Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lucielucie
26. říj 2007

tlapko to je bezva! Kazda vase zpravicka me uklidnuje vic a vic. Ted uz jsem v poho, vychutnam si vikend a v utery se budu poprve v zivote tesit na gyndu 😀

liduli
26. říj 2007

no Luci, zkušená určitě nejsem..ve 32.čekám první mimi. Maximálně jsem zkušenější o těch pár měsíců těhotenství co jsem napřed..jo a bojím se všeho,tedy až ted v 9.to na mě nějak doléhá ,ale ten strach o miminko aby bylo vše vpořádku je naprosto přirozený. Jinak první ultazvuk,když mi to pan doktor potvrdil,byl naprosto úžasný..

misakulicka
26. říj 2007

lucie: no a pak se nebudeš moct dočkat každého ultrazvuku-abys to malinké viděla-já to vždycky obulím...je to nepopsatelný zážitek-když ti tam miminko hejbe nožičkami, ručičkami...

liduli: četla jsem , že existují nějaká homeopatika proti strachu z porodu...

lucielucie
26. říj 2007

myslim si, ze od ty doby, co na testu najdem // mame strach az do konce zivota... aby to opravdu bylo mimi, aby se udrzelo, aby bylo zdrave, aby se narodilo v poho, a pak kdyz jsou deti... je to jasny 😀

tlap.ka
26. říj 2007

teda holky, tak teď jste mi udělaly radost i s tím věkem, pořád jsem si myslela, že jsem tady snad ta nejstarší prvorodička - v lednu mi bude 32 a vy jste na tom stejně 😉
lucko, máš pravdu, od objevení dvou čárek na testíku je život takový nějaký jiný 🙂 nejsem z těch,co by se pořád pozorovaly a bály se jen co je píchne nebo dloubne, ale stejně,... v pondělí jsme byla na tripplech (ani mi neřekli, že se o ně jedná, prostě mě poslali na krev), tak čekám na výsledky,ale vzhledem k věku, rozházené menstruaci, nachlazení v prvním trimestru,.. jsem vhodný kandidát na plodovku, no uvidíme, hraju si s myšlenkou ji případně odmítnout,ale člověk nikdy neví.

evita16
26. říj 2007

Ahoj, holky! Tak nejstarší prvorodička jsem tu já! V srpnu mi bylo 33 🙂 . jsem v 12tt a já jsem ještě nebyla na tripple testech. V kterým týdnu by se to mělo dělat? K dr. jdu až 31.10. Holky a kdy vám začalo růst bříško? Já už teď mám docela problém zapnout kalhoty 😀 .

tlap.ka
26. říj 2007

🙂 tak to jsme teda klub matek nad 30 😉 na tripplech jsem byla v pondělí tzn. v 16+1tt. Bříško je tak nějak vidět až poslední dobou,ale po ránu jakoby nebylo, za to večer je to už pěkej pupík 😉

lucielucie
26. říj 2007

ale co stary, zase jsme se vybourily v mladi a ted uz si budem uzivat jen to mímo 😀

berenicka
26. říj 2007

Holky já myslím, že na mimouška je ten správný věk tehdy, když se na to cítíte vy samy 😵 Mně je 25 a už bych chtěla moc druhýho mimouška, před dvěma měsíci jsem o jednoho přišla, ale teď už je mi fajn...snažíme se zase a doufám, že to teď vyjde 😔 🙂 🙂 Jinak v prvním těhu mi nebylo vůbec nic, nebýt toho, že to bylo plánované a vyšel mi testík, tak snad ani nevím, že jsem těhu a v tom druhém mi zase bývalo pořád tak zle...prostě každé těhu je úplně jiné a jestli holky nemáte žádný příznaky nevolností, tak můžete být fakt rády 😵 😵 😵

lucielucie
26. říj 2007

ja vim beru... kdyz jsem byla mala, planovala jsem si miminko az mi bude 21. Ovsem v tu dobu nebyl vhodny tatinek... proste to vyslo az ve 32 a nikdo s tim nic nenadela 😀

tlap.ka
26. říj 2007

jo jo,dobrej tatínek, to je někdy věda 😉 ale je fajn, že už jsme konečně našly 😉

makinkar
26. říj 2007

Ja naprosto souhlasim s Luckou...je mi 28 a taky cekam sve prvni miminko, vybourily jsme se, uzily a je to....ANO,neni dulezite kolik nam je, ale abychom se na to citily a chovaly se podle toho 🙂

kacka79
26. říj 2007

Marketko, jsi to ty?? Jestli jo tak moc pozdravů od kacky79 😀

makinkar
26. říj 2007

Noo jasne ze jsem kacenko.....na ty fotce vypadate oba moooc krasne.... 🙂 ps. kacko, mam hnedo zluty husty vytok s krvacenim.....mela bych to volat gynekologovi? Ale ja na vytoky trpela vzdycky, dokonce jeste opred tydnem jsem se lecila s mykozou......

kacka79
26. říj 2007

no radsi bych cinkla makinko...jinak posíláme pusinky a mooc pozdravů 😵

micanek
27. říj 2007

Ahojte holky tady se to nějak rozjelo.
Anngie: kde se touláš? Snad tě nedostala tady ta stránka. Hulila jsem taky, a přestat bylo pro mě jedno z nejstresujících období, akorát já už budu mít zachvbilku 2 roky stop kuřáka za sebpou. Tak držím pěstičky.
Včera jsem byla v obchodní domě KIKA a koupila jsem si tam BeSafe (těhu pás do auta) z 1290,-kč ho mají zrovna teď v akci za 899,-kč. Sleva jak blázen. Jelikož jezdím hodně, tak jsem moc ráda že ho mám. Jo a už mám i těhu průkazku z takovím pěkným kresleným mimískem.... jupí... 😀

micanek
27. říj 2007

makinkar: Diktorka mi říkala, že v těhu je tělo moc háklivé na plísně. Stačí prej jen nemít bavlněné kalhotky a je to.... Měla jsem taky bílej vítok a to mi právě řekla, že je ta mikóza a dala mi jeden prášk an zavedení a hned mi to pomohlo. Od pondělí budu chodit do cvičení a plavání pro těhotné, tak se bojím, aby se to z bazénu neobjevila zase.. no doufám.... 😢

makinkar
27. říj 2007

Ahoj micanku a holky, ach jo....ja jsem tak strasne smutna....nedalo mi to a jela jsem do nemocnice na uzv a tam mi pak doktor rekl, ze tam plodove vajicko je, ale zadny plod v nem....ach jo.... ☹ ☹ ☹ ☹ vzal miz znova krev a ted cekam.....podle jeho vypoctu bych mela byt v 5tt a v po mam jit znova na uzv......

micanek
27. říj 2007

Jo a už mi konečně doktorka dovolila sexovat, ale prej jenom na kousíček, aby byl manžel spokojenej a nejlépe bez orgazmu, jelož orgazmuz může tak ypřitížit. Tak se mi do toho nějak nechce.... 😀

anngie
27. říj 2007

mic: dík za adresu, pošlu v týdnu jo? jinak se netoulám, chodím sem a čtu si tu, někdy je radno být raději zticha 😎 taky začínám s plaváním, od úterka 😀 tak se těším na pohyb, tři měsíce jsem si válela zadek a je to teda potřeba, doufám že spálím ty tuky co se mi uložili 🙂 A jak se ti jinak vede? Už dobrý?
maki: tak to je mi líto, to jsem netušila že je to možné aby tam byl váček a nic v něm, no každopádně držím palce ať jsi v pořádku

micanek
27. říj 2007

makinkar: Hlavně se drž, ale já, když jsme zacala v 5 týdnu poprvé krvácet a byla jsem u doktora, tak mi dělal vnitřní sono a řekl mi, že je tam jenom ten domeček, ale že jsem tak málo těhotná, že plod tam ještě on nevidí. Tak třeba to bude dobrý... držím palečky

micanek
27. říj 2007

Ánngie: jak jsem přestala mít horečky, tak se vže zlomilo a je mi super... no teda v rámci možností. Proti tomu jak mi bylo tak paráda. Na to plavání se taky těší. Hlavně mám taky préblém ze zádama, tak už kuli tomu. Abych se taky na konci těhu pohla. Jinak na váze jsem zatím nepřibrala, ale mám pocit, že břicho mám jak maminky v 6 měsíi. Kór mám pořád nutkání to břicho valit ven... 😀

anngie
27. říj 2007

my jsme byli na prvním UZV v 7 týdnu a to už byl prďola vidět 😀 jsem akorát četla téma ohledně monitoru dechu, nejdřív jsem to nechtěla ale začínám o tom uvažovat...

micanek
27. říj 2007

anngie: já jse taky pro... i dyž spousty maminek říká, že to zapomínají odpojit a začne to houkat, když vezmou mimíska do náruče, ale radši ať to houká pořád, než aby se něco stalo. Proč ale za to chtějí peněz jak za krávu? Prej to stojí kolem 2 tisíc.

makinkar
27. říj 2007

Dekuji holky...... ☹ ☹ ☹

anngie
27. říj 2007

mic: no to stojí, je to drahý jak sviňa ale to máš jako se svatebníma věcma, já dala za svatební boty 1600 jen proto že byli svatební. je teda fakt že jsou krásný, ale vše co je svatební tak zaplatíš, to samé máš s věcma pro děti. Hadříky já nakupu v sekáči, je to celkem nový protože to ty mimča nestačí unosit, ale takový věci jako monïtory dechu, kočárky, postýlky a jiný kravinky co potřebuješ pro mimi, si prostě zase zaplatíš.

micanek
28. říj 2007

anngie: taky nakupuji v sekáči, ale jsou určité věci, které chci taky nové. Z manželem jsem se o monitoru dechu už bavila taky a je taky pro to koupit, tak jsem ráda. Teď jsem byla v ,,čiku,, a byla jsem překvapená, že tam nemají drahé oblečení na mimísa. zato jsem byla nepříjemně překvapená v nexu.... dupajdy 900,- tak to teda nedám. Nevíš kolik ten monitor přesně stojí? Ještě jsem na to nikde nenarazila.

anngie
28. říj 2007

mic: nevím přesně ale něco kolem 2-3000 Kč.A je prej lepší koupit novej než použitej.

evita16
29. říj 2007

Hezký den! Chci se Vás zeptat jestli vám Dr. napsal nějaký papír do práce nebo něco pod. Já mám jít zítra na kontrolu a už doufám že mi dá i "techničák". E.

valeriem
29. říj 2007

makinkar: nezoufej kočko, já jsem na tom stejně, dle Dr jsem ve středu měla být 6+5tt a přitom tam právě taky viděl jenom ten gestační váček bez mimi, tak mi dal týden a šanci 50:50, že už se mu stalo, že se tam mimi objevilo a taky, že se tam neobjevilo. Vzal mi krev kvůli HCG a ve středu jdu znova. Ale musím říct, že já teda žádný výtok, špinění či krvácení nemám 😉 ale budu nám všem držet palečky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru