Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

madormi
4. říj 2010

@lenik_25 stačí ale mě přijde asi malinko lepší ten tří, máma má dvou a kolikrát tam vše nedá 🙂 já v jednom patře dělám maso, v druhém přílohu a ve třetím zeleninu.

lenik_25
4. říj 2010

@madormi My si právě často děláme véču bez přílohy, takže třeba jen hodíme kuřecí prso nebo stehno do páry a k tomu čerstvý salát, takže ani dvě patra nevyužijeme. A výborná je v tom i brokolice v páře. Mňam.

majjka24
4. říj 2010

Hmmm brokolici a tomu podobné to my můžem mňami, už se těším až to budu mít doma. brokolici dělám i tak na páře a s balkánským sýrem....dostávám hlad 😒

majjka24
4. říj 2010
lenik_25
4. říj 2010

@majjka24 Líbí se ti zumba jo? U nás jí teď začal cvičit. Jsem tam chtěla začít chodit, ale byla jsem čerstvě těhu, teď pro změnu po revizi... vypadá to dobře.

Jo, brokoličku dělám v páře jen chvíli, aby si zachovala hodně vitamínů, líbí se mi, jakou v páře chytne nádherně jasně zelenou barvu. To bych se jí užrala 🙂

Jo, kdy že se začnete snažit o miminko? Nějak si to nepamatuju, jak jsi to posledně psala... Prý to jde po šestinedělí po revizi docela samo, jak je sliznice obnovená 🙂

pettule
4. říj 2010

@lenik_25 no právě docela dlouhá doba:(. Ale dokonce i v nemocnici byly názory trošičku různé. Jeden pan doktor mi říkal pět až šest měsíců a druhý, že by bylo dobré minimálně mít tři menstruace, ale také dopručoval, že lépe tak šest...................tak nevím. Co řekli Tobě???

bobinka22
4. říj 2010

Holky ,
strašně to všechno letí.Před chvíli jsem s Vojtíkem dojela busem.Teď už leží okoupaný v postýlce.ALe něka se mu nechce spinkat.Pořád kecá a mele...No už ať spinká.A jak se máte vy?
Doufám že dobře...A nové bolavé dušičky : neztrácejte naději,jednou se to určitě povede.. 😉

majjka24
4. říj 2010

@lenik_25 fakt jo??? to jsi mi vehnala elán do žil 😀 už aby bylo po 6 nedělí 😉 😉 😉
Mi ten odkaz poslala segra a že na to budem chodit a shodou okolností mi dneska přišla sms info, že se otvírá nové sport centrum (tu u nás ) a že tam bude i Zumba 🙂 Nějaký osud 😉
My zeleninku můžem všechnu a v jakékoli stavu, nechápu jak někomu nechutná brokolice nebo rajčátka....hmmmmm
No my jako že snažit (s B. teplotou ) tak od ledna, února ...jěště uvidíme 😵
@pettule Mě třeba Mudra z nemocnice řekla, že nevidí problém to zkoušet hned po 6 nedělí, dle tvrdosti čípku po kontole.

tercie
4. říj 2010

Jéé tady se probírá papání,to se jdu přidat 😀 Štrůdly jsem dělala včera, 6 šišek a už jich máme půlku sežranou...ve dvou 😀 Páč Lukášek ještě nepapá. KDyby jo, tak věřím,že už by nezbylo nic 😀
Holky a v těch parních hrncích se vaří jak, nějak se to i ty patra nad sebou dá normálně kořenit a tak? Já mám parní hrnec klasickej, že jsou dva na cobě nahoře poklice, v tom spodním se vaří voda... vařím v tom brambory na salát a tak, a budu v tom vařit pak malýmu zeleninu. Měly byste nějakej tip na nějakou mňamku? Třeba vařenou brokolici miluju, ale moc jí nedělám, protože manža to nejí, ani květák ☹

Jo a manža dneska přijel dřív z práce, protože mu není dobře, něco na něj leze a je v pohodě, normálně se baví,blbli jsme s malým, i si trochu popovídali... asi jsem prostě čekala zbytečně dlouho,než jsem mu řekla co mi vadí,příště to udělám mnohem dřív!!! 🙂

A ke snažení... různí doktoři říkají různý názory,někdo 3 měsíce, někdo 6,můj gyn po potratu dokonce chtěl abych si dala pauzu rok!!! i když myslím, že měl hlavně na mysli psychickou stránku,protože jsem na tom byla fakt špatně,no a o holčičku jsem přišla 13.dubna a Lukáška jsme počali 27.července 😀
Dejte tělu možnost se zotavit a zahojit, 1-2 MS, a pak podle toho jak se budete cítit bych do toho šla 🙂

lenik_25
4. říj 2010

@pettule Mně doktorka řekla, že stačí šestinedělí, ale asi záleží, kdy miminko odumřelo a jak bylo těhotenství daleko a jak byl zákrok veliký. Já přišla o mimčo v 6tt, prý. Na zákroku jsem byla v 8+5tt.

lenik_25
4. říj 2010

@bobinka22 Jé, máš hezký nic. Mému manželovi odmalička všichni říkají Bobo a mně se teď záknitě jako jeho manželce říká Bobina.

lenik_25
4. říj 2010

@majjka24 Jo, asi bude záležet na kontrole, ale já jsem si na netu do vyhledávače zadala "otěhotnění po revizi" a naprostá většina holek otěhotněla po první menstruaci, že prý to šlo skoro samo. Tak kéééž by.

lenik_25
4. říj 2010

@tercie Ha, jsem udělala 3 šišky štrůdlu a zbývají 4 malé uřízlé kousky.

lenik_25
4. říj 2010

@tercie Taky si myslím, že jde hlavně o psychickou stránku a tělo si pak samo řekne, kdy je vhodná doba. My se začnem snažit určo po tom šestinedělí a nějak to dopadne. Psychicky jsem na tom dobře, teda si myslím, že jsem to zvládla až překvapivě v pohodě... tak proč to nezkusit.

tercie
4. říj 2010

@bobinka22 nazdárek, tak Vojtíšek už má rok,moc gratulujem 🙂 Straaaašně to letí, mě přijde že jsem sem do diskuse přišla před týdnem,a ono už to je taky třičtvrtě roku...děsný!!! Máš nějaký nový fotky? Pošli nááám 😉

tercie
4. říj 2010

@lenik_25 Bobino říkáme mojí ségře, protože je Bohuslava, a mýmu manžovi zas doma doteď říkají Bobeši (Bohumil) 😀

lenik_25
4. říj 2010

@tercie No a náš mrňous je Bobek

tercie
4. říj 2010

@lenik_25 jasně jestlil se cítíš tak nečekej na nic. Akorát jez kyselinu listovou, ta je důležitá, a jestli piješ kontryhel, tak se pije jen před ovulkou, cca do 14DC pak zas až při mrše 😉

tercie
4. říj 2010

@lenik_25 jste prostě Bobkojc rodina 😀

kopa
autor
4. říj 2010

Hezký večer kecalky 😀
@bobinka22 Bobinko zdravím tě 😵 😵 Jak pak se máte??Teda koukám,že už je Vojtíškovi rok 😕 🙂

kopa
autor
4. říj 2010

Hezký večer kecalky 😀
@bobinka22 Bobinko zdravím tě 😵 😵 Jak pak se máte??Teda koukám,že už je Vojtíškovi rok 😕 🙂

majjka24
4. říj 2010

@tercie ten kontryhel se nepije pořád??

markee
4. říj 2010

ahojky,
jen tak načuhuju a koukám,že se probírali parní hrnce. Já mám taky a tenhle http://www.mall.cz/parni-hrnce/tefal-vc-400330-... . Už myslím,že 2 nebo 3 roky. Míša mi ho koupil,když jsem musela jíst jen vařené a nemastné,neslané. Teď v něm vařím hlavně rýži,zeleninu,kuskus,těstoviny a občas kuřecí maso,když fakt mám chuť na odlehčený jídlo.
Jinak štrůdli závidím. Já mám ještě doma tašku jablek,ale od víkendu tu máme zbytky z oslav a prostě se to musí dojíst. Krom toho jsem tlustá dost,takže až začnu cvičit(což bych měla hodně brzo),tak si můžu udělat štrůdl,pže ho vypotim 😀
Jinak jsem poslední týden hrozně unavená,nejspíš počasím či co. Prostě bych potřebovala pořád jen spát. Snad to brzo přejde.
Mějte se tu hezky a já se zas ukážu 😉

lenik_25
4. říj 2010

@tercie Tak kontryhel nepiju vůbec, dopíjím ještě bylinky pro těhotné. A baštím calibrum baby plan. Od doktorky jsem k tomu měla ještě samotnou kyselinu listovou navíc, psala mi jí a já v lékárně doplácela jen asi 40 Kč. Tak si to teď při kontrole nechám napsat znovu.

lenik_25
4. říj 2010

@markee Tak to máš suprovej hrnec, když v něm jde dělat i rýže a kuskus. Já mám ty nádobky zespoda s dírkama, takže tohle nepřipadá v úvahu a je to velká škoda. Možná bych koukala právě na to při výběru... takovej typ pro ty, kdo chtějí parní hrnec pořizovat.

markee
4. říj 2010

@lenik_25, no je v něm ještě nádoby právě na tyhle věci. Prostě tři patra s dírkama z toho první pevné dno a další dvě s vyndavacím,asi kdybys měla něco vyššího či co. No a k tomu ještě vnitřní nádobu. Je fakt dobrej.

pettule
4. říj 2010

@lenik_25 tak to by bylo super, kdyby to šlo takto rychle............., ale je fakt, že jsem ještě neslyšela. Já byla 12+2, ale mimčo přestalo fungovat v 7+2.........................i sám doktor se divil, že se tak dlouho nic nědělo :(.

pettule
4. říj 2010

@majjka24 lenik už mi to také psala, to bylo fakt super. No tak uvidím, za pět týdnů jdu na kontrolu ke svému gynekologovi, tak se zkusím ještě vyptat jeho.

tercie
4. říj 2010

@majjka24 ne ne, jen půlku cyklu 😉 on působí na začátku na růst sliznice ale pak zas aby se dobře odloučila, a to kdyby se mimčo sotva uhnízdilo by nebylo dobrý 😉

majjka24
4. říj 2010

@tercie takže jak pro blbce , že jsem to pochopila 😅 jak dostanu MS tak to do ovulky nebo i když bude ovulka a pak už ne do další ms??
A brala jste některá ten gynex nebo wobenzym??

lenik_25
4. říj 2010

Tak zlatíčka, já se pro dnešek loučím. Jdu koukat na Přešlapy. Páčko a dobrou noc 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru