Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
6. kvě 2011

☹ ☹ ☹ holky při jak vysoké teplotě (v zadečku) dávate čípek??? Lauruška má 37,5 v zadečku já nevím z čeho? Je možné že má až dnes reakci na úterní očkování ??? ☹ ☹ ☹ ☹

mari111
6. kvě 2011

@kalop no nevím jak silně tě to bolí, každopádně je lepší si zavolat třeba do nemocnice jestli je to obviklé

kalop
6. kvě 2011

@mari111 tak jako bych měla malinko silnější MS...

mari111
6. kvě 2011

@kalop tak to mne taky tak bolelo břicho ale jistota je jistota, raděj bych zavolal. I když vím že se ti nechce,že. Ja taky nerada hned hrotím doktory. Hlavně odpočívej, udělej si čajík, pi ho vlažný a když to nepřejde tak si tam raděj zavolej 😉

kalop
6. kvě 2011

@mari111 no právě....byla jsem v nemocnici týden a mám strach,že pomažu zase:(,tak uvidím jak mi bude a holt budu muset vyrazit,děkuju

mirax
6. kvě 2011

@mari111 -- když měříš teplotu v zadečku, tak se odečítá půl stupně a večer 37 u dětí je v podstatě norma.
Snižovat teplotu až když bude mít v zadečku 38,5 nebo 39 dříve ne.

lenik_25
6. kvě 2011

@maendy Díky za info 🙂

@madormi Já o tom právě slyším prvně. Ale počkám, až co mi vyjde, teď se tím nebudu zabývat... spekulovat 🙂

@wlladka To je tak časté jo?

@kalop Já měla po revizi taky čirou jasnou krev. Může to trvat týden až 10 dní, tak se toho neděs. Ten pocit zaražených větrů může být od toho, ale pokud by byla nějaká nesnesitelná bolest, tak asi radši k doktorovi, aby se ti třeba neudělal zánět nebo něco. Já kdybych si nebyla jistá, tak volám doktorovi, třeba i na gynekologickou ambulanci, aspoň se zeptat jestli je to normální. Ale podle mě je.

lenik_25
6. kvě 2011

@mari111 37,5 v zadečku je vlastně 37, což není vůbec nic. Takže matko kliiid a nic jí zatím nedávej. Léky podávat až při horečce, jak píše Mirax, tj. 38,5 v zadečku. Tělo může reagovat a je to dobře. Bojuje s tím, vytváří si protilátky. Určitě je to po očku.

kalop
6. kvě 2011

@lenik_25 tak děkuju,přidal se mi průjem,tak nic moc.to krvácení je v pohodě,nic extra,spíše se obávám toho břicha,že tak bolí.na sále mi dávali antibiotika,tak snad to zánět není,děkuju

mari111
6. kvě 2011

@lenik_25
@mirax jój ja se spletla chtěla jsem napsat 38 to vím že je mínus 0,5 stupně. Jen jsem nevěděla při kolika dát čípek, ale teď jsem byla měřit a už je dobře. Myslíte že to mohla být ta reakce opožděná? Nebo ze sluníčka, jako nedávala jsem ji na sluníčko ale švagrovka kecala s kámoškou s malou na rukách asi 10 minut, víc ne na sluníčku, žeby ji to tak ohřálo??? Nebo proč tak náhla teplotka ?

lenik_25
6. kvě 2011

@kalop Asi bych si radši cinkla na gyndu.

lenik_25
6. kvě 2011

@mari111 A co to bylo za očko?

mari111
6. kvě 2011

@lenik_25 meningokok C vakcína menjugate

mari111
6. kvě 2011

@mirax
@lenik_25 jinak dík za radu 😉

lenik_25
6. kvě 2011

@mari111 To bych čekala reakci spíš ten ten večer (pokud byla píchnutá dopoledne) nebo druhý den, tedy ve středu. Je ale možné, že to ještě trochu působí, přeci jen se říká, že týden po očkování je dítě oslabenější...a v kombinaci s tím teplem... Hele, Dáda míval a mívá zvýšenou teplotu i při únavě, z tepla venku (ale on tam lítá jak ďas) a nebo se vám můžou klubat nějaké zoubky.

mari111
6. kvě 2011

@lenik_25 no jo ja si taky říkam zoubky, ale ina do všeho kouše skoro pořád a aj slintá jak pesan taky skoro pořád 😅 no nevím. Zas až takové teplo u nás není, no jedině že to sluníčko má stejně sílu. Nevím ☹ halvně že to bylo lepší, teď už jí nechci budit, pak by asi neusla tak jen skoušim šahat na čelíčko jestli nehoří, tak uvidíme až se vzbudí na papu nebo ráno, změřím teplotku a doufam že už bude v pohodě. Ach jo, když ja vždy tak plašim když ji něco je, mám vždy takovej strašnej strach, už si připadám jak psychopat 🙄

mari111
6. kvě 2011

@mari111 jo a dneska nějak díl spinkala aj ráno aj v poledne tak je nějaká unavená jo a očkování měla v úterý v 10:30

majjka24
7. kvě 2011

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ...........................nar. ?? .4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................nar. 16.3. 2010 3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička .............................nar. ?? 3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................nar.??
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.16.11. , 4300g 53cm
veve.b........................................chlapeček Ondrášek .....................nar.13.12, 3910g a 51 cm
Paajaa ......................................chlapeček Oliver ............................nar. 17.12, 2880g a 49cm
Farmarska............................. chlapeček Michal ........................... nar. 4.3., 4580g a 51cm
Ikopretinka ..............................holčička Jasmína................................nar.27.4., 3000g, 47 cm
cajori17...................................24 tt,............ KO 12.5........chlapeček .................... TP 28.8.2011
Madormi.................. ............. 24tt,.............. KO 16.5. ,.......holčička ...................... TP 1.9.2011
Aja............................. ............ 24 tt, ...........KO 6.5. .................................................TP 5.9.2011
nicollka...................................24 tt,............. KO ,6.5. ............................................... TP 5.9.2011
Mirax........................................22 tt, ..............KO ??.........holčička....................... TP 17 9. 2011
Květinka..........Adámek...........15 tt................KO ??...................................................TP 1.11.2011
nikissek28.................................7 tt................KO 25.5...............................................TP 25.12.2011
majjka24...............................20DC
maendy................ ................24 DC
Martasek ................ . ...........24 DC
M.aa.b ...................... ...........?? DC
Katyna ........................ ..........?? DC
Ivomal......................... ..........?? DC

cajori17
7. kvě 2011

ahoj holky,tak u nas to za chvilku vypukne,uz sedim nachystana a cekam az zenich priveze fotografa a pak se jde pomalu smer radnice 😅 uz mam nervy protoze jsem si objednala bile ruze a dosly mi bilo zlute,ale co uz jsem mela delat? 😲 reklamovat jsem to nemohla......hruza.......ale jsou i horsi veci,ne? snad nam nikdo tu svatbu neprekazi a zitra hodim nejake fotecky 🙂 jestli se povedou,myslete na me.pa

michele30
7. kvě 2011

@cajori17 tak přeju , ať se vám ten dnešní den vydaří, užij si to a kytku neřeš, nekaž si svatební den, určitě jsi krásná nevěsta a jinou kytičkou 😉

mari111
7. kvě 2011

@cajori17 tak přeju aby jste byli hlavně štastní a měli se opravdu rádi. N foto se moc těším 😵

ikopretinka
7. kvě 2011

Ahoj a hezkou sobotu,
já teď nějak nestíhám koně, uklízím , musím pomalu, jinak odpolko chceme jít poprvé s malou ven, tak jsem zvědavá.
Jo holky, je normální, že malá po nakojení skoro pokaždé škytá?

ikopretinka
7. kvě 2011

@cajori17 myslím na tebe a těším se na fotky 😉

mari111
7. kvě 2011

@ikopretinka taky mi to pořád dělala, dr. říkal že se napije trošku víc a je to z toho a že mám dělat přestávky při kojení, jen chvilinku samozřejmě a nechat krknout někdy to pomohlo někdy vúbec 😅

kopa
autor
7. kvě 2011

Ahoj holky 🙂
@cajori17 Caj pořádně si to dneska uží 😵 😵 😵 držím palce at vám to klapne 😵
@ikopretinka Malá je krásná 😵 😵 😵 S tím škytáním 😅 nám Vítek dost trpěl na škytavku 😒 Míval jí celé dny 😅
Nám na to pomáhalo i když to zní krutě,odejít z pokoje a on se rozbrečel jak se rozbrečel nadechnul se pořádně a bylo po škytavce,nebo jsem přikládala k prsu.Škytavka je úplně normální 😉 někdy může být i z toho že má mimčo vlhkou plínku a nebo je mu zima.Ale u nás to bylo fakt každý den několikrát denněa ještě dnes se stane že škytá a stačí jednou zaškytat a vím,že jí zas budeme mít celý den 😅 😝

lenik_25
7. kvě 2011

@mari111 Nejsi psychopat. Když bylo (a vlastně ještě když teď ve 3 letech je) něco Danečkovi, tak se mi úplně svíral žaludek a bylo mi ouvej. Když měl střevní chřipku, tak jsem u něj spala na zemi. Normálně jsem si z postele vyndala matraci, šoupla jí k němu na zem a spala přímo pod ním. No ehm spala... nespala, protože jsem ho pořád kontrolovala. Největší strach na světě je prostě strach o dítě, to mi dá za pravdu jistě každá maminka. A k té teplotě - to máš jedno k druhému. Ale jestli slintá jako doga, tak je to spíš k zoubkům.

@cajori17 Ahoj zlatíčko, přeju vám hodně štěstí. Máte krásné počasí, tak se to určitě vydaří. Růže sem, růže tam... i žluté jsou překrásné. Tak ať jste šťastni a těším se na fotky.

@ikopretinka Daneček mi škytal taky skoro pokaždé. Nic si z toho nedělej, prostě hltá. A proti škytavce je SUPER Sab simplex, není jen na prdíky. Nám ho doporučila hodně dobrá doktorka (neuroložka), když jsme se nemohli zbavit škytavek, tehdy jsem to dost řešila. Tak dávej sabíka, určitě! Neboj se toho, není to žádná chemie a Dádovi jsem to na doporučení doktorky mohla dávat už někdy od 5 dnů věku, může se to už brzo.

mari111
7. kvě 2011

@lenik_25 ch jo, no to je fakt strašnej strach a dítko moje, kéž by to šlo nějak zařídit aby aspoň děti neměli choroby 😒 Slintá ale takto neslintá poprvé, prostě třeba tejden hodně pak nějakou dobu skoro vúbec pak zas hodně a takto se to střída 😅 tak nevím

wlladka
8. kvě 2011

@cajori17 Novopečené mladé paní přeji moc moc štěstíčka a lásky 😉 😵

wlladka
8. kvě 2011

Jinak všem přeji krásné ráno.
@mari111 ať je Laurinka v pořádku ☹ Posíláme pohlazení a ty se matko neboj. Všechny tím procházíme, tak si zvykni, neboť ten strach a obavy už nikdy neodejdou. Budou s tebou až do smrti. Ať jsou děti malé či dospělé. 😔 😵
Já jdu trochu poklidit, připravím na oběd a po o. pojedeme kolmo na nějaký výletík. Ještě nevíme kam, ale někam dojedeme. Tak vám všem přeji krásnou sluníčkovou neděli. 😵 😵

wlladka
8. kvě 2011

jooooo a maminy.....

Vše nejlepěí k dnešnímu svátku 😵 😵 😵 Přeji vám, ať dostanete hodně kytiček a pusineček 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru