Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

sikiki
18. zář 2008

tak snad to tak je,dokud nás pořádně nekopají,tak je to taková nejistota.Jeden se těší a pak se tím kopáním ani nevyspí 🙂
Ještě jsi neporodila?Koukám že jsi v termínu.

dolda
22. zář 2008

V které části břicha jsou cítit pohyby (myslím tím v podbříšku nebo u pupíku atd)?

motylek
22. zář 2008

Já je nejdřív cítila ouplně dole 😀 😀 😀, postupně se to přesunulo k pupíku a pak až pod žebra 😉 😉 😉 .

sikiki
22. zář 2008

ahojík,já takové to šimrání cítila nalevo u pupíku.Ono to asi bude individual. 😉
Teď malýho spíš zaznamenám večer,když jsem v klidu,přes den ho moje aktivita asi uspinkává 🙂

beponka
22. zář 2008

já malého cítila jen dvakrát a teď už pár dní dne. docela se těším zítra na UTZ jeslti je všechno v pořádku....

evuse
24. zář 2008

Dolda, pohyby můžeš cítit asi všude, podle toho, jak je mimčo otočené a jak už máš velkou dělohu. Pokud jsi 20tt, tak děloha myslím končí někde okolo pupíku, takže klidně tam můžeš mimi cítit. Já měla první pohyby 17+4, ale jen když jsem si lehla. Jak se to bříško "rozplácne" gravitací, tak tam má mimi míň místa a proto je to cítit. A cítila jsem ho dole.Teď když je větší už ho cítím i v/nad úrovní pupku a běžně během dne, hlavně když sedím shrbená, nebo je to bříško nějak jinak zmačknuté, třeba se opřu o lniku, když vařím. A pořád ho nejvíc cítím, když si lehnu - teda pokud zrovna mimoušek nespí 🙂

lestep
24. zář 2008

ahojky. já jsem začala cítit pohyby v 21 týdnu. jsem štíhlé postavy, tak jsem myslela, že je budu cítit dřív. Nejpreve jsem je cítila úplně dole v podbřišku. Postupně se to stěhuje výš a výš. Strany se také střídají. Stává se vám, že třeba na pravé straně od pupku se vám udělá jakoby hrb, který na chvilku ztuhne a za chvilku povolí. přijde mě to jak kdyby se mimi pořádně opřelo a břišní stěnu zenitř a za chvilku povolí. Je to takový zvláštní pocit.
První pohyby jsem opravdu nepřehlídla. Seděla jsem na pohovce a měla odhalený bříško a četla jsem si. najednou jsem ucítila takový silný poklepání a začala se mě úplně zvedat v tom místě kůže. Fakticky jak malý vetřelec. Určitě nádherný pocit, kterému se nic nevyovná. byla jsem tak strašně ˇšťastná, že už bobíška cítím.. 🙂 🙂 🙂 🙂

krista
1. říj 2008

hankakynclova • 46tt • 13. únor 2008 ve 12:01
Ahoj holky, založila jsem toto téma, protože mě zajímá, v kolikátém tt jste asi tak tačaly cítit první pohyby děťátka a jaké to je?Poznám to?? 🙂 😅

monkia.pv • 1d • 13. únor 2008 ve 12:38
Ahojky toto tema uz tu nekde je,tak se koukni-tusim ze je pod nazvem-PRVNI POHYBY
Jinak ja jsem zacala citit prvni pohyby naseho drobecka asi v 17tt!Bylo to jen takove vrneni a citila jsem to jen kdyz jsem lezela na levem boku!Jinak takove ty prvni kopanecky citim od minuleho tydne a citim je hlavne v noci!A je to krasny pocit!A myslim si ze to urcite poznas!

monkia.pv • 1d • 13. únor 2008 ve 12:41
tak jsme se divala a to tema je na strane 4 pod nazvem-Prvni pohyby

apricots • 1d • 13. únor 2008 ve 12:43
kolem 20 týdne to bývá - plus mínus, druhorodičky cítěj dřív🙂

barbarek • 1d • 13. únor 2008 ve 12:48
Ahojky já jsem třeba trochu oplácanější mamina a ty to cítí později. Takže já tak někdy mezi 20-21 týdnem 🙂

petruna • 1d • 13. únor 2008 ve 13:01
ja jsem mela tuseni poprveč nekdy kolem 17 tt, protoze jsem mela nacteno, jake to je ..(bublinky, motyli kridla apod...), ale jasnej pohyb jsem citila az v 19 tt, coz je i tak na prvorodicku docela brzo....
Hodne holek to prirovnama s vetrama...akorat ze to je niz. 🙂

ervina • 1d • 13. únor 2008 v 15:12
já si prvníma pohybama byla jistá až ve 22tt, a den ode dne to bylo znatelnější 😉

petul.a • 1d • 13. únor 2008 v 15:41
Tak já jsem si byla jistá prvními pohyby asi ve 21tt. A neboj, poznáš to určitě 🙂 Je to nádhera.

anta • 1d • 14. únor 2008 v 18:40
Tak já začala pohyby cítit minulý týden, je to takový zvláštní, cítíš prostě, že máš v sobě něco, co tam ale patří 😀

vikvik • 1d • 15. únor 2008 v 17:52
v 18tt.. a mi to pripadlo jako tiky na kuzi nebo jako kdyby na me jemnoucce sahal, pak to sililo a sililo no a ted uz jsou to boule 3cm vysoke 🙂

bielanevesta • 1d, snž • 15. únor 2008 ve 22:47
prvé pohyby asi v 20 tt, skor to bolo také ako keď sa hýbu črevá ale keď sa to opakovalo tak už som v tom mala jasno 😀

krista • 1d • 15. únor 2008 ve 22:51
Ahojky, já jsem cítila první pohyby v 16tt - nebyly to teda kopance, jen takové jemné lechtání 🙂 a v 17tt už to cítil i manžel přes ruku. Dost mě to teda vyděsilo, pořád jsem si říkala, že až kolem 20tt a pak jsem se někde ještě dočetla, že když jsou pohyby dřív, bude i porod dřív, tak doufám, že tam to naše zlatíčko ještě vydrží 😉

kacamar • 1d • 16. únor 2008 ve 20:54
Ahoj, ja poprve ucitila cosi podezreleho v 18tt. Byly to takove bublinky a musela jsem se teda hodne soustredit. MM citil pohyby pres ruku az o nekolik tydnu pozdeji. Nyni uz jsme ve finale a tak malou bezne hladim po hlavicce nebo lechtam na nozicce. Zretelne poznam, kde ma jakou cast tela. Je to uzasny, ale uz aby byla venku 😀

xsuzzi • 1d • 17. únor 2008 v 08:38
Ahojky tak j je cítila v 17tt 🙂 pak 14 dní nic a od 19tt se začli dít věci 😅

many • 1d • 17. únor 2008 v 09:08
tak já je začala pořádně cítit kolem 22t.to už se začal hýbat každý den

slzicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sikiki
3. říj 2008

ahoj,ještě jednou k těm pohybům.Pořád jsem se nervovaval,že žádný necítím,ale den ode dne je to jiný.Jsem v 21.týdnu a od včera se mi pěkně bříško začalo i vlnit.Do té doby jsem malýho fakt nějak výrazně necítila.
Slzičko,už máte i pěknou váhu,takto všechno určitě dobře dopadne 😉

andream.
3. říj 2008

ahoj dagino nu už to cítím i na ruce, ale vždy když tam přiložím ruku tak to cítím jen jednou a pak už nekopne jedině až dám ruku pryč, je dost vyčůraná asi,,,,

dagina
3. říj 2008

Andream 🙂 jj, ale je to krásné, že 😉 .

deathy
3. říj 2008

Ahoj, já cítila bublinky na začátku 17tt (teď sem podle dr.17tt+3). Byla sem zkroucená na křesle a furt sem si myslela že to ve mě jako bublá hlady nebo tak nějak, ale pak mi došlo že to je jiný. Trvalo to docela dlouho, i máma řikala že to už může být ono, a dr. mi to druhý den taky "potvrdil". Už je to 3 dni a furt se soustředím zda to zase ucítím, ale nic :( Tak sem z toho docela smutná, protože už se nemůžu na prcka dočkat. Teda myslím že se mi to přihodilo i včera, ale to nevím jistě. Přivezli nám novou lednici a jak jí stěhovali po schodech a vykrůcali s ní bytem...no byla sem z toho celá nervózní a tak mám pocit že sem v jednu chvíli cítila takový zavrnění. Ale nevím.

Ještě se chci zeptat, je možný, že by byl pohyb i to, když mě třeba jakoby píchne v bříšku? Chodili sme po obchodech a já už byla docela utahaná, a jak už sem toho měla plný zuby, tak třeba toho měl plný zuby i prcek a dával to tak najevo... 😀

vendulka
3. říj 2008

deathy i já mám takové pocity občas, ale myslím si, že na pohyby je ještě brzo, občas se mi zdá, jako by to ve mě bublalo, a nebo mě najednou tak trošku píchne v podbříšku, no nevím co to je, ale 8/10 jdu k mudr. do poradny, tak se optám 😵

deathy
3. říj 2008

vendulka: mě dr. ve středu řekl, že ty bublinky už to můžou být. A teď sem hrozně smutná že už to nedělá.. vždy ležím a fakt sem si všimla, že sem pekelně soustředěná a čekám kdy to zabublinkuje..ale nic. Tak snad se zase projeví brzo, je mi občas doma samotný smutno, tak aspoň prcek by mě mohl trochu zlobit 😀

dagina
4. říj 2008

ahojky, deathy, vendulka, na pohyby určitě není brzy. My jsme měli první velké kopnutí, které bylo vidět i přes bříško měli 17+3, a ty bublinky, šimrání... jsem měla asi o dva týdny dříve. Jj, ještě můžete mít pophyby nyní nepravidelné, ale nebojte, mimčo se bude za chvíli ozývat častěji a intenzivněji 😉 .

vendulka
4. říj 2008

teda, že by to bylo ono? 😵 ale to se mi moc nezdá...sice je to takové zvláští bublání,ale nechce se mi věřit tomu, že by to mohlo být ono 😵 😵 večer jak jsem šla spát, tak mě něco jakoby tlačilo v podbříšku, ani jsem nemohla spát...ale asi se mi tam nějak uspořádávalo jídlo, než mimino 😀
dagina, ale děkuji moooooc

deathy
8. říj 2008

No, tak já pořád nic. V pondělí sem ležela ve vaně asi půl hodiny a přemlouvala sem toho prcka, aby o sobě dal nějak vědět. A nic. Jen se mi v půlnoci udělalo blbě, pořád mám takový pocit, jako bych měla..ehm, zaražený prdíky, ale ty to nejsou a furt je to břicho takový jako citlivý nebo nevim. No a včera sem ani nešla do školy jak sem byla utahaná..asi ze spaní 🙂 Tak nevím, že by se mi takhle prcek pomstil za to máčení ve vaně? 😀 Ale fakt by sem už chtěla mít nějaký pohyby, je mi takový nějaký smutno když nic pořád nedělá.. Dneska už sem 18tt, a pořád se mu nechce.. Kamarád teda říkal, ať si z toho nic nedělám, že třeba bude takhle klidný i až se narodí, tak že to bych měla dobrý..ale i tak. A mamka zase řikala, že když mám trošku širší pánev, tak mimi má hold asi víc místa, tak se nějak o to místo nepere.. Tak nevim.

pajmis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sikiki
11. říj 2008

Ahoj deathy.
čekáš první mímo?Já už druhé a pohyby zaznamenávám výrazně až teď,no od minulýho týdne,to vlnění bříška.takže od 21.týdne.Předtím jsem si taky pořád lehala na záda a čekala ,až se mrňous ozve a když to bylo jednou za den,tak jsem byla fakt ráda,říkala jsem si,že to je nějaký lenoch a u druhého,kdy se mě každý ptal,kdy jestli už cítim pohyby jsem z toho byla dost nervózní.
Tak neboj,však on dá vědět 😉

verunnecka
11. říj 2008

ahojky,já měla pohyby ve 20tt ale při druhém to mamky poznají prej dříve

sikiki
11. říj 2008

Já to u druhého dříve nepoznala ani necítila,řekla bych že je to hrozně individuální a zbytečně se pak žena dostává do stresu.

deathy
11. říj 2008

Ahoj sikiki,
jo jo, je to první. Mě je jasný že když je to poprvé, tak se vše nějak ozývá později, nebo se to třeba ozývá už teď, ale já to třeba ani nepoznám.
Jako neberu to jako tragédii že pořád nic, ale je mi to tak jako asi líto. Nebo prostě taková ta nedočkavost už u mě začíná docela pracovat. Včera mi babička přivezla kočár a hordu věcí, nemusím už nic kupovat. Tak kočár mám zatím v pokoji, chci aby ho taky viděl přítel v reálu, ale ten než dostane volno v práci tak asi už budu s kočárem jezdit okolo baráku 🙂
No prostě už se moooc těším, a už bych chtěla aby o sobě to mrně dalo taky vědět. Aby se mnou komunikovalo 🙂

zdenulab
11. říj 2008

ahoj holky, já jsem ve 21tt a čekáme první miminko, takže nadšení je 100%. Pohyby cítím už asi 2 týdny, ze začátku jsem je moc nevnímala, ale teď už je to super 🙂 . Přes den jdou cítit jen občas, ale k večeru je to čím dál silnější a je to úžasné.

sikiki
11. říj 2008

no já od toho 21 .týdne ty pohyby cítím taky výrazně.Teď už malýho vnímají i ostatní,nebo to bříško skáče a vlní se a na dotek ruky dává taky vědět.Fakt je,že je to příjemnější 🙂

Deathy---neboj,já si tu nedočkavost taky pamatuju.je to jen pár týdnů zpět.Možná že se vrtěl,ale fakt jsem to nějak neregistrovala.kámoška ta už od 15týho týdne a taky mi to přišlo líto.
No já hodně kupuju přes mimibazar a už jsem musela přestat,nebo ani nevim,jestli to malej unosí.Spíš tam koukám na nové věcičky,ale i použité jsem brala ve vyhraných aukcích.
Kočárek mi přiveze kamarád až v listopadu,tak jsem taky natěšená 🙂

deathy
11. říj 2008

sikiki, no třeba se hýbe, ale já to nevím. Občas se mi stane, ale to je asi třeba spíš únavou, že mě tak jako píchne v podbřišku. Tak si tak říkám, co tam ty hádě děláš...ale ono to asi není tím že by se tam hýbalo. Je blbý že nevím co dělá ono a co ne. Ale píchnutí asi nebude od prcka.. Tak teda vydržím snad ještě ty dva týdny..
Já sem z toho kočárku úplně vyřízená. Je to strašně krásnej pocit když přijdu do pokoje, a tam v rohu stojí on..je to takový..no hezký, co budu povídat..

sikiki
12. říj 2008

Ahojík Deathy,ty tak ponocuješ? 🙂
No to já už mám fakt půlnoc.Jsem vždycky z celýho dne KO.Je fakt,že jsem jak z učebnice.Prvních 15 týdnů mi bylo blbě a nebyla jsem ničeho schopná a teĎ mám elánu na rozdávání 🙂
Já spíš v bříšku zaznamenávala u pupíku takové bublání a hrozně se těšila na ultrazvuk,že uvidim,že se alepoň vrtí 🙂
Včera jsem mu povídala pohádku,je fakt,že když už ty pohyby zaznamenávám,tak je to takový jiný.
Co máš za kočátek.my jsem kupovali Alu sprint.Červeno -černý.Původně jsem chtěla cortinu,ale nějak z toho sešlo.Hlavně,že to má větší kolečka,bo se těšim na jaro a jak vytáhnu brusle a vyrazim i s malým 🙂
TeĎ jsem malýho asi uhoupala,nebo jsem byla docela dlouho courat se psem.
Tak hezkou neděli 😉 i prťouskovi a vydrž 🙂

deathy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lestep
12. říj 2008

deathy- neboj, už brzy to poznáš. Já ¨jsem poměrně dost hubená a všichni mě říkaly, že pohyby budu cítit brzy a nakonec jsem je cítila od 21 tt.

deathy
12. říj 2008

lestep, no už aby. Ono je to sice už za pár do toho 22tt, ale stejně mi to připadá jako strašně dlouhá doba.. Už na mě dolehlo taková ta nedočkavost..a to je strašný 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru