Vycházky na nemocenské v těhotenství, jak dlouhé máte?

andreajkab
12. únor 2013

Ahojky holky,chtěla jsme se zeptat ,jak dlouhé vycházky máte v těhotenství? Já ji zatím nemám,čerpám z dovolené,ale taky mě to brzy čeká,tak bych ráda věděla,jak dlouho je máte,jestli 6,8 či více hodin.

teeer
15. led 2015

Ahoj jak tady čtu vaše příspěvky že máte vycházky od 12 do 18 hod.. mě řekla doktorka že si můžu vybrat akorát 5 hodin denně, tak na to koukám jak blázen! vycházky teda se snažím dodržovat a zatím mi nikdo nepřišel, ale náhoda je blbec! na víkend za rodičema jezdíme na pár hodin, a když chcem jet nakoupit tak se modlim aby sme to stihly zpátky domů včas, je to pěkně na hov*o ale co jinýho dělat? doktorka mi taky vyhověla s neschopenkou kvůli práci, řekla sem jí narovinu že v prachu a hluku dělat nechci, a napsala mi to skoro bez keců ale varovala mě že celý těhotenství vlastně budu zavřená doma.. snažím se chodit co nejvíc ven přes den mám vycházky od 12 do 17.. ale není to ono..když nemůžu jet na víkend k rodičům nebo přespat u kamarádky..ale přemýšlím jakto že mám o hodinu kratší vycházky??řekla mi že si můžu vybrat max 5 hodin

xmisax
3. únor 2015

ahoj, holky, jak too tedy je, když jsi na pn kvůli práci zdravotní sestra, a plánujeme svatbu? no rušit v žádém přípdě ... jde se nějak domluvit či jak se to dělá??? jsem z toho nesvá .. ale v práci na akutním lůžku je risk,kord když mám nehezkou anamnézu takže se fat bojím :'(

lucinka58
3. únor 2015

@xmisax Ahojky, já si myslím, že je to hlavně na domluvě s ošetřujícím lékařem. Já mám teda pn a mám vycházky 6 hodin denně. Pokud máš vycházky, tak určitě během nich zvládneš spoustu věcí zařídit a svatbu předpokládám budeš mít v sobotu, takže bych to možná riskla a prostě se v klidu vdala 🙂

xpila
3. únor 2015

@xmisax Pracovní neschopnost je jen jedna, takže vždy vycházky max. 6 hodin denně.
To, že máš rizikovou práci, má řešit zaměstnavatel přeřazením na jinou pozici, a ne PN. Takže vycházky platí i na den, kdy budeš mít svatbu, tak je na tobě, jestli to riskneš. Ale svatba není omluva.

niky6784
13. bře 2015

já mam šest hodin, je to sice málo,ale co naděláme, když je to tak daný zákonem, divný ale je,že kámoška co porodila loni v říjnu měla celou dobu neomezené, jezdila i do zahraničí atd 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru