Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

alca.m
6. čer 2007

Ahojte..
No já to mám teď složitější, musím si to foto drobečka donést do práce a tady si to uložit do alba, doma net nemám (zatím). Ale určo se na tom pracuje, včera jsem si to nafotila do digi foťáčku tak to musím už akorát dát na flashku a v práci to dát do alba..tento týden se na to chystám.. 😉

ronikacz
6. čer 2007

Ahojte, tak ja som teraz 7tt, ale objednana som k doktorke na 1.vysetrenie az buduci piatok...Ta neistota je strasna...uz by som to tak moc chcela mat potvrdene a vidiet to malicke cudo na monitore...Ale este 10 dni!!!!!!

alca.m
6. čer 2007

ronikacz: Taky jsem dlouho čekala na první vyšetření, ale čekání stojí za to. Teď bys třeba ještě neviděla bít srdíčko, ale za týden už určo ano 😉
Jináč jsem našla bezva stránky, na kterých je mimojiné popsáno co se děje a vyvíjí celých 38tt. A pro brněnské skoromamky jsou tam různé kurzy 🙂
http://www.cenap.cz/tehotenstvi.php

simlenka
6. čer 2007

ahoj holky, tak jsem nějaká zklamaná, když jsem doktorovi ukázala dva pozitivní testy, tak to bral jako hotovku, že jsem v 7tt, pak mě vzal na ultrazvuk a nic nemohl najít,pak mi ukázal takovou piditečku,která mi přišla úplně stejná, jako miliony piditeček kolem a řekl,že to je možná ono, ale není si jistej, tak mi vzal krev a ve dvě hodiny mám zavolat, jak to dopadlo... ale že podle velikosti tečky jsem tak maximálně ve třetím týdnu...

ach jo, co mám tu hodinu dělat? v práci stejně sedím a čumím... ach jo, držte mi palečky ☹

alca.m
6. čer 2007

simlenko, divnej doktor.. v 7tt je mimi zřetelné, má už vyvinutý nervový systém a bije mu srdíčko, pokud jsi teprve třeba v 4tt tak je možné že nic nepozná. Dej pak vědět jakou máš hladinu HCG 😉

simlenka
6. čer 2007

JSEEEMMMM!!!!!!! prej mám víc než 1000 jednotek HCG 😀 ale že prej to není 7tt, že tak max.3-4tt, že je to tak maličkatý, že víc to prostě být nemůže, navíc teď mi tak dochází, že jsem mu já blbka nějak zapomněla říct, že mám cyklus 6 týdnů místo 4 - takže proto asi řekl nejdřív těch 7tt, no prakticky ten týden těhotenství určil prostě podle velikosti - já jsem tak šťastná, tralalalalalala 😵

alca.m
6. čer 2007

Moc moc gratuluju 😉

kitty68
7. čer 2007

O vy stastne co mate odebranou krev, aspon vite. Ja bych mela byt z 7tt a krev mi jeste nikdo nebral. Doktor me prohlasil za tehotnou n a zaklade meho prohlaseni ze js mela 2 testy //

pavlina05
autor
7. čer 2007

kitty68 a to ti neudělat ani ultrazvuk a ni tu krev??? // čárky to je hezký, ale může to být i mimoděložní těhotenství, nebo testy někdy nejsou spolehlivé?!!

simlenka gratulujůůůůůůůůůůůů.
Já to měla úplně stejné, když jsem šla k dr., tak jsem si spočítala že jsem podle poslední MS v 7tt, jenže když udělala ultrazvuk, tak to byla pidi bublinka ve 4 tt. 🙂 Byla jsem dost smutná. Ale taky mi došlo, že jsem měla ovulaci asi dost pozdě a MS cyklus delší, takže měla pravdu. No příští týden už bych mohla být podle počtů v 6tt+4 , tak to půjdu na ultrazvuk a snad to nebude jen bublinka 🙂 🙂 🙂

kitty68
7. čer 2007

Pavlina05: nevim jestli si pamatujes, ale byla js tady minuly tyden, ziju v anglii a tady to proste tak chodi. V utery u nas byla sestra, zacatkem pristiho mesice(12tt) bych mela jit na ultrz, zmerit krk, jestli nema downuv syndrom, a na krev, ale krev je na zloutenku B,C, hiv, zardenky a krevni skupinu. decka ani nevite jak vam zavidim.

bambulik
7. čer 2007

Ahoj holky. Já jsem v 6 tt.
Poprvé jsem byla na monitoru v Podolí, ukázal mi malou tečku a říkal že to vypadá na 99% na těhu a že to má pěkný pozadí a objednal mě na 5.6. na ambulanci. tak jsem byla, prý je to tam kde to má být a v desátém týdnu jdu na krev, je to tak v pohodě?

kitty68
7. čer 2007

bambuliku myslim ze je to ok, aspon vis na cem jsi.

bambulik
7. čer 2007

Ale i tak jsou pořád obavy aby se to udrželo

kitty68
7. čer 2007

to se neboj, nic nezvedej a setri se

pavlina05
autor
7. čer 2007

kitty68 ahoj!!! Jo, to víš že pamatuju!!!Ale asi jsi neměla fotku a jména mi nějak nejdou!!!Tak to jo, to chápu. V Anglii to zdravotnictví teda má divný metody. Ale snad to bude dobrý.Víč co, tady holky by chtěly pořád chodit po ultrazvucích a sledovat jak to jejich pidi embryo roste. Ono je to krásný, ale zase si myslím, že všeho moc škodí!!!Někde jsem četla, že se nemá nic přehánět, nešmejdit sondou po břiše půl hodiny a hledat ručičky,nožičky,....prostě je nejlepší počkat několik týdnů. Takže nakonec ty budeš mít ultrazvuk a už tam uvidíš živého mimiska ze srdíčkem. A to bude teprve kráááásný 🙂 😀 😀

kitty68
7. čer 2007

Fotku js dala az dnes taky js 6 dni nebyl protoze js chodila do prace, a ted mam 3 dny volno. Nechci byt nejaka aktivni, ale v praci je mi tak blaze.

pavlina05
autor
7. čer 2007

kitty68 jdu za tebou a za všema do únorovek 🙂

bambulik taky mám obavy z toho všeho. Ale víč ty co, pokud to má být zdravé, tak se to udží. 😀 A pokud by to mělo být nemocné a kdo ví co ještě, tak tomu příroda pomůže....Já to tak beru.
Ale taky se bojím. 😝

alca.m
8. čer 2007

Ahojte. Já bych měla jít na druhou prohlídku na začátku července, ale tam budu mít dovču tak půjdu o týden dřív 🙂 vlastně už je to skoro za dva týdny, těším se až Fazolku zase uvidím 😉

alca.m
12. čer 2007

Ahoj holky,
tak jak jsem slíbila, konečně mám Fazolku v albu..během tohoto týdne ještě nějaké fotečky přidám 😉

cechtek
12. čer 2007

čau Pavlínooo, gratulujuuu, jsme na tom stejně 😀

pavlina05
autor
12. čer 2007

cechtek nápodobně 🙂
už máš nějaké výsledky, průkazku,ultrazvuk?

alca.m moc hezká fazulka!!!Snad ji taky brzuy uvidím (tu svoji) 😀

alca.m
12. čer 2007

Pavli, a kdy jdeš na tu prohlídku?

pavlina05
autor
12. čer 2007

no měla bych jít tento týden. Ale nějak se mi do toho nechce.To proto, že jsem byla minule tak natěšená a ejhle, byla jsem o 3tt míň a viděli jsme jen bublinku.
No po 14 dnech to bude asi lepší 🙂 . Chtěla bych už vidět srdíčku (podle počtů jsem max. 6+3), ale raději na to nemyslím, ať nejsem zklamaná.
Asi tam zítra zavolám. Jsem zdravotník a doktorka mě zná, takže tam můžu kdykoliv.
Jo, asi zítra, brala jsem Utrogestan a ten už dnes nemám, tak tam brnknu. 🙂

cechtek
12. čer 2007

pavlí, zatím nemám nic, jdu ve čtvrtek, tak držte pěsti 😉

slunicko200
12. čer 2007

bambulik🙂 ahoj! mas to icq? dostalas posledni IP?

pavlina05
autor
12. čer 2007

jo držet budeme.. já jdu zítra nebo také ve čtvrtek, záleží jak se domluvím s dr.
😀

alca.m
13. čer 2007

Tak dejte vědět, jak to dopadlo 😉

simlenka
14. čer 2007

ahoj zdravím všechny,
Pavli-já poprvé neviděla vůbec nic, ani tu bublinku a včera konečně aspoň ta bublinka a jakou jsem z ní měla ohromnou radost 🙂
bublinka měřila 1,1cm a doktor mi podle toho řekl, že jsem ve 4tt+1den

cechtek
14. čer 2007

Pavčo, tak co???Já mám zatím bublinu bez srdíčka, takže za týden zas 😀 A jinak Gyncentrum fakt bomba, pohodička 😀

alca.m
14. čer 2007

Pavli, jsme nedočkavé 😉
cechtek: V jakém městě bydlíš? Jak píšeš o tom Gyncentru..dík 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru