Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
12. lis 2010

holky co vaříte? zajedu si k řezníkovi, tak a´t mám inspiraci co koupit 😀

@petroska no taky ju to na bříšku moc neba... 😝 spíš by se nosila a čučela na sebe do zrcadla a nebo z okna... baba nooooo

ale sem to vychytala dám ju na zem a zapřu jí zrcadlo kulaté malé aby na sebe viděla a je klid 😀 😀

tercie
12. lis 2010

Ahoj holky, my dneska vstvali v půl desátý, nevím, co se to dneska děje😀

@kopa to je klidně možný že ms, já jsem ji dostala těsně po šestinedělí...5 týdnů jsem se čistila, týden klid a pak hned mrcha... 😉

@petroska co vyzkoušet nějaký nosítko? 😉 Ale malej je šikovnej a podle mě pasení je taky se zvedlou hlavou a opřený o lokty... Malýho to zezačátku taky bavilo chviličku, ale neuměl si ulevit, nepoložil si hlavu, ale začal se vztekat a musela jsem ho otočit🙂

@sarlotta dobrý foceníčko, slečna byla fakt naladěná co?😀
Tady pršelo v noci a fičelo jak blázen, teď je ale krásně, svítí sluníčko tak snad to vydrží do odpoledne, až půjdeme ven. Teď jdu vařit, ale nevím co, musím mamce probrat zásoby, a něco vymyslet, tož bych taky potřebovala nějakou inspiraci😀 tak ti moc neporadím...ale osobně bych si třeba docela dala vepřový s dušenou mrkvičkou 😉

mari111
12. lis 2010

hojda holky. Terculík tak to bylo večer trapné, tři minuty a já si chtěla fakt psát, se mi nechtělo hají. No nic, příště se snad trefíme 😅 No Šarlotko taky máš dlouhou holčičku, aj na ty fotce ( jak se ji děsně chtělo fotit) vypadá dost dlouha, no ale jako měsíc rozdíl 😅 no uvidíme co z tý naši Laurinky vyroste. Jinak manža si poprosil o čínu, tak dneska mu jí uvařím , no. Ne že by se mi chtělo.
Jinak Farmísku taky maluju 😅 tak práci zdar a ty se koukej šetřit !

mari111
12. lis 2010

No Wladi, tak aspoň že tak. Asi se fakt lekl, že bude v televizy 😒

lenik_25
12. lis 2010

@tercie Děkuju za velkou podporu. Máš pravdu, je to lepší takhle brzy než pak přijít o dítě v tom dalším trimestru a rodit mrtvé dítě. To je tak kruté, že mi z toho až běhá mráz po zádech. Taky bych to měla pořád před očima. Hlavně to je ukázka toho, že se člověk nemůže bát JEN v prvním trimestru, ale prostě celé těhotenství ☹

@majjka24 Prosím tě, omlouvám se, jestli otevírám rány v srdíčku, ale tobě ještě mimčo po potratu vyndali nebo jsi taky musela rodit? Jinak máš super chlapa. Já jsem se o tom včera s tím svým pokoušela mluvit, že už se jako zas budeme moct snažit a on mi na to jen řekl "Nech to beeejt! Nehroť to, až se to povede, tak se to povede... " Tak mě tenhle přístup trochu mrzí, čekala jsem trochu podpory, něco jako od tvého mažela, že prostě řekne "Povede se to, zkusíme to..." Ale ne, prostě jak kdyby mu to bylo jedno, že ono se to někdy povede.

@wlladka Příští čtvrtek jsem už objednaná na gyndu, doktorka mě chce vidět ještě po MS. Akorát nemá ultrazvuk, tak snad mě pošle na něj do nemocnice. Nebo jak zjišťujou tu sliznici?

@farmarska Miluju kuře z KFC! My se tam stavujeme na ten kyblík pro dva a já si k tomu vždycky beru sladkokyselou omáčku.

@kopa Já měla MS 4 týdny po porodu.

@sarlotta Krásné fotky 🙂

farmarska
12. lis 2010

ahoj holky, kuchyn vymalovaná a ted mám pauzu na oběd 😎 pak nás ještě čeká stěhování těch všech věcí zpět a pucování 😝 ale mám z toho dobrej pocit, zase kousek udělanej 😵

lenik_25
12. lis 2010

@farmarska šetři se

kopa
autor
12. lis 2010

Holky díky,tak uvidím jestli je to MS 😅
Ještě jsem se chtěla zeptat,kdy se používá ta odsávačka hlenů?? 😕 😕 Já četla,že když je jen rýma 😕 ale malý rýmu nemá,z nosu mu nic neteče,zkoumala jsem dirky 😅 😝 a tam je krásně čisto.Jen mi přijde že když spinká že tak chrčí nebo lehce chrochtá 😕

petroska
12. lis 2010

@tercie mám baby vak ale jaksi mě to neba furt malýho tahat.ale ted sem zkoušela jak radí šarlot zabavit dítě na zemi při pasení a polohování a dala sem malému zabrat že chrní jak belina 😀 .i já su vyřízená jak mě to zmohlo.snad 2 hodiny sem se mu na dece věnovala a pak sem teda vytáhla i hadříky a trošku sem ho zabavila modelinou 😉 .kukejte jakého máme doma fráju 😵 .jo a tercie jakou kašičkou si začínala u Lukáška 🙂 .doktorka mi řekla že se po 4 měsíci domluvíme s kašičkama že už bych mu mohla zkoušet dát tak se furt nemužu rozhodnou jestli kaše nutrilon nebo se mi líbí i hami.jen se mi to zdá brzo ho tím cpát ale když už mužu tak zkusíme

petroska
12. lis 2010

@kopa mě malý taky jak byl malinký chrochtal a chrčel.už sem to tu taky kdysi radila myslím ze šarlot ale rýmu neměl.tak sem frkla k doktorce a prý je čistý a na pruduškách taky nic že to mimča prý dělávají 😉

kopa
autor
12. lis 2010

Holky nechávám malého spát na boku,ale ted jsem zase četla,že to není vhodná poloha,že se snadno překulí na bříško 😅

kopa
autor
12. lis 2010

@petroska Petros díky,ono je to právě jen občas spíš v noci.K doktorce mohu zajít kdykoliv,mám jí tu kousek.

petroska
12. lis 2010

@kopa pokud nemá rýmku a vidíš že má čistý nosík tak bych to neřešila.Filda taky tak dlouho chrčel a i při jídle to dělával.na to polohování,zkus mu třeba za zádička dát peřinku nebo něco at se nepřekulí na záda a nesmíš ho dát moc na bok aby se zase nepřekulil na bříško.já mu zapírala zádečka peřinou a opřela ho víc do peřinky než aby měl věčí sklon k překulené na bříško 😉 ,snad mě rozumíš 🙂 .a nebo jsou supr polohovací válečky.to se ti nepřekulí nikam ale malý mi v tom nechtěl ležet

mari111
12. lis 2010

@petroska frááájer, no fak krásnej klučík 😵 😵 😵

petroska
12. lis 2010

@mari111 děkuji.zlatíčko je to naše 😵

kopa
autor
12. lis 2010

@petroska Jojo při jídle to taky vlastně dělá 😀 Dávám ho tak akorát na ten bok a je v zavinovačce,tu zavinu do deky a za zádíčkama mám složenou tvrdší zavinku,která mi ho tam drží.Já to furk kontroluji aby nespal nák špatně.Ale občas se stane,že spí na zádech a hlavičku má do strany položenou.Minule brečel,šílený hysterák já si došla jen na záchod a jak jsem se vrátila tak už ležel na břiše...

kopa
autor
12. lis 2010

@petroska Petros Filípek je krásnej 😵 Moc se mi líbí ty lacláčky 😵 😵 Já chci taky Vítovi koupit,ale zatím jsem je nikde neviděla.

petroska
12. lis 2010

@kopa já je koupila na aukru za 40kč a jako nový.dost věcí tam kupuju hlavně next george a disney.tak kukni tam 😉 .říkám pokud ho takle polohuješ tak dobrý ,nic by mu nemělo vadit jen ho moc nepřeklopuj smerem dopředu aby neměl víc sklon na bříško,proto ti asi přepad na bříško

maarrtina
12. lis 2010

Holky, tak jsme konečně doma od půl 9h do 13h jsme byli v nemocnici. Nakonec si nás tam nenechali, ale když to do pondělí neporodíme normálně. Tak mám v 7h být na porodním a začnou mě to vyvolávat. Prý se to chystá pěkně a malá má odhad 4170g. dr. říkal, že má větší hlavičku. Tak z toho mám obavy. ☹

mari111
12. lis 2010

@maarrtina neboj, zvládnete to s Adélkou a pak už budeš tak šťastná, že na porod rychle zapomeneš 😵 😵 😵 ja trpěla 17 hodin ale jek jsem malinkou vyděla, okamžtě jsem na to zapoměla a teď říkam že to tak hrozné nebylo a jak říka dr, jsi krásně připravena, tak to bude rychlovka 😉

maarrtina
12. lis 2010

@mari111 no snad máš pravdu a bude to rychlovka. Třeba si dá říct a narodí se zítra nebo v neděli. 😉

lenik_25
12. lis 2010

Tak ta kamarádka, co jí budu třídit oblečky, začala rodit, má teď kontrakce po 6-10 minutách. Tak je ještě doma.

lenik_25
12. lis 2010

@maarrtina Neboj se holka ničeho, oni nemívají přesné odhady. Daneček měl mít 4,5-5 kg a měl 3650 g. Neboj se.

sarlotta
12. lis 2010

@kopa tak tu odsávačku zkus, může mít soplík vzadu, dobrá je na vysavač, je šetrnější, nemusíš cpát miminu ty hadičky do dírek 😉 ale běžně miminka kýchají a chrochtají, nosík je ještě placatý, aby se jim dobře dýchalo u kojča 😉 ale to se srovná za chvilku. buď v klidu.

@petroska to je borec🙂 teda boreček 😀 😀 krásný je, model.
@kopa u nás se usíná jedině na boku , na bříšku jsem ji teda eště nenašla 😅 .. za měsíc bude spát jen na zádech uvidíš, ruce hozené za hlavou- na pohodu😉 a až se začne sám přetáčet tak už to bude fuk.

sarlotta
12. lis 2010

@lenik_25 to je fofr teda, tak kamošce palečky 😉 😉

sarlotta
12. lis 2010

@maarrtina drž se, to dáš, nejsi žádná máčka nééééé 😀 😀 jsou daleko horší věci než rodit zdravé dítě 😉 víme všechny.

tercie
12. lis 2010

@maarrtina to dááááááááááááááš většinou ty odhady stojí za starou belu 😉 Mě malýho odhadli těsně před porodem na 2800 a měl 3450 😉

@sarlotta přesně tak, daleko horší věci, bohužel☹

@mari111 a co dneska? Hm? 😀
@kopa mě dr říkala odsávat, až když teče rýma, do tý doby se nemá, protože tím vysušuješ sliznici a ta produkuje pak o moc víc hlenu... A malej taky chrochtal, taky jsem z toho bbyla vedle a teď koukám, že to mimča fakt mají celkem běžně a v ničem jim to neškodí🙂 A na bok jsem ho ukládala taky, protože ublinkával. Ale spal s náma, a nenechávala jsem ho samotnýho když byl takhle malej, byl pořád s náma, a samotnýho jsem ho nechávala spát teprv od třetího měsíce, když ho začala rušit televize.

tercie
12. lis 2010

@petroska jééé Fildovi to sluší moc 🙂 a pokojíček má taky moc pěknej!!! To nosítko jsem myslela jako když ho nosíte dlouho, abyste nemuseli jen na rukou.
Já jsem teď koupila přes net, má dojít v po ndělí, tak jsem zvědavá. Původní cena 2100 po roce nošení ho prodávali za 300 no neber to, a na takový to když potřebuju něco udělat a malej nechce bejt v ohrádce... nebo až budou v zimě závěje a nebudu třeba moct projet s kočárem, tak abych mohla dojít aspo%n pro chleba do krámu, tak ho šupnu s nosítkem pod bundu a jde se 🙂 Je to Infantino 6v1 rider superior, takže ne klasická klokanka, no a už se na to fakt těším.

mari111
12. lis 2010

Terculko ja jsem taky dostala klokanku od kámošky tak už jsme jí vyskoušeli a dobrý, moc se to Laurince líbilo 🙂 a objednala jsem jí už konečně hrací deku, v ponděli mi ji pošlou, se teším 😵 😵 😵

kopa
autor
12. lis 2010

@tercie ,@sarlotta díky za rady 😉
Já jsem dneska prvně sama doma celý den a nezvládám ☹ malej byl dneska celý den uplakaný.Tak tady brečím 😅 Nestihla jsem odsát hodně mléka,takže jsem ho ještě dokrmila Nutrilonem.Uložila ho a začal zase brečet,tak jsem vyměnila plínu a zjistila že je počůraný a i zavinka 😒 druhou zavinku co mám tak je naprd 😠 Do toho rychle vyvářím lahvičky,nemám čas ani si dojít na wc.Je to hodně znát když mi celou dobu ze vším pomáhal manža a ted se v tom koupu.
Tercie já si malého taky beru do postele spát,ale že by s námi spal celou noc,to se bojím 😒 takže já si ho hodně beru a spinká třeba i hodku u mě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru