Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

helenka333
5. říj 2011

@elisabet no ja by som na tvojom mieste bežala k lekárovi, nechcem ťa vystrašiť ale hovorím to z vlastnej skúsenosti, pri prvom tehu som málilinko špinila uplne trošku hnedé a len ráno a som nešla a na druhý deň zase len trošičku ráno a potom celý deň nič, ale ako som sa vypytovala, tiež mi poradili aby som išla, tak som aj išla no a záver? začiatok potratu, plod pomaličky odumieral, ani v 10 tt som nemala srdiečko, plod odumrel. Radšej tam choď, aspoň ti povedia, či je to ok a či nie. Mám aj kolegynku, ktorá krvácala a bábo má zdravé, takže je to u každého iné. Držím Ti silno palčeky 🙂!!!

babsiegirl
5. říj 2011

Ahoj devcata, tak jsem po kratke odmlce zavitala na konika.. Byli jsme ted mimo domov a v praci cucim celej den na monitor,tak uz me to pak ani doma nelaka.. znate to.. Jinak za dva tydny valime na UTZ, uz se nemuzu dockat a doufam, ze vse bude ok. Je to hrozny, clovek je v 11. tydnu a jeste nic nevi :(

@zvalentova jee no vidis to holka, gratuluju! tak jsem rada, ze vse dobre dopadlo, jen tak dal!
@lajcikova jak se drzis? koukam, ze vetsinu casu prospis 😀 nejake novinky? 😉

elisabet
5. říj 2011

@helenka333 Helenko děkuji, já tam dnes byla, mám nevýhodu že náš dr ordinuje pouze jednou týdně. ale koukl dovnitř a říkal že tam nevidí nci že by se tam dělo špatného, máme gestační váček bez plodu-prý je ale ještě brzy, snad gestační váček měří 4.2mm? něco takového jsem mu rozuměla, a že neví, jsem na takovém začátku že z toho nemůže dělat závěry, musíem čekat jak se to samo vyvrbí, mám si jen zvýšit utrogestan na dvě tobolky 3xdenně a příští týden na kontrolu, může to být cokoli, nemusí to nic být a taky naopak, řekl mi o všech možnostech co se můžou stát, a že teď momentálně s tím nic nenaděláme. třeba se v gestačním váčku nemusí nic objevit, a nebo plodík nemusí být v pořádku-proto to špinění, a nebo může být vše v pořádku a nakonec na nás kukne mimi i se srdíčkem. zkrátka je prý ještě příliš brzy. musíme čekat...

helenka333
6. říj 2011

@elisabet neboj sa, všetko dopadne dobre, musíš veriť a myslieť pozitívne, silno Ti držím palčeky 🙂 🙂 🙂 !!!

elisabet
6. říj 2011

@helenka333 děkuji jsi zlatíčko 😵

lajcikova
7. říj 2011

hezkej pátek,tak vas po týdnu zdravim
v ponděli mě bolelo břicho jak hrom tak sem radši jela do nemocnice,udělali mi ult,plod v poho srdičko bilo,ale začala sem se otvirat takže hrozil potrat,tak mě tam nechali ☹ milion testu zjistili mi že ma kaminky v žlučniku,davla mi kyselinu listovou a b6 a ten utroš.dneska sem byla znovu na ult,řikaly že porostlo mame už skoro 5cm,takže zatim fungujici těhu,ale ty stresy,sem myslela že umřu strachy,nic mi neřekli,jen že to mam nechat na přirodě a ty keci.....mam jen ležet,nic nedělat.....ale sem ráda že je to zatim oki.jinak ja měla srdečni akci v 6tt,a plod v 5tt,ale řikala doktorka že je nějake moc rychle,měla by\ch byt 7ttplus tři a dle ult jsme už 7plus šest,takže každy individualně,,,vypadalo to jak velka fazole 😉

lajcikova
7. říj 2011

dneska sem poprve zvracela ze sucheho rohliku ☹ davali mi je pořad už je nemužu ani vidět bléééé 😀

zvalentova
7. říj 2011

@lajcikova to bude dobré, uvidíš. Já jim jak zájezd na fakturu a furt nic 😎

zvalentova
10. říj 2011

ahoj holky, trošku to uteklo a zítra už jedu na krev kvůli screeningu. 🙂

majulosa
10. říj 2011

Ahojte baby. Chela by soms a opýtať snažíme sa už od decembra o bábo a ked som si kukla dozadu tak stáel som dostala na ten 32deň a max. 33 deň aj to hned ráno MS. Dnes mám 34 deň a nič len ma strašne boleli bradavky teraz už menej a mám stále taký výtok ale bez farby a BT ám už druhý deň 37,3. Vie my niekto poradiť či môžem byť tehulka?? A zvykne ma pchať aj v podbrušku najprv na ľavej strane a potom na pravej a nikdy som sa nebudil pred tým že mi treba cikať a teraz už druhú noc sa zabudím a musím ísť cikať. A stále by som iba spala a som veľmi citlivá hoci čo ma rozplače aj hocijaký film alebo seriál.. Prosím poradte mi Ďakujem

gloria9
10. říj 2011

@majulosa ahoj tak mne nic nebolo ja som to zistila z ked mi meskal menzes ze som tehulka no ked sa pozriem na to z ineho hladiska tak brusko ma bolelo ale som myslela ze dostanem menzes aj vytok som mala lenze som to pripisovala tomu ze ocakavam menzes a ten zachod no stacilo ze mi niekto pustil vodu z kohutika a uz som utekala na zachod prsia ma neboleli a fuuu potom zacali nevolnosti odratavala som dni kedy to skonci kedy budem v 12 tyzdni

majulosa
10. říj 2011

@gloria9 no tak mne tiež momentálen mešká ajked nie veľa iba 2dni 🙂 ale pred tým mi stále prišli na 32 deň. 🙂

gloria9
11. říj 2011

@majulosa no tak mozno je to nadejne len trpezlivost test uz by ti mal ukazat

majulosa
11. říj 2011

@gloria9 ahoj vy ste tu strašne zlaté babenky 😉 no dnes je 35 deň BT je 37,3 a neklesá ajked mám dlhší ten cyklus32 ale stále som dostala na 32 deň ja verím tomu že teraz sa to podarilo po 9mesiacoch 😉

gloria9
11. říj 2011

@majulosa jeeej tak potichucky ti gratulujem🙂a tesim sa stebou ja som skoro odpadla ked som zistila ze som tehotna snazili sme sa rok a pol a nic potom som s tym uz praskla a chcela som ist na dovolenku s priatelom xixi a zrazu boli 2 palicky ked sme vyplatili zalohu na dovolenku. Moj čertík v brušku kope a kope a velmi sa nanho tesím myslim si ze nic nie je krajsie

majulosa
11. říj 2011

@gloria9 tak to ti aj ja gratulujem z celého srdiečka 🙂 a dúfam že tento raz je to skutočnosť. Lebo vravia že ked máš dostať MS tak má klesnúť BT

gloria9
11. říj 2011

@majulosa áno to je pravda a ked ti neklesa to znamena ze zrejme budes tehulkaˇ 🙂

majulosa
11. říj 2011

@gloria9 no tak to budem iba rada to by bol nádherný darček na moje narodky a moja polovička sa už nevie dočkať.
😉

gloria9
12. říj 2011

@majulosa a uz si sa testovala?

majulosa
12. říj 2011

@gloria9 áno mojka a som tehotá ajked iba v 3tt ale som takáááááááá rada že sa to nedá ani opýtať. Včera ked mi povedali že má HCG 910,90 tak som skoro odpadla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 už krajší darček tento rok som ani nemohla dostať.

gloria9
12. říj 2011

@majulosa jeeeej super tak to ti gratulujem velmi tesim sa stebou super hlavne nech je vsetko v poriadku

majulosa
12. říj 2011

@gloria9 no tak to dúfam že bude a je všetko v poriadku na zlé nejdem ani myslieť... 🙂 😉

gloria9
12. říj 2011

@majulosa nie nie netreba to urcite ze nie ja som si ani nic nepripustala ale lezala som v nemocnici na zaciatku kvoli nevolnostiam a dehydratacii nie je ti este zle?

majulosa
12. říj 2011

@gloria9 no hlavne v noci a nadránom o tretej vstanem a ešte že mám poobedné že sa do obedu vyspím. jesť mi veľmi nechutí.

gloria9
12. říj 2011

@majulosa take som mala aj ja a potom stale zachod zachod no v 12 tyzdni ma to preslo 🙂tak dufam ze aj teba to prejde

majulosa
12. říj 2011

@gloria9 to až tak pozde??? Ale nevadí musím niečo vydržať 😉 v piatok mám ísť ku doktorke a kukneme či už niečo vidno na sone lebo že niekomu vidno a niekomu nie podľa toho ako to rýchlo rastie tak dúfam že aspoň niečo tam bude vidno.. Bože ja sa neviem dočkať 🙂

gloria9
12. říj 2011

@majulosa nuz ja som videla az v siestom tyzdni a na osmy som videla ze uz bije srdiecko ano tak dlho to trva tie nevolnosti odporucam rano pred tym nez vstanes zjec keks suchy dajaky a na to si dat teple mliecko polezat este aspon pol hodinku stlmi to hlavne predychavat a neutekat hned na wc teraz sa vyhybaj aj sexu radsej kym nebude aspon taky tyzden to mi aj doktorka povedala a nepapaj pecienku papaj len zdrave veci a acidko je mnam mnam hlavne pre tehotne

majulosa
12. říj 2011

@gloria9 no dakujem za radu tak mlieko mi začalo veľmi chutiť to pijem teraz ked vstanem aj ráno o 3. Joooj ja som fakt taká šťastná

gloria9
12. říj 2011

@majulosa verim ti ja som tiez z toho bola cela bez seba teraz skor myslim na porod a uz je to tu za par tyzdnov ani neviem ako to zbehlo

majulosa
13. říj 2011

@gloria9 no to som ja ja zvedavá ko to mne rýchlo ubehne 😉 a budem na teba myslieť 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru