Vitamíny pro těhotné po IVF. Máte zkušenost?

martinka021
3. led 2011

Ahoj,

chtěla bych se na něco zeptat a pokud se tu objeví někdo, kdo má s tímhle zkušenost, budu vděčná za každou radu. Máme po druhém IVF, jsem těhotná a přemýšlím o vitamínech pro těhotné. Beru euthyrox a každý den si píchám Clexane na zředění krve, takže nevím, jestli můžu to, co každej jinej. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji Martina

bellka
3. led 2011

Ahojky 😵
Nejdříve gratuluju k těhotenství a přeju hodně štěstí, aby všechno probíhalo v nejlepším pořádku 🙂 Taky užívám Euthyrox na štítku a můj gynekolog trval na tom, abych užívala z vitamínů Gravital, neboť obsahuje dostatek jodu, kvůli té štítce. V porovnání s jinými vitamíny, je ho tam nejvíce, ale samozřejmě jsem nesrovnávala úplně všechny, pouze asi 5 druhů, co měli v lékárně 😉 Gravital je pak vhodný i pro kojící ženy, takže zřejmě u něj i zůstanu, ikdyž je to velký prášek a zrovna nevoní, co bychom nevydržely pro ty naše zlatíčka 🙂 Tolik moje zkušenot 😉

elana
4. led 2011

@martinka021 nééé, my s hypofunkcí štítky máme vitamíny s jódem kontraindikované 😉, mohlo by se to zhoršit, nebrat nebrat!! Myslím že jediný vyhovující mulťák je Elevit (nechci kecat, možná mě klame paměť), ale obecně v těhu je důležitá stejně pouze kyselina listová (dop. dávka pro těhule 400mcg denně), případně hořčík, obojí stojí do 100kč, ostatní obstará vyvážená strava, zvlášť ten jód není třeba ničím umělým suplementovat, když je v obyč soli.

bellka
5. led 2011

Myslím, že doktor určitě ví, co dělá 😉 My si můžeme maximálně sdělit svoje zkušenosti, ale určitě bych se zeptala svého lékaře a dala na něj 🙂

elana
5. led 2011

no však ví, proto mi taky endokrinoložka ten jód zakázala a to nemám žádnou hroznou chorobu, ale úplně prostou subklinickou hypofunkci, která se upravila do měsíce užívání Letroxu 😉 (beru teda stále a do smrti budu).

bellka
5. led 2011

jj, je mi to jasné, když jsem nebyla těhotná, tak jsem taky nic jiného mimo Euthyrox, který taky budu brát do smrti, nesměla. Ten Gravital jsem začala užívat po otěhotnění (mimochodem po 8. IVF), protože mi hodnoty TSH vyskočily na 16, 99, takže to znamenalo zvýšení Euthyroxu a posléze k tomu i ten Gravital, protože je to důležité pro plod a musím tedy říct, že mě hlídají hodně. Ovšem to už byla spolupráce endokrinologa a gynekologa, nemůže o tom rozhodovat pouze jeden z nich 🙂

martinka021
autor
6. led 2011

Ahoj holky, díky za info, taky jsem se rozhodla raději to nehrotit a nebrat nic. Listovku mám od doktora. Mimochodem jsem euthyrox dostala jenom kvůli IVF, doktor říkal, že na normální život ho nebudu potřebovat, že je ta hladina v normě, tak doufám, že to tak i zůstane 🙂 Bellko, každopádně Tě strašně obdivuju za těch 8 IVF, zasloužíš si obdiv, nechápu, jak se to dá psychicky zvládnout, já už jsem teď po dvou letech snah a u druhýho IVF strašně vyšilovala, skoro jsem to brala tak, že se nikdy nedočkáme, ale zkoušíme to dál. A teď se zase strašně bojím, že se něco stane, že je to tak krásný, že to ani nemůže být pravda. Mimochodem kouzelná fotka bříška s miminkem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru