Vitamíny v těhotenství. Femibion / Elasti-Q Prenatal DHA

moniulik
2. zář 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat jestli máte zkušenosti s některýma z těchto vitamínů? popřípadě jaké vitamíny jste užívaly v těhotenství?
Ja jsem sei koupila Prenatal DHA od Elasti prosím máte některá zkušenost?
Díky moc za odpovědi

petra.vavra
2. zář 2011

Ahoj, měla sis raději za ty penízky koupit něco hezkého na sebe. Pokud jseš zdravá a jíš normálně, tak není nutné brát další vitamíny. Tělo si vše potřebné vezme z normální pestré stravy. Jediné co se doporučuje je brát kyselinu listovou v prvních 3 měsících, ale i zde platí, že pokud ji máš dost z normální stravy, tzn. saláty, čerstvý špenát apod., není důvod brát umělé. Přestože se mnou nebude spousta mamin souhlasit, je to tak. Je to jen budák na nastávající maminky a někdy lobby doktorů. Bohužel. 🙂

andelka
3. zář 2011

Femibion 800 do 12tt v obou těhotenstvích (neměla jsem moc chuť na jídlo, tím méně na ovoce a zeleninu, tak proto), pak už jsem spotřebovala za celé těhu jen jednu krabičku ElastiQ (pro jistotu, sem tam, jak jsem si vzpomněla) a teď mám Mamavit, který jsem měla brát při kojení, ale flákala jsem to, tak mi zbyl 😅

janca32
17. kvě 2012

Já jsem v prvním těhotenství užívala tak Prenatal DHA od Elasti-Q a byla jsem s ním spokojená. Této značce věřím tak jsem si teď, když jsem znovu těhotná koupila ProMimi DHA. Má víc vitamínů a DHA než Femibion a je dost levnější. Tobolky jsou malé a hlavně je vše obsažené jen v jedné tobolce.

andulka444
27. kvě 2012

Doktorka mě pořád předhazuje Femibion, ale je na mě moc drahý. Já se koukla v lékárně po tom Elasti-Q ProMimi DHA a koupila si ho. Janča má pravdu, tobolky jsou malé a nemusím brát zvlášť tabletu se vitamíny a tobolku s DHA jako u jiných přípravků. Nemá žádné umělé barviva ani konzervanty. Složení je perfektní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru