Vyvolávačka vyvolá cyklus. Může plod přežít?

sukie21
21. kvě 2011

Milé ženy, v úterý jsem byla na gynekologii s tím že mě už cca 10dní strašně bolí prsa v oblasti dvorců a bradavek a to tak,že nemůžu nosit žádné podprsenky ani textílie. Také se mi zvětšily prsa a paní doktorka mě vyšetřila a udělala ultrazvuk kde našla malý flíek, dle ní to těhotenství na 90 procent není a tak mi pichli vyvolávačku menstruace. (mám problémy s nepravidelným cyklem a od listopadu jsem se léčila pomocí Glucophage 1500mg, Clostilbegyt, estrofem, utrogestan-poté pauza a ted mi to nasadili znova s tím že to začnu brát po cyklu, jenže ten se nedostavil a tak mi pichli vyvolávačku, která vždy pomohla, zatím je ale ticho po pěšině a prý kdybych byla těhotná tak to mimískovi neublíží, ale není to nesmysl? Přece vyvolávačka vyvolá cyklus tak může plod přežít? Kdyby se cyklus nedostavil tak mám přijít a pošlou mě na krevní testy, nebo mi vyvolávačku pichnou znova. Já už bych si přála těhulovat ale nevím jestli je to s takovými problémy možné. Pokud hormony nezaberou posílají mě na IVF.Díky Zuzka

martina_z
21. kvě 2011

Agolutin je progesteron, tj. hormon, ktery je potrebny k udrzeni tehotenstvi. Pokud jsi tehotna, zustava zvyseny. Pokud tehotna nejsi, tak pri poklesu progesteronu nastava menstruace - zpravidla 2-3 dny po aplikaci agolutinu. Je to ted jasnejsi? A test sis delala? Prsa muzou bolet z ruznych pricin a muze to byt tezsi premenstruacni syndrom. S IVF bych mozna v Tvem veku jeste chvili pockala, prece jen to neni zadna sranda a hormony maji spoustu neprijemnych ucinku. Jestli jsi jeste nebyla na endokrinologii, tak by bylo dobre se tam zastavit na krevni testy.

Toho Agolutinu se neboj - kdyz byla moje mama tehotna se mnou, tak ji Agolutin pichali do 12tt, aby tehotenstvi prosperovalo. Dneska se spis dava Utrogestan nebo Duphaston.

sukie21
autor
21. kvě 2011

@martina_z jj je to jasnější. No na IVF mě doktor už objednal, říkal že jsem nejmladší pacientka kterou tam posílá. ale vzhledem ke klesajícím hladinám je to prý nezbytné. CHci mít mimčo brzy ale on říkal že ikdyž mě pošle na IVF tak je to 50 na 50 a léčba může trvat 5-8let. což už je dle mého názoru na mimi pozdě,tak to cítím,takže uvidíme. Kéž by se stal zázrak.

crca
21. kvě 2011

@sukie21 Agolutinu se fakt neboj,mě ho píchli hned po zavedení embrijek z Ketíku a už jim jsou 2 roky 😉

martina_z
21. kvě 2011

@sukie21 OK, jasne, zalezi na konkretnim problemu. Jestli chybi vejcovody, mas endometriozu nebo selhavaji vajecniky, tak pak neni na co cekat. Mit mimco po tricitce ma taky svoje vyhody, ale jestli mas vazne problemy, tak to uz by fakt mohlo byt pozde. Kazdopadne drzim palce, at pripadne IVF vyjde co nejdrive: mimochodem, asi 20% zenskych to vyjde napoprve, coz neni taky spatny, ne?

veruska007
21. kvě 2011

V pohode, taky jsem absolvovala nekolik vyvolavacek, nez dr. zjistila, ze jsem v tretim mesici 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru