Vycházky na nemocenské v těhotenství, jak dlouhé máte?

andreajkab
12. únor 2013

Ahojky holky,chtěla jsme se zeptat ,jak dlouhé vycházky máte v těhotenství? Já ji zatím nemám,čerpám z dovolené,ale taky mě to brzy čeká,tak bych ráda věděla,jak dlouho je máte,jestli 6,8 či více hodin.

susanitademacho
12. únor 2013

@andreajkab bohužel jen 6 hodin, víc ani ťuk... Ale je to v pohodě, mám od 13-19 a je to pohoda. Ale horší je, když máš rodinu daleko a chceš za ní jezdit, musíš otravovat doktora...

andreajkab
autor
12. únor 2013

@susanitademacho teda to je divné,některé holky na jiných stránkach píši ,že mají 10 hodin,tak tomu teda nerozumím 😒 no a jak to je teda,když chceš někam na víkend ,nebo tak něco? taky mám některé členy rodiny dál,tak by mě zajímalo,jestli je budu moc navštívit a nebo né :(

ola84
12. únor 2013

Už jsou po "novém" od roku 2012 pouze 6 hodin denně - můžeš si je rozdělit jak potřebuješ 😉
Já třeba u první dcery před pěti lety měla jen 4 hodiny, a ostatní holky i celý den, ale měly je třeba od OL. Záleželo na diagnoze atd. a je fakt, že mě to stačilo bohatě 🙂
Teďkom ale neznám v okolí nikoho, kdo by měl dýl,než těch 6 hodi., ať už je těhotný, či nikoli 😀

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/ti...

andreajkab
autor
12. únor 2013

@ola84 No tak to koukám,protože ty které psali ,že mají nemocenskou více jak 6 hodin,tak jsou max 10tt ,takže by mě zajímalo,jak je to možné.Že by po známostí,nebo záleží na stavu?

ola84
12. únor 2013

@andreajkab No právě, je to zvláštní, asi dle dr. jak mají známosti na socce 😀 Ale zase holky si to mezi sebou říkají, že jo a ví, tak aby si někdo nestěžoval na socce... 😀

andreajkab
autor
12. únor 2013

@ola84 No nebudeme se v tom pitvat 😀 A jak je to teda o víkendu,co kdybych chtěla je t za rodinou na víkend,můžu nebo né? Čeká mě za 3 měsíce svatba a tak budu mít dost zařizování ještě a příprava v kostele,tak by mě zajímalo zda budu moc chodit ,nebo né.

gepe
12. únor 2013

@andreajkab o vikendu je to stejny jako v tydnu, pokud chces nekam vyjet na delsi dobu nez jeden den - treba k rodicum na vikend, nebo na tyden, musis si u doktora zazadat o zmenu adresy na neschopence po tu dobu kdy budes pryc, tj. k rodicum. Tim padem kontrola muze prijit tam. Joo neni to sranda 🙂 proc mas vlastne uz v 6tt neschopenku?

andreajkab
autor
12. únor 2013

@gepe tak to je mazec teda ☹ no snad to nějak zvládnu 🙂 Kdyby bylo na mě ,tak jsme aspon do páteho měsíce v práci,ale dr.zatrhl. pracuji jako servírka a děla 14ti hodinové směny. A taky jsem po dvou samovolných potratech,takže mi to dr.nařídil než jsme stihla cokoli říct 😒

gepe
12. únor 2013

@andreajkab tak to pak chapu 🙂 no mozna Ti i neschopenka za chvilku vyjde vhod, pokud budes trpet na nevolnosti atd. 😉 ne ze bych Ti je prala, neni to teda nic prijemnyho. Zkus si dohodnout max. co je ze zakona tech 6 hodin a budes to mit v pohode. Co se tyka te svatby, to bych bud na Tvem miste odlozila, nebo nekoho poprosila kdo to obeha za me mimo vychazky, anebo zrusila po dobu nezbytne nutnou neschopenku at mas klid si vse zaridit a vdat se.
Ja osobne v dnesni dobe lidem neverim a nikdy nevis, kdo Te naprasi na socialku, za ty starosti to pak urcite nestoji 😉

andreajkab
autor
12. únor 2013

@gepe Zatím mě nic netrápí,tak snad mě to všechno mine 😉 Kdybych to něvěděla,tak bych řekla,že těhotná nejsme. Jsem zatím v naprosté pohodě. No svatbu asi neodložím,chtěla bych to stihnout než se mimi narodí,takže se budu snažit to nějak přizpůsobit,abych vše zvládla a taky mám rodinu a přítele na které se mohu opravdu spolehnout,tak věřím ,že mi v tom pomůžou. Neschopenku asi zruším pak max.před svatbou at' můžu normálně fungovat aspon na svatbě....

susanitademacho
12. únor 2013

@andreajkab lékař vyplní formulář "Hlášení OSSZ", kam napíše, na jaké adrese se budeš od kdy do kdy pohybovat. Pozor na to, že sestřičky, když nejsou ochotné si vymýšlejí různé výmluvy, že teď je to jinak a že to dočasně nejde apod. Tohle info mám přímo ze sociálky Praha 10. Ale asi tě moc rádi mít nebudou, když budou hlásit každý víkend. DObrý ale je, že když to změní v pátek a nehlásí elektronicky, ale normálně písemně, tak to na socku dojde až v pondělí, to ty budeš už doma a můžeš si dělat o víkendu co chceš, vycházky nevycházky...🙂

kapinkarosy
15. únor 2013

Od ledna jsou vycházky bez rozdílu jen 6 hodin, které si můžeš rozdělit na dvě čásli (dopoledne a odpoledne) jak chceš. Vyplatí se je ale dle mého názoru mít v kuse. Jinak chodí i kontroly, už jsem jednu zažila :o) Tak pozor na to co si necháš do neschopenky napsat :o)

liss_durman
18. únor 2013

Ahoj holky. Nemůžu najít žádnou aktuální diskuzi, tak se přiživím u vás 🙂 S přítelem plánujeme na léto svatbu a potom výhledově bych ráda pořídila dceři dalšího sourozence. Jelikož jsem celé první těhotenství strávila v dopravních prostředcích a na intru a studiem, říkala jsem si, že bych si to druhé ráda užila. Pracuji jako učitelka v ZUŠ a chtěla bych jít na rizikové těhotenství. Máte někdo zkušenosti, podle čeho se předepíše rizikáč? S rozumným doktorem by se to možná dalo uhrát na infekce dětí atd, ale nejsem si jistá. Jelikož jsem nikdy nebyla na nemocenské, docela mě překvapilo, když tady čtu o vycházkách (jo, fakt mě to nenapadlo 😀) ... To kontroluje někdo z "místní" sociálky? Nebo ta kontrola je od někoho cizího? Jde o to, že ještě studuji a dojíždím docela daleko, takže bych ty vycházky nestíhala. Ale v nějakých starších diskuzích jsem četla i něco o neomezených vycházkách, jen nevím, jestli to naše úžasná vláda nějak neupravila k "lepšímu" (nezrušila).

vverrca
1. říj 2013

Ahoj holky, no to je skvělý,doktor mi řekl že můžu mít maximálně vycházky čtyři hodiny. A to dvě hodiny ráno a dvě hodiny odpoledne.Pokud se mi to nelíbí, tak mám napsat dopis na ministerstvo....Tak to je super za svou vycházku nestihnu vubec nic.... 😒

atmosfera
1. lis 2013

Ahoj, to není ale pravda, jedině, že by to bylo dle Tvého zdravotního stavu. Od ledna 2012 jsou vycházky pro nemocné, kam už ted těhotné bez rozdílu spadají, 6hodin denně maximálně a Ty si řekneš, kdy je chceš, měl by se Tě doktor zeptat... protože jestli máš třeba adresu na neschopence někde na vesničce, tak víš Ty, kdy Ti jede například autobus a dostaneš se na naákup, doktor Ti nemá vůbec co nařizovat ve vycházkách. Takhle to přesně mám od své Mudry, která mi psala ted od 21.října neschopenku. Řekla jsem jí že chci odpoledne a v kuse a nebyl problém...

muddledgirl
10. lis 2013

@vverrca přesně tak,jak píše atmosfera..... 😉

terezafaltysova
13. led 2014

Ahoj, bohužel já mám také vycházky 2 hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Když jsem říkala doktorovi, ať mi to prodlouží, prý to nejde, jsou povolené jen 4 hodiny. To že mám ještě dvě starší děti, potřebuju třeba jít na rodičák, s dítětem k doktorovi atd. je asi jedno. Prý na těhotný kontroly nechodí a když tak, jen o víkendu nebo na udání. Vzala jsem si neschopenku ve 24. týdnu jelikož to mám hodinu cesty autem do práce a hodinu z práce a už nevydržím sedět osum hodin v kuse na židli. Teď si připadám jak ve vězení. Těhotenství není nemoc, všude to říkaj ne?

muddledgirl
13. led 2014

NO,to jedině,že by to bylo od ledna...to nevím....chodí na těhotný, na to bacha....naopak holky o víkendu jezdí pryč,já si to nerisknu,ani minutu.....pokuta 10-20 000 a můžou Ti odebrat peníze až na rok....

rioko
14. led 2014

Já mám vycházky 8 hodin, 4 hodiny dopoledne a 4 odpoledne a jsem ráda, u prvního těhotenství jsem ještě měla neomezené a teď mám takhle tak nevím proč někdo 6 a někdo 4 když já mám 8

llluckaaa
14. led 2014

Ahoj těhulky, zajímalo by mě, která sociálka vysílá kontroly na nemocné. Je to sociálka v místě bydliště nebo v místě pracoviště? Nebo spolu nějak spolupracují? Nevíte to náhodou některá?

muddledgirl
14. led 2014

@rioko 8? Tak to slyším poprvé..tak to se máš....

muddledgirl
14. led 2014

@llluckaaa tak to je asi jedno nee?Načape Tě kterákoli....ale logický je ta co máš blíž bydlišti.....

winterska
14. led 2014

Mám 6 hodin a zatím teď v zimě mi to vyhovuje. Nedávno mi sestra od dr. Říkala že kontroly od socialky mohou byt i na udání od zaměstnavatele.. A PN je dána nejakym zákonem těch 6 hodin. @terezafaltysova zkus zavolat sestře od svého dr. Jak to vlastně je..

kikimaruska
14. led 2014

U druhého synka sem to měla jak píše @winterska , 4 hodiny. Upravuje to zákon, ale také nevím přesně jaký. Já měla vycházky také 4 hodiny a mohla sem si je nastavit, jak sem potřebovala, takže sem si dala 7.30-8.00 hod.(kvůli školce staršího) a odpoledne 14.30-18 hodin. V létě mě to dost omezovalo, hlavně že sem nemohla jet třeba na zahradu k rodičům, jelikož jen cesta tam a zpět zabere 2 hodiny, takže tu být zavřená v bytě...Ale jinak pokud byla návštěva dr. (mívala sem často UTZ dopoledne nebo odpoledne atp), tak sem to vždy využila i k zařízení dalších věcí. Kolikrát sem teda trnula, když sem musela ve 12 z nějakého důvodu pro staršího syna do školky...a v tu dobu sem vycházky neměla psané (v létě bych ve 12 dobrovolně teda venku stejně nechodila).

chris_n
14. led 2014

@rioko tak to je fakt divné, protože těch 6 hodin by melo byt maximu.

chris_n
14. led 2014

jinak nevíte tu někdo, když si změním na víkend místo pobytu... od kdy uz na nem musím být? Jde o to, když budu mít od pátku do nedele pobyt jinde, než normálně, tak se mám přesouvat v pátek ráno a v nedeli večer nebo kdy?

muddledgirl
15. led 2014

@chris_n taky nevím....v únoru chci jet 6 hodin vlakem k přítelovým rodičům...poradím se na sociálce... 😒

liss_durman
15. led 2014

Mám je 6 hodin. Ale slyšela jsem, že snad můžou být v mimořádných případech i 12 hodin. To by ale doktor musel napsat nějakou speciální žádost na socku, kde to bude zkoumat nějaká komise či co a myslím, že do toho se jen tak žádný doktor pouštět nechce 😀

rioko
15. led 2014

@chris_n divné to možná je ale mám je psané a tak to neřeším,psali mi je v nemocnici a říkali že můžou být 8 hodin, tak jsem si je nechala napsat a hotovo, můj problém to není, i kdyby to bylo napsáno špatně, nahlášené to tak je a tak jsem v klidu 🙂

llluckaaa
15. led 2014

@muddledgirl Ale není to jedno. Jestli ty kontroly vysílá sociálka, která je 300 km daleko, tak asi nebudou jezdit moc často, ne? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru