Vysoké HCG a v děloze nic

marcelina14
1. lis 2018

Ahoj holky, jdu si pro radu 🙂 Třeba bude mít někdo podobnou zkušenost 🙂 Dnes jsem byla podruhé na ultrazvuku a na HCG, doktorka je ze mě evidentně dost nervózní... :(
Vůbec nevím v kolikátém týdnu vlastně jsem, protože jsem měla menstruaci 11.9. a potom klasicky 27.DC přišla 7.10. krvácela jsem normálně 4 dny. 10.DC jsem si začala dělat ovulační testy a bylo mi podezřelé, že jsou opakovaně pozitivní. Tak jsem zkusila těhu test (Mamatest 10) a ukázal se slabý duch, to bylo 16.10. Já si myslím, že jsem otěhotněla 5.10. před tou menstruací, já vím, že je to doooost divné, ale moc jiných příležitostí opravdu nebylo... 17.10. mi digital Clear Blue ukázal 1-2, 23.10. 2-3 týdny. Doktorka mě objednala na kontrolu a jízda začala... V úterý ultrazvuk s tím, že v děloze nic není? ,,jen,, neskutečně vysoká sliznice (23 mm) a nabrala HCG. Včera volala výsledek, který byl 1300. A dnes kontrola zase, verdikt stejný. Vysoká sliznice a nic, jen teda nějaká ,,tečka,, což je absolutní nesmysl, protože při HCG 1300 už něco vidět být prostě musí. Zase krev a odpo volala výsledek 1700, což je prý špatně, kdyby to byla prosperující gravidita, tak by se HCG od úterka dvojnásobilo... Takže prý mimoděložní, bavila se se mnou jako bych se neměla dožít rána :( Jenže... Mě ABSOLUTNĚ nic není :( Po břiše mi tam pomalu skákala a nic... Jsem jen neuvěřitelně unavená, žravá a mám citlivá prsa...
Zítra jdu na velký ultrazvuk a jsem z toho strašně nesvá :( Doktorka mi tvrdila, že toho 7.10. to menstruace prostě být nemohla!!! Jinak žádné gynekologické výkony jsem nepodstoupila, záněty nic. Mám jedno dítě, vše bez komplikací, spont. porod...
Je tady někdo, kdo to měl podobně? Já si pořád myslím, že je to mladší a proto v děloze nic nevidí... Do zprávy mi napsala 7+0, ale to už bych se přeci musela někde válet v křečích, ne? Kdyby to byla extrovka...
Moc děkuji za přečtení, popř. vaše zkušenosti 🙂

petulejan
2. lis 2018

@marcelina14 tak pokud si otěhotněla 5.10,tak už by dávno bylo něco vidět. Já jsem otěhotněla 8.10 a na kontrole čípku to sonem doktor už viděl. Srdíčko ne,ale váček ano. Je to fakt divné 🤔 a podle datumu je to u tebe už čtvrtý týden skoro,nepočítám od menstruace. Držím palce ať to mimodelozni není!

marcelina14
autor
2. lis 2018

@petulejan dnes už třetí kontrola se stále stejným závěrem... V děloze nic, kromě vysoké sliznice... :( Už mě to nebaví, v pondělí opět HCG a zase ultrazvuk 😥 To čekání a nejistota je nejhorší, lepší je fakt nevědět. Připadám si jako časovaná bomba, jsem s malou pořád sama, chlap v práci a v pondělí ještě jede pracovně pryč, musí...

petulejan
2. lis 2018

@marcelina14 To mě mrzí,věřím,že to čekání musí být šílené,ale je to fakt divné.... Vůbec nevím co poradit,ale vidět by něco být mělo 😒

marcelina14
autor
2. lis 2018

@petulejan To jo 😥 Připadám si jako exot 😭

krisatko
2. lis 2018

@marcelina14 nečtu to celé, ale taky jsem to s prvním těhu tak měla. U nás to sice nakonec nedopadlo (vrozené vady odhalené v 21tt) ale skoro 14 dní se před ultrazvukem schovával ...

evakaspar
2. lis 2018

Ja otehotnela dem pred ms, doktor se semnou hadal, ze to ne rikam ono to ani jindy nebylo mozne snad vim kdy mam styk. Chtel me hnat na revizi ze je to mimo. Vybojovala sem si dalsi tyden a v deloze tecka za dalsi tyden vacek a pak srdicko. Kdyz test clear blue ukazoval 1-2 tydny tak v deloze nic nebylo. A neektere zeny mivaji tak vysoke hcg i v zacatku, treba to budou dvojicky 😉.

marcelina14
autor
2. lis 2018

@krisatko 😱😱😱 I tahle varianta mě napadla :(

marcelina14
autor
2. lis 2018

@evakaspar Opravdu?! Ani nevíte jak ráda tohle čtu 🙏🏻 Doktorka vůbec nepočítá s tím, že by to tak mohlo být... Stále tvrdí, že to tak být nemůže... A doktor dnes říkal, že možné je vše 🙂 Tak opravdu nevím... :( Jsem jak blázen, neustále se pozoruji...

marcelina14
autor
2. lis 2018

@evakaspar a tečku tam právě včera doktorka viděla... Ale to jí prý nestačí, protože při HCG 1700 už prostě neco být vidět musí... Tak opravdu nevím... :(

krisatko
2. lis 2018

@marcelina14 já s tím andílkem měla HCG přes 3000 a nebyla tam ani ta tečka. Až po dvou dnech na kontrole už byl vidět Vacek i s něčím mikro uvnitř

marcelina14
autor
2. lis 2018

@krisatko 😥😥😥 To mě moc mrzí 😥 Tajně doufám, že v pondělí už se alespoň něco dozvím... Ať už je to cokoliv, ale že už se nějak rozlouskne...

evakaspar
2. lis 2018

@marcelina14 muj dr taky rikal ze to tehu neni a psal zadanku do spitalu nastesti se cekalo na krev toho meho stridala doktorka a ta tomu dala cas ale musela sem slibit ze kdyz zacnu mit bolesti hned mazu do spitalu to byl ctvrtek s tim ze v pondeli mam prijit k ni udelala utz a krev na utz bublinka sest tydnu od tuleni. Za dalsi tyden sem sla ke svemu a tam uz vacek a ted mi spinka v kolebce dvoumesicni vytouzena holcika podle meho dr 100% mimodelozni tehu. Klidne ste mohla otehotnet i pozdeji. Drzim palce, ale rekla bych ze tehu jste a typovala bych podle hcg dvojicky, proto jsou mensi a nejdou videt 😉

kittyy17
2. lis 2018

@marcelina14 a není možný, že jsi měla ovulaci hned po ms? Pak by ještě nemohlo být nic vidět. Hodnotu HCG mi doktor nikdy neměřil, ani když měl podezření na mimoděložní, ze kterého se nakonec vyklubal dnes už dvouletý divočák...

marcelina14
autor
2. lis 2018

@evakaspar Moc děkuji za podporu... ❤️ Bratr mého přítele dvojčata má, tak by to i možné bylo 🤗 Dnes se snad první den nepozoruji, nic mě nebolí, nekrvácím, nešpiním. Jen pořád ta pekelná únava a neuvěřitelná žravost... 😬 Jsem jako saranče...

marcelina14
autor
2. lis 2018

@kittyy17 Noooo, já nevím... Já tu ovulku začala číhat 9.den po menstruaci a testy byly pořád pozitivní a na základě toho jsem právě dělala ty těhotenské testy. Moje doktorka tomu vůbec nevěří, dnes zase volala a podle mě čekala, že už budu po laparoskopii, prý tam prostě MUSÍ být něco špatně. Buď biochemická gravidita, neuplný potrat a něco tam zůstalo - jen teda nevím, proč HCG leze nahoru, nejvíce se teda přiklání mimoděložnímu nebo neprosperující graviditě...

evakaspar
2. lis 2018

@marcelina14 No tak ja v prvnich tydnech byla doslova spici panna. 😂😂😂 usla sem i v praci o prestavce u kávy 😂😂 bylo to druhy tyden po tuleni. Hned se do me obuly ze sem tehotna rikam ne to neni mozne no nedalo mi to letela sem pro test a ukazala se temer neviditelna carka za dva dny na dalsim taky tak sem koupila clear blue a tam to bylo jasne prusvih neplanovane tehu doma 2 kluci uz velci. No spala sem kudy sem chodila 😂

marcelina14
autor
2. lis 2018

@evakaspar no, doufám, že sem v pondělí budu psát dobrou zprávu 🙂 Jestli bude naplánovaná další kontrola, tak už mě fakt asi trefí :D

kittyy17
3. lis 2018

@marcelina14 a nebo dvojvaječné a hooodne malé 😉 já myslím že to byla nepravidelnost cyklu a ovulace dvakrát, z obou vaječníků krátce po sobě..

marcelina14
autor
3. lis 2018

@kittyy17 ovulace 2x 😱 To jde? 🙄

kittyy17
3. lis 2018

@marcelina14 a jak myslíš, že se udělají dvojvaječné dvojčata? Z každého vaječníků jedno vajíčko, klidně mezi nimi může být den rozdíl....

marcelina14
autor
3. lis 2018

@kittyy17 To je mazec 🙄

evakaspar
3. lis 2018

@marcelina14 taky doufam, ze se doktorka mílí držim palce.

evakaspar
3. lis 2018

@marcelina14 De dokonce byl i porad v tv ze jedna pani ma dvojicky dvouvajecne a kazde dvojce ma jineho otce a to jako fakt v jednom tydnu otehotnela 2x 😂😂

soleilll
3. lis 2018

@marcelina14 1. Že má bratr přítele dvojčata na pravděpodobnost, že bys je mohla mít i ty, nemá žádný vliv.
2. Žravou mám taky a těhotná nejsem a už nikdy nebudu. 😀
Jinak vážně - na tvým místě bych se bála o mimoděložní. Hodně se hlídej - jakmile by začala jakákoli bolest břicha, hned val na gynekologickou pohotovost. Přála bych ti, aby bylo všechno ok, ale tenhle průběh není standardní, tak si dávej velký pozor.

marcelina14
autor
3. lis 2018

@soleilll No já mám pocit, že už se snad víc ani pozorovat nemůžu :D Jediný průšvih je, že je chlap pracovně pryč a mám dost problém s hlídáním malé. No, nějak to dopadne :D Mám pocit, že po téhle zkušenosti se do dalšího těhotenství jen tak nepoženu...

petulejan
3. lis 2018

@marcelina14 aspoň se zabavite s malou a nemusíte na to nepřetržitě myslet. Co se má stát,stane se,hlavně ať jste ok bez nějakých zásahů 👍

marcelina14
autor
3. lis 2018

@petulejan no právě, těch zásahů se bojím... Jediné čím se tak nějak uklidňuji je to, že se dá vždycky podepsat negativní reverz...

petulejan
3. lis 2018

@marcelina14 tak co se týká revize,ten já taky podepsala,nemohla jsem tam být ani o minutu déle,ale pokud jde o mimodelozni,tak to je myslím větší zásah a to bych raději neriskovala.

saminomimino
5. lis 2018

@marcelina14 jak vám to dnes dopadlo?

marcelina14
autor
5. lis 2018

@saminomimino HCG kleslo na 1400, sliznice klesla na 19 mm, po nekolikahodinovem cekani jsem se dozvedela 2 mozne zavery 🙂 Bud neprosperujici gravidita v deloze nebo neprosperujici mimodelozni. Dalsi HCG a ultrazvuk v pondeli, pri obtizich ihned... :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru