Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
30. črc 2009

Radime vejš 😀

kerrie
30. črc 2009

markee........ahojík...........Neboj, ty opakovaný odběry určitě dobře dopadnou............a Ty sis nechala dělat i screening v 1. trim.?

mabe
30. črc 2009

tak gelem si ty zada necham manzou natrit, ono to chladi a pak pekne paliiiiiiiiiiiiii 🙂

murynka
30. črc 2009

holky jen nakukuji jsem unavená 😝 😝

zítra se neukážu jdeme s mamkou do ZOO 😵 😵 😵 už se těšíme i siofinka 😀 😀

jinak jo je to uklidnující že triply vychází falešně poztivní i že když vyjde NT dobře ale já bych stejně pldodovku neodmítla 🤐 ..zvlášt potom když ty doktoři k té plodovce donutí za účelem peněz 😠 ☹ jako je ta ručička je menší a mozek je větší takhle oni vyděsí a potom že NT vyšlo dobře házíte za hlavu 😔 😔

markee
30. črc 2009

No brali mi krev ve 12tt,říkali že na RH faktor,krev skupinu,pak různé nemoce zda nemám a jestli mi něco nechybí a sestřička říkala,že mám ukázkový krevní obraz.
A pak tohle v 16tt ☹ ☹ ☹

murynka
30. črc 2009

markee ale to jsi tedy nebyla na NT 😕 😕 😕

markee
30. črc 2009

No asi ne,já nevím. Já nevím co a jak se které testy nazývají.Vím,že mi brali krev v tom 12tt a pak ten minulý týden a to bylo na genetické vady.Ale víš jak,prostě si počkám. Věřím,že tam prostě byla jen souhra náhod a jinak je miminko v pořádku.

markee
30. črc 2009

No když ne,tak pro mě i manžu je to jasné-my by jsme se nedokázali starat o postižené dítko.Je to hrozné říct,ale fakt ne. A jestli tohle těhu nedopadne,tak už žádné dítě nechci. Hlavně ne v brzkém horizontu. Myslím,že bych se stejně psychicky složila,takže by to nebylo dobré.

murynka
30. črc 2009

markét to víš že to vyjde dobře prostě asi půjdeš na plodovku 😨 tomu se nevyhneš asi...
na Nt jsi tedy nebyla tam se bere krev a porovnává se to s UZ kde měří nostní kůstku a vypočítávají rizika vad

markee
30. črc 2009

no na utz jdu teď v úterý

tercie
30. črc 2009

Markee bude to dobrý, uvidíš 😉
Mury ahojky, užij si to zítra v Zoo 😉

Holky musím končit, mějte se, pa zítra!! 🙂

murynka
30. črc 2009

tercie děkuju 🙂

jdu také do hajan abych nabrala sílu 😀 😀 😀

dobrou noc 😵

kerrie
30. črc 2009

Markee............tak to jsi asi nebyla na NT screeningu.............ale to nevadí..........však uvidíš, až Ti udělají ty opakovaný odběry. Kdyžtak si zajdeš na plodovku, abys byla klidná.........není to prý žádný dramatický zákrok a byla bys pak klidnější, kdybys věděla, že s mrňouskem je všechno v pořádku. Hlavu vzhůru, bude to dobrý, uvidíš 🙂

markee
30. črc 2009

Jasně,no kéž by. Je to sice za chvilku,ale přitom si říkám,ještě tolik a tolik dnů.A pak čekat na výsledky,to budou taky nervy.

kerrie
30. črc 2009

To jo, ono se to vždycky vleče, když potřebujem, aby to utíkalo....... 😉 Já jdu na tripply 12.8., tak budu pak taky na palici, než mi řeknou výsledky.
Ale ty tripply opravdu hodně lidem vycházej falešně pozitivní.............kamarádky, který znám a pak šly na plodovku maj teď zdravý miminka. Vím, že jsou to nervy, ale určitě to zmákneš. 🙂

markee
30. črc 2009

No musím,ale řekni mi,kdyby se i přesto narodilo postižený mimi. Co pak?

kerrie
30. črc 2009

Já myslím, že výsledky z té plodovky jsou opravdu hodně přesný..........a pak taky ten velký UTZ ve 20.tt, takže to riziko, že by vadu neodhalili, je minimální............ 😉

markee
30. črc 2009

no právě na utz jdu teď v úterý,pže ten další týden doktor má nějaké školení či co,takže jdu den před tou genetikou. Když mi ani na podruhé nevyjde dobře krev,tak nejspíš plodovka.Tak já jdu.Zatím papa.

kvetinka7
30. črc 2009

Ahoj holky,
Tercie, bajeecnee zpravy.. super.. riziko dalsiho vyvojoveho onemocneni mas (temer) totozne jako my vsechny.. byla to pouze shoda nahod.. byla jsi na tom dokonce jeste "lip" nez my..nam to skoncilo do 12tt.. takze mas navrch 😉 ( zkousim ,aby to vyznelo optimisticky a s lehkym nadhledem, prosim ,nezlob se)
Ma znama mela obdobny problem,ale prislo se nato pozdeji (podle me zanedbani ze stran doktoru)..asi v 6. mesici .. taky mela rozstep neuralni trubice.. temer kompletni.. ani to s ni tenkrat moc neresili.. pak si prisla pro pitevni zparvu,kterou mela sve gynekolozce ( ja,kdybych mala svou pitevni zpravu,tak si ji hned prectu a budu to mit pred ocima do konce sveho zivota)... ona nastesti byla tak silna, ze mi ji dala precist, at ji prectu to hlavni ,co se pise.. chtela tez vedet, zda to bylo oduvodnene.. nejvetsi sila byla v tom,ze ji rekli u porodu ,ze to byl kluk.. a uz meli na hrobu pripraveny klucici jmeno a ja ji rekla, ze to byla holka..
Nicmene, mam pocit,ze snad uz ve 3.cyklu otehotnela a ted ma doma uz skoro rocni zdravou holcicku ,bez jakychkoliv komplikaci 🙂

JInak me krev zatim brali jen na to 1.genetic.vysetreni (hcg , ffp)..jinak nic.. v 17.tt mam dojit na krevni skupinu , hemoglobin,cukr a to je vse.. nic jineho mi nedelali ! 😕
A ani mi jeste nemerili rozmery dna panevniho apod. ,uz si o to asi sama reknu.. ja vim,ze je na to jeste cas,ale podle knizek mi to meli delat uz davno.

markee
31. črc 2009

Dobré ráno,
tak u nás se ten první screening nedělá asi nebo co?! Já myslela,že když mi ve 12tt berou 5 ampulek krve,tak že to je i na to. Hm,tak asi ne.
Taky vlastně já nevím čeho tam mám jako riziko.To mi nejspíš řeknou v tu středu,pže mě přišel jen koresponďák,že mám přijít 5.8.v 8:30 do genetické poradny. Volala jsem tam,zda přijít na lačno,tak prý jo nebo jen lehkou snídani-rohlík a čaj-ale to vždy tak jim,jinak by mi bylo blbě. Na nic sem se jinak neptala,pže jsem měla rozklepaný hlas a nemyslelo mi to.
Ráno jsem zas cítila jak mimčo v břiše zlobí-jsou to jemné pohyby a malinké,ale prostě ho cítím. Prostě mi ho nemůžou teď už brát. ☹

martina76
31. črc 2009

MARKEE hlavu vzhůru, mimčo je čilé, tak je určo v pořádku. 😉 Ten NT screening je daloko přesnější než triply, proto nechápu proč se nedělá automaticky. A pokud je to drahé a pojišťovna to neproplácí, tak nechápu lékaře. Měli by maminy upozornit, že ta možnost existuje ale že si ho musí zaplatit. Vždyť každá z nás dá nevím kolik za zdravé miminko a nějaká tisícovka nás nevytrhne a byly bychom klidnější. Já vím že je to těžké MARKEE ale drž se, určitě to dobře dopadne. 😉

martina76
31. črc 2009

KVETI pokud jsi měla NT screeninig negativní tak na triply nemusíš ikdyž jsou povinné, máš štěstí že máš normálního doktora. Nechce tě stresovat a to je v pořádku. Hodně holek mělo NT o.k. a pak triply pozitivní, zbytečně je hnali na amnio a steně to bylo dobrý. Co by tě nemnělo minout to je velký UTZ kolem 20 tt. Co se pánve týká měří se prvorodičkám a na to je čas taky do 20 tt. Na krevní skupinu a protilátky mě brali krev už v 9 tt byl tam tuším i odběr na HIV,BWR,HBsAg a ýsledky mám v těhu knížce. Na vše se svýho doktora zeptej a on ti to musí rozumně vysvětlit. Ty k němu musíš mít důvěru. 😉

martina76
31. črc 2009

Jinak vás holčiny VŠECHNY zdravím 😀 Já dnes výletím do Ikey. Přišlo mi marodný tak tu parádu jedu rotočit. 😀

casia
31. črc 2009

mabe, zkus plavani, to je tehulkam doporucene a na zada by to mohlo pomoct a v tomhle vedru, to bude preci parada 😵

mirax
31. črc 2009

Ahoj holky 😉

Tak trošku stíhám dočítat..

Markee, asi ti ten NT screening opravdu neudělali, což v dnešní době považuju už trochu za nedbalost...Já to vyšetření hrozně moc chtěla, právě pro tu dobrou výpovědní hodnotu a pro klid, kdyby triply vyšly špatně.
Nicméně triply vycházejí pozitivní kdekomu, ten test je podle mě opravdu dust nedokonalý, stresující ...Já to takhle měla s Tobíkem ,NT v pořádku, ale biochemie v 1. trimestru již špatná, tripply taky špatný, riziko Downa bylo 1:140..byl jsem posr. až za ušima. Z plodovky bylo vše ok. samotný odběr moc příjemný není,ale třeba trhání zubů hodnotímjako horší 😉
Markee, vše bude ok, nejhorší je ten stres. Držím palce, al ejak říkám, jsem přesvědčená, že jste v pořádku 🙂 🙂

Markee, ty už cítíš pohyby?? To je krásáááá 🙂

Kvetinko: co se týče rozměrů pánve.., tak mně osobně je změřili asi dvě hodiny předtím než jsem porodila Tobíka 😉 Já jsme ale byla celkem v klidu, má slovanská postava mi byla zárukou hladkého porodu 😀

mirax
31. črc 2009

Jo a jinak jsem pěkně naprdnutá, pač ta má reklama má špatný odkaz..a nejde rozkliknout..už jsem psala admin, doufám, že s tím něco udělají a to brzy, zatím mi neopověděli ani nezvedali telefon!!
Ta reklama je placená, takže mi to fakt jedno není 🙄

kerrie
31. črc 2009

Ahojky,
miraxko, my jsme si to zrovna s holkama říkali, že to nejde přímo otevřít............to na ně teda vlítni. Když si to platíš, tak to přece musí fungovat! Ale jináč jsem tam koukala a máš tam samý hezký věcičky 🙂

mirax
31. črc 2009

kerrie: dík 😉 snažím se 🙂

A jak je? Mně se poslední dobou děsně motá hlava..mám nízký tlak..někdy ještě únava, ale nevolno už mi není..jen hlad..
kerrie, půjdeš na 3 D utz do sanusu?

kerrie
31. črc 2009

No přesně jak říkáš...........nevolnosti už jsou fuč a teďka v těch vedrech se mi taky motá palice a dělá se mi na omdlení. Ale dá se to přežít. Konečně si to těhu užívám. 🙂

Jůůů, já si zrovna říkala, že bys mohla vědět, kde se v HK dá na 3D jít...........nevíš, kolik to v Sanusu stojí? A ve kterým tt je nejvhodnější tam jít? 🙂

mirax
31. črc 2009

tercie: koukám ti do albíčka, jak jste dopadli s histol...Určitě to byla jen náhodná chyba. Sice to už budeš mít v anamnéze a budou tě víc sledovat, ale není důvod pro opakování. Jsi napumpovaná listovkou a zdravá, partner taky.
Tak moc držím palce, ať brzy fotíš do albíčka // na těhu testu!! 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru