Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

madormi
22. lis 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 16tt................
Aja ...........................21DC
M.aa.b .....................21DC
Natalie .................... 21 DC
Madormi..................19 DC
Katyna ....................19 DC
lenik_25....................15 DC
majjka24 .................9DC
Ivomal.......................7DC
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie

sarlotta
22. lis 2010

@maarrtina bepantehn plus si kup i normal bepanthen a mastit, nemělo by to bolet.. ale ze začátku než se to ,,ochodí" jsou prsa dost citlivá, tak mírná bolest je normální a navíc do té malinké pusiny se to těžko dává... bude to jen lepší neboj.. UM můžeš dát kdykoliv, zkus zabojovat...ale neee že budeš při kojču brečet, to ne. kojící polštář, mimi bříškem k sobě a strčit celou bradavku, nesmí srkat, mlaskat- to je špatně, musí jen polykat 😉 bradavku natvaruj prsty a neodtláčej od nosíku, aby nevypadávala z pusinky, mají placatý nosík, dýchat můžou, škoda, že nejsi blíž, došla bych ráda a ukázala. zkus zkontaktovat laktační poradkyni u Vás, přijde a ukáže Ti. ta technika je důležitá 😉

sarlotta
22. lis 2010

@maarrtina opravdu jen často přikládej a pij litry tekutin a dokrmuj UM.. jinak se netrap.
zkus různé polohy při kojču, něco Vám bude sedět líp🙂 mlíčko se spustí samo, když vydržíš přikládat a malá nezačne prso úplně odmítat kvůli dudlíku z flašky, kdyby se podařilo rozjet mlíčko, můžeš odstříkavat aspoň pár týdnů a krmit MM... dás e to i kombinovat MM a UM. je spousta možností. Netrap se kojení je těžké pro každou maminu, i pro mě bylo u malé ze začátku.. a to sem kojila malého 2,5roku.. si řekneš už to umí, ale prd.. je to nával emocí, když dítě brečí a nejde to, proto radím neřešit, nebrečet, nestresovat.. jen zkoušet a dokrmovat, aby neplakala hlady 😉 😎

handm
22. lis 2010

@maartina ahojky, koukám, že máme podobnou zkušenost!! ale nebooj, jak píše šarlotka, zkoušet a zkoušet. Já taky z porodky odcházela a malý vypil jen hodně málo, takže pak plakal hlady doma, kdyz nás pustili a já myslela, jak pěkně kojím. bradavky mě taky bolely, ale pak to nějak přešlo... mazala jsem poctivě bepanthenem nebo Purelanem od Medely a hodně vetrat, nechat je bez podprsenky atd...
. nakonec stejně kvůli tomu, ze nepribíral, jsme dali UM a doted kombinujui obojí. Kojím a k tomu dokrmuji. a jde to.. říkám si, že když to bude do konce 3. mesíce, bude to super, a dál se uvidí. někdy se vzteká, že teče asi málo, pak že chce ještě nutrilon,a le on clovekj nejak otupi po case 😀
ale u tebe to můze byt uplne jinak!! rozkojís se a půjde vám to krásně!! moc držím palce!!!!!!

lenik_25
22. lis 2010

@maarrtina Ahoj, mně to taky trvalo, než jsem si to srovnala v hlavě. A trvalo to asi rok, takže to nebude jen tak. Ale dneska zpětně vidím, že miliony maminek nekojí. Jako když to jde, tak je to jasně Nr.1, ale nevidím důvod, proč se trápit, když to nejde. Dneska jsou dost kvalitní mlíka, která jsou dělaná přímo po vzoru toho mateřského. A důležitější je klidná a ne vynervovaná maminka, než mateřské mléko. Toť můj názor. A já měla v porodnici bradavky do krve, Daneček pak tu krev do sebe dostal s tím minimem kojení a když se poblindil, tak celý personál stresoval, co když zvrací svojí krev... tak to mi na psychice taky moc nepřidalo. Tak jsem zkoušela kloboučky, ale fakt vytáhl maximálně 25 ml.

@farmarska Lucinky je mi líto ☹ A to bylo to malinké zakrslé prasátko do bytu?

lenik_25
22. lis 2010

Holky, pro dobrou náladu dvě videa. Já už je mám v oblíbených položkách a když je mi smutno, tak si je pouštím:

http://www.metoo.sk/myvideo/play/fe3987cbc5061c...

http://www.metoo.sk/myvideo/play/c3c0f81723908d...

Taky mě včera hodně pobavil kouzelník v pořadu Československo má talent. Nikdy bych nevěřila, že mě může rozesmát kouzelník 🙂

http://www.csmatalent.cz/video-cz/detail/richar...

maarrtina
22. lis 2010

@handm díky moc. Budu to zkoušet. A já myslela, že je lepší mít prsa v podprdě než jen tak. Takže dobrá rady díky.
@lenik_25 uplně s tebou souhlasím. Lepší klidná matka a spokojené mimčo na UM.

lenik_25
22. lis 2010

@maarrtina Přesně tak, jsem o tom přesvědčená na 100%.

maarrtina
22. lis 2010

@lenik_25 dík, za to skvělý vidoe z Talentu. Moc jsem se bavila

lenik_25
22. lis 2010

@maarrtina Viď? On je skvělej. Když šel na podium, tak jsem si v duchu říkala "Ježiš, zas trapnej kouzelník". Ale on je božííí 😀

zlababa07
22. lis 2010

@lenik_25 ahoj, k tomu epidurálu - já s ním neměla sebemenší problém, hlava mě nebolela, jediné, co bylo, že jsme měla ještě asi 4 hodiny po porodu jednu nohu úplně necitlivou, protože jsem ležela na boku a víc toho nateklo asi na tu stranu. A pak mě druhý den trochu bolel ten vpich. Ale ta úúúúúúleva při porodu za to prostě stála 😉

lenik_25
22. lis 2010

@zlababa07 Díky, no to rozhodně za to stálo. Budu o tom možná při druhém porodu uvažovat. Teda jestli budu podruhé rodit 🙂

handm
22. lis 2010

@maarrtina ¨přes den určo v podprdě, ale kvůli těm bolavým bradavkám namazaným taky hodně větrat, chodit prostě celá nahore nahatá, aby se to hojilo beze vsech látek 🙂

@lenik_25 já měla taky Epidural a nemůzu si to vynachválit... taky kliku na dobrou anestezioložku, takže vpich napoprvé a bez problémů, i když musela mít dost práce to tam trefit mezi kontrakcema...já si ho nechala píchnout hlavně kvůli bolestem kyčlí (nikdy bych nevěřila, že mě z celýho porodu bude nejvíc bolet pr.el a kyčle - i když s těma jsem tak nějak počítala, mám s nima problémy), a ta úleva byla neskutečná...
ta PA co mě rodila říkala, že je to facelift 🙂 obrat o 180 stupnu.. já byla nejdriv zpocena jak mys, skoro lezla po zdi a pak se smala na manzela i na dr 🙂🙂🙂

tercie
22. lis 2010

Ahoj holky,je tu někdo? Juu jen na chvíli, vás dočíst, malej je marod,, dneska měl i teplotu, tak valím ráno k mudře. Já jsem nachcípaná už taky, rýmu mám jak prase, bolí mě hlava, malej se chce chovat, tak máme veselo.
Jdu zkusit dočíst...

lenik_25
22. lis 2010

@handm Jé, to zní skvěle!

lenik_25
22. lis 2010

@tercie Daneček taky včera horečkoval, naštěstí jsem na něj použila reiki (mám všechny stupně) a od té doby nic. Je dobrej.

tercie
22. lis 2010

@ ke kojení nebudu tu dělat chytrou,já neměla problém,a navíc co píše šarlotka s tím naprostej souhlas....nevzdávat, ale i souhlas s tím,že než stresovat kdyby to opravdu nešlo, tak UM je skvělý řešení, v dnešní době můžeme bejt rády, že takovou možnost máme, dřív bysme musely shánět kojnou 😀

@farmarska... Farmíčku ouuu...Lucinka... to mě tak strašně mrzí...upřímnou soustrast, pokud se vůbec dá vyjádřit, vím, jak jsi ji měla ráda☹ Copak se vlastně stalo, nemělas ji tak dlouho přeci?

@lenik_25 to je skvělý to umět, já chodila k jedný super paní, chtěla ať si to taky udělám, že mám vlohy, ale já si ten seminář tenkrát nemohla dovolit a dodneška mě to mrzí. Holt se musím spolehnout na léky, nedá se nic dělat...

TAk jsem do toho ještě telefonovala a kojila, tak snad se taky už dostanu do postele. Luky se teĎ konečně pořádně napil, tak bude možná nějakou chvíli v klidu spinkat a já jdu s ním, jsem pěkně zmordovaná, můžu říct, že poprvý od doby co je Luky s náma.
Dobrou 🙂

lenik_25
22. lis 2010

@tercie Nikdy není pozdě! Naučit se to přeci můžeš i teď, vždycky se to bude hodit. Je třeba počítat s tím, že tě to hodně změní, hlavně tvůj pohled na spoustu věcí. Jinak jelikož mám všechny stupně (krom toho mistrovského, který už je jen o tom, že bych to mohla vyučovat), mohu posílat reiki i na dálku. Ovšem osobně upřednostňuji mít aspoň fotografii dotyčného.

ivomal
23. lis 2010

Ahoj holky, absolutně není v mých možnostech Vás dočítat🙂 vy jste ale plodný🙂....U nás následovně, příští týden jdeme na genetiku - konzultaci a pravděpodobně i příští týden proběhne i naše 5. IUI..🙂

lenik_25
23. lis 2010

@tercie Ahojky, máš odě mě IP. Písni, jak je na tom mrňous 🙂

madormi
23. lis 2010

madormi Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 16tt
Aja.............................22 DC
M.aa.b .....................22DC
Natalie .................... 22DC
Madormi..................20 DC
Katyna ....................20 DC
lenik_25....................16 DC
majjka24 .................10DC
Ivomal.......................8DC
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie

kopa
autor
23. lis 2010

Ahojky,
jdu vás pozdravit a popřát pěkný den 🙂 U nás vichr a lehce sněží s deštěm.
Koukám,že jste tu psali o Epidurálu...Tak já ho neměla a dá se to podle mně vydržet 😅 a to jsem měla slušný bolesti,bolesti do zad...Kdybych rodila příště,tak klidně bez něj.Jde o to jaký práh bolesti snesete 😔 Já vydržím hodně 😀 😀 😀

tercie
23. lis 2010

@lenik_25 Já vím že jo, akorát dát teď 4500 za seminář je prostě nereálný, a zadarmo mě nikdo nezasvětí 😀 Tak prostě to nechávám na "až jednou", třeba to vyjde.
A ještě jednou moc dík 😉

@ivomal gratulka, genetika bude v poho tak moc držím palce ať IUI vyjde 😉

@kopa já se epidurálu bála, takže u mě to nepřicházelo v úvahu... jako píchat něco do páteře, dej mě pokoooooooooooj, bojim, to radši budu trpět jak Hus 😀. Ale pokud má někdo problémy viz Handm a nebojí se tak proč ne. Já s epidurálem dopředu nepočítala, navíc jsem to měla fofrem tak by se stejně býval nestíhal.

kerrie
23. lis 2010

Krásný den všem 🙂
Zas po dlouhé době mám čas něco napsat, páč malá chrní..............jináč moc nestíhám. Leze jak drak a začíná se stavět o všechno, co jí přijde do cesty, tak hlídám, hlídám a hlídám. Ale je to krááásný 🙂 😵

Koukám, že probíráte epidurál................no já na tom byla podobně jako Kopinka. Bála bych se ho víc, než porodu 😀 Radši jsem tam lezla po zdi a rukama drtila střídavě postel a manžu 😀 😀 😀 Ale dalo se to vydržet 🙂 😉

sarlotta
23. lis 2010

kuk holky ste toho moc nenakecaly🙂)) já měla epidurál u malého , kvůli křížovým bolestem....ale zastavil mi kontrakce úplně.. takže se mi protáhl porod a nakonec jsem měla stejně císaře v celkovce..... za mě teda epidurál neeee 😝 😝
ale jinak následky z něho sem neměla žádné ani sem se nebála... pže jako křížové bolesti to je mazééééééc 😅 😅

lenik_25
23. lis 2010

Asi jak psala kopinka, záleží na tom, jaký máme práh bolestivosti a podle toho epi volit nebo ne. Mě třeba stačí jen štípnout a bolí mě to hodinu a porod byl teda krutej. A bez epiduralu. I tak bych do něj šla znovu. Ale bolest teda pekelná.

madormi
23. lis 2010

wau holky první dobrá zpráva od srpna - karyotyp máme s manžou v pořádku chromozony jsou srovnané jak mají být 🙂 no tak snad se zadaří brzo a vyjde to už sakra, akorát teda doufám, že se nepovedle tento měsíc to by nebylo dobré, ale příští už to beru. Omlouvám se, nestíhám Vás dočíst ☹

madormi
24. lis 2010

madormi Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 16tt
Aja.............................23 DC
M.aa.b .....................23DC
Natalie .................... 23DC
Madormi..................21 DC
Katyna ....................21 DC
lenik_25....................17 DC
majjka24 .................11DC
Ivomal.......................9DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie

sarlotta
24. lis 2010

@madormi blahopřeju🙂 to je perfektní zprávička, pro klid na dušičce🙂 miminko bude určo pod stromeček 😉

lenik_25
24. lis 2010

Ahoj holky, tak to rozjíždím, můžete mrknout:

www.reikidecin.webnode.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru