Vitaminové doplňky Mamavit vs. Femibion - co je lepší?

norkiego
24. kvě 2015

jsem v 13tt+ a gynekolozka mi doporucila pridat vit. doplnky s obsahem jodu.
V lekarni mi dali na vyber Mamavit (400kč/na 3 mesice), nebo Femibion (600kč/na mesic). Nevim jestli je rozdil jen ve znacke a proto je Femibion drazsi, nebo je skutecne lepsi nez Mamavit. Oba dva jod obsahuji, jen je markantni rozdil v cene. Mate s tym prosim nekdo zkusenost? Dekuji.

diniki
24. kvě 2015

Já v prvním těhotenství používala femibion a byla jsem spokojená, moje gynekoložka ho měla i levnější než v lékárně. Ceny se v různých lékárnách razatně liší, tak je potřeba pohledat (obvolat). V druhém těhu jsem v prvním trimestru taky používala femibion a teď mi bylo doporučeno Chytré miminko (taky dražší produkt), ale opět přímo u gynekoložky ho mám asi o 150 Kč levnější. S Mamavitem bohužel zkušenost nemám ☹

cabo
24. kvě 2015

Ja uzivala Femibion jak pri snaze o mimi tak i behem celeho tehotenstvi i kojeni a byla jsem s nim spokojena. Srovnani s Mamavitem bohuzel nemam.

ajina10
24. kvě 2015

Ja si první koupila mamavit a jelikoz jde hodne zvracela delalo mi problem polknout tak velké tablety, doktorka mi doporučila femibion ze je lepší 🙂

nov777
24. kvě 2015

Taky jsem mela problem spolknout mamavit. Nechapu, kdo takovou mega tabletu vymyslet. Dobrala jsem tehdy baleni a pak uz jenom femibion.

verunka_korunka
24. kvě 2015

@norkiego já mám mamavit, tablety polykat naprosto v pohodě. Na první trimestr jsem si přikoupit ještě listovku 400 abych měla denní dávku 800. Jina, porovnával jsem obsahově asi 8 těhu vivitamínových tablet a obsahem naprosto vede mamavit. Femibion dokonce některé vitamíny oproti mamavit chybí a nebo jsou v malém množství. Femibion 2 obsahuje kromě tablety ještě olejovou kapsli, je to více méně rybí tuk. Tyto kombinované existují i u mamavit, ale na to kašlu a koupila jsem krabičku kapslí s rybím olejem a vyjde mě to o dost levněji.

ronyx
24. kvě 2015

Já teda brala Femibion. Femibion obsahuje naštěpenou kyselinu listovou,která je u velkého procenta populace nestravitelná v normální podobě a ani to nevíme.Femibion tuto kyselinu obsahuje naštěpenou a tudíž stravitelnou pro každého 🙂 (ta je v prvním trimestru moc důležitá) . Mamavit kyselinu listovou obsahuje v obyčejné nenaštěpené formě a to je ten největší rozdíl 🙂

ajina10
26. kvě 2015

Do kdy jste holky brali femibion? Mam jeste jeden a pul baleni ale každý ráno me to vzdy prohánělo, ted jsem dlouho nemela 🙂

ajina10
26. kvě 2015

@diniki ja mam femibion 2 prez 500,-

mynije
26. kvě 2015

Mě zase doporučila Chytré miminko - to stojí kolem 320Kč/měsíc, ted mi ho mamka sehnala i za 220Kč ... podle mě je to všechno na 1 brdo... Navíc mi v lékárně řekli, že stačí brát i ob den (prý žádná křeč) takže jedu ob den a podle mě to stačí...

shine2015
26. kvě 2015

Já beru prenatál omnibonta metafolin.....je to to same jako femibion akorát jsem ho kupovala v zahraničí,kde femibion jako nazev není. A ted jsem byla na genetice z krve a mám dle lékaře nádherné výsledky, vzhledem k věku mám hranici 1:850 a moje výsledky 1: 13tis......podle me je femibion nejlepší. Mamavit ve me nebudu takovou důvěru.

ronyx
26. kvě 2015

@ajina10 Já měla tuším 2 plata Femibion 1 pak jsem přešla na Femibion 2.Tu jsem brala jen jednou a když jsem dobrala už jsem nekupovala.Malý roste krásně a nechci mít nějakého obříka,přeci jen ty miminka jsou po těhhle umělých doplňcích trošku větší. 🙂 Teď už beru jen Superželezo Forte.Obsahuje kyselinu listovou a železo,víc není třeba 🙂 zbytek naberu v ovoci a zelenině 🙂

pincola
26. kvě 2015

Oni i Mamavit dělají s Prefolinem (naštěpenou listovkou) je třeba se podívat na krabičku jaký konkrétně Mamavit zrovna držíš v ruce. Femibion jsem brala, Mamavit taky arozdíl jsem nepociťovala. Myslím, že když je tam ta naštěpená listoka, tak se dá vybírat podle ceny. Já mám teď Chytré miminko s naštěpenou listovkou a vyšlo to cenově nejlépe. Objednávala jsem na Gigalekarna.cz. Maj to tam za slušné peníze.

nov777
26. kvě 2015

@ronyx Covece, to o tom prerostlym miminu po vitaminech jsi nekde cetla? Ja mela vitaminy celou dobu a v terminu mam trikilovy mimina. Bud je to fama nebo jsem divna 😉

ronyx
26. kvě 2015

@nov777 Tak za prvné jsem nepsala,že jsou přerostlé,jen že jsou větší a samozřejmě to není pravidlem 😉 Nesmíš to brát tak doslova 😉 ale stává se to

linee
26. kvě 2015

@ronyx mne rekla geneticka, co se podílela na vyzkumu, ze Femibion je jenom marketingovy trik a obycejna kyselina listova udela stejny užitek za drobek ceny. Navíc, procento populace, které ma problém stepit kyselinu listovou je opravdu prilis nizke a pokud, tak o tom pry vis drive, nez az jako tehu....

anetpierowska
26. kvě 2015

U prvniho mimi jsem brala az do konce tehotenstvi femibion narodil se mi ctyrkylovy kluk. Ptala jsem se jak je to mozni, rikali, z je to dispozici rodicu a hl.vitaminama. ze staci jen kyselina listova. Ted cekame druhe, femibion jsem brala si do 5 mesice a od te doby jen kyselinu listovou. Vse je v poradku, mala roste. Vypada to,ze bude mensi🙂 rika se,ze ty vitaminy jsou jen lapace penez. A za ty penize, co jsem neutratila za vitaminy, jsem radsi koupila male veci do vybavy.

ronyx
26. kvě 2015

@linee No vidíš a já se dočetla pravý opak,že většina lidí to ani neví,že ji nestráví a je to docela velké procento lidí,to mi zase řekla moje gynekoložka.Každopádně fakt po tom nijak extra nepátrám,brala jsem ji pro svůj klid duše,je mi naprosto jedno kdo bere jaké vitamíny a jestli vůbec 😉 Takže bych tu opravdu nerada rozjela nějakou hlubší debatu na toto téma,ničemu reklamu nedělám,jen jsem napsala svou zkušenost a co já o tom vím 😉

nov777
26. kvě 2015

@ronyx Ja se jen ptam, jestli trba nevis o nejakem clanku. 😉 Je mi jasny, ze vyjimky jsou na vsechno. 😉

linee
26. kvě 2015

@ronyx ja jsem to i tak pochopila, jen jsem doplnila jiny pohled🙂 ale jak si psala o tech vitaminech a velikosti mimi, tak jsem o tom také uz cetla a rikala mi dr.

ronyx
26. kvě 2015

@nov777 No četla jsem o tom docela dost článků,nevím přesně kde,ale myslím,že když pohledáš,tak najdeš 🙂 Určitě to tak ale není vždy.Je to případ od případu.Já brala vitamíny hlavně v prvním trimestru,kdy je to podle mě nejdůležitější i co se té kyseliny listové týče a pak ještě chvíli poté.Teď když mi moje dr. řekla,že mimísek krásně prosperuje,jsem je brát přestala,snažím se vitamíny brát přirozenější formou,zkrátka zobu hodně ovoce a zeleniny 🙂

meganunu
6. lis 2015

Taky mi bylo řečeno doktorem, že budu mít po femibionu větší mimi a jelikož jsem se sama narodila přes 4 kg a oba jsme s manželem vysocí a přiměřeně opláclí, asi ho s koncem 5. měsíce taky utnu. Co bych teda měla zobat potom? Kyselinu listovou, hořčík, železo a omega 3 mastné kyseliny? Ještě něco?

pincola
6. lis 2015

Mě řekla Dr. na NT.screeningu, že děti se rodí velké protože celkově roste populace😀 Dřív byli lidé menší. I naši rodiče byli menší, tak se rodily menší děti.

maudn
6. lis 2015

Lepši je femibion, část ženské populace má poruchu vstřebávání kyseliny listové. Moje dotkorka doslova řekla, že bych mohla denně sníst pět kilo zeleniny, ale bylo by mi to k ničemu. dráhy je, ale péče o jakékoliv nemocné nebo postižené dítko je dražší, do takového 6 měsíce bych to brala jako dobrou investici. I poradci kteří nesouhlasí s užíváním léků a vitamínů tvrdí, že co se týče těhotných žen, tak v tomto případě nejsou proti vitamínum

zimkovamonika
13. lis 2015

Ja brala mamavit a nebylo mi po něm moc dobre tak jsem dala na radu gynekolosky a koupila jsem si femibion a je mi skvěle 🙂

zimkovamonika
13. lis 2015

Ja brala mamavit a nebylo mi po něm moc dobre tak jsem dala na radu gynekolosky a koupila jsem si femibion a je mi skvěle 🙂

hodbodova
16. lis 2015

Já brala už při plánování těhotenství Femibion 1. Teď jsem ve 21tt a beru Femibion 2. Měla jsem hrozné těhotenské nevolnosti, ale Femibion jsem v sobě udržela úplně v pohodě. Já určitě doporučuji Femibion. Pokud se jedná o cenu, tak doporučuji kupovat přes internet. Vždycky když mi vitamíny docházejí, tak najedu na heuréku a podle ceny a hodnocení obchodu vitamíny koupím a oproti lékárně ušetřím cca 100 Kč.

crofinka
25. lis 2015

Já jsem brala Femibion a nebylo mi po něm dobře, teď beru mamavit a jsem spokojená 😌 ale je to individuální..

gepe
19. led 2016

@linee tak ja napriklad nevedela, ze me telo neumi nastepit listovku. A to mame doma zdravou holcicku a predem jsem to rozhodne nevedela, i kdyz jsem v 21 mela zilni trombozu po operaci se sepsi, coz je 16 let zpet. A jak jsem se dozvela, ze me telo neumi prirozenou cestou nastepit a je tedy potreba dodavat "umele" Metafolin? Tak, ze mlady neni ani jeste 2,5 roku a za necele posledni 2 roky jsme jiz 3x prisli o jeji sourozence a uplnou nahodou me udelli i komplex trombofilni mutace, ze kterych prave vyslo MTHFR a taky Leiden, ktery teda se zpracovanim listovky organismem nic spolecneho.
Lidi - zen i muzu, je kupodivu relativne dost, co nevi ze jejich telo nastepit neumi. Protoze se nijak vyznamne neprojevi u nich treba za cely zivot 🙂

K tematu: mamavit jsem brala s dha kratce u mlady, pak mi z nej bylo zle. Jinak klasik listovku (nestepenou).
Jediny pripravek, ktery na trhu obsahuje pro stepeni listovky Metafolin, je i nyni stale Femibion + Metafolin.

pincola
20. led 2016

@gepe A Chytré miminko ne?

gepe
20. led 2016

@pincola bohuzel neobsahuje. A koukam, ze uvadene slozeni jen listovka a pripadne i dha. To uz postaci i listovka od Natury za 60kc napriklad.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru