Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

andrea73
1. lis 2006

Rova: tak to by chtělo do toho praštit znovu...musím říct, že je to nádherný pocit. Ale ještě hezčí je ten, když ho kojíš a máš jej vedle sebe. 😀

0401
1. lis 2006

Souhlasím s Rovou, je to krásný pocit. Ještě pár dní po porodu jsem si instinktivně hladila břicho. A taky jsem se bála míň u zubaře, když jsem cítila, že je malá se mnou. 🙂

rova
2. lis 2006

Andrea73: No, ta naše rošťanda nám dává celkem zabrat, takže to druhé plánujem až za 6 let (mám to všechno rozmyšlené, proč 😉 ) Navíc teď jsem začala vejšku a i když jsou tu holky, které to zvládají, já bych si netroufla!
A navíc po tom šoku doma, že mají 19 těhuli, jim teď chci dát chvíli oraz! 😀
0401: A já doteď očumuju těhulky, jak nějakej úchyl 😀 😀

andrea73
2. lis 2006

Tak to Ti držím pěsti, at tu výšku zvládneš a at Ti Vanesska dělá jen samou radost...i když zlobit se prostě taky musí 😀

poupe
8. lis 2006

Ahoj,zeptam se na ty prvni pohyby,jakoby se dite v brise protahovalo nemusi byt jen to kopani,je to mozne?

leniik1
8. lis 2006

Ahoj holky, taky se koukám pořád po těhulkách, dělala jsem to během snažení kdy jsem jim záviděla a te´d se vždycky se zálibou podívám kdo je taky těhotnej jaké mají bříško a to větší mě hodně fascinuje, mě se už taky zvedá tak se těším.No a jsem sama zvědavá kdy ucítím pohyby musí to být nádherné. 😵

lucias1
8. lis 2006

Ahoj Leni.Dělám úplně to samé,taky koukám po bríškách.To moje zatím né a né moc vůrust,tak aspon koukám na jiné a jen tiše zavidím 😉

danielah
8. lis 2006

Poupe: Klárčiny první pohyby, to bylo takové jakoby škrundání, nebo bublání (poprvé jsem si myslela že je to z přemíry utopenců, to bylo jedno z mála jídel po kterých mi v té době nebylo zle 😀 ) - někdo zase popisuje pohyby jako otírání rybí ploutvičkou 😵

lucias1
8. lis 2006

Danielah:A kdy jsi měla první pohyby?

danielah
8. lis 2006

na prvorodičku docela brzy,´v 17tt

lucias1
8. lis 2006

Tak to je opravdu brzy,všude právě čtu až kolem 20tt A můžu se zeptat,jaká byla tvoje aktuální váha před otěhotněním,docela mě trápí že mé bríško zatím nějak nevyniká.

lilourich
8. lis 2006

Ahojky holky, taky se přidám s prvními pohyby 😉 Vím že jsem je vůbec nečekala, takže mě to docela překvapilo. Poprvé jsem malého cítila, když jsem seděla u PC a asi ho nějak mačkala, protože jsem ucítila něco co bylo úplně jiný než větry 🙂 dala jsem si ruku na bříško a ještě jednou to samý, a pak až za několik dní. To byl konec 17 týdne. Když jsem se na to ptala kamarádek, tak taky říkali, že to asi nebylo ono, že je brzy, ale teď když už vím jaký to je, tak jsem si úplně jistá. Stejně je to ale zvláštní, teď je malej tak línej, že ho cítím, jen když se mu nelíbí jak ležím nebo sedím, a přitom jsem ho cítila už tak brzy 😀

artikula
12. lis 2006

Ahoj nastavajici maminky, tak uz vsechny asi mate prvni pohyby za sebou a ja si prave rikam, jestli uz je taky citim, nebo co to jako je...Zacalo to tento tyden v pondeli, to jsem byla na konci 17tt, lezela jsem a ted najednou jsem ucitila pod rukou jakoby dvakrat takove rychle brnknuti. A ted nekdy, jako by mi na jednom miste neco ztvrdlo a pak se to prekulilo a zase to zmekne...nebo ty bublinky, taky se mi to tak nak je..je to jine nez prdliky 😉 .Pritel to jeste pres brisko neciti, tak mi neveri, ale ja to tam citim, snad si to jen nenamlouvam. Myslite, ze to uz je nas kulisek? Je to ted dost caste, i behem dne. Diky

paula
12. lis 2006

artikula, ja myslim, ze urcite. Me to zacalo uplne stejne. Brzy ty pohyby ucitis intenzivneji a pak uz si budes jista. Ja jsem to taky prvne citila jen tak jakoby uvnitr v brise, ale manzel to na brise necitil. 😉

rova
13. lis 2006

Holky určitě se nestresujte, někdo cítí dřív, někdo později..Zezačátku to opravdu je jen jemné "vlnění, pohyb, nebo jak to říct, ale za pár dnů to bude víc a víc až z toho po pár týdnech budou pěkné kopance! 😉

sonepka
13. lis 2006

Ahojky, já jsem první pohyby cítila, když jsme byla 15+5, bylo to jen takové vlnění, ale příjemné.. takový ten pravý kopenec jsem ucítila 19+1 a od té doby pořád, den co den... 😉

januskaababoo
13. lis 2006

Napodobne, ja taky myslela, ze to vetry, ale ono to nebyly vetry...Baboo mi dalo krasny darek presne na me narozeniny...nadhera...pak na par dni klid, az jsem mela kapku strach a uplne jsem vecer cekala...dneska mi treba kopalo pri hudbe, delala jsem poradek v cedeckach a mimco davalo najevo jestli nechat, nebo vyhodit...jen nevim, jestli jak se hybalo, tak jestli to byl souhlas, nebo nesouhlas 😀

bibinka
13. lis 2006

ja som otehotnela v polovici decembra a prvý pohyb som cítila už 11.4.cca v 16 tt. Mne sa to zdalo moc skoro, no dr. mi povedal, že to môže byť, že som dosť chudá a nemala som toľko tuku(teraz ho mám 😀 😀 ) na bruchu. Bol to nádherný pocit. Bola jedna hodina v noci-môj obvyklý čas na spanie 😀 a ja som pocítila také klopkanie na pravej strane bruška.Ako keby sa tam niečo prevaľovalo. Hneď som budila manžela a keď dal ruku na to miesto, aj jeho koplo. Tak sme sa v noci vytešovali z našej fazuľky, že sme od radosti nezaspali do rána. 😀 Krásne niečo.

cermonca
14. lis 2006

Ja jsem prvni pohyb citila v 17.tt.Bylo to jen malinko ale ted uz je to i videt ze se znedne bricho.

leniik1
10. pro 2006

Tak už je to tady ! 😵 Stalo se to včera když jsme s manžou leželi v posteli a on mi hladil bříško a já mu povídala, že ještě nic neucítí a najednou po cca 2 minutách se ve mě něco hnulo.Ležela jsem na zádech a zřetelně to ucítila žádné bublinky ale pořádný pohyb a manžel to cítil taky sám mi řekl že se něco pohlo a od té doby to začalo..Dneska jsem to opět cítila.Takže první pohyby v 18+1 tt. 😵

daniellka
10. pro 2006

leniiku ahoj, to gratuluju, je to krása, že?? Jási musela počkat, bylo to myslím až někdy kolem 20.tt. Za to teď sebou hoši melou jak o závod, a každej většinou v jinou dobu. 🙂 Kdy budeš vědět pohlaví?

kejmys
13. pro 2006

Já jsem měla u Terezky první pohyby brzy, je to ale už přes 5let, tak už přesně nevím, ale bylo to kolem 16tý. Teď jsem zvědavá, kdy se to malé ozve. A už se strašně moc těším, protože je to opravdu nádherný pocit. 🙂

karotky
13. pro 2006

Ahojky Těhulky!Samou nedočkavostí jsem hořela,kdy to už konečně přijde.Nakonec jsem to málem přehlédla,protože jsem si myslela,že(jelikož je to naše první)to přijde až kolem 22.týdne.V 19.týdnu jsem byla na ultrazvuku a došlo mi,že to nejsou nervové tiky,ale malé kopance.Teď už se hlásí,jakmile se hrnu k snídani a největší aktivitu má večer,když se uložím do postele.Mám před sebou ještě necelé 4.měsíce.

kajule
16. pro 2006

Zdravím, já jsem první pohyby cítila v 17 tt, nebyla jsem si ale jistá jestli to je ono, bylo to takový jakoby škubání nalevo od pupíku. 😵 Mamka mi potvrdila, že to je ono, pak po pár dnech jsem ucítila okolo pupíku jakoby mi tam proplouvala rybka, bylo to jemnější než poprvé a potom občas i takový jakoby bublinky. 😵 Nejsou to sice zatím žádný kopance, ale začínají být čím dál častější a řekla bych, že i delší. 😵

jetynka
17. pro 2006

Já cítila pohyby začátkem 19.týdne a den ode dne je to silnější,teď mám pocit že miminko má svůj nejaktivnější čas anebo naše malá je sama o sobě aktivní 🙂 Ono záleží jak kdo má silnou břišní stěnu.

kaculinka
19. pro 2006

Ahoj holky. Tak u mě to byl taky ten zmiňovaný 19 tt, přesně začátek. Před tím jsem cítila nějaké nezřetelné bublinky, to jsem si ještě nebyla jistá a v tom 19 tt nedjřív jeden den, pak asi 1 den klid a pak už začal prcek pěkně kopat. Za pár dní to cítil i manžel... Teď už asi po týdnu vím, kdy miminko spí a kdy je vzhůru a kope... 😵 Je to nádherné a zároveň strašně zvláštní.. 🙂

berynka
11. led 2007

Ahojky, i ja se musim pochlubit 🙂 ! Jsem ve 20tt a uz asi 14 dni citim pohyby míma. Ani jsem tomu nemohla uverit 😕 . Podle toho co jsem mela nacteno, tak bych to cekala pozdeji (20-22tt). Tak to bylo vazne prekvapko. Asi po tydnu uz to citil i manzel, kdyz mi dal ruku na bricho. Na ultrazvuku jsem dokonce videla, jak prstikem tuka na brisni stenu 🙂 . To je spis legrace, protoze to citit samozrejme nebylo.

claire21
11. led 2007

Ahoj holky,
tak já poprvé pocítila včera tedy v 17tt a hned několikrát, odpoledne mnou projela taková docela silná vlna a pak večer jsem cítila takový lehký ťuknutí do bříška (asi nožičkou)...nevim jestli to už bylo cítit i zvenku, ruku jsem zrovna na břichu neměla...tak doufam, že se večer ozve mimčo zase 🙂 je to krásnej pocit a jak píše kaculinka, hrozně zvláštní, jak mnou projela ta vlna, tak jsem se úplně lekla 🙂
Zatim to nejsou jednoznačný kopance, ale je to jiný než práce střev🙂

romana27
11. led 2007

jé, já už bych taky chtěla cítit.
Ale jestli je to v závislosti na tuku, který má žena v těle, tak je neucítím asi nikdy 😀

lenycka
12. led 2007

Ahoj holky, já jsem první pohyby cítila v 15.týdnu, pže jsem si u TV lehla na břicho a prďolovi se to, samozřejmě, nelíbilo, tak pak řádil ještě dobrou hodinku 😅 Od té doby cítím pohyby tak obden (hlavně k večeru!) a je to fakt super 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru