Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

kristi
24. říj 2006

ahoj Pajinko,
u mne to bylo asi tak v 19-20 tydnu....to jako,ze uz jsem poznala, ze to nejsou zarazeny prdiky, ale nase mala

krejcirice
24. říj 2006

Ahoj mě začaly koncem 17 týdne,ale mam je jen tak 2 krát za den aspoň ještě nejsou tak moc intenzivní.Jinak cejtim že se mi tam točí.

paja
autor
24. říj 2006

No, já jsem v 19.tt a zatím ještě nic a to už se na to táááák těším 🙂 . Tak snad se brzy dočkám...A jak se vám první pohyby projevily? Slyšela jsem, že je to jakoby jste měly v bříšku bublinky... 🙂

draga
24. říj 2006

já to poprvé cítila hodně brzo ale doktor tvrdil, že to možné je ale moc mi nevěřil bylo to vždy když mi na břiše ležela kočka a předla jako by si s malým povídala 🙂) ale intenzivně od 20tt a to je fakt uplně něco super
takže se těšte 🙂)

krejcirice
24. říj 2006

Já to měla něco jako když se ti tam honí prdy 😀 Ale teď už vždy v nejakém místě na břiše se udělá tvrdší místo a je to cítit když si na to šáhnu rukou jak se pohybuje

peta.cz
24. říj 2006

Já je měla od 19 týdne - začalo to tak, že jsem si málem ukopla malíček o futrál dveří a jak mě to bolelo, tak jsem s sebou hodila na postel na bříško a najednou mě něco v bříšku 2x dloublo (prcek se zlobil, co se po něm válím). Tak jsem si říkala, že by to bylo ono? No a od dalšího dne už jsem věděla, že to ono je. Přišlo mi to jako takový šimrání, když mám v ruce motýlka..teď už mě nešimrá, ale pořádně kope - spíš se tak jako protahuje až mám bříško celý na stranu a sem tam se udělá na pupku velká tvrdá boulička a taky dost škytá... 😀

janacu
24. říj 2006

No to já jsem asi přírodní úkaz - já pohyby pořád necítím 😠 , ale všechno je jinak v pořádku a jsme zdraví. Tak mám asi v břichu lenocha.

pitrs
24. říj 2006

Já cítila pohyby už od 15 týdne 😉

wipaja
24. říj 2006

I u mě to bylo od 15.týdne 😉

leniik1
24. říj 2006

Jéé holky už od 15 týdne??Tak to bych si moc přála.Ale při mojí smůle to bude buď o hodně pozděj nebo to nerozpoznám.. 😀

draga
24. říj 2006

leniik neboj to poznáš 🙂))

pitrs
24. říj 2006

Leni, jak píše Draga, to opravdu poznáš 😉 a ještě když tam máš mimísky dva, jeden se určitě brzy ozve neboj!!! 😵

kristi
24. říj 2006

leniku, dyt tam mas 2...tak tim lip...

mori
24. říj 2006

Já cítím pohyby od prvního dne 20 tt. Furt jsem na to čekala a konečně se dočkala. Bylo to takové zlehka. První 2 dny jsem přesně nevěděla, zda to jsou pohyby, ale ptala jsem se pak zkušenější kamarádky a ta říkala, že to je určo ono. Po pár dnech už to začalo být intenzivnější. No a teď po 3 týdnech sebou někdy mele mrňousek pořádně! 😀

Gynndr. mi říkala, že u prvorodiček to může být třeba až od 22 - 23 tt. Protože nevědí co mají cítit.

adrastie
24. říj 2006

Já měla pohyby asi od 18tt, takové bublinky, ale teď už je to tedy rachot, malá je živel, dělá mi na bříšku pěkné vlny, a že by mě tedy šetřila, to se říct nedá, ale jsem ráda, že jí cítím a že vím, že je vše ok, máme docela pravidelné intervaly pohybů. Zvykla jsem si na to tak, že když měla jeden den odpočinkový a já jí vůbec necítila tak jsem začala plašit, co se děje, ale bylo vše ok, měla asi malou dovču. 😀

daniellka
24. říj 2006

čau baby, já jsem dřív byla taky nervozní, že ještě necítím pohyby a už je to tady!! Asi od 21. nebo 22. týdne. Ale doktor mi říkal, že u dvojčátek ty pohyby nikdy ¨nebudou tak razantní jak u jednočetného těhu. 6e by mi tam dělali kotrmelce, to teda říct nemůžu. Nemaj totiž místo. Musí se tam hoši hrozně nudit, když se teď už ani pořádně otáčet nemůžou. 😀

lucildol
24. říj 2006

Mě se začalo divně vrtět břicho v 18tt. Nejdřív jsem taky přemýšlela, jestli to je možný, že už by to bylo mimi, ale když už jsem pak začala dostávat větší rány v 19tt, tak už jsem nepochybovala, že už to bude prcek. Opravdu to zezačátku vypadalo jako bublinky. Ty už to teď teda rozhodně nejsou 😀

leniik1
24. říj 2006

Dani tak tím spíš to nepoznám když se moc hýbat nebudou, ale je fakt, že toho prostoru prostě nemají tolik tak snad si to užijí až přijdou na svět. 😵 Ale moc se na pohyby těším. 🙂

ivusenka
24. říj 2006

Leníku, ahojky, chci tě jen pozdravit. Nějak jsem tě tu dlouho neviděla, snad jsi ty i miminka v pořádku. 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zany
24. říj 2006

Já jsem cítila první pohyby v 18 tt a bylo to jako když mi projede bublina pod rukou. Teď jsou pohyby čím dál tím víc silnější a někdy mám pocit, že mimi vyskočí z bříška 😀 A taky se mi to bříško dost vlní 🙂

andrea73
24. říj 2006

Já jsem cítila pohyby od 19 tt, a to jsem již druhorodička a měla bych je cítit dříve. Taky je mám každým dnem intenzivnější. Ze začátku mi to připadalo jako píše Gedren pohyb střev, ted je to ale znatelné...a nádherné 😀

daniellka
24. říj 2006

Leniiku neboj, to poznáš určitě..Dok¨tor ami řekl, že toto je jedna z mála výhod u dvojčátek v porovnání s jednočetným těhu.Ty pohyby prej nebudou tak moc silné aby bolely. Prý mi každá mamina čekatelka řekne, že by ve finále byla i radši, kdyby se to mimi hýbalo nebo kopalo v menší míře. Nevím, nemůžu posoudit, jestli to v pozdějším stadiu je nepříjemné, tvrdne břicho atd., snad Gedren by věděla, je už v 38.tt. Nevím ani jak přesně to může vědět ten doktor, každá mamina mu přece řekne svůj názor a to velmi sugestivní.
Ale Leniiku - je to fakt sranda jak se hejbou, sama uvidíš. už s nima hraju hru, snažím se je načapat, kdy se budou hýbat oba dva zaráz. To se zatím ještě nestalo. Buď je vzhůru "Levičák" nebo jenom "Pravičák". To by možná bylo jiný divadlo, kdyby kopali oba společně. 😀

rova
30. říj 2006

Tak pohyby jsem cítila zhruba 17. týden, ale samozřejmě takové ty pořádné kopance od toho 20 týdne! Ale bylo to nádherný a strašně ráda na to vzpomínám!!

rova
30. říj 2006

Prý to taky záleží na tom, jakou má člověk postavu, ty silnější a také prvorodičky cítí později..

kotatko
30. říj 2006

Taky jsem se na pohyby moc těšila. Cítila jsem je už koncem 18. týdne, ale jistá jsem si byla až v 19. Nacpala jsem se k obědu a pak si ležela s vyvaleným holým břichem a něco mu povídala. A v tom jsem to nejen cítila,ale i viděla, jak mi to břico nadskočilo. Od té doby si jsem úplně jistá. (jsem plnoštíhlá, prvorodička a čekám dvojčata - Leniiku určitě se brzo dočkáš 🙂 )

rova
30. říj 2006

Kotatko: No vidíš, taky proto jsem tam dala slovíčko "prý" 😀 😀

paja
autor
1. lis 2006

Ahoj holky, tak jsem se dočkalaaaaaa 😀 . Minulý pátek to přišlo...Ležela jsem na posteli a odpočívala a v tom jsem to ucítila - nejdřív jsem nevěděla, jestli se mi to náhodou nezdá, ale pak znova a znova a tak jsem si byla opravdu jistá, že je to ONO...No a pak přišel manžel a když položil ruku na bříško, tak to dokonce cítil taky...Je to nááádhera 🙂 . Tak pa

rova
1. lis 2006

Ty jo, já vám teď tak závidím, když si to čtu úplně mám slzy v očích a vzpomínám na to..je to jedna z nejhezčích věcí, které jsem kdy zažila a jsem za to vděčná!!

mady
1. lis 2006

Ahojky všem! Tak já jsem prcka poprvé cítila v 19. týdnu. Ale nikdy jsem necítila pohyb střev 😉 takže jsem si tím byla na 100% jistá. Teď je to pohoda. Akorát se mu nelíbí když nas něm ležím. To mě pak pěkně kope 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru