Vycházky v těhotenství o Vánocích a na Silvestra

denculinka
21. lis 2013

Ahooooj Všem...Chtěla jsem se optat,snažíme se s přítelem o miminko,a kdyby se to za dařilo...Máte někdo zkušenosti s vycházky o Vánočních svátcích a Silevstra...??Zda chodí a nebo ne...???Vím, že se ptám před časně, ale tak aby člověk věděl... 🙂 Děkuji moooc ... 🙂

ema1984
21. lis 2013

A ty už víš, že budeš mít problémy a budeš muset být na nemocenské? Vždyť to se ani pomalu nestihneš objednat k doktorovi na potvrzení srdeční akce 😎 Jinak myslím, že spíš nechodí, je to podle mě malá pravděpodobnost, i oni snad chtějí mít pěkné svátky....

winterska
21. lis 2013

pokud budeš těhotná a na rizikovém, stojí ti opravdu za to, abych někde v noci na Silvestra běhala?

evulinkab
21. lis 2013

@denculinka No podívej, já osobne bych jen tak na neschopenku nešla(jen proto, že jsem těhu), protože ty vycházky jsou opravdu hodne omezující.Já ted do konce 6.mesice byla normálne v práci a akorát neco málo přes mesic na neschopence(problémy jsem mela a i kvuli práci už jsem to s bříškem nedávala) a jako docela je to stres, když víš, že v tolik a tolik musíš být doma!
Každopádne jestli ti přijde kontrola nebo ne, to ti tady žádná neřekne.Normální človek by řekl, že na svátky nikdo kontrolovat nemocné/těhotné chodit nebude, nicmene muže tam být nejaký prudič kontrolor u vás, který předpokládá, že o Vánocích se jezdí po rodině, apod a tudíž tech nachytaných lidí bude víc...takže si treba tu práci dá a pujde obtěžovat i o svátcích.Proste spoléhat na to, že ti nikdo nepřijde, rozhodne nemužeš.

klouzek
22. lis 2013

Já byla přes Vánoce na neschopence,na svátky jsem samozdřejmě ke známím jela,ale vycházky jsem měla od 13-19h,tak jsem se většinou vešla do nich,málokdy jsem byla mimo vycházek a kontrola mi za celé těhotenství nepřišla ani jednou

1velrybka
22. lis 2013

@winterska Já jsem na nemocenské a taky jsem nad tímto přemýšlela. A to určitě nikde neběhám, naopak denně jdu maximálně na půl hodiny na pomalou procházku. Ale často jsme u našich, o svátcích budeme určo i u babičky, tak mě taky malinko štve, že musím být v určitou dobu doma. Ale zase na druhou stranu to respektuju, nemocenská je prostě nemocenská, tak to tak beru. Ale např. často býváme na Silvestra u známých nebo právě u rodičů, takže teď to nehrozí - prostě jedině oni můžou přijít k nám. A co si budeme povídat - určitě je méně únavné připravit nějaký tác chlebíčků, vzít s sebou nějakou flašku, džus a třeba ještě něco drobného, než to organizovat doma. Kdybych nebyla omezována vycházkami, tak bych třeba i byla u nich s tím, že bychom to určo netáhli od odpoledne někde do rána, ale přišli bychom navečer (odpoledne bych si šla lehnout) a byli tam do té půlnoci (pokud bych vůbec vydržela, chodím spát teď v 8 🙂

denculinka
autor
22. lis 2013

@ema1984 Ahojky, jelikož teď chodím na kontroly častěji,tak jsme se o tomhle už i s gynekoložkou bavily...V mé práci není ani místo kde bych mohla pracovat,je to tam dosti namáhavé,tahají se tam těžké věci,stojí se v kuse 8h apod...A jiná práce tam bohužel není...Každá kdo tam otěhotněl vždy odešly...:/
@winterska Kdybych byla na rizikovém tak bych určitě nikam nešla (viz nahoře-nebude jiná možnost nebýt na neschopence)
@klouzek Tak to my taky budeme u známích apod...A budu se snažit do vycházek,ale kdyby jsme šly třeba před půl nocí pozdravit kamarády a popřát Silvestra tak zda by někdo mohl přijít no...

mysicka_lb
28. lis 2013

Ahojky, teoreticky (dle zákona) přijít můžou jakýkoli den v době od 8.00 do 20.00 (někde se uvádí i od 6.00 do 22.00). Pokud byste šli na Silvetra před půlnocí pozdravit kamarády, tak tedy ani není možné, aby Ti v tu dobu zvonili u dvěří. A to jsem ještě nemluvila o tom, jak je to prakticky. Kontroly vykonávají lidé s normální pracovní dobou. Myslím si, že i o běžném víkendu nebo po 18. hodině ve všední den je pramalá šance, že by někdo přišel. Snad by jim ani nikdo neumožnil, aby si jednou do práce přišli třeba na druhou odpolední a dělali do deseti večer a jindy přišli na sedmou a ve tři šupajdili domů. A že by se někomu třeba nechtělo do práce ve středu 11.12. a místo toho si to nadělával o Štědrém dnu, také silně pochybuju. Nejen, že by se našel takový nevánoční jedinec, ale i že by mu to nadřízený umožnil. Tu práci mají také nějak kontrolovanou, musejí si vyjíždět nemocné ze systému, nadřízený jim musí schválit plán cesty na ten den, pak musí ukázat výsledky.... Žádný nadřízený se kvůli tomu do práce 24.12. nepožene🙂

zuzi.111
28. lis 2013

Ja na nemocenské jsem a hlavně si plánuji změnu pobytu na svátky. Dělám to tak cca 2x do měsíce. Nahlásím to doktorovi, on to pošle na sociálku a já mám víkend volno třeba u rodičů. A protože to tam posílá poštou a obvykle až v pátek odpoledne, jim to tedy přijde až další týden a to už jsem zase zpátky doma, takže mi celý víkend žádná kontrola nehrozí. Jo jo, člověk hold musí být trošku vyčuranej. Protože 9 měsíců v tahu doma by mě fakt trefilo 🙂.

zuzi.111
28. lis 2013

Jo a jinak vycházky dodržuji, nehodlám přijít o nemocenskou.

kaculinek1
28. lis 2013

Holky tchán sice nebyl těhotný 🙂 ale prý měl letos už zase neomezené vycházky, jak to teď je nevím, ale nezměnilo se za poslední 3 měsíce něco? Nemůžou být zase neomezené?

mysicka_lb
28. lis 2013

@kaculinek1 Co já vím, tak jen s rakovinou a nebo psychickými problémy....

kaculinek1
29. lis 2013

@mysicka_lb , nemá ani jedno, ale podle mě by tam měli těhotenství také zařadit... To, že nemůže žena vykonávat zaměstnání, neznamená, že nemůže jít na vycházku, zrovna když ona potřebuje...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru