Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

zuzik03
17. říj 2007

Čau holky, tam jsem zase v něčem pozadu - jsem ve 20tt a žádný pohyb jsem zatím nezaregistrovala. Tak před 2 týdny jsem uvnitř cítila nějaké šimrání, ale že by to bylo ono ? No neva, ono to snad přijde 😉

svetluska.l
17. říj 2007

Zuzi nic si z toho nedelej...ja jsem zmatena...v nedeli jsme si byla jista,ze je to ono,takova vetsi bublina,dvakrat za sebou,jako stouchanec uplne..nikdy driv mi tohle streva nedelaly,takze sem si byla jista,ze je to ono...v pondeli rano jsme to citila znovu a pak cely den a nic a v utery po celej den ani tuk,ani v noci v klidu..tak ja nevim:(No budu cekat dala az to prijde,tak uvidim,jestli to byla pravda nebo streva 🙂

werminka
17. říj 2007

Ahoj holky, jsem poprvé těhotná a cítila jsem první pohyby v 18 týdnu - takové vlnění v bříšku a sem lehké jakoby "ťukání" - moc krásný pocit 😅 Ale slyšela jsem, že je to individuální - každý cítí to svoje miminko jindy....

denousek
18. říj 2007

svetlusko urcite to bylo ono 😵 v 18tt sem presne tohle resila....sou to streva nebo mimi??ale vedela jsem ze streva mi tohle nikdy nedelali....bylo to miminko!ono se treba ozve a pak tyden nic...ale bud si jista je to ono a je to nadherne ptz to bude silit...tedkom me Vojtisek kopka hlavne na vecer...takze si to uzivej a kdyz te jednou zasimra a pak tyden nic tak si z toho nic nedelej.... 😉 paa

zuzik03
18. říj 2007

Jo tak to mě už snad střeva v životě dělaly úplně všechno, takže jistá si budu asi až po pořádné penaltě 😀

svetluska.l
19. říj 2007

denousek:jeeee dekuju,doufam,ze mas pravdu,ja byla tak natesena a kdyz se ted nekolik dni nic neozyva,tak strasne zklamana...ale budu cekat v pohode dal,hlavne kdyz se jeste ozve 🙂

zuzik03
19. říj 2007

Svetlusko, pockej za 15 tydnu, to si budeme mozna naopak prat, aby ty deti chvili nekopaly 😉

lukin
19. říj 2007

Mě moje mimi začalo trochu kopat před týdnem, ale teď za dva dny jsem pocítila jenom dva kopance. Snad to je normální. Jinak jsem ve 20. týdnu.

denousek
19. říj 2007

holky kolem toho 18-20tt je to uplne normalni ze ucitite jen zasimrani a pak treba tyden nic..proto ja jsem z toho byla taky zmatena jestli je to uz ono nebo si to vsugerovavam a tak....nej je to od 24tt ale i tak..ja jsem ve 29tt a myslim si ze nektere holciny maji v mem tydnu ty kopance stokrat silnejsi nez ja...je to hrozne individualni tak cekat cekat a cekat ale urcite je to ono,to co si myslite ze jsou to mozna jen streva.. 🙂

filou
24. říj 2007

Ahojky tak mě trápí že pořád necítím žádné pohyby.Jsem ve 20tt a prvorodička ..Večer když ležím tak cítím tak ze tři bublinky ale pak už nic.Nevím zda je to normální.Tak nevím zda se mám začínat obávat že něco není v pořádku s mimískem.. ☹

andilek
24. říj 2007

to je normální, nic si z toho nedělej, pak až tě bude kopat do žeber, tak budeš chtít, aby už přestal(a) 😉

zusma
24. říj 2007

Filou, chápu,že jsi netrpělivá,to jsme byly asi všechny. Ale ještě tak 2 týdny počkej a uvidíš. Kdyby nic,tak to určitě řekni doktorce a ona mimčo zkontroluje.
Hodně holek tady píše,že pohyby cítily už třeba v 16tt. Ale všude v knihách píší,že prvorodičky je můžou začít cítit klidně až ve 22tt. Já osobně ve 20tt. Držím palečky 😉

gaba3
25. říj 2007

ahoj holky, já cítila první pohyby právě dnes, tak jsem začala hledat, jestli to není brzoučko na prvorodičku 18tt 🙂 I když paní dokorka podle našich ultrazvuků odhadovala už na 17tt (podle mé váhy + co náš prcek každý ultrazvuk předvádí)jsem z toho nadšená, je to super pocit - vlnění a takové jakoby ťukání 🙂 tak ať se brzoučko dočkáte 🙂 jo a Filou také jsem četla(viz Zusma), že u prvorodiček jsou běžně první pohyby 20tt-22tt, určitě se dočkáš neboj 😉

dzej
25. říj 2007

ahoj holky, já už taky asi týden cítím občas ťuknutí z podbříška a dnes se mi tam vlnilo 😅 během dvou dnů mi narostlo břicho, doteď jsem skoro nic neměla 🙂

liduli
26. říj 2007

ahojky, mně pohyby zacali ve 21týdnu. Nejdřív jsem si také nebyla vůbec jistá. Cítila jsem to jen večer v klidu. Prvních 14dní nepravidelně.Bylo to takové,jako když z druhé strany po bříšku utíkají bublinky..Dnes jsem ve 39.týdnu a zrovna nožku mám zabořenou pod žebrem 🙂 bublinky byly příjemnější 😀

lenkazdenek
26. říj 2007

Mě začali pohyby v 18tt na zkoušce svatebních šatů,malý se asi nják nelíbyli tak mi to dala pěkně najevo 😀

misakulicka
26. říj 2007

Já hlásím první zavrtění v bříšku 16+6tt ve 22:10 😀 😀 od té doby se to tam mele víc a víc...

lu777
26. říj 2007

Filou, pohyby můžou začít až ve 24.tt u prvorodičky 😉 ono to pak rychle zesílí 😉

petruna
29. říj 2007

ahoj, já měla první zaťukání v 18tt, ale jen jednou a pak dlouho nic....
první výraznější pohyb pak v 19tt a ted uz je to dost jasné.... 😵

caira
29. říj 2007

tak u me se pohyby rozjely poradne az ted, doted to bylo jen obcas nejake tuknuti, ale poslednich cca4-5 dni uz se tam ta nase dracice mrska pekne..nejvic me stoucha, kdyz sedim u PC 😀

tlap.ka
30. říj 2007

ahoj holky,tak jsem dneska tak ležela ve vaně a četla jsem si a měla jsem ruku položenou na břiše. Najednou jsem do ní cítila takový zaťukání,jaký ještě nikdy nebo si to neuvědomuju. Byl to mimísek? Copak si o tom myslíte vy, který jste to už zažily 🙂

svetluska.l
31. říj 2007

tlapko ja myslim,ze to bude onco...takhle se to projevilo poprve u me...dvakrat za sebou tuknuti z briska,kdyz jsme mela ruka na brise,ale pak tyden nic,tak jsem pochybovala no a po tydnu s eto rozjelo a ted vim,ze to bylo ono,pac mimisek se ozyva pomerne casto🙂)

helenapce
31. říj 2007

ahoj holky, ja cítím pohyby už od 13 týdne. Nejdřív jsem si myslela, že se mi v břiše kroutí střeva, ale od té doby je to stejné, hlavne kolem 9 h večer. Čekám druhý, takže je to prý možné, potvrdil mi to i doktor. U prvního dítěte jsem to cítila jako bublinky, ale teď je to takovej pocit, jako by tam mimi dělalo salta...

tlap.ka
1. lis 2007

svetlusko, díky moc, teď jsem byla taky na pochybách, protože už druhý den se taky nic u bříška neozvalo,tak jsem ráda, že jsi to měla jako to mám teď já 😉

svetluska.l
4. lis 2007

tlapko napis pak,az se ti budou ozyvat pohyby casteji 😉

tlap.ka
5. lis 2007

ahoj svetlusko,
tak hlásím, že si dal mimís na čas,ale v sobotu i v neděli večer, když jsem zalezla do postele, tak mi ťukal na bříško, tak třeba teď bude vyťukávat morzeovku každý večer 😉 ale teda má to daleko do motýlích křídel a bublinek v bříšku, prostě je to "pořádný" zabušení 😉

janinininka
5. lis 2007

Ahojky,
tato dikuze mě zajímá,řeším zrovna stejný problém, čekáme první miminko, a asi jak čekám, kdy přijdou první pohyby, jak se na to soustředím, tak jsem z toho nervozní. Něco občas cítím, ale nevím, jestli je to ono.Začala jsem hodně jíst, tak jsem myslela, jestli to není žaludek nebo střeva, tak nevím.Ani nevím, jak mám pohyby identifikovat, trochu jsem taky cítila šimrání, ale i takový malý pohyb, ale není to moc cítit, a nevím, jeslti si to taky nevsugerovávám. Zítra jdu k dr, tak jsem zvědavá, jak mu to budu vysvětlovat, až se bude ptát! 😀

zuzik03
6. lis 2007

Janininko, to je určitě ono, brzo se to rozjede tak, že se nestačíš divit 🙂 Mě to pořádně začalo až poslední týden, ale někdy večer je to síla, nedovedu si představit, až to dítě bude 5x větší a bude kopat s větší silou 😉

janinininka
6. lis 2007

Ahoj,
tak včera v noci jsem koukala na tv na komedii, a najednou jsem to cítila jasněji, jako by to mimi vytušilo, že to tady píšu. Už to bylo jasnější, a chvílema docela bomby teda!!Za hoďku jdu k dr, tak mu to řeknu, že už to je asi ono. 😵
Pak když je mimi velké, tak to prý až kolikrát bolí, zvlášť když tě kopne do močáku, já takhle pořád běhám čůrat. 😝
A cítíš mimíse pravidelně každý den, to musí být, každý den ho cítit? 😕

svetluska.l
6. lis 2007

Ju holky urco je to ono,tak yjsme zpocatku nevedela...ale taky jsem nemela zadny motyly zasimrani,ale hezky tuktuktuk zespoda 😀 Holt kluk..asi bude fotbalistou 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru