Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

maarrtina
3. lis 2010

Krásné dopoledne přeji. 😵

@murynka přeji Sofince vše nejlepší k narozeninám a ať Vám dělá jen samou radost 🙂
já se připravuji psychyïcky na zířejší KO, jestli nebudu mít tlak v pořádku tak asi půjdu do špitálu. A pak si myslím, že by mě asi i vyvolávaly porod. Tak z toho mám děsný představy. Jdu ještě vyžehlit plínky a dochystat věci do porodky, kdyby náhodou. ☹

tercie
3. lis 2010

Dobré ránko 🙂

@petroska koukám, že každej má úplně jiný info 😀 já pak docela litovala že jsem je nenechala malýmu naočkovat a dr mi říkala,že už je na ně pozdě, tak kdoví jak to vlastně je...

laada
3. lis 2010

Ahoj, mě zase naše Dr řekla že očkování na rotaviry je reklamní záležitost 😕 a ať o ní vůbec neuvažujeme 😕 takže máme hexu + synflorix. Teď na roce nás čeká asi poslední dávka 🙂

tercie
3. lis 2010

@laada taky jsem to slyšela, a navíc že není dobrý do těch mrňousků rvát úplně cokoliv, já si myslím, že když očko na rotaviry nebylo tak to nikdo neřešil, když mělo dítě občas průjem, a teď z toho dělají bůhví co.

@petroska ale u vás je to něco jinýho, když se narodil dřív asi byvch neváhala a dala mu to, co kdyby.

Prostě tady v tom záleží na každým. Já už nelituju, že jsem ho nenechala naočkovat.

mari111
3. lis 2010

ahojda holky, jen k těm rotavirum, muže se očkovat do 12 týdne, my na to teda deme. Nejdřív sem říkala že asi né ale pak si říkam že kdyby to na ní přišlo a musela by chudinka do nemocnice asi by jsem si pak vyčítala proč jsem to nedala. Je fakt že člověk neví jestli dát nebo né, jsou rúzne názori 😖 a prej to už chtěj uzákonit aby to bylo povinné očkování, v Německu už to maj povinné prej 😕

madormi
3. lis 2010

@majjka24 hlavu vzhuru holka bude dobře 😉

handm
3. lis 2010

Ahoj holky!
tak se hlásím ze včerejší kontroly kyčliček malého - pan Dr se posledně přepsal a měli jsme dojít až 2/12.. a ne 2/11, takže paní Dr včera koukala co tam dělame.. ale zas ja jsem rada, ze ho zkontroluji, aby nemel neco jak ja 🤐 ale nastesti to zatim vypada vsehcno v poradku, v jedne nozce uz je krasne jadyrko nebo co 🙂 a rikala Dr ze kluci tohle s kyclema po mamach nededi, takze sjem byla spokojena..

moje kontrola po 6nedeli dopala taky dobre, zatim to podle sliznice na MS nevypada, tak jsem docela rada..🙂 a predepsala mi antiko, ale irkala, at si ji nasadim az se mi bude chtit, ze zatim by to i kvuli kojeni resila "mechanickou antikoncepci" 😝

jinak jsem trochu nervozni z toho naseho kloucka, zda nepribira moc.. vzdyt on ma v sedmi tydnech skoro 6 kilo... bojim se, abychom ho neprekrmovali, tak zas zacnu vazit a nejak ten nutrilon omezovat, podle toho, kolik vypije z prsou
.. to jsou strachy, bud malo ji, nebo moc.. nerada bych mu zadelala na problemy v dospelosti...
@petroska@mari111 kolikrat vam prcek ji a kolik vypije nutrouse na jednu davku? diky...!!!

petroska
3. lis 2010

@handm ahojky.včera sem to zrovna řešila s doktorkou v nemocnici,že jestli Filík nepřibýrá moc na to že byl narozený tak malinký.a řekla že je vše v pořádku,že faldíky miminkum patří a určují si sami kolik vypijí a přiberou.že pokud není mimčo vyloženě bachraté tak není co řešit.prý máme vypít 6až7 dávek za 24 hodin.malý mi tolik pije ale jsou dny kdy se hlásí o mlíčko i místo po 3 hodinách tak po 2hod.dávám mu ale většinou co 3 hodky 130ml.v noci mi spinká od posledního krmení v 8 do 6 ráno takže si vyžádá víc a nad ránem teda zmlsne i 180ml.dá se to vypočítat kolik na jeho měsíce by měl vypít.nám řekla obvodní ve 2,5měsících vypit od 100do 150ml co3 hodky 😉 .a prý není dobré jednoumu nachystattřeba 100ml pak treba 120.že bych se měla snažit dávat pokaždý stejně a jen když si řekne že mu nestačí tak přidělat a pak už si i já všimnu že mu to prostě nestačí a dávku zvíším o trochu aby měl vždy stejnou.a pokud to někdy nevypije tak neva.

handm
3. lis 2010

@petroska ¨my prave krmime jeste osmkrat za tech 24h a davame mu pres noc 90 a pres den vetsinou 60 nebo taky 90 no a k tomu jeste kojeni... nekdy si vytahne 20 ale nekdy taky 70, podle toho jak ma asi naladu, je unaveny a liny...
no a pribira jako blazen, tak prave nevim, aby to nebylo moc...
je fakt, ze v noci se mi budi jeste porad kolem pulnoci, pak kolem treti a pak zas mezi 5-6...
kdyz to tak ctu po tobe, vypada to, jak kdybych mu davala malo.. tak ja nevim...

mari111
3. lis 2010

@handm já když jsem ještě kojila a dokrmovala tak malinká vypila tak 40, teď je jenom na nutrilonu a pije 120-150 tak věčšinou co 4 hoďky někdy dřív . Ale někdy si ještě vyřve víc takže aj 180 a dávam ji aj čajík takže asi se ji žalúdeček trošku naplní aj tím 😉 špíčky má taky ale je hlavně dlouha a dr říkal taky že je akorát že oni si děti řeknou kolik chtěj. Kámoška měla kluka a ten byl jako fakt baculatej až moc podle mne a pak z toho vyrostl a je z něj hezkej kluk a to ona jen kojila ale to byl fakt buřtík 😅 Takže se neboj, on si Mareček sám řekne kolik chce a má 58cm takže jeho vytáhne a buřtikatej nebude 😉

petroska
3. lis 2010

@handm pokud ti nepláče tak bych neřešila jestli má nebo nemá málo.zkus jak pujdeš s malým na kontrolu,at ti doktor vypočítá jeho denní dávku.ono je to težko radit.kdybys věděla kolik přesně vypije na tu jednu dávku přes den,třba jako my máme 130 co 3 hodky tak ho lehce nakojíš a pak připravíš nutroš.ale pokud mu dáš jednou 60 pak zas 90 takfakt nevíš jestli mu stačí nebo ne.mě právě doktorka říkala že nutrilon by se neměl podávat dřív jak po 3 hodinách,že je těžký pro ně,tak zbytečně nepřekrmovat.nemužeš brát Filípka a Marečka že my vypijeme víc-sme starší!najdi si na netu nebo to pohledám já kde sem to našla jak se počítá dávka mlíčka ju?my měli taky v měsíci na konci 3100a při další kontrole hups na 4kg během chvilky.to neřeš že váží 6kg.narodil se s pěknou váhou tak musí i přibírat a ne držet linii 😀 .jak se začne více hýbat tak už ti takpřibírat nebude.my už taky tak 3týden stojíme kolem tech 5300gramu co se smalým mujpoctivě váží

kopa
autor
3. lis 2010

Ahoj holky,
koukám.že tu řešíte krmení 😀 Tak se přidám.My byli dneska na kontrole a malý minulý pondělí vážil 3640g a dneska má 4180g 😅 😅 ale sestřička říkala,že je to normální že ted nabírají rychle a měříme 53cm.Ptala jsem se doktorky kolik mám dávat Nutrilonu vzhledem k tomu mému mlíčku.Páč mého mlíčka má za celý den 300ml(dávám 100ml jedna dávka)a zbytek dávám 100ml Nutrilonu.Už to nedáváme ani po 3 hodinách a čekáme až se probudí sám.Někdy je to dříve někdy až po 4hod.Doktorka mi řikala,že mu stačí 150ml za den mého mlíčka a zbytek mám mrazit 😅 Já nevím 😅 myslím,že moje mlíčko je lepší než nutrilon.Jinak se nám udělala vyrážka v místě plínek ☹ tak jsme dostali krémík a kapičky na prdíky máme.

@handm Tak gratulka ke kontrole.Mě už odpadly stehy 😅 Zadek už mě tolik nebolí,jako mě bolí pipinka 😅 přemýšlím o tom zda je to normální 😒 je to taková divná bolest.Ted jsem se byli projít a ještě nevydržím ☹ začalo mě bolet břicho a záda.Jinak jak jste spali po porodu?Já ležím furt na zádech 😠 na břiše to nejde,to mi teče mlíko a na boku mě bolí zase to šití...

mari111
3. lis 2010

@kopa jasně že tvoje mlíčko je lepší než nutrilon 😉 a taky už pěkně roste Víťanek malinkej 😵

kopa
autor
3. lis 2010

@maarrtina Marti já jsem nakonec ráda,že mi porod vyvolali.Ničeho se neboj,ono to jde pak rychle 😀 😀 Držím moc palečky na zítřek!!!

petroska
3. lis 2010

@handm děti to rychle vyběhaj jak píše i Mari.faldíky prostě k mimčum patří 😉 .pokud neplače hlady a papá si podle toho jak si vyžádátak bych to neřešila 😉 .hlavně že mu chutná a nepláče.a myslím že bys poznala že se přejídá i doktr by to poznal 😉 .já třeba pokud sní malý hodne a po chvíli se vzbudí že by si dal ještě nutrilonek takmu dám cucnout čaje a v momentě zas usne.mipřipadá že má někdy spíš žízen jak hlad.

kopa
autor
3. lis 2010

No a jak tady čtu ty vaše dávky 😅 tak je asi snížíme 😅 mi začali dávat od pondělí těch 100ml a vy dáváte taky tak,ale jste starší jak my 😅 Tak to asi zkrouhnu.

aja.83
3. lis 2010

Ahoj holky! Zdravím Vás! 😉
@majjka24 Maji, jak už psala včera Natálka - v tabulce nám snažilkám-dole nepočítáš dny cyklu. Když kopíruješ tabulku, měla bys vždy přepočítat kolikátý den cyklu jsme a ručně to přepsat...Nebo tak to aspoň vždycky dělala Kopinka.Já už jsem dneska 3DC, Natálka 2DC,...atd... O nic nejde, akorát jsme měly vždycky přehled, komu se třeba blíží ms, kde můžem třeba čekat // čárečky! 😉 Tak když ti to půjde, budem rádi, že to budeme mít správně! Děkujeme! 😉

petroska
3. lis 2010

@kopa taky bych řekla pokud mužeš dávat Vítečkovi svoje mlíčko tak dávej.žádné mrazení.rači mlíčko vlastní jaknutrilon.bud ráda že ho máš!já už ani nepočítám kolik sme vyhodili za nutroš.pakvám holky fotnu kolikuž máme doma krabic 😝

petroska
3. lis 2010

@kopa pokud ti vypije 100 tak nesnižuj,bude mít hlad.ono není podle mě i že je někdo starší než tvuj malý tak musí vypít víc nebo mín mlíčka.podle mě si mimina řeknou sami kolik chtějí tak jak mi to včera tvrdili v nemocce jen se nesmí prý zbytečně překrmovat.ukaždého miminka je to individuální.a na nutrilonu krabičce myslí je napsana podle měsícu nebo týdnu kolik se muže dávat ne?Filda když má prostě hlad tak mu du přidělat at si klidně dá i víc než by měl 😉 ,nenechám ho přeci hlady.a když si vzpomenu že sme začínali papat 3ml pak 5ml.v porodce na pokoji stěží 30 a po propustění domu sem najela na 60ml i když doktorka říkala že se přejídá a pak zničeho nic baštil 100 tak je to fakt na mimčách kolik si sami řeknou ne?

mari111
3. lis 2010

@petroska taky už máme překrabicováno 😀 😀 😀

mari111
3. lis 2010

jo je to furt lepší jak když děti nechtěj papat, to je pak problém je donutit něco vypít 😒

petroska
3. lis 2010

@mari111 na kolik dní máte krabicu?my tak na 5 😝 .zlaté mateřské mlíčko kdo ho má 😲

aja.83
3. lis 2010

Holčinky, jinak jsem se taky dojímala u čtení loňských příspěvků, když Murynka šla rodit 😉 ...Přijde mi, jak to strašně rychle utíká. Kopinka tam je tehdy ještě ve snažilkách a teď už má doma Vítečka! 😵 😵 😵 A kolik miminek v tabulce od té doby přibylo! 😵

handm
3. lis 2010

@petroska musim to s ni probrat, s doktorkou, to je jasny, jenze ona vzdycky rekne, ze je dlouhej 🙂 🙂 hlady neplace, pribira krasne, tak uvidime 🙂
@mari111 taky diky za radu...!🙂
hele, a co davate za cajiky?! to ja vubec nedavam, ani dr nic nerikala, ze bych mela...svagrova taky nedava, ale ona jen koji...
@kopa ahojky, neboj, me bolela pipina ejste skoro do konce 5 tydne po porodu... chodit se skoro nedalo, hlavne jak se tam ta vlozka ruzne hejbala, to bylo peklo...☹ tak vydrzet...
jinak my meli taky trosku opruzenou prdku tuhle nejspis po vlhcenych ubrouskach co mame na cesty a k nasim treba, takze jsme mazali bepanthenem, normal pouzivam rybilku a zadecek myli zase perlanem (to delam i doma) a je to oka, po trech dnech...
a urcite souhlasim s holkama, ze mlickou je lepsi nez nutrous...

@petroska, jo my dali vcera prvne ten Comfort, a vypada to, ze prdiky zatim nic...

handm
3. lis 2010

@aja.83 ajiii, ahojky, moc me mrzi ta tvoje mrcha ☹☹

mari111
3. lis 2010

@handm feniklovej čajík jí dávam je od 1týdne
@petroska na 5 dní tak to je nějak moc né??? ja mám na měsíc tak asi tři-čtyři krabice. To chlastáš s ním né 😀 😀 😀

handm
3. lis 2010

@mari111 ahaaa tak ten u nas piju ja 🙂

mari111
3. lis 2010

@handm no ty asi piješ feniklovej sáčkovej. Toto je pro mimi granulovej čajík a já mám od čiperky, jak jsem jí dávala od hippu tak mi přišlo že jí to na ty prdíky nepomáhalo 😖

mari111
3. lis 2010

aj sem ho chutnala a od čiperky je chutnější 😅 ten hipp je hořkej

handm
3. lis 2010

@mari111 teda kdyz se obetuju... je hnusnej desne 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru