Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

zanettt
14. čer 2008

tak to urcete jsem mosc stastne ze je tam jaspon jeden bobisek!!!!! 😉 😉

lestep
14. čer 2008

ahojky lucias83- vítej mezi těhulkama a užívej si ten krásný pocit, že budeš maminka. Tady se dozvíš hodně zajímavýš informací a důležitých rad.. 🙂

rolincova
15. čer 2008

ahojky 🙂
micanek: No ja jen tak pomalu koukám, kupovat ho ještě nechci, taky se mě hrozně líbí černej, ale nevím co mi na to řeknou doma. Docela se mi ještě líbil casual play, ale kámoška ho měla rozbitý, tak nevím.
¨
lestep: Tak pak hned v pondělí napiš, je super, že jdeš takhle brzy, protože to čekání je vždycky úplně nejhorší... Jo jahůdek bylo teda šíleně. A včera mě pořád píchalo na pravo v bříšku, tak jsem měla velký strach jestli jsem to nepřehnala.

zanettt: Taky tě vítám, to jsi po druhém IVF? Tak to je pěkné, že se vám to povedlo. Já jsem teda asi taky výjimka, protože jsem po 1. IUI. Taky si myslím, že můžeš být ráda a ne zklamaná, kamarádka jde teď na 2.IVF a zatím co mi psala, tak to nevypadá moc dobře. Ach jo. A ono i to jedno miminko zabere veškerý tvůj čas.

lucias83: gratuluji k miminku a vítám tě mezi námi těhulkami 🙂

hancazivocich
15. čer 2008

ahoj holčiny,
já se jen chci zeptat, jsem normální, když jsem těhu a bojím se? Jako jestli bude ultrazvuk oK? jestli to mimi má všechno, co má mít atd? Trpím paronoiou nebo je to v těhu normální? Válčil s tím taky někdo?

zanettt
15. čer 2008

ne ne ja jsem po prvnim IVF povedlo se nam to hned na poprve... a jsem moc rada ze to tak vyslo 😉
i ja se bojim pred kazdou kontrolou a to jsem teprve na zaccatku ale pry je to normalni.. tak ja¨nevim 😖

lucie.safrankova
15. čer 2008

Ahoj holky tak se jdu pouze potěšit s Vámi, čekáme druhé miminko, ale skoro nikdo mi ho nepřeje, prý budu nešťastná dvě děti takhle za sebou, ale já jsem maximálně šťastná a určitě to zvládnu, aspoň doufám. Ostatní si myslí že to nebudu zvládat kvůli manželovi, protože dělá do noci a nepomůže mi tedy doma. No co ať si myslí co chtějí, moje první mimi je andělíček, tak snad bude i to druhé. 🙂

lestep
15. čer 2008

ahojky.
rolincova- já jsem tam volala hned v pátek, co mě to dr. na ultrazvuku řekl, ať si zajdu za svým gynekologem a on by mě to tam měl zajistit. Dal mě telefon,ať si to tam domluvím sama. Řekla, jsem, že je třeba to udělat, co nejdříve a oni měli volno hned v poledne v pondělí. máš pravdu, to čekáí by bylo nesnesitelný..Hned v úterý jedeme do Brna znovu s tchánem. Má jít na operaci páteře, tak se o tom podle CT rozhodne..Z toho také nemám dobrý pocit, takže samý nepříjemný věci tento týden..Je hrozná představa, kdyby řekli, že to není slučitelný se životem a musela bych jít na přerušení těhu..Z toho mám opravdu strach. Po jednom potratu by to bylo nějak moc smůly..Jo, život je složitej a někdy nespravedlivej.. 😒 A to jsi po IUI? Jedo mimi už máš doma a teď jsi po IUI?Promiň, že se tak blbě ptám,ale nějak jsem to z toho nepochopila..

hancazivocich- neboj, kažá normální těhulka má srach o mimi a aby vše bylo v pořádku. Jen se tím ořád nesmíš zabývat, protože se tím akorát škodíš..A mimi to taky neprospívá, kyž se stresuješ..
Lucie.safrankova- vítej mezi náma..Vůbec si ostatních nevšímej. Hlavně, že tyjsi přesvědčená o tom, že se na mimi těšíš, že je chtěné a vžycky se to dá nějak zvládniout. Odsoudit dokáže přece každý..Drž se, ať je vše v pořádku a dobře rostete. Držím pěsti..

PROSÍM, DRŽTE MĚ ZÍTRA PĚSTI..AŤ TO DOBŘE DOPADNE.. 🙂 DÍKY..

zanettt
15. čer 2008

lestep- zitra na tebe budeme urcite myslet aby ti vse dopadlo dpbre!!!!!!!!!
luci ja to mam podobne az na to ze cekame prvni mimi a da se rict ze jen z jedne strany ... od tchyne .. kdyz jsme ji s radpsti byli oznamit ze cekame mimi po dlouhem snazenicku, tak nam rekla ze je ji to u prdele a ze ma svuj zivat a tak si dokazete predstavit co to pro me bylo za nervy. ale pak jsem si rekla holka vzchop se vzdyt ona ti za to nestoji, aby se stalo neco spatneho s miminkem a ona by z toho mela akorat radost. takovou radost ji prece neudelam!!!! tak jsem to tak trochu hodila za hlavu i kdyz nemuzu rtict uze me to nemrzi ale neda se nic delat.. sli jsme za ni hezky a ona nas takhle odbila, pripadalo mi jak kdyby to pochopila tak ze ji zadame aby nam to dite vychovala ale o to se ji nikdo neprosil.... 😉

mabe
16. čer 2008

Ahoj holky, chtela bych se rozloucit. Bohuzel jsem byla v patek na revizi. ☹ 8tt missed abort. ☹ Uz je to podruhe. Je to zahul na psychiku - snad to zvladnu. Drzim palecky, at se vam vse zadari a zdrave mimisky. 😉

petis
16. čer 2008

Mabe, je mi to moc líto.
Zvládneš to, my ženy jsme silné, přebolí to a jistě na sebe miminko nenechá dlouho čekat. Není všem dnům konec, i když se ti to možná může zdát.
Drž se, beruško a měj hodně síly.

rolincova
16. čer 2008

ahojky holčiny 🙂
hancazivocich: No četla jsem si tvoji otázku, a myslím, že ti můžu zcela jistě odpovědět 😉 Jsi naprosto a úplně normální, je to úplně přirozený strach. A hlavně ten strach potom už jen a jen roste. Víš vždycky se najde čeho se bát a je jen na nás jak to v sobě nepřiživovat. Já sama se taky bojím jak to všechno bude. Nejprve jsemse bála když se mě mělo mimi narodit a pak když se mi narodilo, tak jsem se bála ještě víc, protože je na tobě tak moc závislý. A chyba lávky je, že to někdy přejde. S tím jak roste, se ten strach snad jen zvyšuje. Takže se snaž tomu nepropadat, a něčím se zabav. Je to tak jak to má být a tím, že se budeme bát stejně nic neovlivníme.

zanettt: Tak to jsi měla taky velký štěstíčko, že se to povedlo hned napoprvé. Teda ta tvoje tchýně, to je mazec. To si teda neumím představit, jak může někdo takhle reagovat.

lestep: No já jsem s prvním děťátkem otěhotněla první měsíc, když sjem se rozhodli. Na druhé jsme nespěchali a když jsem začala zkraje loňského roku chtít, tak jsem najednou zjišťovala, že to nejde. Že mám nízkou sliznici a nedorůstají mi vajíčka. Dr. mě léčil léky, ale bez efektu, tak jsem šla do CARU a ač tomu dr. moc nevěřil, tak se to povedlo na první IUI. On mi od začátku říkal, že to bude chtít IVF. Tak už něco víš?

mabe: Tak to je mi opravdu líto...Tak se drž a věř, že to dopadne!

zanettt
16. čer 2008

jo to tchyne je pripad sam pro sebe!!! uz ji neresim....zitra jedu na kontrolu ke svemu gynekologovi - poprve... tak nevim jestli je to spravne ale uz se tesim ... akorat nevim jestli mi bude delat i utz... protoze nemame fotecku srdicka a ja bych o ni nechtela prijit....
mabe- je mi to moc lito a vim ze to asi moc boli ale neboj cas ukaze a ty budes zase uspesne tehulka!!!!!!

smolinek
16. čer 2008

Zdravím nové maminy.

mabe: to je mi moc líto, držim pěstičky aby bylo pak vše o.k.

no nějak jsem tu zaspala a zas nevim o čem je řeč. Jinak dneska jsem byla na další kontrole a 14.7. si jdu pro těhu průkajdu. Předtím mám nějaké velké krevní testy. Dali mi papír na odběr krve a je tam toho požehnaně, jsem zvědavá jestli vůbec něco ze mě vycůcnou. Dneska jsem konečně viděla srdíčko prcka. Bylo to jak když bliká letadlo na obloze. Moc krásnej pocit.

Jinak jsem vyzjistila, že prej na nevolnosti se osvědčily vitamíny pro maminky eleve nebo nějak tak stojí cca 229Kč a je tam větší množství vitaminu B6, který při nevolnosti pomáhá.

smolinek
16. čer 2008

lastep: napiš jak ti to dopadlo

lestep
16. čer 2008

aahojky. tak už jsem konečně na příjmu. Tepreve před chvilkou jsem dorazila z Brna. Ultrazvuk jsem měla až na 12 h, takže jsem pak šla o města, prolezla si Vaňkovku atd..
Mám radost, protože dr. a ultrazvuk viděl vše fyzilogické..Založené nosní kůstky, žádný otok v oblasti zátylku a srdíčko také v pořádku. Ta omfalokéla byla fyziologická. Střevní kličky jsou zanořeny do dutiny břišní..Takže se budu modlit,aby vyšly triple testy dobře, abych nemusela na amniocentézu..Tak mám radost, že jsme v pořádku..Ještě zítra aby jsme dopadly dobře s tchánem- jdeme na kontrolu do úrazovky, má jít na operaci páteře..Je po úraze na kole před 2 rokama..Pořád se něco děje..

Tak jsem si udělala radost a koupila jsem si krásný tričko a těhu kalhotky..Ještě jsem si zkoušela těhu rile. Měli fakticky hezký. Říkala jsem si, jestli to není brzo je kupovat.. Zatím nosím letní kalhoty, který ještě obleču,ale rifle a jiný kalhoty už bohužel neobleču..¨Kdy jste začaly nosit těhu kalhoty?
Děkuju, že jste mě držely pěsti- rolincova, smolinek,zannet..díky..

Mabe- hrozně moc mě to mrzí, co se ti stalo.. Snaž se z toho teď dostat psychicky, určitě bude brzy líp. Znám ten hnusný pocit, kdy si říkáš, že to není možný..Mimi se určitě brzy podaří. Držím pěsti a třeba se přijď někdy za náma podívat..Já vím, že tyhle stránky se ti nebude moc chtít teď navštěvovat..Drž se, opatruj se, myslím na tebe..

zanet- to je mazec s tou tvou tchýní. Žijte si po svém a mějte hlavně sebe rádi, vždycky se podržte mezi sebou a nenechejte si jí zjičit krásný vztah. Nemá na to právo. Mít radost z cizího neštěstí je ta nejhorší vlastnost, která existuje..Mám také dobrý zážitek..Moje tchýně je skvělá. Drží mě nad vodou úplně ve všem. Za to moje vlastní matka je jen zahleděná do svého přítele, nevnímá vlastní děti ani vnoučata a radši kupuje noučatům od svého přítele..Mě se ani čera nezeptala, jak se mě daří. A to jsme se neviděli 3 týdny. Sice si píšeme nebo volámem,ale je o mazec.. 😒

Rolincova- tak aspoň že se to podařilo takhle...Když nechceš tak to jde a když chceš, tak o nejde..Držím pěsti,ať se daří..

hrozinka
16. čer 2008

Ahoj maminky, vítám i nové, omlouvám se, že jsem zde dlouho nebyla, jeli jsme s přítelem k rodičům a tam není čas na internet, už jsme to nevydrželi a přítelovým rodičům jsme to řekli, první nám to nechtěli moc věřit potom byli strašně štastní a brečeli, furt nás objímali, dokonce jsme si už i potykali no a nakonec se slavilo šampusem, naši to ví tak na půl mamča už jo tatka ještě ne, s našima jsme totiž ještě nebyli, něco málo se dověděli po telefonu a vypadalo to že to i zvládnou, dokonce i bydlení se nám podařilo vyřešit, tak už jen at to dobře dopadne.
chtěla jsem se vás zeptat jestli je normální, aby mě v 6 týdnu chytaly křeče do podbřišku, krom bolestí v prsou nemám vůbec žádné příznaky těhu jen poslední 3 dny mám pichlavé křeče v břichu, někdy větší někdy menší, někdy mi to připadá jak při začínající MS. mám strach, aby to nebylo mimoděložní dr mě objednal až na 24.6. což už je za týden, ale od začátku je to dost dlouhá doba. moc děkuji za radu

mabe : je mi strašně moc líto co se stalo 😢 , a přeji mnoho mnoho štěští do budoucna

petis
17. čer 2008

Dobré ranko.

Lestep: krása, že je mimi v pořádku, že UTZ neviděl žádné anomálie a mimi se má čile k světu. Paráda, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo 🙂
Jinak já zatím těhu kalhoty nemám. Vlezu se zatím do riflí bokovek, akorát odpoledne, když už jsem najezená, tak musím rozepnout knoflík, když sedím 😝 Za chvíli ale budu mít dilema, protože jdeme letos na 3 svatby-1 v srpnu a 2 v září a to fakt nevím, co si obléknu...

Hrozinko: píchání v podbřišku, jakoby MS bolesti jsou normální, na to jsem se hned ptala doktora, protože mě to taky trápilo. Co prý není normální, tak to jsou veliké trvalé křeče nebo neustálá boset. Ale o tom nepíšeš (to je dobře!!!), takže věř tomu, že se ti začíná přizpůsobovat děloha a proto to občas píchne.
Ale pokud máš jakékoli pochybnosti, tak šupajdu k Dr. hned, tvůj klid je pro mimi i pro tebe hodně důležitý !!!

berunka
17. čer 2008

petis: ahojky koukam ze uz jsi ve 14tt,jak jsi na tom s nevolnostmi?uz ustupuji? ja jsem dneska 11+2tt a ted se mi dva dny zas dela tak spatne,pomalu jak ze zacataku ☹

petis
17. čer 2008

Ahoj Berun: já patřím k těm šťastnějším, co jsem neměla nevolnosti od počátku. Kdyby se mi nemotala hlava a nebyla bych stále unavená, tak ani pomalu nevím, že jsem těhu 🙂 Jako že mi třeba bylo šoufl, ale naštěstí jsem nezvracela. Spíš mi bylo po jídle těžko (hlavně po teplém).
To se mi stává ještě i teď, když mi něco nesedne v práci v kantýně, když si vařím doma, je to OK, ale v práci to krapet nezvládám.
Jinak když mi bývá šoufl, dávám si ledovou kolu, zklidní žaludek a taky mi aspoň trochu zvedne tlak, se kterým bojuju.
Snad už ti nevolnosti odezní a budeš si těhu užívat plnými doušky!

berunka
17. čer 2008

tak to jsi opravdu mezi temi stastnymi🙂 ja jsem sice zvracela jen parkrat,ale dost casto je mi tezko od zaludku.a prave od vcera skoro vsechno co snim mi provokuje zaludek a je jak na vode:(

smolinek
17. čer 2008

lastep: mno vidíš jak je vše v pořádku, triply dopadnout určitě taky dobře. 😉

hrozinka: taky jsem měla ze začátku takový slabý křeče, ale teď už je mám málo kdy, spíš, když mě trápí zácpy, ale jinak mě teď v podbříšku šimrá.

Holky já bych šla normálně na nemocenskou. Vrátila se mi sem bejvalá asistentka a vyloženě ji to tady svědčí. Do všeho se hrabe a pěkně mě s tím se**. Nejhorší je, že šéfové ji vše povolí, jelikož je prej na tom špatně. Mně teda přijde, že si mateřskou dost užívá a nějaký problémy neřeší. No asi se hodim marod, když ji to tady dělá dobře, tak tu může pracovat místo mě 😀 😀

Tak vám přeju příjemnej den a doufám, že vám ho nikdo jako mě nezkazí

berunka
17. čer 2008

smolinek: mas recht, radsi bud doma kdyz je tam nekdo tak ambiciozni.hezky si odpocines,budes relaxovat a tesit se na mimi🙂
ja jsem prvni dny na nemocenske trpela,moc mi prace chybela,mam nastesti dobry kolektiv takze mi ty lidicky chybi:(
jsem doma uz od 20.kvetna a zacinam si na to zvykat 😀 brouzdam po konikovi a dalsich netovych odkazech, dostala jsem predlohy pro vysivani takze se pustim do tvorby perinky a polstarku do kolebky.
zacinam si na ten rezim pomalu zvykat a hlavne se vzdycky moc tesim na vikend,kdy je muj drahousek se mnou a nemusi do prace.

micanek
17. čer 2008

Mabe. je mi to moc líto. Držím palečky. ať to brzo vyjde na potřetí a už to dotáhneš do konce 😅 Drž se 😅

micanek
17. čer 2008

Teď jsem se dostala na chvilku na net a malej mi spí v náručí .. tak jsem tady pěkně skroucená ... kdybych ho chtěla položit, tak se vzbudí. 😅

hancazivocich. je to uplně normální a můžu tě uklidnit ... bude hůř 😀

pokud budu mít chvilku, tak se pokusím dát dneska nové foto ... zatím ..pááá 😀

smolinek
17. čer 2008

micanek: to je dobrý znamení že ti malej usne všude 😀

berunka: tak mě by práce jako tak nechyběla, doma toho mám docela dost, ale horší by to bylo s tou nemocenskou, hrozně to zkrouhli. Uvidíme po svatbě, jak mi bude a když to bude stát za prd, tak si zažádám od září, aby mě nechala doma.
Stejně koncem listopadu bych měla už být doma až do porodu a kdo by v zimě s tím pupendem se vláčil do práce 😀 😀

micanek
17. čer 2008

smolinek ... právě že usne jen v náručí, nebo u prsa 😅

Jinak jsem hodila do albíka nové fotečky.

petis
17. čer 2008

Micanku, krásné fotečky !!! Malý je úžasný 🙂

Já bych taky chtěla být doma aspoň tak od září, ale nevím, jak mi to klapne s nástupkyní a zaučením, protože je teď momentálně v nemocnici 😒 Ach jo...

Dneska jdu na druhé cvíčo, tak snad se to bude prďolce líbit 😅

smolinek
17. čer 2008

micanek: tý jo ta 5 fotka od konce je boží 😀 😀 nerušit přemejšlim 😀 ty pacičky jak tam má pře sebe,fakt se moc povedl 😉

petis: viď, ale tak já to zatim tak nutně nepotřebuju, jen se mi někdy nechce vstávat 😀 a nejradši bych se třeba i natáhla a to v práci nejde, nebo když je ti špatně tak taky nemáš kam na chvíli zalejzt. Toalety máme tady společný a když dlouho do deseti minut nevylejzám tak na mě klepou. Nevim jestli ze strachu a nebo z potřeby se dojít vyprázdnit 😀

lestep
17. čer 2008

ahojte.
hrozinko- bolesti bývají normální. Jen pokud by to byly vyloženě křeče, který by nepovolovaly, tak radši zajít k dr. Také jsem měla docela velký bolesti, myslím, že v 7tt. Radši jsme k dr. jeli, protože jsem byla po potratu, tak jsem měla strach, že je něco v nepořádku. Udělal mě uz. Srdíčko už krásně bilo..Ty bolesti způsobila zakloněná děloha..Začala jsem cvičit kočičí hřbet a povolilo mě to..Tak ať te to brzy přestane..
petis- díky, že jsi na mě myslela. Asi jsme to hodně potřebovaly,ale pomohlo to.,To máš dobrý, já je skoro nedopnu. Když se nadechnu a zadržím dech, tak je na chvíli dokonce i zapnu,ale je to teda dost nepříjemný a mimískovi se to určitě moc nelíbí. Ztím nosím letní kalhoty, takový volnější..Loni mě byly velký a letos je mám krásně..Na svatbu jdu v září, tak to bude zajímavý. jaký bude počasí a co si obleču, toť otázka..

smolinek- díky, že jsi na mě myslela. Také držím pěsti, ať je vše v pořádku..Máš pravdu, ta zácpa je hrozná. Naštěstí tento týden je to dobrý. Minulý týden to bylo horší..Snad se to brzy vyřeší s tou nemocenskou. Já vím, že ty prachy jsou krutý. Já jsem vlastně od začátku, nešlo by to jinak na jipce..Hlavně aby mimi bylo zdravý. práce počká a peníze budou a my nebudeme, jak se říká.. 🙂

micanek- je opravdu skvělej..

petis- užij si cvičení. Já to ještě nemám vyřízený..Musím to napravit..

micanek
17. čer 2008

lestep. v tescu mejí super halenky .. které vypadaj jak těhu a jsou za pusu ... jinak jsem nakupovala v CaA. Na svatbu tam něco pěkného určo seženeš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru