli kridla nebyly ale poradne dloubance az jsem se lekla 😀

berunka
12. srp 2008

Evi ja to citim presne stejne jako ty.vcera to rukou citil i manzel.takze si muzeme obe gratulovat k cipernemu miminku 😀

dukie
12. srp 2008

evulinkab: Já si myslím, že to možné je. Já pohyby cítila taky okolo 18. týdne, pocitově mi to nejblíž přišlo popisovanému "škubnutí ocasu malé rybky". 😵 A rukou to bylo cítit, ale pravdou je, že jen výjimečně. Ale říká se, že je to přes kůži dřív cítit spíš u štíhlých maminek, k nimž já tedy tak nějak nepatřím. 😀 A halvně máme umíněné miminko, které se dodnes odmítá pohybovat, když dá na bříško ruce tatínek. 😀 Když není doma, tak se tam vrtí neuvěřitelně, ale před tatínkem dělá hodnýho. 😀

evulinkab
12. srp 2008

dukie:No tak to já jsem hodně hubená 🙂 Dokonce ani bříško ještě pořádně nemám, ale podle utz miminko roste tak jak má a odpovídá týdnu.Tak možná proto to cítím takhle intenzivněji.

lestep
14. srp 2008

jé, to je krásný. Já už bych si také přápa cítit pohyby. Zatím cítím jen takové škrouhání, tak nevím, jestli je to ono nebo ne. na velkém ultrazvuku jsem ještě nebyla, tak snad mám v bříšku jen lenocha a je vše v pořádku.hubeňour jsem, tak snad už o sobě dá brzy vědět. 🙂

dagina
15. srp 2008

Lepstep, musíš se dočkat co nevidět 😉 . Je to opravdu překrásnéééé 😵 . Mě poprvé pořádně kopl na zač.18tt hned jsem popadla manželovu ruku a kopl ho ještě dvakrát 🙂 , neskutečný zážitek. Od té doby jsou pohyby intenzivnější a celkem pravidelné, skoro bych řekla že jsme sehraní 😵 .

nemo1985
15. srp 2008

Ahojky holky.
Mě mimi také začalo kopat kolem 18týdne.
Když ležím na zádech tak mám pěkné boule a občas i takové vlny na bšichu. Je to krásný pocit. 🙂

anaconda
15. srp 2008

Ahojky.
Já hlásím první pohyby dnes, a to přo odpočinku po obědě. Takže tedy 20tt+2. Je to opravdu kouzelné 🙂

evulinkab
15. srp 2008

Tak já jak jsem sem psala před pár dny, že si nejsem jistá pohyby, tak ted po týdnu, kdy mi to "ťukání" v bříšku začalo, mužu říct, že je to nádherné a jistá si jsem na 100%.Ono to ze začátku totiž bylo slabší a tak jsem nevěděla jistě, jestli to je ono, jenže ted už je to min. 3 dny intenzivní, pohyby jsou krásně cítit na ruku.A když ležím, tak je i vidět, jak se mi v tom místě, kde miminko kopne, zvedá kuže.Nádhera. 🙂

renatak
2. zář 2008

Ahoj holky,
cítím pohyby cca od 17tt, ale pořád hodně sporadicky. Teď jsem už v 19tt a pohyby jsou trochu silnější, ale pořád hodně sporadické. Je normální, že i po už docela výraznějším kopání se nic 2 dny neděje - jsem vždycky úplně na nervy, že malé zmlklo.....

andream.
2. zář 2008

ahoj holky, chci se vás na něco zeptat, jak poznáte že se mrně ve vás vrtí? já cítím jako kdyby se mi tam něco přetáčelo, co to je?

renatak
2. zář 2008

andream - to budou pohyby 🙂 . Taky mám pocit jako když se mi tam něco převrací, ťuká nebo cuká.

kruguer
2. zář 2008

Renatak já byla taky vždycky na nervy, když byl den kid, ale je to normální!! Maj tam ještě dost místa, hodně spí, takže prcka nemusíš den, dva cítit.

jaaninka
2. zář 2008

Zdravim tehulky, 😉
holky je mozne ze prvni pohyb jsem citila uz v 16tt? Nemam skoro zadne bricho a citila jsem neco jako by me simralo pod kuzi. Nevim presne co to bylo ale jako by se tam prochazel nejaky mravenec a bylo to jen par sekund. Vcera jsem citila neco podobneho a vzdy kdyz jsem v klidu a sedim.

A jak casto holky ty pohyby citite - kazdy den nebo jen obcas? Ja vim ze to asi prijde ale taky bych asi byla na nervy kdyz bych o malem tak dva dny nevedela. 😀

renatak
2. zář 2008

jaaninka - je to možné, naše mimčo je cca o týden mladší, než podle MS, takže jsem je vlastně taky cíila už v 16tt. A mám kamarádku, která je taky cítila už takto brzo - obě jsem prvorodičky. Já je cítím spíš občas a v tom 17tt to bylo snad tak 1x nebo 2x za ten týden. Teď různě - někdy se mele celé dopoledne a pak nic, jindy spíš večer a celý den nic.

Kruger - díky za uklidnění. Já jsem dost na nervy z všeho měla jsem jeden zamlknutý potrat -sice už v 10tt, ale dost to se mnou zamávalo a mám hrůzu, že by se to mohlo opakovat.

sylvar
2. zář 2008

jaaninka, je to možné, já malou poprvé cítila v 16tt, a pak už pořád 😀

jaaninka
2. zář 2008

Tak to jsem klidna kdyz vim ze by to mohly byt ty pohyby - ja uz se lekla ze tam mam nejakeho noveho vetrelce 😀

renatak a nechate si rict pohlavi?Nam to maji potvrdit 24.9. na screeningu tak jsem zvedava - neco nam rekli uz ve 12tt ale nebyli si jisti tak doufam ze se mimisek ukaze. 🙂

renatak
2. zář 2008

Jo, určitě chceme. Na sreenigu ve 13tt říkali, že je to asi kluk. 9.9. jdeme na triple test, tak tam by to snad mohlo být už na 100% - pokud se teda ukáže.

andream.
6. zář 2008

ahojky holky a taky cítím někdy když ležím večer v posteli takové šimrání na bříšku ale zevnitř, a taky takové jako kdyby se mi tam něco přetáčelo nebo něco takového, nebo jako kdyby mi tam něco plavalo, co to je?? a dnes mi ukrutně bolelo pod levým žebrem. Copa to je???

sluninka
6. zář 2008

andrea...teda já bych řekla,že 100% první pohyby miminka 😉 u mě to bylo tak, že jsem cítila lehtání v břiše jak kdyby mi tam lítal motýlek, al epak přišly pořádný kopance 😉 naše malá mi dává zabrat už od začátku..kopání do žeber, nebo do močovýho měchýře už tak ypoznám 😀

andream.
7. zář 2008

ahojky takže to už jsou pohyby?? to je pěkné, nu a včera sem cítila že mám něco pod levým žebrem, nemohla sem se ani pořádně z hluboka nadechnout, to je taky mrnousek? a dneska mi nic není.

andream.
15. zář 2008

už se na to moc těším, už to taky začínám poznávat

dagina
15. zář 2008

Andream 😵 , za chvíli se ti budou dělat i boluličky na bříšku 😵 , to je krása. U nás první velké kopnutí cítil i manža, náhodu jsme leželi v pelíšku..., tak jsem mu při prvním kopnutí dala hned ruku na bříško... a mimčo koplo ještě asi dvakrát 😵 . Užívej si to, je to fakt nádhera 🙂 .
Sluninka, to kopání do močáku je fakt nářez, pak nestačím lítat na záchod 😅 .

campi
15. zář 2008

cetla jsem, ze ve 20tt dosahuje horni hranice dělohy k pupíku, tak jak je možné cítit pohyby jako bolest pod žebry?

bertica.h
15. zář 2008

ja som mala prvé pohyby relat.skoro v 18tt.
Krásne spomienky mám na to.
Bola sobota,začínala jar a slietilo nám do spálne slnko.
a ja manželovi,že čo to je jaké divné..a som to už čakala..tak som sa ale neskoro spamatala.odkryla perinu a verte mi,alebo aj nie..fakt je to pravda..také malinké kopčeky sme videli a ja cítila..slabulilinké to bolo,ale aj manžel to videl..bolo to krásne.snád čoskoro zas také štastie prežijeme..

sikiki
18. zář 2008

ahojík holky,od včera zmatkuji s pohyby.každý mi říká,že bych je už měla mít,jen nevím,jestli je správně registruji,nebo cítím.Jsem v 19 týdnu,musí být pohyby znatelné?A jak často by měly být cítít přes den.Čekám druhé děcko,pomalu rozdíl devíti let,tak to už tolik v paměti nemám a nerada bych se stresovala.Díky za radu.Š.

heresta
18. zář 2008

sikiki: ja jsem taky citila pohyby az nekdy ve 22tt a dr mi rekla ze jsem to proste nepoznala ze se urcite hybe driv 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru