Vzít dítě na ultrazvuk?

vejuu98
4. kvě 2022

Ahoj všichni 😊 Chtěla bych se zeptat na Váš názor.Příští týden jdu na ultrazvuk a napadlo mě,že bych tam mohla vzít i svou 26 měsíční dceru.Na miminko se moc těší❤️Tatínek jde určitě taky😊Braly jste takhle své děti na ultrazvuk?😊Myslíte si případně,že ji tam pustí?🙂Moc děkuji 🙂

misaa56
4. kvě 2022

@vejuu98 malýho jsme sebou měli na 1.screeningu, protože jsme neměli hlídání 😁
V červnu mu budou 2 a všichni byli v pohodě, měla jsem z toho strach aby je tam "neotravoval".
Když už z toho dcerka má rozum tak by se toho asi nebála a vzala jí 😊

krisstina93
4. kvě 2022

U nás se děti brat nesměly, tam nejdřív zjisti, jestli to to pracoviště vůbec umožňuje. Pak záleží, jestli to dítě vydrží třeba půl hodiny v klidu sedět na místě a nevyrusovat.

jjasmina
4. kvě 2022

@vejuu98 pokud bych měla možnost hlídání, malou bych nebrala, naše by v klidu stopro třeba půl hodiny nevydržela

claire90
4. kvě 2022

Dcera s manželem byli přítomni u všech ultrazvuků, u nás teda žádný netrval půlhodiny. Normálně byla u manžela a v klidu koukala, doktorka byla v pohodě. Dcerka měla 2roky pár dní po narození syna. Takže za mě když se těší, klidně bych ji vzala 🙂

pajav
4. kvě 2022

U nás na screening děti nesmí, poptala bych se zda můžou.. jinak proč ne, vím, že hodně maminek berou své děti 🙂

pe_tu_ss_ka
4. kvě 2022

Malého jsem měla sebou na 3D ultrazvuku, protože nebylo hlídání. Vzala jsem mu sebou sváču a půjčila telefon s YouTube Kids, protože jinak by jim tam zrevidoval celou místnost. Jinak mimino ho vůbec nezajímalo, občas zvedl hlavu, když mu chtěla doktorka něco ukázat, ale jinak nezájem.

rencinka87
4. kvě 2022

@vejuu98 zalezi, jakou ma povahu, jestli vydrzi sedet a byt potichu - my jsme syna brali na 1.screening, bylo mu teda o trochu vic - 2,5 roku, a byli jsme domluveni s muzem, ze jakmile by do toho zacal mluvit, tak pujdou rychle ven (precejen na ten screening je celkem treba soustredeni a ticho - kdyz doktor diktuje udaje sestre).
U nas to nakonec probehlo uplne ok, ke konci se doktor syna zeptal, jak se mu to libilo a on pronesl, ze tam nic nevidi, doktora to rozesmalo a pak odboural nas svoji reakci: “Z toho si nic nedelej, ja kolikrat taky ne..” 😁

neomenia
4. kvě 2022

Pokud to jde, nebrala bych ji. Je to vážné vyšetření a doktor se musí hodně soustředit, aby něco nepřehlédl. Jako pediatr mohu potvrdit, že když přijde maminka na prohlídku s jedním dítětem a pro jistotu s sebou vezme další 1-2, je to vždy chaos a hluk, soustředění na práci 0 . Ale v mém oboru to toleruju. Gynekologové to ale opravdu rádi nemají a vůbec se jim nedivím.

hani_na
4. kvě 2022

@vejuu98 My máme hodně živé dítě a nebyl to nejlepší nápad, celou dobu nevydržel, šel s manželem dřív do auta.. Bál se o mě, co mi to doktorka dělá. Já byla rozhozená, že brečí a neměla jsem z toho nic.

felixfelicis
4. kvě 2022

Brala jsem. Zvazila bych krome uz zmineneho, jestli ji nebude vadit tma. U dalsiho utz se me ale dr. i ptal, kde je manzel s ditetem, protoze je predtim videl v cekarne a chtel na ne pockat. Takze zalezi na pracovisti. Jinak cele treti tehotenstvi chodily obe deti na gynekologii se mnou vcetne 1x pasu u PA, protoze jaksi je nebylo kam jinam dat🤷‍♀️

prejeta_zaba
4. kvě 2022

Podle mě to není zážitková událost, ale vyšetření. Dvouletému (a asi ani třeba sedmiletému) dítěti to nic moc nedá, když mu pak ukážete fotku - miminko - hlavička, nožičky, bude mu to bohatě stačit. Brala jsem děti k lékaři vždycky jenom z nutnosti, když nebylo hlídání. Ale jako nic se nestane, když tam bude, maximálně s ní počká manžel nebo sestřička v čekárně. 🤷‍♀️

malanoha
4. kvě 2022

Nebrala. Stačilo přinést obrázek domů z ultrazvuku... Myslím teda, že dvouleté dítě z toho nemůže absolutně nic mít...

nijij
4. kvě 2022

Nebrala, zaprvé na screening nepouští děti, za druhé respektují práci doktora kdy se musí soustředit, a za třetí nedejbize kdyby něco našel nebo nenašel nedokážu odhadnout ani svoji reakci natož reagovat na doktora plus ta.mit malé dítě.
Stačí donést dobu obrázek, říct jak je velký co dělalo mimino apod.

veroniquecz
4. kvě 2022

@prejeta_zaba tak naše 6 letá byla na druhem screeningu a měla z toho velký zážitek, MUDr ji poustela i 3D a ukazovala kde co je. Dvouletého to zajímat nemusí, ale od 4-5 let bych klidně vzala.

veroniquecz
4. kvě 2022

@rencinka87 borec 🤣🤣🤣

vejuu98
autor
4. kvě 2022

@rencinka87 tak to je mazec 🤣

felixfelicis
4. kvě 2022

@veroniquecz my jsme treba s sebou brali dite, protoze manzel chtel screening taky videt🙂 a jina dalsi hlidaci osoba neni. Nejsme padli na hlavu, kdyby rusili, tak jdou ven, ale jako zakazovat neco jenom z principu...jsem rada, ze to slo.

vejuu98
autor
4. kvě 2022

@felixfelicis právě.Manžel si už kvůli tomu vzal i propustku,tak by mě mrzelo,kdyby to nemohl vidět .A kolik bylo prosimtě dítěti?🙂

felixfelicis
4. kvě 2022

@vejuu98 juj, to uz nevim, ale mame deti po 25 mesicich.

veroniquecz
4. kvě 2022

@felixfelicis přesně tak. Navíc zakázat přítomnost dítěte nemůžou. Ani v ordinaci, ani v nemocnici. Ale lidi se proste nechtějí hádat no 🤷🏻‍♀️

journals
4. kvě 2022

@nijij zalezi kde.
My jsme na screening syna brali, protoze proste nebylo zbyti a musel jit - nebylo hlidani. Do cekarny mu manzel vzal sluchatka, tak pri cekani koukal na krtka (3/4 hodiny) a pri vysetreni bud koukal, nebo jedl. Zvladnul to perfektne (3 roky)

treasurka
4. kvě 2022

Měla jsem s sebou 17timěsíční a 14timěsíční, a bylo to na ně dlouhý. Mít hlídání, tak je neberu. On teda i můj 387miměsíční manžel se u toho nudil, mi přišlo...

fouskovi
4. kvě 2022

@vejuu98 syn s námi byl a doktor byl skvělej nejdřív vše zkontroloval a pak synovi říkal kde má miminko nožičky, ručičky apod. A pak se zeptal jestli chce vědět jestli bude mít sestřičku nebo brášku bylo to super

eviicka
4. kvě 2022

Tříletý byl s námi jen proto, že jsme neměli hlídání, šli se s manželem podívat dovnitř pouze na chvilku na miminko (naše doktorka to tak řeší běžně, že tatínky pouští jen na ukázku mimča), jinak jsem byla v ordinaci bez nich v klidu.

Proto aby viděl miminko bych malé dítě rozhodně netáhla, tolik z toho neměl.

Jinak ale my to celkové nehrotili a od dvou dětí byl manžel pouze na tomto jediném, protože měl ten den volno. Kvůli screeningu se z práce nikdy neuvolňoval a já to ani nechtěla.

nijij
4. kvě 2022

@journals jo zapomela jsem dodat že u nás nepouští na screening ale záleží zařízení od zařízení to je pravda

domka001
4. kvě 2022

@vejuu98 Tak já dceru ve 20tt na velký ultrazvuk vzala. Vydržela hezky sedet a koukala na obrazovku😁 doktor s tím neměl problém ze tam byla s námi.

domka001
4. kvě 2022

@treasurka Jak jste stihla dvě děti tak rychle😂

vejuu98
autor
4. kvě 2022

@domka001 taky na to koukám 🤣

vejuu98
autor
4. kvě 2022

@domka001 naše určitě vydrží.Ji zajímá vše co bliká nebo jakékoliv obrazovky(například když jsme v elektru,tak kolikrát nechce od těch televizí🤣)a když je v novém prostředí tak všechno musí vědět a vidět 🤣

treasurka
4. kvě 2022

@domka001 To byly dva ruzne ultrazvuky 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru