Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

eliotka
30. dub 2008

Holky, a cítíte ty PRVNÍ pohyby jako by dole, nebo u pupku? Já cítila dnes něco jako bublnutí po straně a asi v pase, jsem 17+0, prvrodička, zdá se mi to brzo. Spíš to asi byl žaludek? Jinak mám dost malé břicho, ale to by snad nemělo mít vliv? 😕

katzi
1. kvě 2008

eliotko, já ti asi moc neporadím, jsem taky prvorodička, takže bez zkušenosti 😉 , ale já to "něco" cítívám různě - i jak ty po straně asi v pase, jindy zas na druhé straně. Nepřipomíná mi to teda motýlý křídla jak tu holky píšou, ale spíš takový jakoby nervový tik, tak to jakoby zatepe vždycky.

mikulka
1. kvě 2008

Holky, taky jsem cítila něco "divného", něco jako nervový tik, nebo spíš slaboulinké chvění. Bylo to jako by po straně u pupku. Ale bylo to jen jednou včera večer, a nevím, zda to bylo ono. Úplně jsem zadržela dech, protože jsem si říkala, co to je. Ale fakt nevím, nevím.

katzi
1. kvě 2008

mikulko, tak to máme stejně s tím nervovým tikem 🙂 Taky mi to tak přišlo. Musíme asi ještě vydržet a počkat jestli se to bude zintezivńovat. Už se těším na pořádný kopanec, abych si byla jistá na 100%.

pattie
2. kvě 2008

Tak to naše mimčo je nějaké líné, cítím ho až od teď, tj. 21 tt. Předtím jsem trochu cítila "bublání", ale to bylo tak slabé, že nevím, jestli to nebyl třeba žaludek 🙂)) Ale do 21 tt fakt kope, že jsou vidět na břiše bouličky 😉

haninka
6. kvě 2008

Ahoj maminy,
cítíte pohyby taky uvnitř v břiše, nebo jen směrem ven? Páč já cejtim i jakoby mě mimi kopalo do močáku, nebo střev..prostě to cejtim jakoby spodem, než přes pupek..znáte to?? 😒

pattie
6. kvě 2008

haninka: koukám, že máš stejné datum porodu jako já! 😀 To je dobrý!!!!! Cítím pohyby jen směrem ven. Ale na UTZ miulý týden mi pan doktro říkal, že mě mimi právě kope do močáku. A jelikož se mi chce pořád na záchod, něco na tom možná bude 😉

thea71
6. kvě 2008

ahoj vsichni, ja jsem ted ve druhem tehotenstvi citila pohyby uz od 16 tt, nejdriv hodne slabounke simrani dole v podbrisku. Ted jsem 25tt a mam pocit, ze se ve me mele klubko certu. Vcera vecer me mimi kopalo na v sechny strany snad 2 hodiny v kuse, a rano hned nanovo. Pry ma v tomto obdobi spat az 18 hodin denne, to moje tedy urcite ne. Z prvniho tehotenstvi si nic takoveho nepamatuji, tak jsem z toho trochu prekvapena. Nekdy mam obavy, jestli je tam uvnitr vse Ok, kdyz se tak mrska....Mate nekdo podobne zkusenosti? Nevite, jestli to ma nejakou souvislost s tim, jak se pak mimi chova, kdyz se narodi? Dcera moc nekopala a je pomerne zvladatelna 🙂 diky, hezky den vsem

ada80
7. kvě 2008

ahoj theo my byli včera na 3D utz a malá se tak mlela,že nám doktorka natočila místo 40min celou hodku,říkala,že takovou divošku dlouho neviděla 😀 Tak doufám,že až se narodí bude klidnější 😉

haninka
7. kvě 2008

Pattie, to je super, tak schválně která dřív 😀

Thea, já jsem svojemu gyndaři taky řikala, že mimi by mělo spát asi 20hodin denně, jestli je to pravda. A on se mi smál, že prej to mám z časáku. A že by ho zajímalo jak to kdo změřil 😀 ..ale podle toho jak moc spinkají po narození, se to kolem toho počtu hodin bude pohybovat..

Já řikám, že my budeme mít fotbalistu, nebo fotbalistku, páč to co občas předvádí, neni možný. Má fáze klidu a fáze kdy kope taky hodně dlouho v kuse, ale nikdy jsem to neměřila..taky občas cejtim ty pohyby v břiše, ne jen směrem ven, ale hýbe se mi při tom břicho tak je to asi mimi..spíš jsem měla strach, jestli mimi nechce ven.. 😒

eliotka
12. kvě 2008

Holky, a měli jste to tak, že jste ucítily první pohyby ty malé bublavé a pak třeba den, dva nic a pak zase? Já to tak mám. Je to v pořádku? A od kdy kope hodně?

thea71
12. kvě 2008

ahoj eliotko, já cítila první pohyby přesně jak popisuješ, jen takové náhodné doteky. Podle mě miminko je malé, má hodně místa a může se vrtět bez toho, aby se citelně dotklo děložní stěny. Od 22.-23. týdne už mě pěkně silně kope. Není v tom žádný pravidelný rytmus, někdy se vrtí a kope průběžně celý den, jindy skoro celý den nic. První dítě kopalo mnohem míň a začalo mnohem déle. Doporučuji moc nesledovat 🙂

mikulka
13. kvě 2008

Holky, mám to taky tak a už jsem se trochu strachovala. Když jsem byla 17+5 ucítila jsem to poprvé s jistotou, bylo to docela silné. Pak dva dva nic a pak jen občas trochu. Jako by se uvnitř něco vyboulilo a hned splasklo. A to vyboulení není vidět, jen cítit.

katzi
14. kvě 2008

ahoj holky, cítíte pohyby i přes den, když jste v pohybu? Já je zatím cítím jen večer, případně ráno když v klidu ležím a to ještě na zádech. Někdy jsem je cítila i v sedě, když jsem měla zmáčklé břicho u stolu třeba. Nevím jestli to není málo a jestli bych je v 21tt neměla cítit už i normálně během dne?

chell
14. kvě 2008

cauky holky tak ja prvni pohyby citila na prelomu 21 a 22 tydne bylo to takovy jak kdyz tik ve svalu a lechtani nebo tak.. prcka zvenku bylo citit spis na podbricku zpocatku a kolem 26 tydne byl prcek jevtipnejsi kdyz sme lezela ve vane a on se fakt mydlil jak drak uplne delal vlny na brise u pupku a vrtel sebou 🙂 vetsinou je asktivnejsi vecer.. teda asi to bude tim ze jsem vklidu a vic to vnimam pres den stale jeste pracuju a beham zarizovat ruzny veci takze nemam cas to tolik vnimat.. ale je fakt ze ted uz kdyz kopne do zeber tak to i pres den cejtim 🙂

mikulka
14. kvě 2008

katzi, já myslím, že cítit pohyby pořád během dne je až ve III. trimestru, někdy od 25 tt. Osobně zkušenost nemám, jsem ještě 19 tt, ale tak, co jsem četla.

katzi
14. kvě 2008

mikulka, děkuji za odpověď. Nebyla jsem si jistá jak to má být a když tady tak čtu jak holky cítí pohyby už od málem 16tt a později už pořádné kopanečky, tak ... Vím, že je to hodně individuální, ale přece jen jsem znejistěla. V pátek jdeme na velký ultrazvuk, tak tam se snad dozvíme, že vše je OK.

mikulka
14. kvě 2008

Ano, chápu, mně to taky trochu znepokojilo. Já jsem cítila malé "tukání" či bublání, pak dva dny vůbec nic, tak mě to taky vyděsilo. Hledala jsem si na porodnice.cz, kde odpovídají lékaři, a tam právě psal nějaký lékař, že první pohyby, tedy to bublání, cítí prvorodičky většinou až po 20. týdnu a kopance po 24 tt. A ta pravidelnost že je mezi 25-28 tt. Do té doby prý netřeba plašit. Tak snad. 😉

katzi
14. kvě 2008

tak super. Na plašení ještě času dost do toho 28tt 😉

motylek
14. kvě 2008

Katzi ani potom nemusiš plašit, je to individuální, já jsem např do teď neshledala žádnou pravidelnost. Prostě se hejbe kdy se mu chce.

thea71
15. kvě 2008

ahoj, i když už čekám druhé dítě, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti 🙂 jsem na přelomu 26.-27.týden těhotenství. Dnes asi v 6 ráno mě vzbudilo mimi v břiše neuvěřitelně silnými kopanci, a to hned na dvou místech najednou - dole v podbřišku a nahoře na jedné straně. Mlelo se takhle bez přestání asi 10 minut, zkoušela jsem se různě obracet, ale moc to nepomohlo. Pak se zklidnilo. Ještě jsem nic takového nezažila, ani při prvním dítěti. Můžete mi poradit, jestli je to normální? Mám dost časté tvrdnutí dělohy,k tomu velmi nízko nasedající dělohu, tak jsem z toho malinko nervozni. Díky za radu hezký slunečný den T.

slzicka
29. kvě 2008

ahoj holky no ja mam v bricku bublinky ale to urcite jeste nebude maly. jsem totiz v 11TT+3 mam to hodne kdyz si lehnu na zada. Nekdy kdyz normalne sedim citim no ani nevim jakto popsat a to uz si kolikrat myslim ze to je maly. ale to je jeste urcite mooooc brzy

mikulka
29. kvě 2008

slzičko, to je opravdu hodně brzy. leda bys byla hooooodně moc citlivá. 🙂

misa84
29. kvě 2008

ahojky, jsem taky prvorodicka, ted jsem 20tt a mam pocit, ze pohyby citim od 15tt, nejdriv mi to prislo jako hloupost, ze tak brzo to citit nemuzu, ale i ted citim to stejne, akorat casteji a silneji, je to opravdu jako bych mela tik, obcas zvlast o vikendu, kdyz si dam na snidani babovku a kakao a paxi zase lehnu do pelisku, to prcek miluje 😀 taky se mi parkrat stalo,ze jsem citila, jako by se miminko otacelo, vzdycky se mi na jedne strane udela tvrda boulicka a jako by mi pod kuzi proplula rybka 😵

slzicka
4. čer 2008

Ahoji tak to asik nebyly pohyby to je jesny ale ted kdyz si dam ruku na brisko tak kolikrat citim takovy bublinky ikdyz mi da pritel hlavu na brisko tak rikal ze slysi takovy bublinky. Zeby to byl malinkej?? 😵

mikulka
5. čer 2008

slziško, manžel slyšel v bříšku bublinky taky, když si dal ucho na břicho, a to už hodně moc brzooo. 🙂
Ale ty ještě pohyby cítit nemůžeš, protože dítě ještě nenaráží do stěn, je moc malé, to fakt fyziologicky není možné.

slzicka
5. čer 2008

no jsem ve 12tt+4 ale dneska jsem byla na utz a jsem ve 13tt+3 podle UTZ. Uz bych ho chtela citit malyho kdyz jsem videla jak se tam krasne hybe 😵

holly1
18. čer 2008

ahoj, tak dnes se mi zdá, že taky něco cítím, ale jde o to kde- je to úplně dole v podbřišku, v podstatě skoro nad stydkou kostí. Jak píše mikulka, takové bublinky, ale zdá se mi, že je to moc dole. Kde to cítíte vy?

mikulka
18. čer 2008

slzičko, ale tak brzo to fakt cítit nejde. Mimi se pohybuje už v 9 tt a cítit není, není to ještě fyzicky možné. Není přece kam spěchat? Děťátko máš v pořádku, to je hlavní. Pohyby, ty pravé, ucítíš už brzo, tak co.

holly, já to také cítím někdy právě takhle hodně dole 🙂 Jde o to, jakou má právě miminko polohu. Klidně může být takhle dole 😉

holly1
18. čer 2008

fakt? tak to asi bylo ono, i když teď už zase necítím nic, ale tak ono se to určitě zopakuje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru