Vylil se odlakovač. Nepoškodí to plod?

lili1986
8. kvě 2012

Ahoj holky chci se zeptat jestli znáte z okolí nebo vyprávěni případ kdy došlo k poškození plodu v těhotenství díky chemikáliim.Nebo kdy jste snimi pracovaly a nic se nestalo. Mému příteli se odařilo se vylít odlakovač a už druhý den ho cítim v celém bytě i když je umytý. Tak snad to nijak miminku neublíži. Četla jsem ,že laky na nehty a odlakovače jsou největši svinstva. Ale vím ,že je mnoho zvás které dělaji umělé nehty a jsou nebo byly těhotné. Měli jste nějake problémy?p

lolenitka
8. kvě 2012

A SAWO? NEBOLI LARIN?

lucifereeek
8. kvě 2012

@lili1986 takhle jednorázově by to vadit nemělo, ale četla jsem tu kdysi diskuzi, kde holčina psala, že pracovala s umělýma nehtama - že nevěděla, že to může vadit, když dýchá ty výpary a pak porodila předčasně a miminko nebylo zdravé :(
@lolenitka savo -tak určitě v tom nejsi celý den ne? 🙂 tam je vyšší riziko že miminko bude alergik, my jsme měli doma plíseň, tak přítel musel savovat, a i když jsem tam asi 2noci nespala tak to šlo cítit, taky jsem to právě hledala na internetu, zda to vadí v těhu. Ale ty určitě myslíš jen když čistíš třeba wc, ne? 🙂

slunecnice209
8. kvě 2012

@lili1986 Větrat,větrat,větrat... tedy jestli obsahoval
1. aceton /může dráždit oči, sliznice ,dušnost účinky jsou dočasné při minimálním množství, při delším dýchání výparů absorbuje do krevního řečíště , poté následuje bolest hlavy, závrať a nevolnost
2.toluen ...je zákeřnější a způsobuje všechny výše popsané stavy , navíc ještě zmatenost a ztátu paměti a to již při minimálním vystavení této chemikálii a opakované vystavování způsobuje vrozené vady u dětí
Ne všechny odlakovače ale tyto škodlivé chemikálie obsahují, ty modernější již ani jednu z těchto látek neobsahují. A pokud nemáš žádný z těchto příznaků, není se myslím čeho obávat, množství odlakovače v lahvičce je malé a když jak píšeš bylo hned umyto, tak nebezpečí zde určitě je minimální, ne-li nulové. 🙂 .

slundo
8. kvě 2012

Tak ty laky a odlakovače by se moc používat neměly, ale občas to určitě nevadí. Savo jsem taky občas používala, otevřela jsem okna, zapla větrák a snažila se moc nedýchat. Pak jsem šla chvíli na balkon a nechala všude větrat. Cítit je to dlouho, ale ty škodlivé výpary myslím zmizí rychle. Pro uklidnění ještě přidám příhodu z nemocnice. Když jsem čekala v čekárně pro těhotné, sestřička vesele dezinfikovala ordinaci a větrala to na hodbu- dýchat se nedalo a vše bylo ok 🙂 Být tebou se nebojím a přítel je šikovnej 😀

diviska
8. kvě 2012

já jsem všeobecně proti používání chemie a myslím, že by bylo lepší se toho zbavit, protože pro dítě je to pak hodně nebezpečné. Nicméně si myslím, že v tomto případě to není žádná velká tragédie a děťátko bude v pořádku..

luciemeli
8. kvě 2012

hodně větrat...jsme malovali ložnici a šlo to cítit ještě dva dny..Tak větrat a větrat.. 😀

lili1986
autor
8. kvě 2012

@lolenitka
@lucifereeek
@slunecnice209
@slundo
@diviska
@luciemeli Ja se prave holky vyhybam chemii nekourim nepiju jim zdrave. Ani si nehty nelakuju me nenapadlo ze pritel je jak male decko a vyleje odlakovac. Si stim cistil kalhoty a pak 250ml vylil na zem bylo to vcera odpoledne a furt smrad. Jeste ze sel do prace nebo jsem uz mela vztek sileny:D Dekuji holky za uklidneni 🙂

diviska
8. kvě 2012

@lili1986 no jo, chlapi :D :D :D

luciemeli
8. kvě 2012

@lili1986 hele já třeba kouřím...ale jen málo a když mám cíčka...ale hodně jsem to omezila..ale nedokážu přestat!...díky bohu mímís je zdravý....jinak to jsou ty nálady..😀

pehaka
8. kvě 2012

myslím že ti vůbec nic nehrozí!!!! 😉

lili1986
autor
8. kvě 2012

@luciemeli Ja jsem prave v prosinci potratila a v lednu hned otehotnela tak jsem na to male asi moc upnuta🙂 Jen aby to nedoslo tak daleko ze budu mlatit lidi na ulici kdyz nekdo projde s cigaretou :D Pokud kouris malo tak asi fakt neuskodi nebo dychame horsi veci ve vzduchu🙂 Ale ja precitlivela matka bych to do pusy nedala i kdyz bydlim u cesty tak to vyjde nastejno 🙂

lolenitka
8. kvě 2012

@lucifereeek já myslím larin přesně jeto podobné jako savo ale není to přímo samo je to na plísně ale já jsem čistila spáry na dlaždičkách ...Ne cely den jsem v tom nebyla ale 2hodky anopak jsme hodně větrala samozdřejmě!! snad se nic nestalo

luciemeli
9. kvě 2012

@lili1986 to ubližuje miminku určitě...já jsem si toho plně vědoma...ale co májm dělat...tak kouřím ty nejlehčí slimky..a skoro nic necítim, že něco táhnu 😀 ale aspoň mi mozek bere že něco vůbec držím...jinak držím palečeky s miminkem...

lili1986
autor
9. kvě 2012

@luciemeli Děkuji 🙂 Tobě taky vidím ,že už to máš jen za pár 🙂 Zavidím ti ,že jak příjdou největší letní hyca už budeš po porodu 😀 Tak zkus ty elektrické to asi vyjde stejně když u těch slimek toho taky skoro nic necítiš 🙂

luciemeli
9. kvě 2012

@lili1986 tak ty jsem zkoušela a byla jsem u nich vzteklá vůbec mi nevoní a kouřím jen technickéj kouř a to mě neuspokojí...ale slim má výhodu!.cítím jak mi jde nikotin do těla a já můžu trávit!....i když málo..
jojo za pár to mám...už aby byl venku ten náš roubíř...člověk se nevyspí...bolí ho pořád záda...chodí na WC no nic neříkám 😀...ale jo je jinak hodnej .... 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru