Vycházky v těhotenství, co když chci jet na víkend pryč?

denculinka
10. lis 2013

Ahoj Všem, Vím že to je brzy myšlení ale i tak bych se chtěla optat. Když jste na neschopence poté jak zjistíte že jste těhotná tak máte ty vycházky nějak 6h denně a můžete si je jak budete chtít rozvrhnout sama 🙂 Ale když by jste chtěly jet na víkend pryč? Jako momentálně my jezdíme jednou za měsíc na víkend k přítelovým rodičům kteří bydlí tak asi cca 90 km od nás, je možné aby doktorka napsala přechodné bydliště a vy mohly odcestovat nebo se tohle nedělá? 🙂 Děkuji 🙂

evikmi
10. lis 2013

@denculinka zkus se zeptat přímo doktorky,ale myslím, že se to takhle už nedělá, může být jen jedna adresa

koada
10. lis 2013

@denculinka Nevím jak je to teď, ale loni v únoru jsem marodila a dost dlouho, na víkendy jsem chodila k rodičům, MUDr. mi vždy napsala něco ve smyslu, že od pá do po nebudu na trvalé adrese a bylo to.

sqita
10. lis 2013

Samozřejmě, že můžeš, já nedávno byla v Praze, nahlásila na gyndě a bylo to.... 🙂

1velrybka
11. lis 2013

@denculinka Ahoj, já jsem na neschopence s rizikovým těhotenstvím. Asi před 3 týdny to vypadalo, že na manžela leze chřipka, tak jsem na týden zůstala u rodičů (bydlíme kousek od sebe). Nejdřív jsem volala na sociálku, ale tam mi řekli, že to musím nahlásit na gyndě (od kdy do kdy), gynda už to pak nahlásí na sociálce.

rilwen
11. lis 2013

Ahoj, určitě je možné změnit adresu, na které se léčíš. Záleží však na libovůli gynekologa, který neschopenku vystavuje. Normálně by s tím neměl být problém, ale kamarádce lékař řekl, že to udělá za celou neschopnost jen jednou. Mně řekl, že je to moc papírování, že ho to nezajímá a nic mi nenapíše (už není můj gynekolog).

betysek
11. lis 2013

Byla jsem na rizikovém těhu na neschopence při prvním těhu ale už před 6 lety, tak nevím, jestli se něco nezměnilo. Tenkrát jsem si volala na sociálku a tam mi řekli, že pokud je to na 2 dny, tak to jen nahlásím doktorovi, který mi neschopenku vystavil a kdyby mě náhodou přišel někdo kontrolovat a nebudu tam, tak zavolají mému doktorovi. Doktorovi nahlásíš adresu, na které budeš. Pokud by jsi chtěla na víc dní změnit místo pobytu, tak by jsi musela vyplnit nějaký formulář ze SSSZ...Jezdila jsem k rodičům každáý měsíc na víkend a v pohodě....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru