Vycházky na nemocenské v těhotenství, jak dlouhé máte?

andreajkab
12. únor 2013

Ahojky holky,chtěla jsme se zeptat ,jak dlouhé vycházky máte v těhotenství? Já ji zatím nemám,čerpám z dovolené,ale taky mě to brzy čeká,tak bych ráda věděla,jak dlouho je máte,jestli 6,8 či více hodin.

zuza01
15. led 2014

Buďte rády za každou hodinu. Já jsem měla rizikovou práci, šéf na mě řval a ve 27tt mi začlo tvrdnout břicho. Dr. mi napsal neschopenku, za 14 dní doma už se mi to nestávalo, ale on mi odmítl dát jedinou hodinu vycházek... Dva měsíce jsem musela být doma. Kontrola mi nepřišla, ale měla jsem v okolí případ, kdy přišla kontrola několikrát na jednu maminku.

muddledgirl
15. led 2014

@llluckaaa .Tam kam Ti vedoucí posílá lístek na peníze...tam Tě vyplácejí...což je pravděpodobně tam kde pracuješ...ale já fakt nevim.....jsem to nikdy neřešila....protože vycházky dodržuju... 😉 Jinak,ale přijet můžou... 😉

martina_81
15. led 2014

@llluckaaa já bydlím v České Třebové, pracoviště mám v Lanškrouně a kontrola mi přišla z okresní sociálky Ústí nad Orlicí, jestli Ti to pomůže. 😉 Takže to vypadá, že okresní si hlídá celý svůj okres. 🙂

llluckaaa
15. led 2014

@muddledgirl Posílá mi je na sociálku několik stovek kilometrů daleko 🙂 Já se je taky chystám dodržovat, ale může do toho něco nečekaně vletět (třeba něco s dětmi a já s nimi budu muset k doktorovi), tak jen abych byla připravená, jaká je pravděpodobnost, že mě zrovna někdo vyhmátne 😒

muddledgirl
15. led 2014

@martina_81 tak to je hustý... 😀

muddledgirl
15. led 2014

@llluckaaa 😒 😉 😒 No vidíš... 😒 😠

martina_81
15. led 2014

@muddledgirl schválně jsem šla kouknout na ten lístek, co mi tady pán nechal, ještě jsem ho nevyhodila. 😀
@llluckaaa já teda nevím,jak to chodí, ale pokud bych potřebovala k doktorovi se starším dítětem, tak bych se na vycházky asi moc neohlížela, přece ho nenechám trpět jen proto, že zrovna nemám vycházky. 😖

llluckaaa
15. led 2014

@martina_81 Já to mám i v jiném kraji. No nic, uvidím, chystám se to dodržovat, ale kdybych musela třeba nečekaně něco vyřizovat s dětmi, tak aby nebyl problém 😒
No právě, taky se nebudu ohlížet na vycházky a k dr. dítě vezmu. Ale podle mě se to nebere jako "omluvenka".

muddledgirl
15. led 2014

llluckaaa @ no,tak já k doktorům taky chodím mimo vycházky,myslím,že by to i s děckem prošlo....kdyby to bylo fakt nevyhnutelné...abys šla Ty...Tak si brnkni na nemocenské....: 😉

martina_81
15. led 2014

@llluckaaa taky bych se na to radši zeptala, aby kdyžtak nebyl problém, ale myslím, že návštěva u dr s dítětem by měla být v poho. Přece jen ten dětský lékař by jim případně potvrdil, že jsi tam fakt byla a dítě mělo nějaký zdravotní problém.

llluckaaa
15. led 2014

@martina_81 Tak víš co, já bych zase na sebe nějak upozorňovala 😅 Ale zeptám se na gyndě a případě u všeobecného, jestli s tím nemají zkušenost 😉

martina_81
15. led 2014

@llluckaaa jo, to chápu, ale víš jak se to říká? Neznalost neomlouvá. 😖 Takže lepší vědět dopředu. Myslím, že na té gyndě by mohli vědět, jak to chodí.

coreprincess
15. led 2014

já mám vycházky od 13 h do 19h.

mumisek01
15. led 2014

ze zákona je povoleno max 6 hodin, bud vcelku nebo rozdelene treba 3 dopoledne a 3 hodiny odpoledne dle domluvy s gynekologem.

mumisek01
15. led 2014

pokud je potreba navstivit doktora anebo i s tim ditetem, dava se na ten listek od neschopenky razitko od toho navstiveneho doktora.

ivik56
15. led 2014

@llluckaaa na kontrolu chodi soc.podle mista bydliste a penize pocita soc.podle mista pracoviste. Popripade staci dolozit navstivenku od dr.to by snad nemel byt problem, manzel mel taky nedavno kontrolu a stacilo to. Takze kdyz jdes a detma tak to snad nebude problem. Jinak ja mam taky jen 6hod a bylo mi receno, ze je to maximum.

llluckaaa
15. led 2014

@ivik56 Já budu mít taky jen 6 hodin denně a teď právě vymýšlím, jak si je rozložit 😒

liss_durman
15. led 2014

@llluckaaa Když jdeš ty k doktoru, tak ti napíše "omluvenku" - pokud bys přišla domů a měla tam lístek od sociálky, že tě byli zkontrolovat a ty jsi nebyla doma, doneseš jim tam zpětně potvrzení od dr., že jsi byla tehdy a tehdy u něj. Logicky ti tohle musí "omluvit" i pediatr, že jsi byla na ošetření s dítětem.

muddledgirl
15. led 2014

@liss_durman přesně tak,souhlasím.. 😉

andreadornova
15. led 2014

no já mám vycházky 7h., ráno kvůli dceři do školy 7-8 a pak odpo 13-19 tak nevím...

linda.holanova
9. pro 2014

Ahoj holky já dostala dneska neschopenku a sestra m napsala vycházky od 10-12 a od 14-16!a když sem se jí zeptala jestli bych je mohla dostat na odpoledne odpálkovala mě že se to nesmí dávat v kuse a víc se semnou nebavia,počítala sem s těma šesti hodinama,tohle mi přijde opravdu jak věení :( co s tím?

chroustinka
9. pro 2014

@linda.holanova me to doktorka take tvrdila ze to nesmi byt v kuse zrejme je to pravda mela jsem hodinu dopoledne zbytek odpoledne, a take musi koncit v 19h.

happylenulka
9. pro 2014

@chroustinka může ti to dát vcelku... to ti lhala... domluv se příště s doktorkou.... ;) mě dala prvně 3 hodiny, podruhé už 6 ;)

happylenulka
9. pro 2014

jo a jinak na mě přišla kontrola po necelém měsíci doma... tak na to bacha. a přišla cca 10 minut před začátkem vycházek :D takže žádný půjdu o chvíli dřív a risknu to :D od té doby fakt čekám na 13h a pak teprve vyrážím z domu :D

linda.holanova
11. pro 2014

no holky já mluvila včera na odběrech i s doktorem a ten byl stejně urputnej jak obě sestry a zarytě mi tvrdily že jim to sociálka nedovolí jinak...!no připadám si jako blbec ☹ a ještě mi sestra řekne a to vám to připadá jako málo??
Tak řikám nezlobte se na mě ale ano když ste mi napsali od 10-12 a 14-16 tak to nemůžu ani na svátky k rodičům :-/ a Dr. mi na to řekne ať to tolik nehrotim že po těhotnejch skoro nechodí :-O
tak sem čuměla jak blázen a rdši držela zobák... ☹(

saurauia
11. pro 2014

já mám vycházky 13-19. ale je pravda že na mě už byla cca po měsíci kontrola a znám další případy na který byla. Pokud nejdu dopoledne k doktorovi tak nejdu ani o minutu dřív.....

zdeenula
11. pro 2014

@linda.holanova tady bych určitě uvažovala nad změnou doktora. Maximum je těch 6 hodin, ale to obvykle dá většina doktorů. A může to být vcelku a vše odpoledne

ladyhacek
11. pro 2014

mě se zeptal jak to chci napsat a já řekla že v celku mám od 12-18. Někdy je to blbé, ale lepší něco než nic. Když jsme chtěli třeba do Prahy na nákupy tak aby si člověk nastavil budíka aby nezmeškal. Jeli jsme rovnou od doktora (ale to byl jediný případ. Jinak dodržuji a musím říct, že kontrolu u mě ještě nebyla 🙂

zulitvi
11. pro 2014

Taky jsem měla vychazky od 12 do 18. Kontrola na mě přišla dokonce 2x.. Vždy dopoledne jednou v 11 a jednou v 10. Poprvé jsem zrovna přijela z chirurgie, to ksem měla štěstí, že jsem ho chytla, jak nastupoval do auta, aspoň jsem se nemusela dohadovat a posilat nekam ambulantní zpravy.

linda.holanova
12. pro 2014

sem u něj už 11let..od svýcb 15...jeste mi vyhovel s nemocenskou kvůli práci ale tohle že mi takhe lže do očí a tvrdí opak...?a jako důvod uvede že jim sociálka víc nedovolí...jsem z toho mimo 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru