Vyšší krevní tlak v těhotenství ovlivňuje povahu dítěte?

vlci_mak
11. dub 2013

Ahoj maminky, které jste v těhotenství trpěly vyšším/vysokým tlakem. V jakémsi článku jsem četla, že pokud je miminko v bříšku vystaveno DLOUHODOBĚ vysokému krevnímu tlaku matky a vysoké tepové frekvenci, může být po narození neklidnější, uplakanější, prostě to vnitřní "neklidné" prostředí na něj může mít špatný vliv. Od určité hranice se maminkám podávají léky na snížení tlaku. Já je zatím nedostala, tlak mívám 145-150/85-90. Naprosto chápu, že se to nedá říct určitě a ve všem figuruje spousta faktorů, ale zajímá mě, jestli na svých dětech pozorujete vliv vašeho vysokého tlaku v těhotenství na jejich "pohodu", povahu, chování.... Děkuji. 😉

veruska007
11. dub 2013

Když jsem čekala druhorozeného, měla jsem tlak okolo 150/90 (stresem, před tím jsme přišli o miminko). Neléčila jsem se také nijak, po porodu jsem se vrátila ke svému nízkému 😉. Na povahu dítěte to vliv určitě nemělo.

ivca_doubek
12. dub 2013

U nás to působilo spíš opačně... S Matýskem jsem měla celé těhotenství naprosto vzorný tlak, a Matýsek byl dost neklidné a plačtivé miminko, a vlastně mu to vydrželo doteď. Naopak s Kubíkem jsem měla od začátku tlak vysoký, hraniční pro podávání léků (které jsem tvrdohlavě odmítala, na sobě jsem nic nepociťovala, bylo mi dobře), posledních 14 dní už jsem chodila na měření každé 2 dny a neustále mě strašili, že když to spoupne ještě trošku tak okamžitě vyvoláváme porod. Nakonec jsem porodila sama, a Kubíček byl naprostý pohodář, usměvavý odmalička, naprosto klidné a spokojené miminko... Takže bych tomu tak moc nevěřila 😉 😎

camelinka
12. dub 2013

Já měla v těhu vysoký tlak jen když jsem viděla tlakoměr 😅 a malá byla a je uřvánek a nervák, ale to zdědila po mně 😀 😀

paolin
12. dub 2013

Spíš si myslím, že stres než tlak 🙂

jana21278
12. dub 2013

já byla s tlakem dva měsíce před porodem v nemocnici /s vyjímkou dvou krátkých propuštění domů/ a malá je zlatíčko. to víš, že si občas vede svou a nebo se vzteká, ale krásně spí a je pohodová.

romantika
12. dub 2013

rekla bych blbost, ja sem mela cele tehu nizky tlak a mam totalni torpedo. ale vztekava neni to ne, jen se nezastavi a od narozeni nespi. ja mam zase v tehu hypoglykemie a svadim to na to, vyhladovele dite 🙂)))) ikdyz mela pri porodu skoro 4 kila 🙂)))) tak proste mela hlad. rekla bych ze pes je zakopany jinde a nikdo nevi kde. kazde tehu je opravdu original.

vanule
12. dub 2013

já jsem na tom stejně jako @cameilnka 🙂 a to nemusím být ani těhu, jakmile vidím tlakoměr už tepu!!! v těhu jsem mívala normálně 160/90-100,ve 34tt mě odváželi s tlakem 230/120 (preeklapsie) a malá je zatím hoooodně pohodová (asi po tatínkovi a doufám, že u toho i zůstane, protože já jsem pravý opak)
takže snad nás toto rčení obejde 😀

andy80
12. dub 2013

Tak to je dobrá kravina, při obou těhu jsem brala prášky na snížení tlaku, tlak jsem měla naprosto šílený celý těhu, pěkně od začátku až do porodu při obou a obě děti byly zlatíčka. Jiřík spal prakticky celou noc o příjezdu z porodnice (23:00 - 05:00), od šesti neděl úplně celou noc (20:00 - 08:00) . Malá se mi budila po příjezdu z porodnice do cca 3 měsíců 1x max. 2x za noc. Od čtvrtého měsíce spávala celou noc. Oba byly klidní, žádný řvouni ani vzteklouni.

A mimochodem ten tlak, co píšeš, jakože vysoký jsem měla po prášcích. Bez nich jsem měla tlak 195/105 někdy i 195/115 . Vyšší tlak v těhu je normální a těch 150/90 se ještě neřeší.

lulii
12. dub 2013

Já se léčila na hypertenzi v těhotenství (musím i teď zobat prášky, nějak mi to zůstalo 😒 ) a mám naprosto pohodové, klidné a usměvavé mimi. Nebrečí, ani když má hlad, nebo když by měl být mrzutý. Jestli to platí, tak u nás je to pravý opak.
Tak a teď doufám, když jsem ho takhle pochválila, že se to nezmění 😀 😀 😀

martasek
12. dub 2013

Já u obou těhotenství hypertenze a obě děti hodné a klidné zlatíčka 🙂

marcelkap
12. dub 2013

Tak to slyšim poprvý. A docela si mi toto tvrzení líbí, aspoň vím, na co svést, že mi ani jedno dítě nespí 😀
Obě těhotenství jsem měla vysoký tlak, oba porody vyvolávané kvůli preeklampsii a obě děti špatně spí. Starší začala celou noc s občasným budezením spát skoro ve dvou letech a s malým pořád bojujeme.

lucifereeek
13. dub 2013

a já zas naopak měla nízký tlak jak před těhu tak v těhu a malá je uřvaná uplakaná, takže si myslím, že je to blbost 😀 😉

blahova_andrea
13. dub 2013

já vysoký tlak neměla, stres prakticky taky ne a stejně se mi narodil nespavý nerváček 😀

ilonne
13. dub 2013

Jedním slovem - blbost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru