Vitamíny v těhotenství, které jsou nejvíc potřeba?

wendis
29. led 2013

Nevím kam zařadit tento přispěvěk,tak to píši sem. Ráda bych se zeptala,co nejvic těhotná žena potřebuje za vitamíny, asi bych to měla vědět ale nějak to vždycky zapomenu. díky 🙂

burdka
29. led 2013

Ahoj,určitě kyselinu listovou ze začátku 🙂

viviana10
29. led 2013

Ahoj, nejjednodušší je zajít do lékárny, tam ti poradí různé značky vitamínů pro těhotné za různé ceny. Stačí si vybrat... Jukni na tento odkaz:
http://www.babyweb.cz/tehotenske-vitaminy-na-na...
Já beru GS Mamavit, má celkem solidní cenu a širokou škálu vitamínů. Je to český výrobek, vyrobený ve spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v Podolí, vitamíny jsou sestavené podle výzkumů o stravování těhotných žen v České republice. Je možnost buď GS Mamavit ( klasické vitamíny), nebo GS Mamavit prefolin+DHA (vitamíny+kapsle s DHA), ale ten je už poměrně drahý. DHA je důležitá pro vývoj mozku a očí.
Ale záleží na tobě, kterou značku si vybereš. Pokud nechceš umělé vitamíny, prostuduj tento odkaz, kde je napsáno, jak jíst v těhu, abys měla vitamínů dostatek:
http://www.rodina.cz/clanek4600.htm

monaida
29. led 2013

Kyselinu listovou, někdo říká, že stačí celý první trimestr, pak že už tak důležitá není, vše už je vyvinuto. Mě doktorka před nadužíváním vitamínů v těhotenství varovala, když máš aspoň trochu pestrou stravu, tak prý nějaký multivitamín pro nastávající matky stačí třeba každý 3. den - jinak je to prý jako když se přehání hnojivo na kytky a jsou z toho ta přerostlá obr miminka... 🙂

burdka
29. led 2013

Kys.listovou opravdu jen první trimestr 🙂

susanitademacho
29. led 2013

tady si o tom můžeš přečíst a rozhodnout se:
http://www.uzlicek.cz/516_EXKLUZIVNE-Test-vitam...
já si koupila bez znalosti toho článku mamavit a hned jak doberu, tak změním... beru ho raději obden...

mafeska
30. led 2013

První trimestr určitě kyselinu listovou je dobrá pro správný vývoj centrální nervové soustavy pak bych řekla že je to na mamiince. Mně ve druhém trimestru doktorka doporučila gravital a pak už jsem nic nebrala. cpala jsem se ovocem a zeleninou.

petrapavlikova
30. led 2013

Tak já nic nebrala, jen mám pestrou stravu - hodně ovoce, zeleniny, mléčných výrobků a vejce natvrdo 🙂 a teplá jídla....ale je fakt že do 12tt jsem byla ráda když jsem snědla rohlík + ovoce a zelenina - jinak mi bylo zle.

irii
25. zář 2015

@susanitademacho Ahoj, můžu se zeptat - pamatuješ si, jaké vitamíny vyhrály? Stránka už bihužel není v provozu... Děkuji.

susanitademacho
25. zář 2015

Bohuzel nepamatuji, ale verim, ze clanku na toto tema bude na netu vic...

irii
25. zář 2015

@susanitademacho Bohužel jsem nenašla žádný jiný nezávislý test. Ale i tak děkuji za odpověď. 🙂

kamila336
29. zář 2015
Uživatel kamila336 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kamila336.

ja mela taky kyselinu listovou a pak magnesko skrz tvrdnuti

krmv
29. zář 2015

@irii Vyhralo calibrum ale uz nevyrabi pro prvni trimestr.

krmv
29. zář 2015

chytre miminko je pry dobre.

irii
30. zář 2015

@krmv Děkuji 🙂

pajuna93
17. dub 2019
Uživatel pajuna93 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pajuna93.

Zdravím, nemá některá z Vás typ na dobré vitamíny, které by obsahovaly i aktivní formu folátů?

veronikaraj
20. dub 2019

@pajuna93 Ahoj, co si pamatuju tak to obsahovaly tyto: http://www.femibion.cz

pajuna93
22. dub 2019
Uživatel pajuna93 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pajuna93.

@veronikaraj Super, děkuji. Potřebuju totiž nějaké, které můžu teď když ještě není sezóní ovoce, dováženému moc nevěřim. V obchodech se mi kupovat nechce.

veronikaraj
24. dub 2019

@pajuna93 Jo, to Vás naprosto chápu 🙂 měla jsem to podobně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru