Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

mikulka
18. čer 2008

To nemusíš cítit pořád. Pravidelné pohyby jsou až od 26 tt, někdo uvádí dokonce až od 28 tt 😉

nemo1985
18. čer 2008

Holky je to zvláštní a zajímavé, ale občas za den cítím v bříšku takové jako škubnutí, jednou je to na jedné straně, pak zase na druhé.
Na pohyby je ale ještě brzy si říkám.
Nemáte to taklky některá ????????
Ale předtím jsem to teda nikdy neměla.
Že by se tam mimísek s sebou tak pěkně mrskal??????

slzicka
26. čer 2008

Tak holky jsem v 16tt+1. a za sebe muzu rict ze neni brzy na to citit pohyby miminka krasne se mi tam hejbe, dela bublinky dneska skoro porad, a kdyz se mu neco nelibi treba jak vecer lezim tak si i kopne je to krasny. ja myslim ze zalezi na stavbe tela kdyz je nekdo silnejsi rika se ze pohyby citi az nekdy pozdeji. ja jsem stihla doktor rikal ze miminko mi se mi tam krasne hybe. a pry pohyby se citi podle toho jak je holka stihla.

janda79
26. čer 2008

Ahoj, dneska jsem 16+2 a mimčo začalo ťukat 🙂 . při prvním těhotenství jsem měla pohyby taky takhle brzy. Ahoj Nemíku 😀

spetra
26. čer 2008

já jsem první pohyby cítila už v 16 tt, ale jistá tím že jsou to opravdu pohyby mimi jsem si byla až v 19 tt

holly1
27. čer 2008

tak to já jsem štíhlá až moc, ale pořád nic necítím. Trošku mě to trápí. Asi před týdnem jsem jednou cítila bublinky dole v podbřišku, ale od té doby zase nic ☹ je pravda, že se na těhu moc nesoustředím, chodím do práce a jsem v jednom kole, tak možná je to tím?

mikulka
27. čer 2008

holly, na to, abys cítila pohyby musíš být právě úplně v klidu. Později je to cítit i při pohybu. Takže enboj, je to v pořádku.
slzičko, v 17 tt, i v 16 už není na pohyby brzo, to je normální.Jen v tom 12, 13 to nejde ještě cítit, i když mimi se už hýbe.

stejzi
27. čer 2008

Nazdar holky. Já jsem v 19tt, ale žádné pohyby jsem zatím necítila ☹ Jsem silnější postavy tak možná proto, když ležím v klidu tak možná snad nějaké bublinky, ale jinak nic víc. Doufám, že se brzy dočkám, už se strašně těším. 😅

mikulka
27. čer 2008

Holky, někdo cítí první pohyby až po 21 tt, fakt se tím neznepokojujte. Zrovna tohle téma je takové jako bychom snad měly soutěžit, kdo dříve ucítil pohyby!!! Jde přece o to, abychom měly zdravá miminka. Cítit pohyby je opravdu individuální. Záleží na postavě, na tom, jak je kdo citlivý a hlavně také an tom, jak je mimi otočené. Když je směrem k zádům, kope dozadu a to nelze cítit.
A pravidelné pohyby, jako by že je cítíte pořád, jsou až ve III. trimestru, takže klid. 😉 🙂

spetra
27. čer 2008

mikulko - hezky jsi to napsala

pudlyna
27. čer 2008

Ahoj, holky a já myslela,že jsem blázen, když je mám od 17ti týdnu a koukám že je to normoš. 😀

holly1
30. čer 2008

mikulko, trochu jsi mě uklidnila. Asi je fajn je cítit, ale doufám, že když necítím, neznamená to nic "zlého".

mikulka
1. črc 2008

holly, je možné, že pohyby cítíš, ale ještě je neumíš rozpoznat. Někdy to je jako takové šimrání v bříšku, to se snadno přehlédne. Pokud bylo vše ok na velkém UZ v 21 tt, tak to nech plavat. 😉

holly1
3. črc 2008

tak dnes ráno nějak po 5 hod. jsem se probudila a mimi jemňoučce kopalo, hlavně na jedné straně. Přiložila jsem si ruku na bříško a cítila to i na ruce. No bylo to super. Tak snad už to teď bude častější. Mikulko, díky za uklidnění, ultr.minulý týden byl ok. 🙂

mikulka
3. črc 2008

holly, to je super, tak to už máš ty opravdové pohyby, žádné bublinky apod., když to cítíš i přes břicho. To ucítí i manžel 😉 , super. 🙂

holly1
3. črc 2008

mikulko, díky 🙂 , už jsem ji cítila i dnes přes den 🙂 fakt super pocit, vlastně mi i včera nějak hodně vykouklo bříško, takže teď už tomu všemu fakt věřím 🙂 🙂 🙂

slzicka
7. črc 2008

ahojiky holky prosim vas ja vim ze to sem nepatri ale nevim kam to mam napsat... od ty doby co jsem tehotna semiuz asik tak 3-4 mela sen o tom ze mi je pritel neverny ale to jenom po dobu co neni doma coz je pres tyden o vikendech kdyz je doma takove sny nemam. uz me to zacina i znepokojovat v tech snech jsem normalne tehotna jako jsem ted stejny tyden atd. 😒

katzi
7. črc 2008

slzicka, to bude jen rozhozená těhotenská psychika. Nebo možná něco podvědomě tušíš, nebo se toho bojíš a pak se ti to prolíná i do snů?

slzicka
7. črc 2008

katzi: no to podvedome tuseni bych asik radsi ani nechtela ☹ snad je to ta psychika z tehotenstvi. Jinak no ktera holka se toho neboji ze?

katzi
7. črc 2008

clovek je v tom tehu opravdu rozhozeny vsim moznym. Ale zkus si konkretne toto nepripoustet a radeji si s pritelem o vikendu udelat nejaky pekny vylet, nebo pekny vecer a pak budou sny urcite hezci 😉

slzicka
7. črc 2008

no prave ze mi mame pekny vikendy to ja si stezovat nemuzu i hezky se ke me chova ale ja nevim proc mam takove sny fakt nevim ☹

katzi
7. črc 2008

tak to je hlavní, že je vám spolu fajn. Ráno si řekni - to zas teda byl blbej sen a hoď to za hlavu, to je nejleší 🙂

slzicka
7. črc 2008

noooo ja se budu snazit.

mikulka
8. črc 2008

slzicko, to budou určitě těhoí hromony. V těho se víc všeho bojíme, víc vše prožíváme, potebujeme víc obětí, víc pochopení a tak. Když je to jen sen, tak to hoď za hlavu. Čím víc na to budeš myslet, tím víc se ti o tom může zdát, budeš to mít furt v podvědomí. Dobře se k tobě chová, víkendy ok, tak co. To bude fakt těhotenstvím, když to máš zrovna od té doby. 😉

slzicka
9. črc 2008

mno doufam ze to tak je. 🙂 jinak ted nejak na to nemyslim teda hlavne nee dneska protoze me mimisek porad zllobi 😵

slzicka
11. črc 2008

ahoji hoolky tak jo mam dalsi problemek a nevim co s nim, taky to sem nepatri ale pokazdy jste mi dobre poradily nebo alspon castecne se mi z vasi odpovedi ulevilo. Takze muj pritel je mu 26 a ma prijet (jako kazdej vikend) prijedou mu kamaradi a planujou jet na diskarnu, me se to vazne nelibi protoze ze zacatku jsem to brala ze jezdi na diskarny, proste jsem to brala, ale ted jak spolu cekame mimi tak me to fakt stve protoze pokazdy se vraci tak v 6-7 rano ☹ . Jeste nebyl na diskarne od ty doby co cekame mimi ale jak ted mu prijet kamosi a proste oni jeste nemaji zadny zavazky vuci nikomu sice pritelkyne maji ale ani jeden neceka rodinu.!!!!!!!Tak ja nevim jestli je to z pritelovi strany uplne to spravne protoze na tu diskoteku chodi jeho byvala pritelkyne ktera je uplne strasnaa dela rada problemy kolikrat mi i chodili sms co muj pritel delal a nedel. Ted vazne na to nemam silu se nervovat jestli tam s ni je a bavi se sni nebo co tak dela atd. prosim o rychlou odpoved dekuji moc uz jsem nevedela kam to mam napsat 😢 😢 😢 😢

heruska.m
11. črc 2008

Slzicko....hlavne se nestresuj, at je mimi v pohode.... 🙂

heruska.m
11. črc 2008

treba si to tvuj pritel neuvedomuje, ze ceka rodinu. Mluvila jsi s nim o tom , ze ti to neni prijemne, kdyz chodi pryc?

slzicka
11. črc 2008

noooo skusim se nestresovat... 😒

jenom jsem chtela vedet jestli si myslim jenom ja ze to neni dobre ze by jel nekam na diskarnu nebo jestli to tak je a myslim si to dobre 😢

ja ani nevim jestli si to uvedomuje nebo ne ale jestli ted pojede tak uz mu asik neco reknu

heruska.m
14. črc 2008

slzicko, me by to taká vadilo a moc...byl tam? Rekla jsi mu neco?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru