Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

handm
15. pro 2010

Ahoj holky!
Tak my tu málem zapadali definitivně.. dneska jsem dvakrát odhazovala, aby manžel vůbec projel do garáže a už to dávno není vidět... 😝
JInak jsme dneska byli na tříměsíční kontrole a náš CHLAPÁK má 7,4 kg a 65 cm 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀 😀😀😀😀😀
Ale paní Mudr ho chválila, že tluštoučkej není, jak je dlouhej, tak se to natáhne 😀 JE hrozně šikovnej a čipernej, otáčí se na pupík a někdy i zpátky, nožkama jezdí jak blázen, asi brzy poleze 😀 tak se nebudu nudit
Musela mu vymáčknout hnis z TBC očkování, bo se tam udělal abychom mohli očkovat normální... a tak snad v úterý, to už to bude zahojený, snad 🙂
@paajaa moooooc držím palce!!!!!!!!!!!!!§ at je Oli brzy u tebe a v pořádku!!🙂🙂🙂🙂

handm
15. pro 2010

@sarlotta hlavně že jste obě spokojený.. a s lahvičkou se cestuje v pohodě 🙂 termoska a UM v dávkovači 🙂 všechno jde 🙂 🙂🙂🙂 kojila si co to šlo, tak buď v pohodě 🙂

mě přijde, že skoro nekojím, ale jak malej takhle přibírá, tak zřejmě nakojím docela slušně ted.. nevím.. přes den mu stačí z lahvičky 60 pohodlně a na noc a v noci dáváme 90 🙂🙂 A ted jsme se dohodly s DR, že zkusím čaj v noci 🙂

sarlotta
15. pro 2010

@handm tak to je kus chlapa tedaaaaa 😀 malá má 59cm a 6kilo 😅 , ale já jsem taky malá 😀
tak mě malá pije dopolko kolem 60ml a odpol dá 80-100ml .. ale pozor v noci pije i 180ml 😲 😎 😀 sem právě krmila přes den z lahvičky a v noci kojila a furt sem přemýšlela jak to, že nepije tolik co je na krabici.... ahááááá už to vím 😀 😀

sarlotta
15. pro 2010

@handm proč čaj v noci ? ve 3měs by měl dostávat jen mlíčko ne ?

markee
15. pro 2010

ahojky,
téda tady je novejch miminek. Moc všem maminkám gratuluju a miminkám přeju hodně štěstí do života 😉
Já jsem dnes skončila s brigádkou-už není práce. Zítra si jedu pro výplatu a pro věci ve skříňce. Odevzdám klíče a další rok je za mnou 😒
No, o nové práci jsem řekla jen mamce a kamarádce, nějak z toho moc unešená nejsem. Ale realita života je jiná,takže jsem na druhou stranu ráda,že aspoň něco se naskytlo.Jen vím,že je to tak na dva roky než půjde malá do školy. Pak ve směnném provozu nebudu moct být.
Zítru budu péct,ale jen dva druhy. Pak si uděláme nepečené cukroví,ale to den před Vánoci.
Tak dobrou noc.

handm
15. pro 2010

@sarlotta jsme říkaly s dr, že to zkusíme ten čaj, když tak hezky nabírá. Protože se mi budí v noci ještě pořád 3krát a někdy výjimečně 2krát, a nemyslím, že má hlad - on vůbec hlady nepláče, jen tak kníkne a myslím, že jen tak zkouší a chce něco do pusinky.. tak uvidíme.. o víkendu to vyzkoušíme 🙂

petroska
15. pro 2010

ahoj holky
@handm juu teda vy ste chlapáci velcí 😀 .my máme teda6300g ale připadá mi v obličeji jak buřtík 😀 .hod fotečky někdy at se pokocháme 😉
veve.b taky gratuluju k Ondráškovi.je krásňučkej 😵
@paajaa tobě držím palušky at je prďošek co nejdříve venku,a váhu dožene jedna dvě,uvidíš 😉 .
Jinak my už se taky přetočili jednou na bříško sami ale je línej takže se spíš koulí z jedný strany na druhou.Zato zjistil že se dá pořádně skřékat a skřéká každou chvíli furt dokola dokud ho to nepřestane bavit A taky se rozhodl že nás nechá v noci vyspat a nakrmím v 19,uložím v 21hod a konečně bez řvu-přisla sem totiž na fígl že mu stačí dát plínka přes obličej a je tuhej hned a neprotestuje jak vždycky i do 23hod vyváděl a vzbudí se až v 7.30 😉 .a tím pádem jde spinkat i konečně do postýlky přes den ale plínka musí zase na obličej 🙂 .tak su ráda že mám i chvíli čas na sebe bo už sem se přestala o sebe starat 😀

sarlotta
15. pro 2010

@handm tak to jo, akorát to neslaď nebo bych zkusila obyč vodu. mě právě obě děti v noci jedli/jí hodně 😅 malého sem kojila v noci do 18měs.

@petroska tak plínka zabrala🙂))) super 😉

petroska
15. pro 2010

@sarlotta jj fakt kouzlo s ní.sice se tak 3 minuty brání že spát nepujde ale pak jako by lusk prstem a je tuhy.a zabírá perfektně.sice ho najdu někdy celýho v ní zamotaného ale je prodyšná tak se snad neudusí.a jak nikdy nechtěl spát v postýlce přes den tak ted spí 2x za den 😉 .Jakto že si Šarlotka vybrala nutrilon.jiné ji nechutnalo nebo mamča vybrala? 🙂

handm
15. pro 2010

@petroska jeee petros, tak to jsem ti mohla rict .. mě mamka ríkala, že mě se dala na hlavu ruka nebo plinka a byla jsem tuha 🙂 ale hlavně tedy že spinká 🙂
a proč když krmíte v 19 jde spát až v 21?! to mi není jasný 🙂

handm
15. pro 2010

@sarlotta určitě nebudu sladit, koupila jsem fenyklový a uvidíme co on na to 🙂 Dr říkala, že je jedno jaký zkusím...
no, my na noc dáváme víc UM a určtě i víc pije z prsa, bo to je klidnej a ne jak přes den...🙂

sarlotta
15. pro 2010

@petroska no slečna... sem koupila sunar, pak hami a nakonec nutrilon noooo, nejdražší pití jako 😅 asi nejvíc podobné našemu MM.

u nás se chodí spát v 18hod.. max v 19hod 😲 😀 a vstáváme v půl 8 ráno 😉

sarlotta
15. pro 2010

@handm mě malá čajík nechce zatím, mám od Hippu spokojené bříško, ale nece to. taky přemýšlím co koupit, když dávám mrkvičku už, aby neměla zácpu... možná spíš zkusím ovocné šťávy smíchané s vodou 😉

petroska
15. pro 2010

@handm mě to radila tady šarlot i mamina že plínka zabírá ale furt sem říkala že je to blbost že tak neusne když nechce spát a tak vyvádí.a ted mi ho uspávala odpolko máti ,dala ho do postýlky a plínku na něj.sem jí řikala at to ani nezkouší že bude vyvádět víc a on zabral a naučil se i v postýlce chrnět.tak su ráda a plínka prostě nesmí chybět.a konečně je klííííd 😀 .krmím v 19 ,někdy o pul hodky později ale spát se mu prostě nechce.chláme se a povídá a pak kolem pul 9 začne být až mrzutý tak ho dám chrupčit víš.jinak by mi po krmení v postýlce vyváděl a dokud je hodnej a dá se s ním vydržet tak se rači mazlíme v obyváku 🙂

handm
15. pro 2010

@sarlotta no já jsem zvedavá, jak se na to bude tvářit, až dostane čajík, místo MM a UM 😀😀😀
My jedeme v Nutrilon Comfort na prdíky a to je teprve cenová jízda 🙂 ale za to, že ho nebolí bříško a klidně spinká bych dala cokoliv...🙂 takže radši ušetřím někde jinde..!!
U nás se mezi 18-18,30 koupe, před 19 krmíme a spát se jde hned pak... a vstáváme taky kolem osmé, s dvěma nebo třema krmeníma 🙂

petroska
15. pro 2010

@sarlotta nám právě víc zachutnalo ted hami jak sme na něj přešli.už mě ty ceny nutrilonu vytáčeli 😠 tak sme prostě zkusili a dobrota.i mě víc chutná.ale za chvíli budou obídky tak zase budeo starost s mlíčkem mín 😉 .už ji dáváš normal mrkvičku pravidělně?já začínám po vánocích tak mě to děsí co bude.jestli řev nebo pro něj dobrota.

handm
15. pro 2010

@petroska 🙂 no jo, ty maminy vždycky ví, co zabírá.. já plínku zkoušela, ale zatím nic.. si říkám, že se třeba ještě naučí.. mě ale spinká přes den v kočárku, v postýlce vůbec, to je řevu...🙂 nebo prostě kouká a kouká a nezabere, ale kočárek, to je jeho miláček.. dopo sice dá jen půl hodinku až hodinku, ale odpo i 4 🙂
Filda je teda pěknej vykuk s tím večerním spaním..🙂 Mareček jak nakrmíme, tak položíme do postýlky a je tuhej 🙂

sarlotta
15. pro 2010

@handm no už sem objednala na netu, v lékárně jsou to pálky hrozné 😅 😔 Budu muset manžovi spočítat kolik sem ušetřila peněz na kojení u malého🙂))) že by mi to proplatil 😀 😀
Ale co, stejně bysme už za měsíc začli s příkrmama tak jak tak, základ má.
Já už se těším až si ji budu oblékat v létě do kočárku a konečně to bude i vidět🙂))) zatím je to zachumlánek 😠 😀

handm
15. pro 2010

kuk na tety chlapák 🙂

sarlotta
15. pro 2010

@petroska dávám asi 3dny příkrm, mrkvičku samotnou nece, zkouším s mlíčkem míchat a nebo mi jí od hami mrkvička a jablíčko. Pak kaše od hami-první kaše bez příchutě-to si mlaská🙂 nebudu spěchat, budu dávat i týden to samé.

handm
15. pro 2010

@sarlotta ani mě nenapadlo kupovat na netu, vidíš to.. kouknu o kolik levnější by to bylo 🙂🙂

sarlotta
15. pro 2010

@handm šikulák🙂))

petroska
15. pro 2010

@sarlotta já právě našla na netu na hami stránkách jak začínat a radí první samotnou mrkvičku 2 lžičky,druhý den 3 a třetí den dojí tu skleničku.a když se neosype tak přidat brambor stejně jak sem začínala s mrkví a teprve pak krmit mrkev + brambor .a pak jen měnit zeleniny.tak to tak budu dělat a pak teprv dostane přesnidávečku a na noc zkusím kaši.jen nevím když mi tak krásně spí abych si to nepokazila v noci a kaše mu třeba nestačila.už sem měla taky začínat s příkrmama ale dočetla sem se až od ukončeného měsíce tak až po vánocíxh teda.ani se do toho nechci hnát.mám strach že bude Filík pak větší cvalík,že bude přibírat 😒

petroska
15. pro 2010

@sarlotta jo a dáváš ji to po lžičkách nebo ti to baští z flašky?

handm
15. pro 2010

@sarlotta 🙂
ještě kdyby se mu chtělo spát celou noc v kuse🙂

sarlotta
15. pro 2010

@petroska kaši dávám po lžičkách a jinak po každém příkrmu ještě mlíčko, takže i po té večerní kaši dáš mlíčko 😉
určitě začni zeleninou, akorát ona ta mrkvička není nic moc 😅

sarlotta
15. pro 2010

@handm mě vyšlo za 4 balení i s poštovným o 200,-kč levnější než kdybych to koupila v lékárně 😉

petroska
15. pro 2010

@handm šikulík 🙂 .taky se tak tváří jak náš Filda 😀 .s tím spaním taky nechápu.přes den moc nenaspí a ani po celém dni prostě brzo spát nepujde.ale už sme si zvykli a čučí s náma na ordinačku 😀 .stával ráno v 9 ale ted je šikulka vzhuru po 7 a někdy ho udržím i do 8 ale to když se začne budit nad ránem tak ho šupnu do postele mezi nás jinak spát nebude.takže první ranní krmčo kolem pul 8 ,zadřímne pak třeba ještě někdy do 8 ale stejně stávačka v 7 pro mě 😠

sarlotta
15. pro 2010

Holky jdu pinkat, zas někdy kuknu🙂 držte se maminy a pusinu dětem 😎 😉

handm
15. pro 2010

@sarlotta dobrou 🙂

@petroska no, tak oni si prostě vstávaj jak se jim chce 🙂 a Mareček se stěhuje ke mě do postele když manžel v šest vstává, když je vzhůru na jídlo anebo když se pak probere... abychom do těch osmi zhruba vydrželi..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru