Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

farmarska
6. led 2010

je kopi dík 😉 od tebe to bude určitě první třída! 😵

aronek
6. led 2010

kopi, pošly mi ten recept taky, prosím 😉

farmarska
6. led 2010

jinak holky vám povím, že mám posledních pár dnů pěknej CHUS 😝

martinkal
6. led 2010

Farmí už máš bříško? 😉

farmarska
6. led 2010

chronickej unavovej syndrom 😀

kopa
autor
6. led 2010

SEGEDÍNSKÝ GULÁŠ

0,5 kg libového bůčku bez kosti(já dělám z plecka) a masa dávám víc
-1 větší cibule
-0,5 kg kysaného zelí
-3 lžičky krystal.cukru
-2 lžíce sádla
-5 lžiček sladké papriky
-3,5 dl vody
-2 lžíce hladké mouky
-sůl podle chuti
-2 lžíce zakysané smetany(dávám 3 lžičky)

V papiňáku si rozehřejeme sádlo, přidáme nakrájenou cibulku a necháme zesklovatět. Přisypeme nakrájené, osolené maso,(kostičky cca 1,5x1,5cm) které necháme krátce zatáhnout, přidáme papriku, krátce promícháme (při delším pečení na sádle bez vody by zhořkla) a přisypeme kysané zelí, které už trochu osladíme a nebudeme z něho vymačkávat šťávu.
Promícháme, přilijeme 2 dl vody, zavřeme papiňák a vaříme 20 minut. Po uvaření přidáme ještě 1 dl vody, 2 lžíce zakysané smetany (někdo jí nedává, ale je to jemnější), promícháme a než to ještě zahustíme, můžeme přidat ještě cukr a sůl.
Do padesáti ml vody rozmícháme mouku a tím guláš zahustíme.
Takhle získáme čtyři porce. Samozřejmě si můžete udělat víc šťávy, ale musíte to víc dochutit a dát na zahuštění víc mouky.

Podáváme s houskovým knedlíkem.

aronek
6. led 2010

farmi, mně taky ultrazvuk normálně nedělá, jen jednou jsem tam šla, že jsem měla bolesti, tak mi ho udělal 😉 Tak si zkus o něj říct při kontrole 😉 Já jdu 18.1. na velký a už se moc těším 😀

kopa
autor
6. led 2010

tady to máte a já jdu zase pracovat 😉

farmarska
6. led 2010

vůbec nic se mi nechce, jsem unavená sotva se ráno probudím, jen bych ležela v pelechu a i to mne unavuje 😅 když jdu něco dělat, tak se musím dloooouho přemlouvat a dělám zase jen to nejnutnější a vždycky už se těším na večer, abych už mohla jako ležet v pelechu-bez výčitek 😀 😀

mari111
6. led 2010

kopiku ja si taky prosim 😉 farmiku ja si taky musim obcas lehnout a je mi porad zle 😝 ale vydrzim.
jinak mi zrovna psala "sefova" ze zachod uz je spravenej a aj topeni, no tak to uz se aj zacinam tesit trochu do ty rachoty,akorat ze sem zviknuta na ctyri hodku a po takej dlouhej pauze du hned od 10.30 do 17.00 no ale sak si zviknu ne 😀

martinkal
6. led 2010

Holky co to máte za doktory? 😒 Nám v poradně dělá dr. UZ vždy při kontrole jednou za 3 týdny, aby se podívala, kde je pupeční šňůra, jestli je dost plodovky a kolik mimčo váží a měří 🙂

aronek
6. led 2010

😉 kopi dík 😉

mari111
6. led 2010

dik kopiku 😉

aronek
6. led 2010

martinkal, já pořád chodím jednou za pět týdnů ☹ A ultrazvuk mi dělal jen na začátku, jestli jsem těhu a pak při těch bolestech. No a na speciálním jsem byla v tom 12tt, 20tt a jdu ve 30tt. Sama jsem si platila 4D v 25tt. Doufám, že do té poradny budu už chodit častěji, jinak mně do porodu uvidí tak dvakrát 😖

farmarska
6. led 2010

Martinko, já měla pupek už před otěhotněním 😅 😅 😅 takže to ted není zas až takovej rozdíl 😀 😀 ale pořád mám pocit, že jsem nafouklá jak balón a že mám břicho plný kamení 😝 dokonce se mi, je to asi tejden, vrátily zase těhu nevolnosti a občas si zase povídám se záchodovou mísou 😠 ale možná to může bejt i od nervů, to nevím..tak uvidím, jak to bude dál.
Jediný z čeho mám dobrej pocit je, že ty dvě kila co jsem přibrala, hned v začátku (někdy do 11tt) páč, jsem marodila a furt jen ležela v posteli, mám zase dole 🙂 což je jen dobře, při mé výchozí váze 😉 tak ty nervy alspon k něčemu jsou 😅 😅

farmarska
6. led 2010

kopi díky za recept!! 😵 asi se na to zítra vrhnu! 🙂

farmarska
6. led 2010

tý jo Marti to máš opravdu dobrý! 😉 si myslím, že tak by to mělo bejt 😠 alspon u těch co si prošly tím co my, abychom mohly bejt víc v klídku a pohodě a nestresovaly se zbytečně 😎
no mě taky vypsala sestra jen celkem za celý těhu 3ultr.-hezky rozdělený nazačátku veprostřed a kekonci 😝
ale předposledně když jsem mu říkala, že mne pobolívalo břicho, tak mi ho pro jistotu udělal..
jenže to mám pokaždý, každou návštěvu tvrdit, že mi něco je, když není, jen pro to, abych se mohla kouknout? to mi přijde blbý 🙄

farmarska
6. led 2010

mari to je dobře s tím topením 🙂 musíš se ted šetřit a hlídat 😉 😉 😵

farmarska
6. led 2010

jůůů kde všechny jste?? 😕 😕

se to tady nějak zvrtlo, co to je za nekázeň 😠 😀 😀 😀 je koukám pravej čas, že jsem se vrátila 😀
😎
si tady z toho děláte holubník 😀 😀 😀

aronek
6. led 2010

farmi, některé jsme taky v práci, víš 😉

kopa
autor
6. led 2010

já musím makat 😅 😅 😅

farmarska
6. led 2010

si zajdu pro notýsek a hned si jdu dělat poznámky, kdo má neomluveno 😀 😉 😉
jediná kopi která mi šoupla ten receptík, může bejt v klidu 😉 😀 já jsem totiž strašně zkorumpovaná a beru uplatky 😀 😀 😀 😀

aja.83
6. led 2010

Ahoj holčiny, zdravím! Dneska mám v práci nějakou honičku, tak vás ani nestíhám! 😅

kopa
autor
6. led 2010

Farmi a příště pošlu koláčky přes DHL 😀 😀 😀 do večera budou tam 😀 😀

mari111
6. led 2010

farmiku sem rada ze se ti vraci naladicka, si holka statecna. 😉 ja sem koukala na nabidky oken, budeme delat konecne doma to topeni a neco nam z hypopujcky zbyde tak aspon par oken by sme chteli nechat udelat,kolik vyjde, no uvidime

mari111
6. led 2010

ahoj ajusko jak se mas, co u tebe noveho?

flair
6. led 2010

Ahojky kočky, koukám, že se tu pěkně těhulí 😅
Martinko, to je od nejstarší dcery moc krásný, že vám koupila postýlku, respektive Lucince 😵
Jinak co se UTZ týče, tam mně dělá DR. pokaždé. Na začátku jsem byla třeba co 2-3 týdny na KO a ted jednou za měsíc. Nechápu, proč by měly být třeba jen 3 za těhotenství!!! 😨

aja.83
6. led 2010

Ahoj mari, ale jo, jde to. Jsem trochu nachcípaná, ale snad to brzy vykurýruju. Příští týden jdem s manžou na vyšetření do Sanusu, tak z toho začínám mít trochu nervy. Ale na první schůzce je prý jen nějaký pohovor. Uvidíme, co se dozvíme, hlavně to asi bude na dlouho. Já pořád doufám, že jsme v pořádku, jen chci mít jistotu. 😉

farmarska
6. led 2010

ják pracovat...takh hybaj k doktorům pro PN ať tu se mnou má kdo krafat, když mám zrovna náladu 😀 😀

mari díky 😉 holt jsme ženský, mušíme něco vydržet 😎 Tý jo, tak vy to budete mít doma čiňaný 😵 a hlavně teplíčko bude 😉

mari111
6. led 2010

ajusko tak aspon ze se neco resi a taky se dockas,neboj,ja vim to cekani je naprd ☹ ale co nam zbejva 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru