Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

kaczka
15. led 2008

Kooukám,že v tom nemám zmatek jen já§!!!!K dr. jdu až 1.2. tak uvidím jak se to do té doby vyvine! 😀

mausi
15. led 2008

Ahoj holky, ja citim taky pohyby uz od 15. tt. Nejdriv se mi nechtelo verit, ze by to bylo mozne tak brzo, ale koukam, ze je nas tu vic a nejsem jedina. Nejedna se ale jen o nejake lehke lehtani v brise, ale pokazdy o jeden poradny kopanec a pak zase nekolk dni nic. Prekvapuje me, s jakou mrnousek kope silou, kolikrat se opravdu leknu. Je to uplne jine nez v prvnim tehotenstvi. Tam to zacalo pozdeji a jen tak lehounce. Casem se to pak stupnovalo. Tak krasne tehulkovani vsem !

yasmin07
15. led 2008

Já cítila pohyby od 19tt, bylo to jen takové slaboulinké ťukání zevnitř, takže jsem si nebyla jistá, ale bylo to ono 😵

e.k.t
17. led 2008

Zdravím všechny, teď už vím že jsem pohyby cítila od 16 tt, ale v tu dobu jsem si jistá nebyla. Ve 20 tt jsem už pochyby neměla vůbec, nejdřív večer obvyklé šimrání, ale za chvíli to byl čutanec až mi poskočilo břicho. A to jsem více než plnotučná.
Musím říct zatím to je super

caira
17. led 2008

tak ja zacala citit pohyby az od 23tt 🙂

e.k.t
19. led 2008

každá to máme jinak, ono to bude asi taky tím, jak se kdo pozoruje a vlastně ani ze začátku člověk ani neví co má cítit. ale jednoho dne je to tak intenzivní že už je to jistota.

lenulin
20. led 2008

No já už to cítím taky tak od 17t ale nebrala jsem to vážně jelikož mě hodně trápí nadýmání skoro pořád mě neco bolí.Ale teď jsem v 19t a už cítím tak 3x za den takové lehké ťuknutí je to zajímavý pocit.Ale to nadýmání to je děs používám espumizan ale stejně kolikrát nemůžu spát.

e.k.t
20. led 2008

to je mi líto, že máš trápení, já pořád pohoda ani zácpa ani nic. prostě paráda. Nikdy mi nebylo líp

zdenka26
20. led 2008

Ahojky tak já cítila pohyby až kolem 25tt,ale asi to bylo tímže jsem pomalu vůbec nebyla vklidu,pořád jsem něco dělala a když jsem si večer lehla ,že jako se budu sledovat tak jsem nakonec usla.Doktor už byl se neštastný 😀

monkia.pv
20. led 2008

ahoj holky ja jsem citila prvni pohyby v 17tt,citila jsem takove,jak uz to tady nekdo psal,vrneni!Citim to kazdy den!Je to celkem zvlastni-krasny pocit!Uz se tesim jak me ten ten milacek poprve poradne kopne! 🙂

e.k.t
20. led 2008

a už se ti při tom hýbe bříško? to je úplně nádherný pohled, také proto že si uvědomuji že je mimi v pohodě

monkia.pv
20. led 2008

tak to se mi jeste nehybe brisko!Nebo aspon jsem to nezpozorovala! ☹

e.k.t
20. led 2008

to také příjde a je to hezké, mívám to večer a nejčastěji ve vaně, to jsem v klidu, jen se válím a nic mne neruší v rozjímání

monkia.pv
20. led 2008

ja uz se na to tak tesim!Kazdy den si hladim brisko a premlouvam toho malyho tvorecka at uz me poradne nakopne a ted k tomu jeste pridam-at mi pekne rozhybe brisko! 🙂

e.k.t
20. led 2008

no když hohladím tak přestane asi protože se mu to líbí, ale kdy se docela snaží, když lehnu na záda, natáhnu nohy a ležím, to asi neleží úplně pohodlně a vrtí se

anza
21. led 2008

Taky přemlouvám 😉 A myslím, že první náznaky už byly dost dávno, klidně třeba v 16., ale člověk tu jistotu nemá, jen si říká, že to bylo něco jiného, než co zná běžně. Včera myslím to byl první šťouch do žaludku, zespoda.

e.k.t
21. led 2008

no a hned je to lepší, já po prvním čutanci konečně začala mít pocit že jsem asi opravdu těhotná, že si to snad nenamlouvám, když mi nic nebylo

mmasenka
22. led 2008

Ahoj holky, jsem tady poprvé, tohle téma mě hodně zajímá...Někde jsem slyšela nebo četla, že první pohyby ucítím mezi 15. a 20. týdnem, uběhlo sedmnáct a furt se mi zdálo, že nic, pomalu jsem së bála jestli je všechno v pořádku, ale teď už se mi zdá, že se tam miminko trochu vrtí, i když o kopancích nemůže být řeč, cítím to jako když se mi něco honí ve střevech, samozřejmě na místě, kde teda rozhodně nejsou, přijde mi to jako by se mi něco přes kůži zavrtělo pod rukou, jako když si tam plave a dělá na konci bazénu otočku...Jsem teď mnohem klidnější, vím aspoň, že je snad v pořádku a nic mu nechybí, ale zatím to ani není nijak moc často a silně.....Těším se na to, až bude trošku víc šťouchat.....Je to nádhernej pocit, vědět, že tam je.... 🙂

koblizek84
22. led 2008

Taky se pridam,je to urcite ruzne,ja jsem mela prvni pohyby az ve 20 tydnu 😉

e.k.t
19. únor 2008

no ono je to hodně individuální, vždyť vlastně z počátku nevíme co máme cítit 😉

hasimaa
20. únor 2008

Zdravim vsechny! 🙂 Ja zacala citit pohyby prvni den 19.tt. Precetla jsem prckovi pohadku a on mi za odmenu poprve dal o sobe vedet. Od te doby prcka citim denne a vcera to byl kopanec jako hrom 🙂. Ale je fakt, ze se vrni, jen kdyz jsem v klidu.

gabi78
21. bře 2008

AHoj holky, tak já dnes(18. týden) poprvé ucítila takové lehounké šťouchnutí a to zrovna na návštěvě u kamarádky, kdy jsem to vůbec nečekala, tak jsem byla příjemně překvapena a měla velkou radost. Je to nádherný pocit. 🙂

pavlina05
21. bře 2008

Ahoj holky!!!
Tak já cítila pohyby poprvé v 19+2 tt. Slabounké bublinky, teď cítím kopance 😀 Ale třeba tyhle 2 poslední dny cítím spíš převalování....a mám pocit, že mi miminko leží na močáku.
Zatím se mi teda nedělají boule ☹ ...snad i ty přijdou...

jitulka1985
22. bře 2008

Ahojky holky.Tak se můžu už taky přidat se svým zážitkem a prvními pohyby 😵 Včera jsem poprvé cítila takové jakoby slabé vrnění v podbřišku, myslela jsem si nejdříve že jsou to střeva, ale nebyly.Ted ráno jsem to cítila znovu a zase na jiném místě.Je to hrozně zvláštní pocit. A jsem v 17tt + 3

lisounek
22. bře 2008

Taky se pridam nejake to zabublani jsem citila uz drive, ale tomu jsem moc neverila a prvni zretelne pohyby - tukani a pak taky jako bublinky ted v 17+5 paradoxne po odberu plodovky. Citim to nejvice vecer kdyz lezim, pres den zatim nejak ne. Porad mi to prislo brzy, ale fakt uz je to asi ono.... 😵

licina
24. bře 2008

Ahoj holky,

já zase otravuju s pohybama, ale ráda bych znala, jak jste na tom Vy....
Jak často jste cítili pohyby v období ve kterém se právě nacházím????
Musím říct, že stále chodím do práce, takže možná ne všechny registruju......o to víc mě to zajímá...
Cítíte je pořád????

venousek
25. bře 2008

tak i já jsem tyden po plodovce a včera večer jsem taky cítila takové zakručení v břiše.Dnes večer budu taky čekat na kručení.

motylek
26. bře 2008

LIcina, jsem skoro jako ty a např dneska a včera jsem necítila skoro nic. Předtím tři dny hodně. Jsem doma, tak si toho všímám dost, občas mě to dost znervózňuje, hlavně jak mám pořád čas se pozorovat. Jsem jak padlá na hlavu 😀 . Ty je cítíš jak???

pavlina05
26. bře 2008

ahoj holky!!!
Tak já pohyby tento týden -29tt cítím každý den celkem často. Pořád se pozoruju a počítám...už jsem asi vážně padlá na hlavu!!!
Ale když lítám po cvičení a plavání, tak je necítím. Nejvíce ráno a večer...Ale myslím, že docela dost 😉

Asi jsme už vážně vystresované......

adriana1
27. bře 2008

Ahoj lici: já je nejvíce cítím dopoledne a k večeru. Natálka si kope kdy se jí zachce třeba včera kopala jako kdyby se chtěla už vykopat z břicha. Když ještě chodíš do práce tak všechny nezaregistruješ. Já sem na neschonce a od 1.4. na mateřské. Já se hodně pozuruju. Nejvíce reáguje na Miloše to vždycky když dá ruku na břicho tak ho kopne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru