Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
21. led 2010

Aronku jedině tak... no vidíme 😀

Jdu si udělat papání a hned jsem zpátky 😉

tercie
21. led 2010

už papááááám 🙂

aronek
21. led 2010

co máš dobrého??

tercie
21. led 2010

Opět těstoviny se salámem na cibulce a s kečupem a sýrm, a mažovi večer udělám asi pečený brambory... A ještě jsem se nedokopala k tomu uklízení, ta rýma je hnusná a mám hlavu jak střep, fuj.

A Sirellka je teď na kontrole, tak držím palce 😉

aja.83
21. led 2010

Ahoj holčinky. Tak vám jdu nahlásit naše výsledky z druhé návštěvy Sanusu: Začnu těmi dobrými - hormonální profil mám naprosto v pořádku. Na ultrazvuku viditelný folikul na levém vaječníku - 19,6mm!!!(Doktor říkal, že 21mm by mělo asi tak být při prasknutí, no holky, já tomu nevěřila, jsem teprv 12DC a těsně před ovulací! Prý je to právě zrádný, kdo má delší cykly, neví se přesně, kdy ta ovulka je...). No nic, takže jsem dostala injekci pregnylu, podporuje prasknutí folikulu a za 24h mi praskne. Takže od zítra na to máme s manžou vlítnout!
Teď k horší stránce věci - manžův spermiogram 😔 😔 😔 Volala jsem tam pro výsledky po dvou hodinách, takže jsem z toho taková rozpačitá, protože jsem to slyšela jen po telefonu. Cituji doktora: Množství spermií dobré, pohyblivost spermií jakžtakž, no a dál nějaká teratozoospermie...Prý se jedná o schopnost spermií oplodnit vajíčko, jejich morfologii. Za dobré se považuje větší než 30% a manža má 20% ☹ ☹ ☹. Takže jich má jakoby jen 20% dobrých. Zbylé jsou nějak modifikovány, mají třeba 2 hlavičky, 2 bičíky, jiný tvar hlavičky...Doktor by nám hned doporučil inseminaci (zavedení spermie k vajíčku).
No byla jsem z toho docela špatná. Ještě jsem se doktora zeptala, jaký to tedy celkově je výsledek a on řekl: Na dnešní dobu je to dobrý spermiogram! Holky, nejdřív jsem se rozbrečela 😢Manža mě utěšoval, přitom chudák by z toho spíš on měl být špatnej. Pak už jsme to rozebírali a na internetu nastudovali - není to podle mě zas tak špatný, některý zdroje uvádí, že při striktním měření se bere do 14% za ještě dobrý - jen mírně zhoršený...
Teď nevím, co máme dělat. Nechce se mi zatím podstupovat tu inseminaci, možná ještě chvíli počkáme. Zas si ale říkám, že doktor asi ví o čem mluví.

aronek
21. led 2010

aji, tak teď na to vlítněte podle rad doktora a když to nepůjde přirozeně, tak teprve potom bych řešila jiné možnosti 😉 Hlavní je, že to půjde 😀 Takže gratuluji 😀

tercie
21. led 2010

Aji tak paráda, už víte na čem jste a že to půjde 😉
Záleží asi na vás, jak dlouho jste to ochotni zkoušet přirozeně...protože pokud by se vajíčka chytla zrovna ta špatná spermijka, byl by z toho nejspíš zase potrat... to je myslím lepší jít na jistotu, a to do tý inseminace... ale těžko říct, já mám povědomí o tomhle akorát z doslechu, ne ze zkušenosti, tak těžko radit. Možná se zkus poptat někde na diskusi tohohle se týkající, tam by snad poradily líp 😉

aronek
21. led 2010

Pádím z práce, auto na mně hází hladové oko, takže musím jet ještě natankovat 😉 Odpo juknu 😀

aja.83
21. led 2010

Terci, však co myslíš, že mě první napadlo - že teda ten potrat způsobila manžova špatná spemie ☹ . Ale už jsem našla na netu, že to tak nejspíš nebude, ty špatný prý vůbec nejsou schopný vniknout do vajíčka, no ale stejně to ve mě hlodá...Je pravda, že prostě ty špatně tvarovaný spermie má každej chlap, jde o to kolik jich má. No uvidíme, myslím, že jsme tam šli ještě relativně brzy, takže asi se ještě chvíli budeme snažit přirozeně. Určitě kouknu do jiných témat.

ee.liska
21. led 2010

ahoj 🙂 jdu dočítat, včera jsem večer už nestíhala 😅
aji hlavně že už se to nějak hýbe 🙂 stejně gratuluju, že jsi ok a ty spermijky to se taky nějak vyřeší 😎
nevíte jak sirelka??

handm
21. led 2010

Ahoj Aji, tak to je super, že aspoň víte, co a jak!!! Držím palce, ať se rozhodnete co dál!! 🙂 🙂 🙂 už to určitě půjde dobře !!!!

ee.liska
21. led 2010

holky moje zlatý děkuju 🙂 ještě že vás mám 😀
šarlotko super výsledky 😎

tercie
21. led 2010

Sir šla na půl třetí, tak pak určitě dorazí, zatím se mi ale neozvala, snad bude všechno v pořádku a už dvno oslavuje 😉

Eli tobě už skočil 7tt, za chvíli se ani nenaděješ a budeš mít 37tt a prtě skoro v náruči 🙂

Aji to je fakt že nějaký špatný bude mít každej chlap. Tak podchyťte tu ovulku a uvidí se, třeba žádná inseminace nebude třeba 🙂

handm
21. led 2010

Aji a kdy sis myslela, že máš ovulku?! časovali jste tedy snaženíčko doteď jakoby špatně?!

aja.83
21. led 2010

Holky děkuju, budem to zatím ještě zkoušet sami! Já tomu věřím, že se to povede! 😉

aja.83
21. led 2010

Handm, jo časovali jsme ho špatně, myslela jsem, že mám ovulku až 18.-20.DC. A vono prd! 😲

handm
21. led 2010

Aji, to víš, že se to povede!!! 🙂 🙂 Už se to povedlo jednou, tak i podruhý!!!🙂 🙂 🙂

handm
21. led 2010

Aji ahaaaa... a tebe nebolívá břuch při ovu?! No tak teď to půjde jak po másle!!🙂 🙂 Zítra na to vlítnete a budeš těhulka natotata 🙂🙂🙂 věřím tomu!!!🙂

tercie
21. led 2010

Aji my ho taky blbě časovali... a neuvažovala jsi nad měřením BT? Mě to hodně pomohlo...

handm
21. led 2010

Jojo, tercinka je zářný příklad 🙂 Měření a hned je tam Lukášek!🙂 🙂

ee.liska
21. led 2010

terci, mě dneska teprve 7tt začal, ale už se strašně těším na ten 37tt, nebo spoň jako máš ty 😵
holky, celý víkend tu nebudu, jedeme k taťkovi, tam se na počítač nedostanu

tercie
21. led 2010

Handm hned nééééé, ale určitě dřív, než bez měření, na to si klidně vsadím 😀

Eli píšeme ti omluvenku 😉. Mě ty týdny zezačátku taky připadaly neskutečný, ale ono to po tom 12tým tak nějak bleskem uteče, sama se nestačím divit, furt jsem v klidu jakože času dost, pak mi dr na kontrole řekne že za měsíc můžu klidně rodit a já najednou zjišťuju že nemám nic připraveno 😀

handm
21. led 2010

Terci, jasný, ale prostě to šlo hladce🙂
Taky mi přijde, že to vůbec neutíká - podle MS jsem 7+4 a až mi to udělá podle velikosti, nebo opl, tak bude minus 14 dní a jsem zas skoro na začátku 🙂 jak když couvám😀

tercie
21. led 2010

Handm on to ale bude počítat taky od MS 😉 ty ostatní jsou jen orientační 🙂

flair
21. led 2010

Aji, super, že víte co a jak 🙂 A to sprmio má manža myslím v pohodě dle toho, co mám načteno 🙂 Ted to určo půjde i přirozeně, hodně štěstíčka 😵
Heeeej, Sirel, už přijď 😀

handm
21. led 2010

Terci, to jsem zvědavá 😀

handm
21. led 2010

Flair, ahojky, tedy už 20TT.. to je sííííla 😀

ee.liska
21. led 2010

handm a na kdy ti napsal TP?

tercie
21. led 2010

Myslím, že Sirellka tu bude cobykamenemcobydup 😉

Ahoj Flair, tak už v půlce, paráda 😉

handm
21. led 2010

Eeli, vubec nepsala 🙂 Nic takového...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru