Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

murynka
24. říj 2010

joo dneska jsme měla slzy v očích několikrát přišel manžel a malá se k němu rozeběhla a volala tata tata 😵 😵 😵 už cílěně na něho 😵 😵 a takovým jemným krásným hláskem jíééééé 😵 😵

majjka24
24. říj 2010

@lenik_25 Ne , po toma čajíku nic, všechno mám barevné 🙂 ten čaj se nepije furt? Já to piju od revize denně :-/Ten femibion si budu taky kupovat, ale až v listopadu, teď není peněz ☹ Jsem na PN a tento měsíc máme v rodině 4x narozeniny 🙂

majjka24
24. říj 2010

@murynka jůůů to muselo být sladké - gratulace, za chvilku budeš odhánět ženichy 😀 😀 😀

majjka24
24. říj 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.................chlapeček Adámek
Samsa ..................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.......................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj.................chlapeček Honzík.............................
Tercie ...................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka.................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .......................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta .................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ..............chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana.................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari.........................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska..................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm ..................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j......................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella.....................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii.........................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa.......................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa 36tt .................................................................... čeká chlapečka
Maarrtina 37tt ........................... KO 27.10 .....................čeká holčičku .......Adélku (monitor, registarce por.)
veve.b 34tt..................................KO 15. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 30tt..........................................................................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 22tt....................................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 12tt................
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Katyna ....................20 DC
Martasek ................32DC
Aja ...........................21DC
M.aa.b .....................14DC
Natalie ....................18DC
Ivomal.......................7 DC
maendy................zákaz těhulkování,laparoskopie
Madormi...............pauza 3-6 měsíců
majjka24 .................8 DC
lenik_25....................čekání na porevizní mrchu

petroska
24. říj 2010

ahoj holky.jé kopík už je doma s mimiškem 🙂 jak radí holky .já si koupím kojeneckou vodu a celou ji v hrnci převařím,konvici bych nedávala.a pak ji převařenou zase přeleji zpět do petky a schovám vychladlé do lednice a jak malý potřebuje mlíčko tak si jen odleju kolik vody potřebuju a mám ohřívačku na mlíko takže ve flašce ohřeju vodu a pak jak je ohřátá dám nutrilon ,zkusím jestli to není horký a je to.právě na toto jsou dobré ohřívačky že ti ohřeje mlíčko přesně jak chceš a není to zbytečně horký 😉

murynka
24. říj 2010

@petroska jj nejlepší řešení šikulka jako já 😀 😀

@kopa-jinak leničko vítejte doma 😵 😵 😵 malý je sldaký 😵 😵

sarlotta
24. říj 2010

kuk holky🙂

@kopa neboooooj, všechno půjde 😉 😉 😉 co zkusit kojčo přes kloboučky ? to mi neříkej, že mu to nenacpeš do pusinky, kakra takový chlapák 😀 myslím, že se pouští spíš, že mlíčko ještě neteče jak by si představoval... určo zachovej MM i kdybys měla odsávat... jak poroste a mimina rostou rychle, tak se bude přisávat líp. Co myslíš, taky sem bojovala, nacpat malé prso do pusiny v porodce 😝 😅 😅 a teď už si ho najde sama, šikulka... opravdu se to poddá. Nidko neříká, že kojení je sranda, to mi věř 😉 Odsávej a krm z lahvičky,třeba na UM se vykašli zatím, když mlíčko je 😉 to první mlíčko je moc důležité, obranné látky pro miminko. a zkoušej přikládat každý den,třeba se to poddá, lahvičku uděláš vždycky, moc na tebe budu myslet, aby se to podařilo... odpadlo by Ti spousta starostí, kdyby se vám podařilo kojit, víš. o nic jiného nejde. 😉

jinak 1zarovnaná odměrka je na 30ml vody.... takže bych dělala tak 2odměrky na těch 60ml.. to by mu mělo stačit bohatě... nemusí to vypít všechno.. to uvidíš jak mu bude chutnat. na krmení z flašky si dáš dítě normal do náruče, sedneš si na turka, položíš si třeba polštář na nohy a na polštář si opřeš ruku a malého na ruku 😉 ať tě nebolí záda 😉 hlavu aby měl výš trochu než tělo. kdyby se zalykal, tak ho zvedneš na rameno a necháš odříhnout nebo vydechnout jen chvilku a zas pokračuješ🙂

a netrap se, jsi šikulka a jsi maminka 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 a to je přece super, děti rostou a tyhle počáteční problémky budou brzo zapomenuty 😉

ze začátku se přebaluje klidně 10x-15x denně... před jídlem, pže po jídle by se Ti poblinkal, jak bude mít plné bříško a když se vyloženě při jídle nezakadí až na záda, tak ho nech spinkat i v počuraném, to nevadí, plenka to unese 😉

sarlotta
24. říj 2010

@murynka to je krásné, tata🙂)))) užívejte si to 😎 😉

petroska
24. říj 2010

@murynka juu malá už tak krásně mluví 😵 😵 ,to musí být tatínek nejštastnější 😵

murynka
24. říj 2010

@petroska tak ona mluví dlouho říká bába tata,máma,dej dej,nenene,děda..ale ted to bylo takové cílené 😵 😵
@sarlotta užívám je s ní ted taková legrace 😵

sarlotta
24. říj 2010

já se musím pochválit, malá se včera zasmála nahlas.. takové haha 😀 😀 😀 úžasné to bylo 😉
člověk je poprděný z takových drobností 😅 😎 😀 😀

murynka
24. říj 2010

@sarlotta 😀 😀 😵 😵 😵 to se patří vždyt jsou to pokroky 😵 😵

petroska
24. říj 2010

@sarlotta gratulace k smíchu.my už se taky nahlas zasmáli až se malý lekl co to zněj vypadlo.bylo to tak krááásný ale ted už spíš vydává něco jako- jej jej a furt dokola. 😵 😵 a to sem myslela že tzo u něj bude trvat pozděj když je dřív narozený a ono už minulý týden začal

farmarska
24. říj 2010

kuk holky, jen rychle dočítám a načumuju, než se mladýmu napustí vana 🙂 Kamarád už je pryč, tak ted honem vykoupat, nachystat tašku do školy na ráno, dokontrolovat jestli je vše do školy jak má a hurá on do pelechu a já na Česko hledá suprstár 🙂

farmarska
24. říj 2010

Holky vy to ták krásně popisujete ty vaše drobečky, jak už jsou šikovní, co všechno zvládají a tak.. 😵 že už se tááák moc těším na toho svého Míšutku 😵 😵 😵

sarlotta
24. říj 2010

@kopa a abys věděla, taky sem si musela v porodce vydupat dokrm, jako mlíčko neteče hned 😲 😅 😔 😔 ale oni jsou tam takoví kreteni, že mě třeba malou nechali dokud neměla chudina horečku, že byla dehydratovaná, taky sme zhubli a mlíčko přišlo až 4-5den pořádně.... je mi moc líto, že sis musela taky zažít plačící dítko... nechápu to, jak jsou některé sestry tupé 😠 😠 😠

farmarska
24. říj 2010

šarlotky gratuluju k prvnímu hlasitému smíchu 😵
murynko vám k "tátovi" 😵
kopi tobě držím palce, at to doma pěkně zvládáte a hezky a brzy se zajedete 😵

sarlotta
24. říj 2010

@petroska tak to je super... no malá je oproti Kryštofovi taková jemná, ona tak bublá a dělá pup, pup pué 😀 😀 .. je to srandovní... vyjeknout taky umí, když se jí líbí písnička nějaká tak víská úplně🙂)) ale včera to byl haha... fakt🙂))))

sarlotta
24. říj 2010

@farmarska tak Mišutka 🙂))) krásné jméno... pěkně ho pohlaď bobeška... řeknu Ti lepší 2 kluci než 2 holky 😉 jako budeš mít oporu a kdo by se Ti jinak postaral o hospodářství cooooo 😀 😀 😀

sarlotta
24. říj 2010

@petroska a co večerní usínání ? je to lepší ? si na Tebe vždycky večer vzpomenu jestli neplačete 😝 😉

petroska
24. říj 2010

@sarlotta není.ráno a odpoledne pěkně prospí ale jak se blíží 17 hod už nespí a béká do 23.30 i někdy ale většinou vytuhne až po 22 hod do té doby řve.už je to malinko lepší jak se mu mooc tu dobu věnujeme ale jak se položí někam tak zase spustí 😲 .ale za to v 19.30 poslední mlíčko a chrní až do 7 hod takže jediné stestí že nás nechá vyspat.si říkám jestli nemán přehozený ritmus spánku že od 22 do 10 ráno nádherně spí a pak jakž taký do 17 a pak je to až do té noci děs

murynka
24. říj 2010

@petroska asi to má přehozené ☹ ☹

petroska
24. říj 2010

@murynka já bych řekla taky 😔 😠

sarlotta
24. říj 2010

@petroska tyakže máte večerní mejdany jo 😝 no mě taky malý takto přesně spal..dopolko do 9-10 a odpolk od 13 do 17-18hod a večer hulákačka 😅 ale přešlo to, nevím kdy přesně ale přešlo 😉 těžko Ti pomoct, upravovat mu režim nějakým buzením a posunováním spaní nejde, je moc maličký... tak musíš vydržet a snažit se to brat jako normal a vymýšlet nové zábavky..jak poroste tak to bude jednodušíí ho zaujmout 😉

murynka
24. říj 2010

@petroska si užíváš nám ted 6neděl spala v noci i přes den pořád 😅 budila se jen po 3 hod na jídlo 😅 také jsme se bála že to pak bude mít přehozený naštěstí ne.. 😒 ono se to srovná až bude starší rozpozná dne i noc...vydrž

sarlotta
24. říj 2010

my dneska spali do půl 9 se slečnou🙂 super sem se vyspala jak nikdy 😀 😀 , pak usnula od 10:15 do 11:30... a pak až 13:30 do 15hod a potom asi 20minut co sme jeli dom od tchyně a teď spí od 18:30 už 😉

petroska
24. říj 2010

@sarlotta já právě přemýšlela že bych zkoušela s malým vstávat dřív třeba už v 7 ráno aby si to posunul a večer chodil drív a neřádil ale taky myslím že to bude zbytečný.ted třeba je spokojeně najezený ale prostě spát nebude.musím se mu věnovat takže večer nic nestihnu udělat a hraju si s ním protože jak se mu nevěnujem tak hned spustí.a už ani neplatí položit ho do postýlky a hned usnout.už si i takto vymyslí že proste hned spát v postýlce nebude.takže mu držím hlavičku a dávám i kolem tu plínečku ale musím proste čekat u jeho postýlky až vytuhne klído i pul hodky. 😝

petroska
24. říj 2010

@murynka mě se právě zdá že je ještě malinký aby vydržel fakt treba i 5 hodin v kuse nespat.je to děs když by spinkal ale nemuže usnout.zatím mi to neva že usíná pozdě ale taky bych chtěla treba někdy zalehnout už po 20 hodině a nemužu když si mrně vymýšlí 😒

lenik_25
24. říj 2010

@sarlotta Jo, některé sestry v porodnici jsou fakt tupé. Já měla Danečka u sebe až třetí den po císaři a to mi ho na kojení přinesli tak 2x denně, víc ne a co víc, byl vždycky nakrmenej! No pochopíš to? Kluk nacpanej z flašky od sestry a myslíš, že pak se snažil sát? Neměl hlad a bylo to pro něj složité. Tak jsem se nerozkojila.

lenik_25
24. říj 2010

@majjka24 No to mi ani nemluv, u nás je nejhorší prosinec. Teta narozeniny, mamka narozeniny, táta narozeniny, babička svátek, Daneček svátek a pak Štědrý den a Silvestr... Takže si udělám radost a jdu si zítra pro ten femibion, než budu obdarovávat ostatní. Ty jo, tak ty nemáš tmavej jazyk z kontryhelu? A máš taky sypaný jako já? Jestli si ho třeba nedělám silnej... ve středu jdu na tu čínskou medicínu a tam se hodně diagnostikuje podle barvy jazyka, tak se jí na to zeptám. A co vím, tak kontryhel se pije jen půlku cyklu. Po menstruaci a během ovulace se to snad nepije. Těsně před menstruací a během ní ano.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru