Vše o těhotenství. Od každýho něco 🙂

denousek
28. lis 2007

tak zakladam tohle téma doufam ze to nikomu nebude vadit ptz pak si s monouberuskou pisem ve vsech ruznych tematech o vsem moznym co tam ani nepatri...jestli se chce nekdo pridat a pokecat nejen o tehotentvi ale taky treba o malinikovym caji,zaroven o lenym seminku,o sexu v tehotenstvi proste o vsem co vas napadne tak piste klidne... 😉

denousek
autor
3. pro 2007

no jasne uz mam vsechno pripraveny jak jinak sem silenec...de ty mas postylku bude skladat manzilek??spi s tebou pejsanka v posteli mony??

monaberuska1
3. pro 2007

no jo spíme🙂a vy???asi ne co??když ona je prostě naše taky tokový první chlupatý miminko😀a ona od tý doby co jsem těhu tak mi spí u bříška🙂je to takový hezký🙂

denousek
autor
3. pro 2007

my??no ze se ptas porad tady zavazi sou rozvaleny jak prasata po celym luzku...staci natrepat perinu a uz sou pod ni...a je to docela prca kdyz sou v nohach tak se nemuzes ani vyspat to neni jeden yorksirek ale 2 velky zdechliny jak rika muj manza....ja uz sem tak zvykla od malinka...prave nevim jestli s tim mam neco delat nemuzu prece malyho prebalovat a mit ruce od psa ne...a jeste k tomu sou strasne ustekani staci kdyz nekdo klepne na okno to je des to se malej nevyspi...

monaberuska1
3. pro 2007

denousek🙂
taky jsem už nad tímhle přemýšlela🙂jako koupe se opravdu často 1x týdně jo?ale já si myslím že to je v poho🙂když to tak si ruce umyješ🙂ne??ona je ale stěma psiskama někdy taková sranda viď??ty brďo nějak se mi tam vrtí až to bolí☹asi se půjdu natáhnout🙂jak to vidíš ty??prosím hlavně mi nezapomeň zítra napsat jak jsi dopadla ju?u DR.🙂třeba jestli se už otvíráš nebo tak🙂

denousek
autor
3. pro 2007

no jasne ze ti napisu ze vahas!!!ted je tady zas jeden coklik rozvalenej....druhej je vedle postele na zemi...no asi to s nima resit nebudu taky se koupou casto ptz sou furt jak prasata ale ja je miluju sou moje vsechno milasci...muj rika ze je ma radsi nez ho 😀 no ale nekdy taky jo ze....tak zitra mony jo....vsak se tady potkame to nemam strach 🙂) tak zdarecccc a pusinku za me na cumacek pejsance ju paa

monaberuska1
3. pro 2007

denousek🙂
jojo jak se to jen říká😀 PAC A PUSU🙂a zítra🙂tose potkáme🙂teň náš čoklík tu je taky teď stočenej do klubíčka na posteli🙂tak papa zítra🙂

denousek
autor
4. pro 2007

cau mony se divim ze si sem jeste dnes nenapisinkala...me celej den dnes nejde konik byla jsem z toho na mrtvici nakopla jsem ho az ted a to budou velmi krehke vztahy 😉

denousek
autor
4. pro 2007

a móna nikde ☹ tak jdu chrnet... 😲

monaberuska1
4. pro 2007

ahojky Peťulko🙂koukala jsem na ordinaci:_)odjížděli jsme nakupovat dárky v 10:00 a přijeli o pul 8 akorát na televizní noviny, takže jsem úplně vyřízená☹takže jdu spát🙂ale nenapsala jsi jak dopadl DR:🙂

denousek
autor
5. pro 2007

cauky moooonnooo....
jak dneska je??se tady zase neukazes co ☹
zitra jdu na prvni ozvy ale malej me dnes stve nejak se mnou nekomunikuje...

denousek
autor
5. pro 2007

ach jo mooonoo..ty uz n me prdis co ☹

monaberuska1
5. pro 2007

Ahojky Peťulko 🙂 Ja jsi na tohle přišla??proboha?? 😒 😀 já na tebe neprdím🙂jenom jsem dneska měla furt nějakou návštěvu, 😵 Takže jsem se vůbec na koníka nedostala ☹ A te´d tu jsem taky chvilku, protože manža jde něco na počítači dělat☹takže mě sprostě vyhazuje🙂 😒 😖 😕 Ale já mu dám, dneska budem vyvolávat, tak jsem zvědavá jestli co, nebo co se bude dít🙂 😀 a jak ty??jo a jak ty u toho DR.?Já jdu k DR.zítra:-)tak jsem napnutá co mi řekne🙂

denousek
autor
5. pro 2007

mono u nas byl dnes ohnostroj na mikulase tak jsem mela kelimek svaracku 😀 pak doma tepla vana a taky dem zkusit co na me spermosky 😀 jsem docela zvedava..ted dopajim malinik....pustim pejsky vycurat a az vlezem pod perinku ta uvidime ....myslim ze ten 36tt je uz v poho...kdybych treba porodila...tady ted pani u nas v porodce porodila dvojcatka v 34tt a byla v pohode a sli i celkem normalka domu..36tt uz se zas nebere zas tak za nedonosenost...stejne to na me nezabere no ale kdyby jo....tak aspon bude mímo mensi a lepsi proleze 😅
ja jdu zitra poprve na ozvy do porodky uz se tesim

draga
5. pro 2007

denousek nechci ti do toho kecat ale já rodila 37+6 a doktoři se snažili abych vydržela co nejdýl vlastně mě nechali čekat po odtoku plodovky ještě jeden den prý každý den pro mimi je dobrý tak nechvátej, donošené mimi je od ukončeného 38tt, takže mě v porodce stále vedli jako nedonošence teda nééé mě ale Dálu 😀 😎 je to zbytečný těch pár dní nedotáhnout, dvojčátka jsou přece jen něco jiného ty se většinou rodí dřív...tak to vydrž 😀

monaberuska1
5. pro 2007

Ahojky holky🙂
draga🙂
to jsem ráda, že se někdo připojil, poj´d a pověz nám jaký třeba byl porod??A něco otom?já mám za týden termín, a jsem zvědavá jestli do té doby porodím, nebo budu přenášet☹uvidíme🙂
denousek🙂
tak jsem se sem ještě dostala🙂Jsi ráda 😉 Vlastně vy teď na tom asi ležíte co 😀 😎 Zabalila jsem 4 dárečky 🙂 Tak mám radost🙂Zítra jdeš poprví na ozvi?jéé já jdu zítra taky na ozvi ale už na čtvrtý 🙂 ale rovnou mám i vyšetření a poradnu🙂mám to vždycky naráz🙂 😀 je to paráda🙂no já nevím jsem nějaká už na spaní, takže uvidíme jestli budem vyvolávat🙂to se ještě uvidí🙂 😀 Písni zítra jak dopadli ozvi🙂

draga
6. pro 2007

mon díky za uvítání já jsem porod popisovala už v tématu jaké to bylo tak to sem kopčím a neboj se ničeho nic...jak řekla má nej kámoška šlo to dovnitř musí to i ven 😀 😀

termín jsem měla 21.2.
5.2. ráno ve čtyři jsem šla čurdit,sedím konám a najednou jsem uslyšela takový divný dutý zvuk a začalo ze mě lít strašně vody...tak jsem se zvedla že zkontroluju jestli jako čůrám a nefunguje mi svěrač či co, vyběhla jsem na chodbu stála tam jak tvrdý Y a nechápala co se děje 😀 tekla ze mě pěkně proudem plodovka...a pak se uvolnila i zátka...tak jsem zavolala na manžela ať volá do porodnice, tam mu řekli že máme dorazit do hodiny, a vyptávali se jeslti mám kontrakce já měla prd, jen furt ta voda lila 🙂), (ale vůbec jsem neměla sbaleno, jsem to nečekala tak brzo) začala jsem házet věci do tašky a zavolali jsme sanitku...celou cestu ze mě voda lila a žádné bolesti...na příjmu mě napojili na monitor udělali vyšetření a zjistili, že nejsem vůbec otevřená, a že si mě tam tedy nechají a pokud se nic nepřihodí do druhého dne porod vyvolají...v noci na 6.2. jsem se modlila ať mi začnou kontrakce ale pěkný prd...takže mě ráno v 7hodin napíchli na kapačku s oxytocinem a já čekala co bude, bolesti začaly asi kolem 8 hodiny, co dvě hodiny mě kontorlovali jak se otvírám a napojovali na monitor, to bylo asi z celého porodu to nejprotivnější muset ležet a mít na bříšku pásky ale zase je to pro mimi tak se nedá nic dělat...v 9 hodin jsme byla otevřená sotva na 2 v jedenást 2-3 a pak to vypuklo šílený tlaky na spodek ale já nebyla pořád nachystaná...myslela jsem že chcípnu, protože mi ty bolesti nešly prodejchávat 😀 ...bylo to hnusný a tak se seběhlo více doktorů a rozhodli se, že mi píchnou nějakou injekci na úlevu...poté už jsem ty kontrakce celkem prodejchala a doporučili mi být ve sprše na míči a pouštět na sebe horkou vodu...takže jsem do dvou hodin odpoledne seděla ve sprše sprchovala se horkou ale fakt horkou vodou a ulevovala si a to mi fakt dost pomohlo, manžel hodně pomáhal...ve 14 hodin jsem vlezla na monitor a asistentka koukla a říká, že jsem se nádherně otevřela skoro na 10 a že může začít porod a pak už to byl fičák...asi na pět zatlačení nafouklé tváře, zavřené oči držet se pod kolenama a nedýchat a tlačit...hurá mohla jsem tlačit 😀 a Dalimil byl venku ve 14:55...takže konečný porod v pohodě... kdyby nebyl problém, že mi odtekla voda dřív a já byla neotevřená tak si myslím, že by porod byl ok...

tak radím, při tlačení mít zavřený oči aby nepopraskaly ale to ti ještě při porodu řeknou a hlavně, když rodíš tak ti je fakt všechno jedno, připadala jsem si jak pod vlivem nějaký drogy...úplně mimo realitu 😀 😎

monaberuska1
6. pro 2007

draga🙂
jééé🙂to je pěkný jak to popisuješ, aji u něčeho jsem se musela smát 😀 jestli nava ale tobě v tu chvíli moc do smíchu nevylo viď?? 😒 Já se na porod už těším, nebo spíš na mimí🙂Dneska jsem byla u DR.a ta mi řekla že je hlavička už hodně nízko🙂Tak snad to aspoń trochu naznačuje tomu, že brzy to přijde🙂 😀 snad do termínu porodím🙂 😀 chtěla bych moc🙂protože na Vánoce bych byla nejradši už s mimí doma🙂a co šití??nebolelo?? 🙂 blbá otázka že??tak jinak je to už pohoda ??nebo je to to nejhorší???na porodu??? 🙂 😨 takže říkáš budu si připadat jak s drogovaná jo?poprví poznám jaký to je mít drogu 😀 😀

denousek
autor
6. pro 2007

draga mimi je donosene zacatkem 38tt...od 38tt se to bere jako v terminu aspon mi to tak bylo receno u nas v porodnici 😉
mono tak ozvy dnes v klidu srdicko nam tukalo jako o zivot 145/min 😀
dali mi i caj 😀 zrovna dnes brali kamosku na vyvolani tak jsem se tam na ni ptala a prej se na me taky ptala ze mam prijit tak me k ni pustili az na sal...zrovna mela po klystyru a zacinali ji kontrakce...ted se tam chudera trapi ale aspon to bude mit za sebou...ma termin az 21.12 ale kvuli vysokymu tlaku,otokum a bilkovine v moci musela jit na vyvolani hned...ta se ale ma...no ale jak jsem ji videla dejchat tak si rikam jen at tam ten muj prcek jeste chvili zustane...

draga
6. pro 2007

no a to ještě jsem zapomněla napsat jak jsem rodila... teda hekala...tak najendou na sál naklusal elektrikář s brašnou, že jde na to světlo 🙂) já myslela, že se mi to zdálo, ale on tam vážně byl naštěstí ho sestřička vyhnala... 😉 😎 😀
šití jsem měla v pohodě protože jsem měla malý mimi, měla jsem jen jeden nebo dva stehy už si to ani pořádně nepamatuju, nebolelo mě to vůbec, protože jsem myslela na Dalíčka jak mi ho donesou a jaký to bude pocit s mimčem v náručí a ne v břichu 😉 jen si vzpomínám jak doktorka pravila...paní Hasalová trochu to bude štípat asi tak jako když vám dělali to tetování 😉, placentu jsem taky měla venku hned, jak říkám mě to přišlo v poho, jen jsem na to dlouho čekala, vlastně mě tam nechali celý den a noc čekat...nejhorší na porodu bylo asi to když se mimi tlačilo a ty ještě tlačit nesmíš musíš prodýchávat jak pak řeknou, že už můžeš tlačit máš vyhráno 😉 😀 😉
přála bych ti mimíska na Vánoce a neboj to vyjde, když už je hlavičkou krásně dole...na kurzu nám říkali, že zabírá chůze do schodů...já večer předtím vybalovala krabice, protože jsme se právě přistěhovali a asi jak jsem se natahovala do poliček tak jsem to trochu uspíšila 😎

draga
6. pro 2007

denousek vsak jo od 38tt ale já byla 37+6 a brali Dálu jako nedonošence 😉

denousek
autor
6. pro 2007

draga vsak 37+6 je uz konec 38tt ...ja jsem ted 35+3 tzn ze jsem v 36tt 😉

draga
6. pro 2007

denousek koukám jsem to blbě napsala od ukončeného 38 🙂) myslela jsem tím jako že 38tt 😲 ale stejně ještě vydrž 😀 😎

draga
6. pro 2007

prostě ti tam musí skočit těch 38 🙂)

denousek
autor
6. pro 2007

no to je fuk....ja to beru podle toho ze od 37tydne uz maminy rodi normalka tak ja jsem ted 36 tt tak se jako jen uklidnuju ze uz muzu stejne se mu nebude chtit ven ale tak to uz necham na nem jak jsem dnes byla za kamoskou na porodnim sale zrovna ji zacinali kontrakce tak at tam radsi ejste zustane malej 😀

draga
6. pro 2007

já jsem si to četla jak ses šla podívat co tě čeká 😉 , neboj to ani nebudeš vnímat...

denousek
autor
6. pro 2007

ja vim no,,,ono to vypada hur kdyz to vidis jak kdyz to prozivas zvladla to kazda...co nam taky zbyde ze....jak ti prej daji miminko do naruci tak razem na vse zapomenes....je to pravda??...no urcite ne...to si oddychnes ze uz to mas za sebou...

draga
6. pro 2007

já ti ani nevím mě Dalíčka donesl manžel a já byla ráda, že je už u mě ale zároveň jsem byla ráda, že to mám za sebou sice to zní divně ale já byla docela ráda, že si ho pak sesřičky vzaly a já si mohla trochu oddáchnout 😉

denousek
autor
6. pro 2007

draga to je jasny prece po porodu se hned starat o miminko to asi nikdo nezvlada vsak mu se u nich nic nestane a az si odpocine maminka,tak pak bude mit rada miminko u sebe ale ze zacatku,,,to je jasny...

draga
6. pro 2007

sestřička mi říkala ať si užuju poslední noc kterou budu mít sama pro sebe 😉

denousek
autor
6. pro 2007

kdepak je asi dnes zase mooonaaa....jestli uz taky netlaci 😀
ja sem magor ale chci fakt uz taky...jsem na konci 36tt to je v klidu...n stedryden mam prvni termin...to uz muzu...ach jo,,, ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru