Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

pitruska
21. čer 2007

Ahoj holky, přidávám odpověď za sebe a svýho prďolku. My se pohybujeme od 17.tt

bufina
22. čer 2007

Ahoj holky, všude píšou že při prvním dítěti začnou být pohyby cítit tak od 20 - 22 tt, ale já jsem začala malou cítit už na konci 16 tt. To byly jenom takový bublinky a za necelý dva týdny mně už pořádně kopala.

kett
22. čer 2007

ahojky, taky se pridavam. Ja jsem pohyby zacala citit v 18.tt a to uz jsem si byla jista, ze je to ono🙂

cazadora
23. čer 2007

Ahojky tak, já jsem pohyby cítila od 17tt, první den jsem si nebyla jistá, ale hned druhej den mimčo spustilo slušnou kanonádu, že se nedalo pochybovat 😎

martinka28
23. čer 2007

Ahojky, omlouvám se, že jsem sem tak vpadla, ale já začínám zítra 20tt a zatím necítím nic, ale asi to je tím, že to je první mimi a pořád se tak nějak hlídám, ale vzhledem k mému problému se zácpou budu mít asi problém s rozpoznáním pohybů mimi a pohybů střev - zamilovala jsem si totiž meloun, takže ho baštím jak to jde 🙂

jajcka
27. čer 2007

Ahoj holky, já od 17 týdne, je to nádhera, že? A Martinko neboj to přijde.

zusma
27. čer 2007

Ahoj holky, já jen koukám, jak všechny cítíte brzo pohyby! 🙂 Budou muset asi předělat všechny ty odborný knížky,kde píšou, že je to cítit (u prvorodiček) až tak od 20.-22tt.

Já teda až od 20tt.

Tak co Martinka 28, jak jsi na tom v bříšku 🙂 Už cítíš nebo ještě nevíš?

petja
27. čer 2007

Ahoj holky,to se uvádí od 20tt podle PM,nebo stáří plodu? Já jsem 20tt podle PM a pořád jakoby nic,nebo aspoň velice malinko,nevím no ☹

zusma
27. čer 2007

Petja: já to teda beru podle začátku posl.menstruace, ostatně tak,jako snad všechno. A myslím, že to tak berou i doktoři a knihy. Ale tím tě nechci samozřejmě strašit!

Já to taky začala cítit až ve 20tt a dalo mi to asi 3 dny,než jsem si uvědomila,že je to opravdu ono,že se to stále vlastně opakuje.

ladydi
27. čer 2007

Ahojky 🙂 já cítím pohyby od 17tt i když je to mimi první, ale gyndr mi moc nevěřil, ale bylo to jako škubání svalů v břiše a navíc se mi malá přestěhovala z levé strany na prostředek.

petja
27. čer 2007

já cítím právě něco jako,že mi tepe v břiše,ale je to moc pravidelné,hlavně večer,spíš mi to přijde,jako,když meřím tep na ruce,tak něco podobného.Někdy zase cítím takový nějaký zvuky a škvrčení podivný,no když nemáš s čím srovnávat ☹

ladydi
27. čer 2007

petjo, neboj, každým dnem to už poznáš, já opravdu silnější bouchanečky cítila až kolem 24tt, protože malá mě kope nožičkama směr záda a pěstičkama to není taková síla 😉 ale sama uvidíš že nastanou ještě dny že budeš mimíska prosit aby už raděj spinkal 😉

jajcka
28. čer 2007

jo jo, každý týden to bude silnější, já už čekám po druhé, tak je to asi tím. Ale jednou přijde den, kdy budeš vědět na 100%, že jsou to ty vytoužené pohyby.

jajcka
28. čer 2007

jo jo, každý týden to bude silnější, já už čekám po druhé, tak je to asi tím. Ale jednou přijde den, kdy budeš vědět na 100%, že jsou to ty vytoužené pohyby. 🙂

sajmonik
28. čer 2007

Já dneska a je to úžasný!!!!!!!!!!!! 😵

edimon
28. čer 2007

Sajmoníku...co ty tady??!...samozřejmě gratuluji k pohybům...já ještě nevím 😢 ...ale na Listopadoprosincovky už pěkně kašleš!! 😠 ...jak se máte s mimi? 🙂

sajmonik
28. čer 2007

Edimon-jsem u vás!!!

marinka
28. čer 2007

Já jsem první pohyby začala cítit hodně brzo, už tak v 16 tt, asi proto, že jsem hubená. Ale ze začátku jsem si nebyla moc jistá, bylo to takové cukání.. Po 20 tt už to začaly být klasické kopance, ale třeba jen večer, někdy celý den nic. A tak od 23 tt je cítím pravidelně, skoro celý den. Nejvíc teda, když si sednu, lehnu a po ránu v posteli, ale poslední dny už i při pohybu, třeba při cvičení. Občas mně to vzbudí v pět a už nemůžu usnout, protože to jsou pořádné rány 😀 a hýbe se mi celé břicho.

radek
28. čer 2007

první mimi jsem cítila ve 20tt a druhé už v 16tt, věděla jsem už jak to vypadá 🙂
teď v 38tt někdy bříško prosím, aby už spinkalo, protože mě to v noci budí a je to někdy až nepříjemné, když se mimi jakoby protahuje a natahuje si nožičky až pod moje žebra a ručičkama tluče kamsi do močáku, někdy si skoro připočůrnu 😉

denousek
10. srp 2007

ahoj holky...dlouo jsem hledala tohle tema ale uspesne...doufam ze se zase pekne chytne a odpovite nekdo... 😉 ve stredu jsem zacala 19tt ,mam 75kg a 167cm je tady nekdo podobny??nevim zda uz jsem citila pohyb zdalo se mi ze ano...par dni jen takovy zasimrani ale to jen zaden treba jednou to mohli byt treba streva ale predevcirem vecer jsem sedela a simralo me to vlevo pod pupkem dele....ale vcera zase nic ☹ tak co je tady nekdo kdo resi pohyby?ach jo ☹(

martinka24
10. srp 2007

Ahoj denousku, já už mimi mám, ale moc dobře si pamatuji, že jsem poprvé zřetelně cítila POHYBY AŽ VE 20TT, prý to tak bývá u prvorodiček.Já mám 170 cm a nyní i původní váhu 6O kg (ještě 2 kilča musím shodit vlastně 😝 )
Neboj, už za pár dní mimi ucítíš tak , že nebudeš mít pochyb že to bylo "ono" 😀

denousek
10. srp 2007

jojo martinko dekuju.....no snad to bude teda brzo urco ono....kazdy to ma jinak ale vetsina uz pred tim 20tt to me stve... ☹

krista
10. říj 2007

Ahojky, začala jsem první pohyby cítit v 17tt, nemohla jsem tomu uvěřit, ale dost často se to opakuje, nic takového jsem předtím nezažila a jednou se mi povedlo, že jsem to cítila i přes ruku, takže jsem si jistá, že je to ono a těším se až se to rozjede 😵

ene
10. říj 2007

No, to se teda tes 😅

svetluska.l
14. říj 2007

Ahoj holky,tak konecne 😀 Psalo se od 18tt,tak jsem se cely tyden hlidala,dahala si an bricho,lezela na brise a porad nic 😒 No a dnes rano jsme se probudila s rukou na brisku a najednou dloub...jako by me nekdo vlevo pod pupkem lehce dloubnul z briska...hned jsem vedela,ze to je ono..je to proste neco uplne jineho 😵 Ruku jsme tam nechala a za chvilicku se to objevilo znovu a to uz jsem si byla uuuplne jista🙂No a pak uz nic...ale bylo to super a konecne vim,ze tam moje mimi je 😵 Holky ktere to jeste necitite,nezoufejte🙂Jen se zapomenete hlidat,tak to prijde 😉

svetluska.l
14. říj 2007

Ju ja jsem dnes 17+6🙂Sest dni jsem si prohmatavala brisko a jen jsem na to zapomnela,tak to prislo🙂

svetluska.l
16. říj 2007

Holky prave jsem se dozvedela,ze se rika,ze se mimi narodi presne 20tydny od doby,kdyz ucitite prvni pohyby...slysela jste to take nektera?

denousek
16. říj 2007

svetlusko tak to je zajimave jeste jsem to neslysela...to by mi vychazelo presne na termin 😖 24.12 😅

svetluska.l
16. říj 2007

Jeee to by byl ale krasnej darek pod stromecek 🙂 Jen to jmeno nezmente na Adamka,to by asi nebyl moc rad 😉

denousek
16. říj 2007

no to asi nebyl,,,,narozky svatek a vanoce v jeden den 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru