Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pajca
15. únor 2008

Jinak ten Actimel mi chutná, ale mynžel mi ho koupil abych byla zdravá 🙂 Je hrozně hodnej 🙂

ada80
15. únor 2008

můj manžel je taky hodnej akorát byl včera z toho auta přepadlej,ale bude to dobrý,jsme na to dva tak to musíme něják zvládnout.Kdy jdeš zase k doktorovi?

pajca
15. únor 2008

Ted v úterý a říkala, že mi dá průkazku. Co všechno mi řekne když už mi dá průkazku?

ada80
15. únor 2008

Já průkazku dostala v desátém týdnu.Napíšou ti tam kolik měříš,vážíš zapíšou ti tam taky rozměry pánve a zeptá se tě na tvoje nemoci nebo na nemoce ve vaší rodině.Pak už ti tam bude zapisovat výsledky všech vyšetření a ultrazvuků atd.Těšíš se na průkazku 😉 🙂

pajca
15. únor 2008

No jasně a myslíš, že už mi řekne nějaky termín? Já budu na začátku 10.týdne. Už bych chtěla i nejakou fotku, ale zatím tam není moc vidět.
Už ti roste bříško? Kdy se vlastne dají cítit pohyby? 17.týden?

ada80
15. únor 2008

Termín už ti určitě řekne.Já si řekla o fotku až ve 12 týdnu.No roste,spíš vypadám taková nafouklá,vypadám jako když jsem se hodně najedla 😀 ,ale snad mi taky vyroste.Pohyby jsou individuální si kolem 17 až 20 týdne nevím.

pajca
15. únor 2008

Už se na ně těším. Promin že odpovídám později, začetla jsem se v diskuzi jaky byl porod a vzdycky mě to dojme ty přiběhy.
Ado už něco nakupuješ nebo něco zdědíš?

ada80
15. únor 2008

já nic nenakupuju až po tý plodovce až budu vědět že je vše v pořádku.Když to bude kluk tak možná i něco málo zdědím,ale stejně tak i tak budu muset nakupovat.Co ty?Na nákupy už se moc těším 🙂

pajca
15. únor 2008

No my něco dostanem, protože známí, majá mimčo, které se narodilo také v září, ale je to kluk, tak když to bude holka, tak budeme muset něco poupravit 🙂 Ale oni je to u těch malých drobků stejně jedno tak rychle z toho vyrostou to je hrozný.
Budeš rodit přímo v Pardubicích?

ada80
15. únor 2008

Já protože jsem riziková tak budu muset rodit asi v Hradci Králové kam chodíme na genetiku a jsem tam hlídaná.kde budeš rodit ty?Půjde s tebou k porodu manžel? 😉

pajca
15. únor 2008

Půjde no, tak jsem na něj zvědavá, Já chci rodit v Praze v Podolí. Máme to autem asi pět minut od baráku, tak je to i nejpraktičtější. Ty tam buděš mít manžela?

ada80
15. únor 2008

Já nevím,chtěla bych aby tam byl,ale to víš pořád si to rozmýšlí tak uvidíme.Aby to nakonec nebylo tak rychle aby to vůbec stihnul 😀 Co budeš vařit o víkendu?

pajca
15. únor 2008

Ado omlouvám se zase jsem se začetla. Je tu diskuze o te porodnici kde bych chtěla rodit a je tam fakt plno. No já budu asi dělat kuře na paprice s rýží a v neděli bych měla jít na obídek k mamince na špenát. 🙂 Co máš v plánu ty?

pajca
15. únor 2008

Ado, prozatím se loučím jdu na oběd, kolem druhé bych tu opět měla být tak zatím pa.

ada80
15. únor 2008

Ahojky už jsem zas tady 🙂

beruska2x
16. únor 2008

dobre rano... zatim nikdo??? ☹ 😉

ada80
16. únor 2008

Ahoj je tady někdo?

beruska2x
16. únor 2008

ahojky jenom ja .... to nam ty tydny nabihaji ze?? Pekne se na to kouka 🙂

beruska2x
16. únor 2008

😵 😉 😀 😕

ada80
16. únor 2008

Ahojky berusko jak je?Mě v noci pobolívalo bříško,ted už mě nebolí zato ho mám zas o kousek vetší.Co ty? 😉

beruska2x
16. únor 2008

jsem jak balon 😀 me prcek daval porad pokoj ale posledni 14 dni mi dava zabrat..., zacinam mit dost nalady 😉
chce se mi brecet, nikdy bych tomu neverila

ada80
16. únor 2008

To je přesně ono.Dneska mě zas po dlouhé době bylo ráno blbě,ale vydejchala jsem to 😀 Já pozoruju, že jsem pěkně protivná a počkej bude huř.

beruska2x
16. únor 2008

mas nekdy strach jak to vsechno zvladnes?? jestli budes vedet co po tobe prcek chce, ze delas vse dobre a tak, taky zacinam mit nervy ze jeste nemam nic koupene a to mam na krku stehovani...
proste obcas chytam nervicky 😉 ☹ jenze normalne takova vubec nejsem, ale manza menil praci tak mam strach kvuli penizkum...

ada80
16. únor 2008

mám úplně stejné obavy jako ty.Taky mám obavy jak to zvládnu a taky jestli budem mít na všechno peníze atd.je to prostě jiný stav 😀 😉

beruska2x
16. únor 2008

a to je 4 mesic, tuhle mi bylo vecer zle a manza se me ptal kdy si asi potom poridime druhy mimko....
miluju ho ale nekdy se uplne vidim jak ho fackuju 😀

beruska2x
16. únor 2008

od kvetna asi zustanu uz doma z prace - ty dvanactky jsou narocny a tak, mam strach ze zblbnu uplne 😅
ale zase se tesim jak si vse pripravim...

ada80
16. únor 2008

můj manžel má taky občas nápady na facku,takže to je všude stejný. 😀 😉

beruska2x
16. únor 2008

docela me zaskocili nasi, hlavne mamka, byli strasne stastny, myslela jsem ze vyrazime nekam se podivat na vecicky a tak ale rika ze je cas, jsem docela zklamana, asi to moc zeru, proste bych asi trosku chtela aby
me manza obskakoval a tak, jenze on toho ma z prace plne kecky....
proste vymyslim asi

ada80
16. únor 2008

Já jsem doma od začátku protože jsem v 8 týdnu špinila a byla jsem 4 dny v nemocnici a ještě nedávno jsem brala utrogestan.jinak jsem taky dělala dvanáctky i noční takže jsem doma.

beruska2x
16. únor 2008

a cim se cely dny bavis?? co delas?? ja jsem doma kdyz mam po nocni nebo mam volno a kdyz neni manza doma nebo nemam domluveno neco s kamaradkou tak chodim od niceho k nicemu. mame zatim 1+1 coz mam uklizeny za 2 hodky cely ☹ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru