Vitamíny v těhotenství. Jaké se doporučují?

merja
24. únor 2012

Jaké vitamíny se doporučují a v jakých dávkach užívat chemické po 4měsíci těhotenství ? Někdo to uznává z lékařů a někdo ne 😖

1983hr
24. únor 2012

Já brala jen kis.listovou na začátku a pak jen dostatek ovoce a zeleninu-pestra strava

majinka1981
24. únor 2012

Kyselina listová. Nejlacinější a nejlepší je Elasti-Q kyselina a pak ještě beru Calibrum Mimi. 🙂 Je také za dobré peníze a obsahuje vše potřebné.

werunqa
24. únor 2012

Ja brala kyselinu listovou do konce 1.trimestru.Potom Femibion s DHA-ale ten je drahy (jedno baleni na mesic za 5OOKc 🙄 ).
No a od te doby, co jsem dobrala Femibion beru GS Mamavit....jednu tobolku denne.. 😉
Vim, ze tady bude hodne nazoru, ze vitaminy nejsou potreba-ze staci pestre jist..Ale kdo si muze sahnout na svedomi, ze opravdu denne sni tolik ovoce, zeleniny atd-aby pokryl davku sobe i diteti??Ja teda ne..nikdy nevis, jak na tom budes s chutema ( ja moc cely tehu nejim-nejak proste neni chut..a to jsem byla driv hodne zrava 😉 ..No kazdej nema denne chut na hromady zeleniny, ovoce atd..nebo holky co porad zvraci...apod..)..takze si dam jednu tobolku a je to.Nerikam, ze zeleninu, ovoce a mlec. vyrobky nejim..ale urcite ne tolik-abych pokryla davku pro me i pro malou....

kesurka
24. únor 2012

kys.listova plus zelezo, protoze se navzajem podporuji a vetsine tehotnych chybi. zbytek z jidla 🙂

maudn
24. únor 2012

já jsem brala před těhu až do 6. měsíce jen kyselinu listovou a teď od 7. měsíce jsem si koupila calibrum mami, doktorka mi doporučovala jen tu kyselinu listovou

kacii
24. únor 2012

jen jod a kyselinu listovou 🙂 pak jsem teda musela jeste zelezo, ale to az na zaklade krevniho obrazu ...dr. mi rekla at si vitaminy necham az na kojeni... 🙂

piskott85
25. únor 2012

Ahojík já beru calibrum baby plán do I.trimestru a potom calibrum Mami 🙂

karlam
25. únor 2012

já beru též calibrum, teď v 2. trimestru calibrum mami + magnesium, ale to mám na předpis od gynekoložky

vanule
25. únor 2012

Před těhu a následně v prvním trimestru jsem brala Femibion800, teď beru Calibrum mami.

ined77
25. únor 2012

Já jsme brala kyselinu listovou + calibrum baby plan, před otěhotněním a v prvním trimestru a pak calibrum mami až do konce kojení 😉 .

misicka455
25. únor 2012

beru kyselinu listovou + DHA, obden vápník

vrtule83
25. únor 2012

při prvním těhu jsem brala calibrum mimi a mami do konce kojení, týden před termínem se nám narodila drobná holčička. Při druhém jsem první tři měsíce brala mamavit a poté nic, v termínu se nám narodil pořádný chlapák.

petra.happyday
25. únor 2012

Já brala jen kyselinu listovou a železo a to ze zdravotních důvodů....jinak se říká, že po vitamínech se rodí velká mimíska 😉

mrsblack
26. únor 2012

Brala jsem Mamavit celou dobu těhotenství, protože pestrou stravu jsem moc nezvládala, jedla jsem jen něco. A malej měl při narození 2,81kg, takže že se po vitamínech rodí velké děti je jen fáma 🙂

lukalu
26. únor 2012

ŽÁDNÉ - první vitamíny byly vyrobené pro ženy z rozvojových zemí, které nemají dostatek kvalitní stravy. Jejich cena však byla vysoká a nikdo je nechtěl dotovat, proto přišly chemické vitamíny do našich končin 🙂 My na to máte a rádi si je zaplatíme, ale není lepší čerstvé ovoce či zelenina?

boudova
27. únor 2012

žádné - pouze kyselina listová

svoba
11. bře 2012

něco s jodem a železem. jod je v čechách nedostatkový a železo proto, že se ředí krev.

kacab
12. bře 2012

žádné, jinak budete rodit 4kilové obříky jako já 🙂 naše dr teď už předem hlásí že stačí ta kyselina listová a trocha toho jodu nebo pít idu... a pokud už přeci chcete něco jíst, tak jedině přírodní - já brala od calivity "new life" www(tecka)calivita.cz a po registraci u nich je sleva tak 30procent tuším... beru od nich i lactobacillus "ac zymes" a dětský přírodní vytamíny "infant formula"....

diviska
12. bře 2012

Žádné! Jen kvalitní, vyvážená a zdravá strava. V začátku možná kyselinu listovou a v případě tvrdnutí bříška velmi s rozumem magnézium

coxa
13. bře 2012

U obou jsem brala calibrum a kluci měli 3,40 a 3,80 kg 😉

jop
13. bře 2012

žádné umělé vitamíny bych nebrala, pokud by k tomu nebyl reálný důvod. U normálního těhotenství je myslím na místě jen kys. listová v prvním trimestru. Nejsme v Africe, tady máme spoustu možností, jak získat vitamínky přirozeně z jídla, tak proč se dopovat něčím umělým? Já jsem brala listovku plus potom magnesium kvůli šíleným křečím v nohou 🙂 Jinak jsem ještě úplně na začátku zkoušela calibrum, ale bylo mi z toho špatně od žaludku, což mluví za vše...

lussi
13. bře 2012

Ahoj, já brala Femibion a magnesium a před otěhotněním kyselinu listovou 😉 Malý měl 3.5 kg, což je myslím tak akorát.

anieanne
13. bře 2012

Calibrum Mami v obou těhu, syn měl 3,64kg a u malé uvidíme 🙂 A že jsou po vitamínech velké děti je strašnej nesmysl, už na to bylo X studií a žádná to nepotvrdila. Jinak v tuhle roční dobu - a celkově v dnešní době, kdy se do všech a všeho pere chemie, aby to bylo větší a červenější, bych na vitamíny z potravin nespoléhala, pokuď nemáš domácí zdroj.

go
13. bře 2012

beru Mamavit DHA a musim rici, ze je to jedine co me pomaha pri ranni nevolnosti. Rada bych videla budouci maminku, ktere je zle z kazdeho ovoce a zeleniny, jak by to do sebe dostavala. Reci o Africe muze mit jen ta maminka, ktera nevi co jsou to tehotenske nevolnosti. Mimochodem kamaradka brala Mamavit cele tehu a narodila se dvoukilova holcicka, tak velke deti po doplncich stravy?....fama. 🙂

kotatko
13. bře 2012

Já brala u prvního těhu s dvojčaty Gravital. Několik měsíců jsem zvracela... nějaký čas jsem musela být i na infuzích. Moje tělo pozřelo jen bílý rohlíky, ananas a hroznové víno... což moc pestrá strava není. Jinak bych ho nebrala.

lenka5731
13. bře 2012

go - přesně tak, fascinuje mě, že v r. 2012 ještě někdo věří fámám, že po vitamínech se rodí velké děti.

a ještě víc mě fascinuje, že v éře "chemického" jídla má někdo obavy, že vitamíny jsou uměniny. Víte, jak se pěstuje ovoce a zelenina, která je v ČR dostupná v supermarketech?

pejtho
13. bře 2012

V 1. trimestru kyselinu listovou a občas omega 3, což jsou vitamíny obsažené v rybím mase. Ryby neděláme tak často, jak bychom měli, tak proto ty vitamíny.
Jinak v prvním těhu jsem měla fakt šílené nevolnosti, zhubla jsem 10kg a nemohla téměř nic jíst. Zvládla jsem to i bez prášků a vitamínu. Miminko v tobě strádat nebude-důležitější než tabletky je zdravý pohyb, čerstvý vzduch, klid a když můžeš, tak ovoce, zelenina, ryby, maso.
Můžeš se ale poradit se svým doktorem a dát na jeho doporučení...

janca32
13. bře 2012

Já užívala kyselinu listovou od Elasti-Q. Mě vyhovovala nejvíc, nebyla drahá a ulevila mi od ranních nevolností. Po 1. trimestru jsem začala užívat taky od Elasti-Q Vitamíny a minerály. Mají jako jediní postlupné uvolňování takže tělo z nich využije co nejvíce potřebných látek.

petulka03
4. kvě 2012

Před otěhotněním jsem užívala Kyselinu listovou od Elasti-Q, teď jsem koupila v lékárně úplnou novinku taky od Elasti-Q ProMimi DHA, je o hodně levnější než například Femibion. Bere se jen jedna tobolka a v té je vše, nejsou tam žádné chemické konzervanty a barviva. Má navíc vitamín D, ten je důležitý pro vývoj kostí.

lenny12
18. zář 2013

Já jsem brala jen v prvním trimestru listovku. Pak mi začaly hodně padat vlasy, tak jsem si koupila vitamíny reneval neo a bylo po problému. Raději jsem ho brala i při kojení a vše bylo ok. Vlasy vůbec nepadaly a připadají mi mnohem lepší než předím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru