Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
17. čer 2010

@handm Handm já to právě vždycky četla v betynce,že musíš mít na tu dvouletou větší příjem i Murynka to psala 🙂

handm
17. čer 2010

Tak ještě že jsem nedala tu ruku do ohně - tohle je ze stránek ministerstva, tak to snad platí 😀

Rodič si může zvolit čerpání rodičovského příspěvku po dobu dvou, tří nebo čtyř let. Volbou doby čerpání si rodič zároveň volí i k ní příslušnou výši příspěvku, a to:
rychlejší čerpání rodičovského příspěvku – po peněžité pomoci v mateřství (dále jen PPM) ve zvýšené výměře (11 400 Kč) do 24 měsíců věku dítěte; o tuto formu čerpání však může požádat pouze rodič, který má nárok na PPM ve výši alespoň 380 Kč za kalendářní den;
klasické čerpání - po PPM v základní výměře (7 600 Kč) do 36 měsíců věku dítěte; o tuto formu čerpání může požádat pouze rodič, který má nárok na PPM;

sarlotta
17. čer 2010

@kopa přesně tak🙂) ale oni Ti to určo proplatí.

u té 2leté RD musí být určitá výše průměrného příjmu.. sem našla http://www.babyonline.cz/diskuze-ke-clankum/?to...

dělá to 21500 hrubého 😉

handm
17. čer 2010

@kopa Jo, už jsem to našla 🙂 pardon za mystifikaci 🙂

mari111
17. čer 2010

jo a nová vláda chce úprej zrušit porodné sem slišela v rádiu, doufam že jim to neprojde 😠

sarlotta
17. čer 2010

@petroska ve 3letech už ho do kočáru nenacpeš🙂)) náš malý byl ve školce úplně spokojený , on miluje dětičky🙂

sarlotta
17. čer 2010

mari já doufám, že to schválí až od nového roku nejdřív... to že by jim to neprošlo to tak růžově nevidím... demokrati... ach joooo...ale vypadá to, že se snaží šetřit všude i konečně na armádě- to jsem ráda 😉

mari111
17. čer 2010

jo jo búh ví co bude, nakonec budou matky s miminkama úplně bez peněz

handm
17. čer 2010

@mari111 Anebo že to schválí až my tady porodíme 🙂 tahle socankovina by se taky ještě hodila...😝

mari111
17. čer 2010

no to jo, to by se hodila

sarlotta
17. čer 2010

loni bylo 17600 a letos je 13000 já rodila malého za 8600 před 5 lety... je to jak na houpačce 😲

mari111
17. čer 2010

no to je , se to furt mění, pak se v tom má člověk vyznat 😒

petroska
17. čer 2010

já už se nudím tak si začínám pomali chystat 🙂

sarlotta
17. čer 2010

jéé to je hezké🙂)) kakra musím pohledat vaničku🙂))) asi bude u tchýně na hůře🙂))))))

sarlotta
17. čer 2010

já mám komodu na přebalování🙂 a už je plná hader 😲 😎

sarlotta
17. čer 2010

jdu ležet, furt čekám na pošťáka, no asi dojede až zítra 😒 😉 zatím pa

kopa
autor
17. čer 2010

@petroska Petrosko moc hezký pultík s vaničkou a je i velký 🙂 My jsme na něj koukali,tak nevím jestli ho taky nekoupíme 😅

petroska
17. čer 2010

já sem si právě věci na koupání potřebovala vypakovat ze skříněk,protože už sem měla taky vše plné a hadříky co mám jeste nachystané do nich tak se mi tam už nevlezli.tak sem dělala pořádek.taky zjistuju že je tenhle komplet moc nepraktický.su zvedavá jak budu vidělávat malého z vaničky a zároven zavřu poklop abych si ho mohla oblíct 😀 .taky bych ted volila komodu rači.jen máme malinkou koupelku tak by mi tam nic jinýho jak toto nevlezlo a koupat ve vaně nejde bo je blbě položená takže bych se tam krčila

mari111
17. čer 2010

jééé petroš hezký 🙂 ja taky pomalu ale ještě mi musí manža obrousit přebalovák, ať se múže natřít, jen nějak není čas, tak y si to už chci připravit 😉

petroska
17. čer 2010

kopi vyzkoušej si víc druhu těch pultíku pokud v porodejně mají víc.nekoukej jestli je jeden hezčí než druhý.vyzkoušej si jednou rukou otvíraní a zavíraní toho pultíku jestli to jednou rukou zvládneš.toto je sice značkové a nádherné ale mám se zavíráním problém,jde to těžko na mě 😠 .při koupání mi vždy musí někdo pomoct to sklopit

mari111
17. čer 2010

jo petroš taky jsem říkala ségře že to nepude s mokrým dítkem v rukách nandávat na vaničku přebalovák,machrovala že to pude a už má přebalovak z vaničky sundanej a má ho na pračce 😅

mari111
17. čer 2010

proto já mám vaničku zvlášť, manža se někdy vrací z práce až pozdě večer, taky jezdí na služebky a tak by mi neměl kdo pomoct

petroska
17. čer 2010

jj mari,to je přesně chyba toho přebalováku ale jinak je suproví.mě by se tam do koupelky nevlezl přebalovák a zvlášt vanička.máme ji pidi takže sem musela volit tohle

mari111
17. čer 2010

jo když není místečko co se dá dělat, nějak si už poradíš 😉

petroska
17. čer 2010

koukej jak je malá

murynka
17. čer 2010

@handm na 2 letou rodičovskou musíš mít příjem 16 tis čistého 😉 jinak ti to nedají 😉

@kopa leni tak tak já od 1.5 byla na rodičáku 3 letý 7600a zároveň na dovolený 😉 takže mi přišla proplacená dovča půus 7600 zároveň 😉 plus my ještě přijde půlka měsíce 🙂 měla jsme hodně dovči 🙂

holky k dekám kupovala jsme i obyč z kik a pohoda nikdy nic 🙂

petroska
17. čer 2010

vana je v sunutá do zdi jakoby sprchový kout a před umyvadlem mi sotva vleze pračka jak bude a to se musí navíc koupit ta nejmenší co se dělá.je to prostě pidi koupelka jak na činžáku v garsonce

murynka
17. čer 2010

@petroska koukal jsem do alba to bříško je krásný závidím 😅 😅 😵 😵 😵

petroska
17. čer 2010

mury takový malinky.mě to bříško nějak nechce rust a ted už su ve 28 t a není o moc větší ☹ .snad to nebude mimču vadit.

murynka
17. čer 2010

@petroska já měla také malé jukni ve 34tt 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru